Строительство »

Страхові внески ІП за 2014 рік

У 2014 році індивідуальні підприємці виплачують   страхові внески   за себе за новими правилами

У 2014 році індивідуальні підприємці виплачують страхові внески за себе за новими правилами. До закінчення року залишилося всього два тижні, тому пропонуємо перевірити себе і переконатися, що ви правильно розрахували свої внески і знаєте, в якому порядку їх треба платити.

З огляду на, що кардинальних змін щодо сплати внесків на початок 2015 року поки не передбачається, то можливо, ці правила збережуться і в наступному році. Нагадаємо, що страхові внески в ПФР і ФОМС не є податками, тому їх сума не залежить від того, який податковий режим вибрав підприємець. Внески до ФСС підприємець за себе платити не зобов'язаний, але може робити це на добровільній основі .

Мінімальна фіксована і додаткова сума страхових внесків

У 2014 році була встановлена мінімальна фіксована сума внесків, дорівнює 20 728 рублів з розрахунку:

- 17 329 руб. страхових внесків до ПФР;

- 3 399 руб. страхових внесків до ФОМС.

Цю суму за себе зобов'язані виплатити до 31 грудня 2014 року всі зареєстровані ІП: працюючі й непрацюючі, які отримують дохід від своєї діяльності і збиткові, що мають працівників або одинаки. У цьому правилі є виключення - деякі категорії підприємців отримали з 2013 року можливість пільгових періодів звільнення від сплати страхових внесків.

Крім мінімальної суми страхових внесків для тих ІП, чий дохід перевищив в 2014 році 300 тисяч рублів, встановлено обов'язок сплатити додатковий внесок, рівний 1% від того доходу, який більше цього ліміту. Наприклад, індивідуальний підприємець на ССО, що отримав в 2014 році дохід в 1,3 млн. Рублів, повинен заплатити:

  • внески в ФОМС з розрахунку 5554 * 12 міс * 5,1% = 3 399,05 рублів (ця сума однакова для всіх ІП, незалежно від рівня доходів), по суті, це вартість медичної страховки підприємця за себе;
  • внески в ПФР розраховують так - мінімальна сума внесків 17 329 руб. плюс різниця між отриманим доходом і лімітом в 300 тисяч рублів (1 300 000 - 300 000) * 1% = 10 000)). Разом: 17 329 + 10 000 = 27 329 руб.

Всього цей підприємець повинен заплатити за себе 30 728 рублів (3 399 +27 329), при цьому 1% від доходів, тобто суму в 10 000 рублів, він може заплатити до 1 квітня 2015 року, але може заплатити її і разом з основною мінімальною сумою, тобто до кінця цього року.

Як рахувати дохід для розрахунку додаткового внеску на різних режимах?

Підприємці на режимах ССО, ЕСХН і загальній системі оподаткування ведуть облік реально отриманих доходів в КУДіР, тому тут не виникає питань - від якої суми рахувати додатковий внесок. Отримав, як в прикладі, 1 300 000 рублів, значить, 1% додаткових внесків вважати треба з 1 млн рублів (1 300 000 - 300 000). Звертаємо особливу увагу платників ССО Доходи мінус витрати - вам теж потрібно враховувати всі отримані доходи, а не різницю між доходами і витратами.

Як бути, коли облік реальних доходів не ведеться? На режимах ЕНВД і ПСН є поняття потенційного доходу, його і беруть для основи розрахунку додаткового внеску. Наприклад, візьмемо підприємця, самостійно надає перукарські та косметичні послуги в м Москві. Для покупки патенту на цей вид діяльності в 2014 році було встановлено потенційний річний дохід в 900 тисяч рублів. Додатковий внесок в ПФР розраховується тут з різниці (900 000 - 300 000 = 600 000 рублів) * 1% = 6 000 рублів.

Якщо цей перукар отримав реальний дохід більше або менше, ніж 900 тисяч рублів, це не має значення, додатковий внесок буде саме 6 000 рублів. В інших містах або по іншому виду діяльності, природно, беруть для розрахунку ту суму потенційно можливого річного доходу, яка вказана в регіональному законі.

Те ж правило діє і для ЕНВД - враховується при розрахунку додаткового внеску та сума поставлений дохід, яку розраховують за формулою для цього податку з урахуванням регіонального коефіцієнта К2.

У випадках, коли підприємець поєднує різні режими, то його дохід, з якого розраховують страхові внески, буде дорівнює сумі доходів на цих режимах. Наприклад, якщо на ССО він отримав 1 млн. Рублів доходу, а на ЕНВД поставлений дохід дорівнює 700 тис. Рублів, то додатковий внесок треба буде платити з розрахунку: ((1 000 000 + 700 000) - 300 000) = 1 400 000 * 1% = 14 тис. рублів.

За що Пенсійний фонд може надіслати вимогу заплатити 138 628 рублів?

Труднооб нововведення введено в цьому році для ВП, які не здають звітність. Згідно ст. 14 закону № 212-ФЗ «Про страхові внески», не пізніше 15 червня 2015 року податкові органи направляють до фондів (ПФР, ФОМС, ФСС) відомості про доходи платника страхових внесків. Якщо таку інформацію ФНС повідомити не може, через те, що ІП не здав звітність, то ПФР самостійно нараховує такому платнику страхові внески в максимально можливу суму - 138 628 рублів.

Пенсійний фонд уже розсилає такі інформаційні листи кожному індивідуальному підприємцеві, тому будьте уважні і вчасно здавайте податкову звітність згідно з термінами обраного вами податкового режиму.

Коли сплачувати страхові внески, щоб можна було зменшити податок до виплати?

Вище ми з'ясували, як розрахувати суму страхових внесків до сплати в 2014 році. Тепер варто розібратися в питанні - в якому порядку платити внески, щоб це було вигідно для підприємця? Перш за все, треба пам'ятати, що зменшити годі й розмір страхових внесків, а саме суму податку до виплати. Можливість ця залежить від того, який податковий режим був обраний, і в якому періоді були сплачені самі внески.

На режимах ССО Доходи мінус витрати, ЕСХН, ОСНО можна зменшити податкову базу, тобто ту грошову суму, яка буде обкладатися податком за відповідною ставкою:

  • 15% (або знижена до 5% регіональна ставка) для ССО Доходи мінус витрати;
  • 6% для ЕСХН;
  • 13% для ПДФО на загальній системі оподаткування.

У всіх цих випадках можна відняти з отриманих доходів витрати на сплату страхових внесків і за себе, і за працівників. При розрахунку авансових платежів для ІП на ССО Доходи мінус витрати, можна заплатити внески саме в тому кварталі, коли було отримано максимальний дохід, якщо доходи нерегулярні. Але в цілому, все одно вся загальна сума внесків, сплачена за рік, буде врахована у витратах - не в одному кварталі, так в наступному, коли вони були реально зроблені. Зменшувати ж суму розрахованого податку за рахунок внесків, виплачених у звітному кварталі, можуть тільки ІП, що працюють на ЕНВД або ССО Доходи.

З ЕНВД все досить просто, тому що податковий період для поставлений податку дорівнює кварталу, а сума податку до сплати теж відома заздалегідь (її легко підрахувати по формулою ). Перед тим, як здати квартальну податкову декларацію по ЕНВД, треба заплатити? частина суми передбачуваної суми страхових внесків. Наприклад, розрахований поставлений дохід дорівнює 350 000 рублів на квартал, і підприємець знає, що не буде протягом року змінювати складові формули (базова прибутковість, фізичний показник, К2).

В цьому випадку ІП може розрахувати суму страхових внесків за рік: 350 000 * 4 кварталу = 1 400 000 рублей. Вважаємо додатковий внесок ((1 400 000 - 300 000 = 1 100 000) * 1% = 11 000) плюс мінімальний фіксований внесок 20 728 рублів, разом річна сума внесків за себе складе 31 728 рублів. Ділимо цю суму на 4 кварталу, отримуємо, що ІП може щоквартально сплачувати за собі 7 932 рубля страхових внесків, і зменшувати на цю суму розрахований поставлений податок.

Цей приклад наведено для ІП на ЕНВД, не мають працівників. ІП-роботодавці на ЕНВД не можуть врахувати суми внесків сплачених за себе при розрахунку поставлений податку. Можна враховувати тільки сплачені в звітному кварталі страхові внески за працівників в ПФР, ФОМС і ФСС, при цьому суму поставлений податку до виплати можна зменшити не більше ніж на 50%.

Тепер що стосується ІП на режимі ССО Доходи. У них ситуація з розміром одержуваних доходів неясна, тому що враховуються не розраховані доходи, як на ЕНВД, а реальні, тому в одному кварталі вони можуть бути менше, а в іншому - істотно більше. Щоб зменшувати єдиний податок до сплати за рахунок страхових внесків, треба зважити - можливо, ви припускаєте, в якому кварталі очікується максимальний дохід. У цьому кварталі і має сенс виплачувати основну частину внесків.

Наприклад, IP отримав вже в першому кварталі дохід, рівний 1 млн. Рублів, тоді він міг в цьому ж кварталі, до того, як будуть розраховані авансові платежі за єдиним податком, заплатити всю суму страхових внесків, тобто 27 728 рублів. Що залишився авансовий платіж до сплати в першому кварталі складе 32 272 рубля, з розрахунку: 1 000 000 * 6% = 60 000 - 27 728 рубля.

Тобто, IP виплатив вже за себе річний мінімальний фіксований платіж, і сума 20 728 рублів врахована повністю. Якщо доходи будуть отримані і в подальшому, то залишиться доплатити тільки 1% від суми, що перевищує вже отриманий дохід в 1 млн. Рублів. При цьому, якщо зробити це до кінця поточного року, то весь додатковий внесок буде врахований при розрахунку єдиного податку за рік, а якщо він буде сплачено вже в першому кварталі 2015 (тобто, до 1 квітня), то врахувати його можна буде при розрахунку авансового платежу, відповідно, за перший же квартал наступного року.

Цей приклад теж був розрахований для ІП на ССО Доходи, що не має працівників. При їх наявності підприємець може зменшити авансові платежі і єдиний податок за підсумками року не більше, ніж на 50%. При цьому враховують страхові внески та за себе, і за працівників.

Тільки ІП на патенті не можуть зменшувати його вартість за рахунок страхових внесків ні за себе, ні за працівників. Якщо ж патент поєднують з ССО або ЕНВД, то підприємець може відняти суму сплачених за себе страхових внесків при розрахунку єдиного або поставлений податку за правилами, які ми вже розглянули. Приклади розрахунків внесків при поєднанні різних режимів дивіться тут і тут .

Ну а якщо ви не знали про своє право зменшувати податок на ССО або ЕНВД за рахунок страхових внесків, тому не платили їх поквартально або не враховували їх при розрахунку авансового платежу або поставлений податку, то залишається тільки одна можливість. Можна відняти ту частину страхових внесків, яку ви заплатили в 4-му кварталі, з суми поставлений податку при заповненні квартальної декларації з ЕНВД або з єдиного податку за підсумками року на ССО Доходи, знову ж таки з урахуванням всіх наведених вище правил.

Як рахувати дохід для розрахунку додаткового внеску на різних режимах?
Як бути, коли облік реальних доходів не ведеться?
За що Пенсійний фонд може надіслати вимогу заплатити 138 628 рублів?
Коли сплачувати страхові внески, щоб можна було зменшити податок до виплати?
Тепер варто розібратися в питанні - в якому порядку платити внески, щоб це було вигідно для підприємця?
Перед тим, як здати квартальну податкову декларацію по ЕНВД, треба заплатити?