Строительство »

Іпотека в ВТБ початковий внесок: калькулятор, ставки, відсотки, умови в 2019 році, іпотека «новобудова», іпотека ВТБ на вторинне житло

 1. Функції початкового внеску
 2. Де взяти гроші на початковий внесок?
 3. Іпотека без першого внеску
 4. Материнський капітал
 5. Заставне майно
 6. рефінансування
 7. Військова іпотека
 8. Онлайн-калькулятор для розрахунку
 9. Особливості оформлення іпотеки
 10. Необхідні документи

На сьогодні не кожен громадянин Росії має можливість придбати нерухомість. Тому багато хто воліє оформити в ВТБ іпотеку з початковим внеском. Однак його розмір може бути досить великим. Тоді початковий внесок стає перепоною на шляху до виконання мрії про власну житлоплощі. Навіщо потрібен початковий внесок і як іпотеку отримати без нього докладно розглянемо в цій статті.

Функції початкового внеску

Початковий внесок - це сума коштів, яку покупець житла (квартири, будинки, ділянки під забудову) повинен самостійно сплатити продавцеві. Частину виплатить банк ВТБ. Перший внесок у багатьох банківських програмах ВТБ є обов'язковим. Розмір його нефіксований і варіюється від 0% до 30%. Однак чим більше позичальник внесе коштів, тим більша ймовірність того, що він отримає позику на вигідних умовах.

Перший внесок - це дуже важливий параметр для будь-якої фінансової організації. По ньому банк оцінює платоспроможність клієнта. Тому великий перший внесок виконує наступні функції:

 • підвищує шанси позичальника на отримання іпотеки ВТБ;
 • зменшує процентну ставку на кілька пунктів;
 • скорочує термін кредитування.

Оптимальним співвідношенням власних і позикових коштів по іпотеці в ВТБ вважається 50/50. Таким чином позичальник менше переплачує банку та набуває квартиру на більш вигідних умовах.

Де взяти гроші на початковий внесок?

Як вже говорилося, початковий внесок сплачується за рахунок власних коштів позичальника. Розмір суми може варіюватися в залежності від відсоткової ставки і вартості нерухомості. Мінімальний перший внесок стартує від кількох тисяч. Багато громадян Росії заздалегідь накопичують гроші для внесення першого внеску або продають нерухомість з метою покупки нової. Якщо можливості накопичити немає, то оптимальним варіантом є оформлення позики в іншій кредитній організації. Однак при цьому варто розуміти, що виникне додаткове фінансове навантаження, яка може привести до зменшення суми щомісячних платежів або несвоєчасної оплати. Це, в свою чергу, може стати причиною санкцій з боку ВТБ.

Іпотека без першого внеску

Банк ВТБ дуже лояльно налаштований по відношенню до своїх клієнтів. Тому ті, хто не може внести початковий внесок в потрібному розмірі, можуть оформити іпотеку без нього. Розраховувати на її отримання можуть:

 • володарі сертифіката на материнський капітал;
 • власники нерухомого майна, цінних паперів, автомобілів;
 • клієнти, які хочуть укласти договір рефінансування.

володарі сертифіката на материнський капітал;  власники нерухомого майна, цінних паперів, автомобілів;  клієнти, які хочуть укласти договір рефінансування

Згідно з чинним законодавством, щоб взяти іпотеку без першого внеску, клієнт повинен стати учасником однієї з програм соціального характеру.

Материнський капітал

Сім'ї з двома дітьми отримують одноразову грошову допомогу від держави, так званий материнський капітал. Субсидовані кошти мають цільову спрямованість, зокрема можна використовувати материнський капітал як початковий внесок по іпотеці в ВТБ. Умови кредитування в рамках даної програми досить вигідні, адже вони були розроблені з урахуванням сімейного стану позичальника та наявності у нього двох дітей:

Сума позики Від 1,7 до 30 мільйонів рублів Термін кредитування До 50 років Процентна ставка Від 12,5% річних Вид нерухомості Квартира або будинок первинного або вторинного ринку, ділянку під забудову

Заставне майно

Як внесок по кредиту позичальник може передати в заставу ВТБ майно, яке має велику цінність. Це може бути власна квартира, житло близьких родичів (батьків, дружини / чоловіка), автомобіль. В рамках даної програми, в заставі у ВТБ також знаходиться і куплена в іпотеку нерухомість. Тому виплачувати кредит потрібно на регулярній основі, щоб не залишитися без нічого. Процентна ставка становить 14,5%, а максимальний термін кредитування - 20 років.

рефінансування

Рефінансування в ВТБ - це відповідна програма для тих, хто оформив іпотеку в іншому банку на невигідних умовах і хоче їх змінити. Її суть полягає в тому, що позичальник бере позику в ВТБ на погашення іншого боргу. Переіпотека дозволяє продовжити термін виплати позики, зменшити розмір ставки і навіть змінити валюту.

Умови рефінансування в ВТБ дуже вигідні, так як середня процентна ставка становить всього 10,7%, а виплачувати кредит можна протягом 50 років. У 2019 максимальна сума позики може скласти 90 мільйонів рублів. При цьому вносити початковий внесок не потрібно, так як кредит видається не на покупку житла, а на погашення попередніх зобов'язань.

Військова іпотека

Військовослужбовці, які є учасниками НІС, можуть взяти іпотеку без першого внеску. Його покриє держава. Однак важливою умовою є участь військового в накопичувально-іпотечній системі протягом 3-х років. Крім цього ВТБ надає такий іпотечний позику особам, що не досягли 45 років.

Онлайн-калькулятор для розрахунку

Кожен клієнт ВТБ може заздалегідь розрахувати о котрій йому обійдеться іпотека, розмір платежів і відсотків. Для цього . Для проведення розрахунків необхідно заповнити наступні поля:

 • вартість нерухомості;
 • початковий внесок;
 • термін іпотеки.

Також необхідно поставити галочки у відповідних віконцях, наприклад, якщо клієнт готовий надати тільки два документи або є учасником зарплатного проекту ВТБ. Після заповнення форми відбудеться автоматичний розрахунок іпотеки.

Особливості оформлення іпотеки

Оформлення іпотеки - це досить складна процедура. Вона проходить в кілька наступних етапів:

 1. На першому етапі клієнт надає в відділення банку повний пакет документів і заявку на оформлення іпотечного кредиту. Термін її розгляду становить 3 дні, після чого ВТБ дає свою відповідь.
 2. Після отримання позитивної відповіді, позичальник повинен знайти нерухомість протягом 2 місяців. При цьому нерухомість, що купується повинна відповідати вимогам банку, зокрема бути в хорошому стані, мати узаконені перепланування і інженерні комунікації.
 3. Далі необхідно провести оцінку об'єкта нерухомості, скориставшись послугами професійного оцінювача. В середньому вони обійдуться в 3 тисячі рублів, які позичальник повинен сплатити зі своєї кишені. Звіт про оцінки вартості нерухомості готується протягом 3 днів з моменту оплати.
 4. Зібрані документи на квартиру необхідно віднести до відділення ВТБ. Банк, грунтуючись на них і стандарти Агентства іпотечного житлового кредитування, проведе оцінку нерухомості. Очікувати рішення доведеться протягом 3-х днів.
 5. Якщо нерухомість відповідає вимогам ВТБ, то позичальник і банк переходять до підписання документів на іпотеку і договору купівлі-продажу. При цьому за 3 дні до оформлення угоди позичальник повинен відкрити розрахунковий рахунок на себе і на продавця.
 6. Комплексне страхування нерухомості є важливою, але не обов'язковою процедурою при оформленні іпотеки. Однак якщо від неї відмовитися, то доведеться внести великий початковий внесок.
 7. Останній, завершальний етап - це видача грошових коштів клієнту. Вони переводяться на його рахунок в рублях.

Вимоги до позичальника

Вимоги, що пред'являються ВТБ до позичальників, високі. Таким чином банк намагається убезпечити себе від можливих фінансових ризиків. Головне, щоб клієнт мав високий стабільний дохід і міг підтвердити його відповідними документами. Також він повинен підходити під наступні параметри:

 • вік повинен варіюватися від 21 року до 60/65 років для жінок і чоловіків відповідно;
 • наявність реєстрації на території Росії;
 • відсутність судимостей, заборгованості перед іншими банками;
 • загальний стаж роботи повинен бути не менше 12 місяців, а на останньому місці працевлаштування - не менше 6 місяців;
 • позитивна.

Якщо клієнт відповідає перерахованим вище вимогам, то з великою часткою ймовірності його заявка буде схвалена.

Необхідні документи

Перш ніж звертатися в банк для оформлення цільового кредиту, потрібно заздалегідь потурбуватися про всіх необхідних паперах. ВТБ вимагає надати такі документи:

 • паспорт російського зразка (копія всіх сторінок);
 • будь-який інший документ, що посвідчує особу (наприклад, водійські права, закордонний паспорт або пенсійне посвідчення, якщо іпотеку хоче взяти пенсіонер);
 • довідка з місця роботи про розмір доходу (вона може бути за формою 2-ПДФО або за формою, виданої банком);
 • довідка про склад сім'ї.

Крім того, додатково, щоб не вносити перший внесок по кредиту або зменшити його розмір, необхідно надати один з наступних документів:

 • сертифікат про наявність материнського капіталу;
 • документ про наявність у власності нерухомості, автомобіля або іншого цінного майна, яке може виступати в якості застави;
 • свідоцтво учасника НІС;
 • договір іпотечного кредитування, оформлений в сторонньому банку.

Основні плюси і мінуси

Сьогодні все більше клієнтів ВТБ прагнуть взяти іпотеку і не вносити перший внесок. Це цілком зрозуміло, адже такий вид кредитування в порівнянні зі стандартним має безліч незаперечних переваг:

 • можливість в максимально короткі терміни стати володарем власного будинку;
 • можливість рефінансувати іпотеку, взяту в іншому банку, і таким чином отримати більш прийнятні умови кредитування;
 • знижені річні ставки по кредиту для учасників державних програм.

Звичайно, є і недоліки. Головний з них полягає в тому, що куплене житло знаходиться в заставі у банку. Тому здійснювати погашення заборгованості потрібно кожен місяць, в іншому випадку можна залишитися на вулиці.

Іпотека без первісного внеску - це досить вигідний банківський продукт і вихід для тих, хто хоче якомога швидше стати власником власного житла. Однак оформити її можуть не всі бажаючі. Банк ВТБ ставить жорсткі рамки для позичальників, оскільки ризикує зазнати збитків. Також потрібно зібрати значний пакет документів, щоб довести свою платоспроможність.

Де взяти гроші на початковий внесок?