Строительство »

Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити

 1. Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити Доброго дня! У цій статті ми...
 2. Оплачуємо страхові платежі на ССО
 3. Терміни оплати
 4. Як оплачувати страхові внески
 5. Як ІП на ССО без працівників здійснює оплату на користь страхових внесків
 6. Платимо страхові внески на ССО при наявності найманих працівників у ІП
 7. Як внески зменшують суму податку
 8. Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити
 9. Вигода від застосування ССО
 10. Оплачуємо страхові платежі на ССО
 11. Терміни оплати
 12. Як оплачувати страхові внески
 13. Як ІП на ССО без працівників здійснює оплату на користь страхових внесків
 14. Платимо страхові внески на ССО при наявності найманих працівників у ІП
 15. Як внески зменшують суму податку
 16. Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити
 17. Вигода від застосування ССО
 18. Оплачуємо страхові платежі на ССО
 19. Терміни оплати
 20. Як оплачувати страхові внески
 21. Як ІП на ССО без працівників здійснює оплату на користь страхових внесків
 22. Платимо страхові внески на ССО при наявності найманих працівників у ІП
 23. Як внески зменшують суму податку

Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити

Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити

Доброго дня! У цій статті ми розповімо про страхові внески для ІП на ССО.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. Які страхові внески платить ІП, що застосовує ССО;
 2. Як здійснюється сплата внесків для ІП з співробітниками і без них;
 3. Яким чином можна зменшити податок на ССО.

Вигода від застосування ССО

Спрощена система оподаткування вважається найбільш поширеною серед ВП. Це і зрозуміло, тому що вона має ряд переваг. Не дарма її прозвали спрощеної, адже звітність зводиться до мінімуму, а розрахунок податку до сплати не викликає труднощів навіть у початківців підприємців.

Головна вигода від використання ССО - ви звільняєтесь від сплати трьох податків:

Замість трьох зборів, ви платите тільки один. До того ж ставку по ньому ви вибираєте самі.

Існує дві системи нарахування податку при УСН:

 • 6% з отриманого доходу;
 • 15% з різниці між отриманими доходами і понесеними витратами.

Перший варіант вигідний, якщо ваші витрати мінімальні. В такому випадку з усього отриманого доходу буде потрібно сплатити лише 6% в якості податкового платежу до бюджету. Якщо у вашій діяльності витрати становлять хоча б 2/3 від доходів, то є сенс перейти на ССО «Доходи - витрати». В цьому випадку з отриманої різниці ви сплатите 15%.

На початковому етапі підприємництва важко сказати, який податковий режим буде вигідніше: на 6% або 15%. Це стане зрозумілим лише через кілька місяців роботи. У будь-якому випадку перейти на новий податковий режим ви зможете не раніше наступного звітного року.

Працювати з ССО ви зможете, якщо:

 • У вашій фірмі працює 100 чоловік і менше;
 • Ви не робите підакцизні товари і не здобуваєте корисні копалини;
 • Дохід від вашої діяльності не перевищує 150 000 000 рублів за рік;
 • На вашому балансі залишкова вартість основних засобів повинна бути не більше 150 млн.руб .;
 • Ви не є нотаріусом, адвокатом, не займаєтеся гральним бізнесом або веденням ломбардів;
 • У вашому бізнесі немає інших обмежень, прописаних законодавчо.

Оплачуємо страхові платежі на ССО

Будь-який підприємець зобов'язаний оплачувати страхові внески. Вони переводяться на рахунки податкової інспекції, а далі розподіляються по відповідним фондам.

Внески в ПФР гарантують накопичення майбутньої пенсії за співробітником. Сплата внесків забезпечить даного працівника деякої щомісячної сумою після досягнення пенсійного віку. Оплата в Фонд ОМС дозволяє персоналу скористатися безкоштовними медичними послугами, а ФСС уможливлює оплату лікарняних листів та звільнення від діяльності на час догляду за дитиною .

Незалежно від того, чи є в штаті ІП співробітники або їх немає, - внески у позабюджетні фонди повинні здійснюватися за загальноприйнятим графіком. Якщо працівники в діяльності ІП присутні, значить, платежі проводяться за них і за себе особисто.

Якщо ж, крім власника в ІП ніхто не працевлаштований, то платити внески необхідно лише за одну фізичну особу. Так як ІП сам собі роботодавець і не працює за наймом, то і забезпечити себе пенсією або медичною страховкою він зобов'язаний за рахунок власних коштів. Несплата внесків карається за законом сумами, рівними від 20 до 40% (в разі, якщо буде доведено факт навмисне вчинених дій) від розміру прострочених платежів.

З 2017 року були не внесені якісь поправки в Податковий Кодекс. Зокрема, з'явилася нова глава, яка передає контроль за оплатою внесків до відомства податкової служби. Тепер всі платежі здійснюються на користь податкового органу, а не в фонди. Виняток становить тільки плата за травматизм на виробництві. Її, як і раніше переводимо на рахунок позабюджетного фонду.

У зв'язку з введеними змінами, змінилися і КБК . Замість перших трьох цифр 392 і 393, що позначають як одержувач коштів ПФР і ФСС відповідно, необхідно вказувати 182. Це означає, що гроші підуть на рахунок податкової.

Внески сплачуються навіть у тому випадку, якщо ваше ІП не отримує доходів або, більш того, ви отримали збитки. факт реєстрації фізичної особи як ІП зобов'язує вас стати платником обов'язкових платежів незалежно від фінансового стану вашої діяльності.

Терміни оплати

На законодавчому рівні строки сплати внесків до позабюджетних фондів строго регламентовані. За їх невиконання ІП несе відповідальність.

Існують наступні тимчасові обмеження щодо внесення платежів:

 • Для ІП без працівників за себе - до 31 грудня звітного року. Внески можна також вносити частинами протягом року або заплатити всю суму відразу;
 • Для ІП зі штатом - до 15 числа місяця, наступного за місяцем нарахування доходу співробітнику;
 • Для ІП, чий річний дохід перевищив 300 000 рублей, до 1 липня року, наступного за звітним, необхідно додатково внести суму, рівну 1% з різниці між фактичним доходом і 300 000 рублей.

Якщо протягом своєї діяльності в звітний рік ІП вносить авансові платежі по страхових внесках, то до 31 грудня він повинен буде сплатити решту суми - різницю між фіксованою і внесеними авансами.

Буває, що останній день оплати випадає на неробочий день (святковий або вихідний). У цьому випадку закон допускає здійснити оплату в найближчий робочий день. Особливо різниця в днях буде помітна в кінці звітного року, коли 31 грудня виявиться суботою або неділею.

Як оплачувати страхові внески

Підприємець на ССО, не має найманих працівників, вносить лише фіксовані внески - пенсійний і медстрахування. У ФСС ви можете здійснити добровільний переклад на ваш розсуд. З 2017 року зазначені платежі необхідно переводити на рахунок податкового органу. КБК для оплати пенсійних відрахувань і по медичному страхуванню різняться.

Щоб оплатити внески, вам буде потрібно сформувати квитанцію для оплати в банк. Зробити це можна через сайт податкової служби.

 • Відвідайте офіційний сайт податкової служби;
 • Виберіть в електронних сервісах розділ «Заплати податки»;
 • Натисніть на кнопку створення платіжного доручення для ІП;
 • У формі, що з'явилася виберіть «ІП»;
 • У наступному списку відзначте «Платіжний документ»;
 • заповніть КБК (Перелік класифікаторів є також на сайті), інші рядки будуть заповнені системою автоматично;
 • Потім вкажіть Вашу електронну адресу проживання;
 • У реквізитах платежу вкажіть статус платника як ІП;
 • Проставте літери «ТП», якщо вносите основний платіж (не штрафують або пені);
 • Виберіть період, за який проводите оплату коштів;
 • Введіть суму;
 • Вкажіть власне ім'я та по батькові і прізвище;
 • заповніть ІПН ;
 • Навпаки місця проживання проставте галочку (це означає, що адреса проживання і знаходження об'єкта оподаткування збігаються);
 • Виберіть спосіб оплати (готівкою - в цьому випадку система сформує для вас квитанцію, яку ви повинні надрукувати і надасте в банк, безготівковий - оплата буде проведена з сайту податкової служби через партнерський банк).

Зверніть увагу, що раніше здійснити оплату внесків ви могли тільки з власної карти або рахунку, що викликало масу незручностей.

Як ІП на ССО без працівників здійснює оплату на користь страхових внесків

Якщо в штаті ІП немає працівників, то оплачувати суми страхових внесків необхідно тільки за себе. З 2018 року ці фірми мають фіксований розмір, що не залежить від суми МРОТ .

Якщо ваші доходи за рік не перевищили 300 000 рублів, то в Пенсійний Фонд ви тільки заплатите 29 354 рублів, а в медичний - 6 884 рублів.

Разом за рік вам необхідно внести на рахунок податкової фіксованих страхових внесків на суму 36 238 рублів. Якщо ж доходи вашого бізнесу за звітний рік перевищили позначку в 300 000 рублів, то необхідно додатково оплатити 1% від різниці між фактичним доходом і фіксованою сумою в 300 000 рублей. В даному випадку формула для розрахунку платежів буде наступною: 29, 354 + 1% (СД - 300 000 рублів), де СД - сума вашого фактичного доходу.

Однак, держава встановила максимальну планку страхових внесків, належних для сплати. Понад 234 832 рублів ви не будете перераховувати в бюджет. Навіть якщо за вашими підрахунками необхідно заплатити велику суму, ви платите встановлену законом. З 2018 року за її розрахунку приймається сума фіксованого внеску в ПФР, а саме її восьмикратний розмір. МРОТ в розрахунках більше не братиме участі.

Формула для її розрахунку виглядає так: 8 * 29 354. При цьому, якщо ви з якоїсь причини відмовилися внести додаткові внески до страхового фонду, то податкова самостійно вам їх розрахує, виходячи з вашого річного доходу, і пред'явить вам до сплати податкову вимогу.

Приклад. Якщо ІП зареєструвався в податковій 15 березня 2019 року, то формула для пенсійних відрахувань буде наступною: 36 238 (фіксований річний дохід): 12 (місяців) * 9 (повні місяці: квітень-грудень, відпрацьовані в розрахунковому році) = 27 178,50 рублів. У березні ІП відпрацював 17 днів. Далі розраховуємо суму внесків за березень: 36 238: 12: 31 (число днів в березні) * 17 = 1 656, 04 (сума внесків за березень). Таким чином, за поточний рік ІП повинен заплатити - (27 178, 50 + 1 656,04) = 28 834,54 рублів страхових внесків. Припустимо, що прибуток ІП за рік склала 450 000 рублей. Тоді на додаток до отриманої суми потрібно сплатити в бюджет: (450 000 - 300 000) * 1% = 1500 рублів. Відповідно, загальна сума страхових внесків складе: 30 334,54 рублів (28 834,54 + 1 500).

Платимо страхові внески на ССО при наявності найманих працівників у ІП

Якщо ви найняли працівників собі в допомогу, то необхідно оплачувати за них обов'язкові внески до бюджету. Ви платите кошти за себе і свій персонал.

За кожного працівника вам необхідно відраховувати 30% від суми їх щомісячного доходу, включаючи заробітну плату , премії та інші заохочення .

Якщо ваші працівники працевлаштовані за цивільно-правовим договором, то оплатити в бюджет ви зможете менше на 2,9%, тобто 27,1% від їх щомісячного заробітку. В цьому випадку вам не обов'язково здійснювати платежі в ФСС, які і складають 2,9%.

Давайте спробуєм розрахувати страхові внески при наявності у ІП співробітників.

Приклад. У фірмі працює два найманих працівника за цивільно-правовим договором. Щомісяця протягом року їм виплачується фіксований заробіток в розмірі 30 000 рублів. Доходи ІП за рік склали 810 000 рублей. Оплата пенсійних внесків за власника фірми: 29, 354 рублів. Так як дохід за рік перевищив 300 000 рублів, то додатково буде сплачено: (810 000 - 300 000) * 1% = 5 100 рублів. Внесок на ОМС - 6 884 рублів. Внески за співробітників складуть: 30 000 * 12 * 27,1% * 2 = 195 120 рублів. Разом, за звітний рік підприємець сплатив внесків на 29 354 + 5 100 + 6 884 + 195 120 = 236 458 рубля.

Як внески зменшують суму податку

Якщо ви вибрали ССО «Доходи», то має право зменшити нарахований податок на суму страхових внесків.

Якщо у вашому ІП немає найманих працівників, то ви можете знизити податок на всю суму страхових внесків. Якщо сума внесків буде рівною нарахованого податку або більше, то в бюджет ви не повинні платити ніякого податку.

При наявності персоналу в фірмі можна зменшити суму податку тільки на 50%. У зменшенні податку беруть участь як внески ІП «за себе», так і за найманих працівників. Цей варіант розрахунку застосуємо тільки до системи «Доходи».

Якщо ІП на системі «Доходи мінус витрати», то страхові внески повністю включаються до видаткової частини, формуючи тим самим оподатковуваний прибуток.

Приклад. ІП на ССО «Доходи» отримав річний дохід в розмірі 276 000 рублей. Співробітників у фірмі немає. Внески були сплачені на суму 36 238 рублів. Податок до сплати: 276 000 * 6% = 16 560 рублів. Отримуємо, що страхові внески перевищують суму податку: 36 238> 16 560. А це означає, що податок до сплати дорівнює нулю.

Підприємець на ССО «Доходи» без співробітників отримав дохід за рік 758 000 рублей. Податок до сплати складає 45 480 рублів. Внески склали: 36 238 + 1% * (658 000 - 300 000) = 39 818 рублів. Зменшуємо податок на суму страхових внесків та отримуємо 45 480 - 39 818 = 5 662 рублів. Цю суму і заплатить підприємець в податкову замість 45 480 рублів.

Тепер розберемо приклад з ІП на ССО «Доходи» з трьома співробітниками в штаті.

Приклад. Дохід ІП склав 750 000 рублів за рік. У фірмі працюють троє співробітників з окладом в 25 000 рублів. Податок до сплати дорівнює: 750 000 * 6% = 45 000 рублів. Внески, сплачені ІП: 36 238 + (25 000 * 12 * 30% * 3) + 1 * (750 000 - 300 000) = 36 238 + 270 000 + 4 500 = 310 738 рубля. Так як внески перевищують податок, то останній можна зменшити на 50%: 45 000 * 50% = 22 500 рублів.

Розглянемо приклад з ІП ​​на ССО «Доходи - витрати».

Якщо в ІП немає співробітників, то розрахунки будуть наступними.

Приклад. Дохід за рік склав 842 000 рублей. Внески за себе ІП платить в розмірі: 36 238 (фіксована частина) + 1 * (842 000 - 300 000) = 41 658 рублів. Документально підтверджені витрати ІП за рік склали 650 000 рублів. Підприємець має право збільшити витрати на суму вироблених щоквартальних страхових внесків. Тоді витрати складуть: 650 000 + 41 658 = 691 658 рублів. У цьому випадку податок до сплати: (842 000 - 691 658) * 15% = 22 551,50 рублів.

Як бачите, зменшення податку за ССО на страхові внески - вигідна справа. Це і є великою перевагою застосування даної системи оподаткування . Головне не забути заплатити страхові внески в поточному році, тобто до 31 грудня, тоді прийняти їх до витрат можна буде у повному обсязі.

Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити

Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити

Вітаю! У цій статті ми розповімо про страхові внески для ІП на ССО.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. Які страхові внески платить ІП, що застосовує ССО;
 2. Як здійснюється сплата внесків для ІП з співробітниками і без них;
 3. Яким чином можна зменшити податок на ССО.

Вигода від застосування ССО

Спрощена система оподаткування вважається найбільш поширеною серед ВП. Це і зрозуміло, тому що вона має ряд переваг. Не дарма її прозвали спрощеної, адже звітність зводиться до мінімуму, а розрахунок податку до сплати не викликає труднощів навіть у початківців підприємців.

Головна вигода від використання ССО - ви звільняєтесь від сплати трьох податків:

Замість трьох зборів, ви платите тільки один. До того ж ставку по ньому ви вибираєте самі.

Існує дві системи нарахування податку при УСН:

 • 6% з отриманого доходу;
 • 15% з різниці між отриманими доходами і понесеними витратами.

Перший варіант вигідний, якщо ваші витрати мінімальні. В такому випадку з усього отриманого доходу буде потрібно сплатити лише 6% в якості податкового платежу до бюджету. Якщо у вашій діяльності витрати становлять хоча б 2/3 від доходів, то є сенс перейти на ССО «Доходи - витрати». В цьому випадку з отриманої різниці ви сплатите 15%.

На початковому етапі підприємництва важко сказати, який податковий режим буде вигідніше: на 6% або 15%. Це стане зрозумілим лише через кілька місяців роботи. У будь-якому випадку перейти на новий податковий режим ви зможете не раніше наступного звітного року.

Працювати з ССО ви зможете, якщо:

 • У вашій фірмі працює 100 чоловік і менше;
 • Ви не робите підакцизні товари і не здобуваєте корисні копалини;
 • Дохід від вашої діяльності не перевищує 150 000 000 рублів за рік;
 • На вашому балансі залишкова вартість основних засобів повинна бути не більше 150 млн.руб .;
 • Ви не є нотаріусом, адвокатом, не займаєтеся гральним бізнесом або веденням ломбардів;
 • У вашому бізнесі немає інших обмежень, прописаних законодавчо.

Оплачуємо страхові платежі на ССО

Будь-який підприємець зобов'язаний оплачувати страхові внески. Вони переводяться на рахунки податкової інспекції, а далі розподіляються по відповідним фондам.

Внески в ПФР гарантують накопичення майбутньої пенсії за співробітником. Сплата внесків забезпечить даного працівника деякої щомісячної сумою після досягнення пенсійного віку. Оплата в Фонд ОМС дозволяє персоналу скористатися безкоштовними медичними послугами, а ФСС уможливлює оплату лікарняних листів та звільнення від діяльності на час догляду за дитиною .

Незалежно від того, чи є в штаті ІП співробітники або їх немає, - внески у позабюджетні фонди повинні здійснюватися за загальноприйнятим графіком. Якщо працівники в діяльності ІП присутні, значить, платежі проводяться за них і за себе особисто.

Якщо ж, крім власника в ІП ніхто не працевлаштований, то платити внески необхідно лише за одну фізичну особу. Так як ІП сам собі роботодавець і не працює за наймом, то і забезпечити себе пенсією або медичною страховкою він зобов'язаний за рахунок власних коштів. Несплата внесків карається за законом сумами, рівними від 20 до 40% (в разі, якщо буде доведено факт навмисне вчинених дій) від розміру прострочених платежів.

З 2017 року були не внесені якісь поправки в Податковий Кодекс. Зокрема, з'явилася нова глава, яка передає контроль за оплатою внесків до відомства податкової служби. Тепер всі платежі здійснюються на користь податкового органу, а не в фонди. Виняток становить тільки плата за травматизм на виробництві. Її, як і раніше переводимо на рахунок позабюджетного фонду.

У зв'язку з введеними змінами, змінилися і КБК . Замість перших трьох цифр 392 і 393, що позначають як одержувач коштів ПФР і ФСС відповідно, необхідно вказувати 182. Це означає, що гроші підуть на рахунок податкової.

Внески сплачуються навіть у тому випадку, якщо ваше ІП не отримує доходів або, більш того, ви отримали збитки. факт реєстрації фізичної особи як ІП зобов'язує вас стати платником обов'язкових платежів незалежно від фінансового стану вашої діяльності.

Терміни оплати

На законодавчому рівні строки сплати внесків до позабюджетних фондів строго регламентовані. За їх невиконання ІП несе відповідальність.

Існують наступні тимчасові обмеження щодо внесення платежів:

 • Для ІП без працівників за себе - до 31 грудня звітного року. Внески можна також вносити частинами протягом року або заплатити всю суму відразу;
 • Для ІП зі штатом - до 15 числа місяця, наступного за місяцем нарахування доходу співробітнику;
 • Для ІП, чий річний дохід перевищив 300 000 рублей, до 1 липня року, наступного за звітним, необхідно додатково внести суму, рівну 1% з різниці між фактичним доходом і 300 000 рублей.

Якщо протягом своєї діяльності в звітний рік ІП вносить авансові платежі по страхових внесках, то до 31 грудня він повинен буде сплатити решту суми - різницю між фіксованою і внесеними авансами.

Буває, що останній день оплати випадає на неробочий день (святковий або вихідний). У цьому випадку закон допускає здійснити оплату в найближчий робочий день. Особливо різниця в днях буде помітна в кінці звітного року, коли 31 грудня виявиться суботою або неділею.

Як оплачувати страхові внески

Підприємець на ССО, не має найманих працівників, вносить лише фіксовані внески - пенсійний і медстрахування. У ФСС ви можете здійснити добровільний переклад на ваш розсуд. З 2017 року зазначені платежі необхідно переводити на рахунок податкового органу. КБК для оплати пенсійних відрахувань і по медичному страхуванню різняться.

Щоб оплатити внески, вам буде потрібно сформувати квитанцію для оплати в банк. Зробити це можна через сайт податкової служби.

 • Відвідайте офіційний сайт податкової служби;
 • Виберіть в електронних сервісах розділ «Заплати податки»;
 • Натисніть на кнопку створення платіжного доручення для ІП;
 • У формі, що з'явилася виберіть «ІП»;
 • У наступному списку відзначте «Платіжний документ»;
 • заповніть КБК (Перелік класифікаторів є також на сайті), інші рядки будуть заповнені системою автоматично;
 • Потім вкажіть Вашу електронну адресу проживання;
 • У реквізитах платежу вкажіть статус платника як ІП;
 • Проставте літери «ТП», якщо вносите основний платіж (не штрафують або пені);
 • Виберіть період, за який проводите оплату коштів;
 • Введіть суму;
 • Вкажіть власне ім'я та по батькові і прізвище;
 • заповніть ІПН ;
 • Навпаки місця проживання проставте галочку (це означає, що адреса проживання і знаходження об'єкта оподаткування збігаються);
 • Виберіть спосіб оплати (готівкою - в цьому випадку система сформує для вас квитанцію, яку ви повинні надрукувати і надасте в банк, безготівковий - оплата буде проведена з сайту податкової служби через партнерський банк).

Зверніть увагу, що раніше здійснити оплату внесків ви могли тільки з власної карти або рахунку, що викликало масу незручностей.

Як ІП на ССО без працівників здійснює оплату на користь страхових внесків

Якщо в штаті ІП немає працівників, то оплачувати суми страхових внесків необхідно тільки за себе. З 2018 року ці фірми мають фіксований розмір, що не залежить від суми МРОТ .

Якщо ваші доходи за рік не перевищили 300 000 рублів, то в Пенсійний Фонд ви тільки заплатите 29 354 рублів, а в медичний - 6 884 рублів.

Разом за рік вам необхідно внести на рахунок податкової фіксованих страхових внесків на суму 36 238 рублів. Якщо ж доходи вашого бізнесу за звітний рік перевищили позначку в 300 000 рублів, то необхідно додатково оплатити 1% від різниці між фактичним доходом і фіксованою сумою в 300 000 рублей. В даному випадку формула для розрахунку платежів буде наступною: 29, 354 + 1% (СД - 300 000 рублів), де СД - сума вашого фактичного доходу.

Однак, держава встановила максимальну планку страхових внесків, належних для сплати. Понад 234 832 рублів ви не будете перераховувати в бюджет. Навіть якщо за вашими підрахунками необхідно заплатити велику суму, ви платите встановлену законом. З 2018 року за її розрахунку приймається сума фіксованого внеску в ПФР, а саме її восьмикратний розмір. МРОТ в розрахунках більше не братиме участі.

Формула для її розрахунку виглядає так: 8 * 29 354. При цьому, якщо ви з якоїсь причини відмовилися внести додаткові внески до страхового фонду, то податкова самостійно вам їх розрахує, виходячи з вашого річного доходу, і пред'явить вам до сплати податкову вимогу.

Приклад. Якщо ІП зареєструвався в податковій 15 березня 2019 року, то формула для пенсійних відрахувань буде наступною: 36 238 (фіксований річний дохід): 12 (місяців) * 9 (повні місяці: квітень-грудень, відпрацьовані в розрахунковому році) = 27 178,50 рублів. У березні ІП відпрацював 17 днів. Далі розраховуємо суму внесків за березень: 36 238: 12: 31 (число днів в березні) * 17 = 1 656, 04 (сума внесків за березень). Таким чином, за поточний рік ІП повинен заплатити - (27 178, 50 + 1 656,04) = 28 834,54 рублів страхових внесків. Припустимо, що прибуток ІП за рік склала 450 000 рублей. Тоді на додаток до отриманої суми потрібно сплатити в бюджет: (450 000 - 300 000) * 1% = 1500 рублів. Відповідно, загальна сума страхових внесків складе: 30 334,54 рублів (28 834,54 + 1 500).

Платимо страхові внески на ССО при наявності найманих працівників у ІП

Якщо ви найняли працівників собі в допомогу, то необхідно оплачувати за них обов'язкові внески до бюджету. Ви платите кошти за себе і свій персонал.

За кожного працівника вам необхідно відраховувати 30% від суми їх щомісячного доходу, включаючи заробітну плату , премії та інші заохочення .

Якщо ваші працівники працевлаштовані за цивільно-правовим договором, то оплатити в бюджет ви зможете менше на 2,9%, тобто 27,1% від їх щомісячного заробітку. В цьому випадку вам не обов'язково здійснювати платежі в ФСС, які і складають 2,9%.

Давайте спробуєм розрахувати страхові внески при наявності у ІП співробітників.

Приклад. У фірмі працює два найманих працівника за цивільно-правовим договором. Щомісяця протягом року їм виплачується фіксований заробіток в розмірі 30 000 рублів. Доходи ІП за рік склали 810 000 рублей. Оплата пенсійних внесків за власника фірми: 29, 354 рублів. Так як дохід за рік перевищив 300 000 рублів, то додатково буде сплачено: (810 000 - 300 000) * 1% = 5 100 рублів. Внесок на ОМС - 6 884 рублів. Внески за співробітників складуть: 30 000 * 12 * 27,1% * 2 = 195 120 рублів. Разом, за звітний рік підприємець сплатив внесків на 29 354 + 5 100 + 6 884 + 195 120 = 236 458 рубля.

Як внески зменшують суму податку

Якщо ви вибрали ССО «Доходи», то має право зменшити нарахований податок на суму страхових внесків.

Якщо у вашому ІП немає найманих працівників, то ви можете знизити податок на всю суму страхових внесків. Якщо сума внесків буде рівною нарахованого податку або більше, то в бюджет ви не повинні платити ніякого податку.

При наявності персоналу в фірмі можна зменшити суму податку тільки на 50%. У зменшенні податку беруть участь як внески ІП «за себе», так і за найманих працівників. Цей варіант розрахунку застосуємо тільки до системи «Доходи».

Якщо ІП на системі «Доходи мінус витрати», то страхові внески повністю включаються до видаткової частини, формуючи тим самим оподатковуваний прибуток.

Приклад. ІП на ССО «Доходи» отримав річний дохід в розмірі 276 000 рублей. Співробітників у фірмі немає. Внески були сплачені на суму 36 238 рублів. Податок до сплати: 276 000 * 6% = 16 560 рублів. Отримуємо, що страхові внески перевищують суму податку: 36 238> 16 560. А це означає, що податок до сплати дорівнює нулю.

Підприємець на ССО «Доходи» без співробітників отримав дохід за рік 758 000 рублей. Податок до сплати складає 45 480 рублів. Внески склали: 36 238 + 1% * (658 000 - 300 000) = 39 818 рублів. Зменшуємо податок на суму страхових внесків та отримуємо 45 480 - 39 818 = 5 662 рублів. Цю суму і заплатить підприємець в податкову замість 45 480 рублів.

Тепер розберемо приклад з ІП на ССО «Доходи» з трьома співробітниками в штаті.

Приклад. Дохід ІП склав 750 000 рублів за рік. У фірмі працюють троє співробітників з окладом в 25 000 рублів. Податок до сплати дорівнює: 750 000 * 6% = 45 000 рублів. Внески, сплачені ІП: 36 238 + (25 000 * 12 * 30% * 3) + 1 * (750 000 - 300 000) = 36 238 + 270 000 + 4 500 = 310 738 рубля. Так як внески перевищують податок, то останній можна зменшити на 50%: 45 000 * 50% = 22 500 рублів.

Розглянемо приклад з ІП ​​на ССО «Доходи - витрати».

Якщо в ІП немає співробітників, то розрахунки будуть наступними.

Приклад. Дохід за рік склав 842 000 рублей. Внески за себе ІП платить в розмірі: 36 238 (фіксована частина) + 1 * (842 000 - 300 000) = 41 658 рублів. Документально підтверджені витрати ІП за рік склали 650 000 рублів. Підприємець має право збільшити витрати на суму вироблених щоквартальних страхових внесків. Тоді витрати складуть: 650 000 + 41 658 = 691 658 рублів. У цьому випадку податок до сплати: (842 000 - 691 658) * 15% = 22 551,50 рублів.

Як бачите, зменшення податку за ССО на страхові внески - вигідна справа. Це і є великою перевагою застосування даної системи оподаткування . Головне не забути заплатити страхові внески в поточному році, тобто до 31 грудня, тоді прийняти їх до витрат можна буде у повному обсязі.

Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити

Страхові внески ІП на ССО в 2019: терміни, розрахунок, як зменшити

Вітаю! У цій статті ми розповімо про страхові внески для ІП на ССО.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. Які страхові внески платить ІП, що застосовує ССО;
 2. Як здійснюється сплата внесків для ІП з співробітниками і без них;
 3. Яким чином можна зменшити податок на ССО.

Вигода від застосування ССО

Спрощена система оподаткування вважається найбільш поширеною серед ВП. Це і зрозуміло, тому що вона має ряд переваг. Не дарма її прозвали спрощеної, адже звітність зводиться до мінімуму, а розрахунок податку до сплати не викликає труднощів навіть у початківців підприємців.

Головна вигода від використання ССО - ви звільняєтесь від сплати трьох податків:

Замість трьох зборів, ви платите тільки один. До того ж ставку по ньому ви вибираєте самі.

Існує дві системи нарахування податку при УСН:

 • 6% з отриманого доходу;
 • 15% з різниці між отриманими доходами і понесеними витратами.

Перший варіант вигідний, якщо ваші витрати мінімальні. В такому випадку з усього отриманого доходу буде потрібно сплатити лише 6% в якості податкового платежу до бюджету. Якщо у вашій діяльності витрати становлять хоча б 2/3 від доходів, то є сенс перейти на ССО «Доходи - витрати». В цьому випадку з отриманої різниці ви сплатите 15%.

На початковому етапі підприємництва важко сказати, який податковий режим буде вигідніше: на 6% або 15%. Це стане зрозумілим лише через кілька місяців роботи. У будь-якому випадку перейти на новий податковий режим ви зможете не раніше наступного звітного року.

Працювати з ССО ви зможете, якщо:

 • У вашій фірмі працює 100 чоловік і менше;
 • Ви не робите підакцизні товари і не здобуваєте корисні копалини;
 • Дохід від вашої діяльності не перевищує 150 000 000 рублів за рік;
 • На вашому балансі залишкова вартість основних засобів повинна бути не більше 150 млн.руб .;
 • Ви не є нотаріусом, адвокатом, не займаєтеся гральним бізнесом або веденням ломбардів;
 • У вашому бізнесі немає інших обмежень, прописаних законодавчо.

Оплачуємо страхові платежі на ССО

Будь-який підприємець зобов'язаний оплачувати страхові внески. Вони переводяться на рахунки податкової інспекції, а далі розподіляються по відповідним фондам.

Внески в ПФР гарантують накопичення майбутньої пенсії за співробітником. Сплата внесків забезпечить даного працівника деякої щомісячної сумою після досягнення пенсійного віку. Оплата в Фонд ОМС дозволяє персоналу скористатися безкоштовними медичними послугами, а ФСС уможливлює оплату лікарняних листів та звільнення від діяльності на час догляду за дитиною .

Незалежно від того, чи є в штаті ІП співробітники або їх немає, - внески у позабюджетні фонди повинні здійснюватися за загальноприйнятим графіком. Якщо працівники в діяльності ІП присутні, значить, платежі проводяться за них і за себе особисто.

Якщо ж, крім власника в ІП ніхто не працевлаштований, то платити внески необхідно лише за одну фізичну особу. Так як ІП сам собі роботодавець і не працює за наймом, то і забезпечити себе пенсією або медичною страховкою він зобов'язаний за рахунок власних коштів. Несплата внесків карається за законом сумами, рівними від 20 до 40% (в разі, якщо буде доведено факт навмисне вчинених дій) від розміру прострочених платежів.

З 2017 року були не внесені якісь поправки в Податковий Кодекс. Зокрема, з'явилася нова глава, яка передає контроль за оплатою внесків до відомства податкової служби. Тепер всі платежі здійснюються на користь податкового органу, а не в фонди. Виняток становить тільки плата за травматизм на виробництві. Її, як і раніше переводимо на рахунок позабюджетного фонду.

У зв'язку з введеними змінами, змінилися і КБК . Замість перших трьох цифр 392 і 393, що позначають як одержувач коштів ПФР і ФСС відповідно, необхідно вказувати 182. Це означає, що гроші підуть на рахунок податкової.

Внески сплачуються навіть у тому випадку, якщо ваше ІП не отримує доходів або, більш того, ви отримали збитки. факт реєстрації фізичної особи як ІП зобов'язує вас стати платником обов'язкових платежів незалежно від фінансового стану вашої діяльності.

Терміни оплати

На законодавчому рівні строки сплати внесків до позабюджетних фондів строго регламентовані. За їх невиконання ІП несе відповідальність.

Існують наступні тимчасові обмеження щодо внесення платежів:

 • Для ІП без працівників за себе - до 31 грудня звітного року. Внески можна також вносити частинами протягом року або заплатити всю суму відразу;
 • Для ІП зі штатом - до 15 числа місяця, наступного за місяцем нарахування доходу співробітнику;
 • Для ІП, чий річний дохід перевищив 300 000 рублей, до 1 липня року, наступного за звітним, необхідно додатково внести суму, рівну 1% з різниці між фактичним доходом і 300 000 рублей.

Якщо протягом своєї діяльності в звітний рік ІП вносить авансові платежі по страхових внесках, то до 31 грудня він повинен буде сплатити решту суми - різницю між фіксованою і внесеними авансами.

Буває, що останній день оплати випадає на неробочий день (святковий або вихідний). У цьому випадку закон допускає здійснити оплату в найближчий робочий день. Особливо різниця в днях буде помітна в кінці звітного року, коли 31 грудня виявиться суботою або неділею.

Як оплачувати страхові внески

Підприємець на ССО, не має найманих працівників, вносить лише фіксовані внески - пенсійний і медстрахування. У ФСС ви можете здійснити добровільний переклад на ваш розсуд. З 2017 року зазначені платежі необхідно переводити на рахунок податкового органу. КБК для оплати пенсійних відрахувань і по медичному страхуванню різняться.

Щоб оплатити внески, вам буде потрібно сформувати квитанцію для оплати в банк. Зробити це можна через сайт податкової служби.

 • Відвідайте офіційний сайт податкової служби;
 • Виберіть в електронних сервісах розділ «Заплати податки»;
 • Натисніть на кнопку створення платіжного доручення для ІП;
 • У формі, що з'явилася виберіть «ІП»;
 • У наступному списку відзначте «Платіжний документ»;
 • заповніть КБК (Перелік класифікаторів є також на сайті), інші рядки будуть заповнені системою автоматично;
 • Потім вкажіть Вашу електронну адресу проживання;
 • У реквізитах платежу вкажіть статус платника як ІП;
 • Проставте літери «ТП», якщо вносите основний платіж (не штрафують або пені);
 • Виберіть період, за який проводите оплату коштів;
 • Введіть суму;
 • Вкажіть власне ім'я та по батькові і прізвище;
 • заповніть ІПН ;
 • Навпаки місця проживання проставте галочку (це означає, що адреса проживання і знаходження об'єкта оподаткування збігаються);
 • Виберіть спосіб оплати (готівкою - в цьому випадку система сформує для вас квитанцію, яку ви повинні надрукувати і надасте в банк, безготівковий - оплата буде проведена з сайту податкової служби через партнерський банк).

Зверніть увагу, що раніше здійснити оплату внесків ви могли тільки з власної карти або рахунку, що викликало масу незручностей.

Як ІП на ССО без працівників здійснює оплату на користь страхових внесків

Якщо в штаті ІП немає працівників, то оплачувати суми страхових внесків необхідно тільки за себе. З 2018 року ці фірми мають фіксований розмір, що не залежить від суми МРОТ .

Якщо ваші доходи за рік не перевищили 300 000 рублів, то в Пенсійний Фонд ви тільки заплатите 29 354 рублів, а в медичний - 6 884 рублів.

Разом за рік вам необхідно внести на рахунок податкової фіксованих страхових внесків на суму 36 238 рублів. Якщо ж доходи вашого бізнесу за звітний рік перевищили позначку в 300 000 рублів, то необхідно додатково оплатити 1% від різниці між фактичним доходом і фіксованою сумою в 300 000 рублей. В даному випадку формула для розрахунку платежів буде наступною: 29, 354 + 1% (СД - 300 000 рублів), де СД - сума вашого фактичного доходу.

Однак, держава встановила максимальну планку страхових внесків, належних для сплати. Понад 234 832 рублів ви не будете перераховувати в бюджет. Навіть якщо за вашими підрахунками необхідно заплатити велику суму, ви платите встановлену законом. З 2018 року за її розрахунку приймається сума фіксованого внеску в ПФР, а саме її восьмикратний розмір. МРОТ в розрахунках більше не братиме участі.

Формула для її розрахунку виглядає так: 8 * 29 354. При цьому, якщо ви з якоїсь причини відмовилися внести додаткові внески до страхового фонду, то податкова самостійно вам їх розрахує, виходячи з вашого річного доходу, і пред'явить вам до сплати податкову вимогу.

Приклад. Якщо ІП зареєструвався в податковій 15 березня 2019 року, то формула для пенсійних відрахувань буде наступною: 36 238 (фіксований річний дохід): 12 (місяців) * 9 (повні місяці: квітень-грудень, відпрацьовані в розрахунковому році) = 27 178,50 рублів. У березні ІП відпрацював 17 днів. Далі розраховуємо суму внесків за березень: 36 238: 12: 31 (число днів в березні) * 17 = 1 656, 04 (сума внесків за березень). Таким чином, за поточний рік ІП повинен заплатити - (27 178, 50 + 1 656,04) = 28 834,54 рублів страхових внесків. Припустимо, що прибуток ІП за рік склала 450 000 рублей. Тоді на додаток до отриманої суми потрібно сплатити в бюджет: (450 000 - 300 000) * 1% = 1500 рублів. Відповідно, загальна сума страхових внесків складе: 30 334,54 рублів (28 834,54 + 1 500).

Платимо страхові внески на ССО при наявності найманих працівників у ІП

Якщо ви найняли працівників собі в допомогу, то необхідно оплачувати за них обов'язкові внески до бюджету. Ви платите кошти за себе і свій персонал.

За кожного працівника вам необхідно відраховувати 30% від суми їх щомісячного доходу, включаючи заробітну плату , премії та інші заохочення .

Якщо ваші працівники працевлаштовані за цивільно-правовим договором, то оплатити в бюджет ви зможете менше на 2,9%, тобто 27,1% від їх щомісячного заробітку. В цьому випадку вам не обов'язково здійснювати платежі в ФСС, які і складають 2,9%.

Давайте спробуєм розрахувати страхові внески при наявності у ІП співробітників.

Приклад. У фірмі працює два найманих працівника за цивільно-правовим договором. Щомісяця протягом року їм виплачується фіксований заробіток в розмірі 30 000 рублів. Доходи ІП за рік склали 810 000 рублей. Оплата пенсійних внесків за власника фірми: 29, 354 рублів. Так як дохід за рік перевищив 300 000 рублів, то додатково буде сплачено: (810 000 - 300 000) * 1% = 5 100 рублів. Внесок на ОМС - 6 884 рублів. Внески за співробітників складуть: 30 000 * 12 * 27,1% * 2 = 195 120 рублів. Разом, за звітний рік підприємець сплатив внесків на 29 354 + 5 100 + 6 884 + 195 120 = 236 458 рубля.

Як внески зменшують суму податку

Якщо ви вибрали ССО «Доходи», то має право зменшити нарахований податок на суму страхових внесків.

Якщо у вашому ІП немає найманих працівників, то ви можете знизити податок на всю суму страхових внесків. Якщо сума внесків буде рівною нарахованого податку або більше, то в бюджет ви не повинні платити ніякого податку.

При наявності персоналу в фірмі можна зменшити суму податку тільки на 50%. У зменшенні податку беруть участь як внески ІП «за себе», так і за найманих працівників. Цей варіант розрахунку застосуємо тільки до системи «Доходи».

Якщо ІП на системі «Доходи мінус витрати», то страхові внески повністю включаються до видаткової частини, формуючи тим самим оподатковуваний прибуток.

Приклад. ІП на ССО «Доходи» отримав річний дохід в розмірі 276 000 рублей. Співробітників у фірмі немає. Внески були сплачені на суму 36 238 рублів. Податок до сплати: 276 000 * 6% = 16 560 рублів. Отримуємо, що страхові внески перевищують суму податку: 36 238> 16 560. А це означає, що податок до сплати дорівнює нулю.

Підприємець на ССО «Доходи» без співробітників отримав дохід за рік 758 000 рублей. Податок до сплати складає 45 480 рублів. Внески склали: 36 238 + 1% * (658 000 - 300 000) = 39 818 рублів. Зменшуємо податок на суму страхових внесків та отримуємо 45 480 - 39 818 = 5 662 рублів. Цю суму і заплатить підприємець в податкову замість 45 480 рублів.

Тепер розберемо приклад з ІП на ССО «Доходи» з трьома співробітниками в штаті.

Приклад. Дохід ІП склав 750 000 рублів за рік. У фірмі працюють троє співробітників з окладом в 25 000 рублів. Податок до сплати дорівнює: 750 000 * 6% = 45 000 рублів. Внески, сплачені ІП: 36 238 + (25 000 * 12 * 30% * 3) + 1 * (750 000 - 300 000) = 36 238 + 270 000 + 4 500 = 310 738 рубля. Так як внески перевищують податок, то останній можна зменшити на 50%: 45 000 * 50% = 22 500 рублів.

Розглянемо приклад з ІП ​​на ССО «Доходи - витрати».

Якщо в ІП немає співробітників, то розрахунки будуть наступними.

Приклад. Дохід за рік склав 842 000 рублей. Внески за себе ІП платить в розмірі: 36 238 (фіксована частина) + 1 * (842 000 - 300 000) = 41 658 рублів. Документально підтверджені витрати ІП за рік склали 650 000 рублів. Підприємець має право збільшити витрати на суму вироблених щоквартальних страхових внесків. Тоді витрати складуть: 650 000 + 41 658 = 691 658 рублів. У цьому випадку податок до сплати: (842 000 - 691 658) * 15% = 22 551,50 рублів.

Як бачите, зменшення податку за ССО на страхові внески - вигідна справа. Це і є великою перевагою застосування даної системи оподаткування . Головне не забути заплатити страхові внески в поточному році, тобто до 31 грудня, тоді прийняти їх до витрат можна буде у повному обсязі.