Строительство »

Іпотека без первісного внеску - ТОП-9 варіантів 2019 року, які банки дають, де оформити вигідніше

 1. Для чого банкам потрібен початковий внесок
 2. Спеціальні пропозиції від банків
 3. Іпотека без первісного внеску від «Промсвязьбанка»
 4. умови
 5. вимоги
 6. Іпотека без первісного внеску від «Металлінвестбанк»
 7. умови
 8. вимоги
 9. Завищення вартості житла
 10. Які складнощі в цій схемі?
 11. Споживчий кредит замість початкового внеску
 12. Коли брати споживчий кредит: до чи після?
 13. алгоритм дій
 14. Іпотека від забудовника
 15. Іпотека під заставу нерухомості
 16. документи
 17. пропозиції банків
 18. Програма "молода сім'я"
 19. Умови для участі в програмі
 20. Крок 1: Документи
 21. Крок 2: Отримання допомоги в рамках програми
 22. пропозиції банків
 23. Материнська капітал
 24. Крок 1: Документи на іпотеку
 25. Крок 2: Документи ПФР
 26. пропозиції банків
 27. Крок 1: отримання Свідоцтва учасника програми
 28. Крок 2: Звернення до банку і укладення договору купівлі-продажу
 29. Крок 3: Кредитний договір
 30. Крок 4: Перехід квартири у власність
 31. Крок 5: Передача документів в «Росвоеніпотеку»
 32. пропозиції банків
 33. Соціальна іпотека: лікарі, вчителі, вчені
 34. Крок 1: Документи для участі в програмі
 35. Крок 2: Відкриття рахунку в банку
 36. Крок 3: Отримання іпотеки
 37. пропозиції банків
 38. Чи можна оформити іпотеку за програмою "Переїзд"?
 39. Висновок
 40. Рейтинг статті:

Існує дев'ять способів оформити іпотеку без початкового внеску. Розберемо детально кожен з них. Але перш пару слів про те, чому банки вимагають початковий внесок. Це потрібно розібрати, щоб ви краще розуміли специфіку іпотеки .

Для чого банкам потрібен початковий внесок

Коли ми хочемо купити нерухомість і звертаємося за допомогою в банк, то потрібно розуміти, що видаючи кредит банк ризикує власними грошима . Іпотека видається на великий термін (20-30 років) і за цей час з позичальником може трапитися що завгодно, в результаті чого він перестане платити за рахунками ..

Щоб убезпечити себе, банк видає іпотечний кредит під заставу житла, що купується. За допомогою застави банк страхує себе від ризику неповернення. Якщо позичальник не зможе платити по рахунках, то кредитор продає нерухомість і отримує кредитні гроші назад.

Але, так як ситуація на ринку нерухомості постійно змінюється, то банку потрібно підстрахуватися і на випадок падіння вартості житла. Для цих цілей і потрібно початковий внесок. Розглянемо на прикладі:

Приклад перший: Банк видає іпотеку без початкового внеску

Припустимо, існує банк, який видає іпотечні кредити без початкового внеску.Позичальник хоче купити квартиру за 2 млн. Руб.Банк видає потрібну суму без початкового внеску.

Потім, через 5 років ситуація змінюється. Позичальнику з якихось причин не вдається оплачувати кредит і банк забирає квартиру, так як вона була в заставі. Але, ринок нерухомості просів і куплена раніше квартира вже не коштує 2 млн. Рублів. Продавши її банк не компенсує свої витрати і терпить збиток.

Приклад другий: Банк видає іпотеку з початковим внеском

Вартість квартири 2 000 000 рублів.Початковий внесок 20%, тобто 400.000 руб.Розмір позики становить 1 600 000 рублей.

Через 5 років, після старту іпотеки, позичальника скоротили на роботі і він більше не може виконувати зобов'язання за кредитом. Банк на підставі заставного договору вилучає нерухомість у боржника з метою погашення позики.

Через кризу вартість квартири впала до 1 700 000 рублів. Але банку це не страшно, тому що він видав вам кредит на 1 600 000 руб. Щоб швидко продати об'єкт, кредитор робить дисконт (знижку) на різницю між сумою кредиту і ринковою вартістю, тобто скидає 100 000 руб. У підсумку, банк повертає видані 1 600 000 руб. + Отримує дохід у вигляді сплачених вами за 5 років платежів.

Мораль: банку не вигідно видавати кредит на повну вартість житла. Йому вигідно дати такий кредит, де заставна вартість об'єкта буде вище, ніж сума іпотеки.

Проте, варіанти покупки житла без початкового внеску є, давайте розглянемо їх докладніше.

Проте, варіанти покупки житла без початкового внеску є, давайте розглянемо їх докладніше

Спеціальні пропозиції від банків

На ринку іпотечного кредитування зустрічаються спеціальні пропозиції за якими можна без будь-яких хитрощів отримати іпотеку без початкового внеску. Таких пропозицій вкрай мало, але іноді вони все таки бувають.

Чому їх мало? Нагадаємо, іпотека - це довгостроковий кредит і банк сильно ризикує, видаючи позичальникові гроші без додаткової страховки для себе. А початковий внесок якраз і є одним з варіантів зниження ризиків для банків.

Іпотека без первісного внеску від «Промсвязьбанка»

Оформити іпотеку без початкового внеску в Промсвязьбанк можна тільки на новобудову і в певних житлових комплексах. Ставка від 10,9%.

умови

 • Ставка на весь термін кредиту - 10,9%, застосовується при покупці нерухомості в Групі компаній ПСН (ЖК «Домашній», ЖК «SREDA», ЖК «Полянка 44», ЖК «I'm», ЖК «Грінада») і ТОВ «Рождествено (ЖК« Мир Мітіно »). Для держателів зарплатних карт - ставка 11,9%, для інших клієнтів ставка 12% з приєднанням до Договору колективного страхування або з укладенням договору індивідуального страхування.
 • Іпотеку без початкового внеску на покупку квартири можна оформити у наступних партнерів Промсвязьбанка: ГК «ПІК», «Інтеко» - ставка 12% 4. ГК «ТЕН», «Мортон», ГК «Девелопмент-Південь» - ставка 12,3% 5.
 • Максимальний термін кредиту - до 25 років.
 • Сума кредиту: до 20 млн рублів (крім Москви, МО та Санкт-Петербурга).

вимоги

Вимоги до позичальника, поручителя та Созаємщиков однакові:

 1. Російське громадянство і реєстрація на території РФ (постійна або тимчасова) в регіоні присутності офісів банку;
 2. Вік від 21 до 65 років включно на дату повернення іпотечного кредиту для жінок і чоловіків;
 3. На момент закінчення кредитного договору вік не повинен перевищувати 65 років;
 4. Загальний трудовий стаж - від 1 року, стаж на останньому місці роботи - від 4 місяців;
 5. Для ІП та власників бізнесу - час існування бізнесу не менше 2 років.

Іпотека без первісного внеску від «Металлінвестбанк»

Банк пропонує оформити іпотеку на квартиру в споруджуваному або готовому багатоквартирному будинку без початкового внеску і застави - в цьому і полягає головний плюс. Але є і мінуси: обов'язково повинен бути созаемщик і поручитель. До того ж процентна ставка вище, ніж у звичайної іпотеки - 13%.

умови

Умови отримання іпотеки в Металлінвестбанка майже не відрізняються від звичайних: Сума іпотеки від 250 000 до 8 000 000 р. Термін погашення від 1 року до 25 років.

Відсоткова ставка становить 13% річних. Обов'язковою умовою є страхування житла від пошкодження і втрати. До стандартного пакету документів додається довідка для оформлення поручительства ( скачати форму довідки )

вимоги

Вимоги до позичальника, поручителя та Созаємщиков однакові:

 1. Російське громадянство і реєстрація на території РФ (постійна або тимчасова);
 2. Вік від 18 до 55 років для жінок, для чоловіків - до 60 років;
 3. На момент закінчення кредитного договору вік не повинен перевищувати 65 років;
 4. Загальний трудовий стаж - від 1 року;
 5. Стаж на останньому місці роботи - від 4 місяців.

Важливо: хоч вимоги до всіх однакові, на відміну від кредитора і созаемщика, поручитель не є співвласником квартири. Однак якщо позичальник і созаемщик не зможуть погасити борг, то поручитель бере на себе цей обов'язок і через суд може вилучити квартиру в рахунок витрачених грошей.

Завищення вартості житла

Цей спосіб придбання нерухомості без початкового внеску один з найпопулярніших і розрахований на широке коло потенційних покупців житла в іпотеку. Якщо в інших способах, розглянутих нижче, є маса обмежень, то тут їх менше.

Суть методу полягає в наступному:

 • Знаходимо квартиру за ціною, бажано нижче за ринок. Це може бути квартира, яку потрібно терміново продати, або без ремонту, або в спальному районі і т.п.
 • Робимо оцінку квартири для банку за завищеною ціною.
 • Домовляємося з продавцем, щоб він підписав розписку, що ми йому вже внесли початковий внесок.
 • Надаємо документи в банк і отримуємо іпотеку.

Розглянемо на прикладі:

Середня двушка десь в регіоні за 2 500 000 руб. З ремонтом і в залежності від площі такі коштують 3 млн. Руб., А з меншою площею і без ремонту в районі 2,2 - 2,3 млн. Руб. Припустимо ми знайшли потрібний об'єкт в нормальному стані за 2,3 млн. Руб.

Початковий внесок складе 345 тис. Руб. (15% від вартості житла за умовами Ощадбанку).

Готуємо документи для банку і домовляємося з незалежним оцінювачем, що він зробить документ, в якому оцінить придбану квартиру на 2 645 000 (2 300 000 вартість житла + 345 000 руб. Початковий внесок). Незалежна оцінка це документ на підставі якого банк приймає рішення про суму кредиту, що видається.

Далі робимо дві розписки з продавцем. У першій пишемо, що внесли початковий внесок на 345 000 руб. У другій розписці, яка на мові ріелторів називається зустрічній, пишемо що продавець повернув нам початковий внесок.

Першу розписку понесемо в банк, як доказ внесеного початкового внеску. Друга розписка більше потрібна для продавця, це його страховка від отримання яких в реальності грошей. У разі чого, він зможе її показати і сказати, що повернув нам гроші.

Які складнощі в цій схемі?

 • Перша складність - знайти таке житло, яке можна буде оцінити вище, ніж його реальна вартість. У банку теж не дурні працюють і подібні схеми обчислюють легко. Через них щодня проходять десятки угод. Якщо вони побачать, що подібна квартира в середньому по ринку коштує 2,5 млн. Руб., А ви принесли оцінку на 3 млн. Руб., То можуть провести перевірку або зажадати додаткову незалежну оцінку в іншого фахівця. Тим не менш, якщо не "грубіянити", то такий варіант проходить досить часто.
 • Друга складність - знайти фахівця (незалежного експерта), який погодиться на цю авантюру. Подібна махінація може коштувати для оцінювача всієї його кар'єри, тому оцінювач не піде на таку угоду з людиною, які прийшли з вулиці. Зазвичай це робиться через знайомих.

Найпростіше таку угоду провести через перевіреного ріелтора або агентство нерухомості. Так, доведеться заплатити комісію, зате шансів у вас буде вище, тому що ріелтори знають не тільки багатьох оцінювачів, а й співробітників банку.

Вони разом кожен день "варяться в цій каші", це їх хліб і, найчастіше, їх пов'язують не лише професійні, а й дружні відносини.

Вони разом кожен день варяться в цій каші, це їх хліб і, найчастіше, їх пов'язують не лише професійні, а й дружні відносини

Споживчий кредит замість початкового внеску

Другий за популярністю спосіб оформити іпотеку без початкового внеску - це зв'язка іпотеки та споживчого кредиту , Де споживчий кредит виступає початковим внеском.

Тобто, ви оформляєте два кредити, що збільшить ваш щомісячний платіж і підсумкову переплату, але якщо ваш дохід це дозволяє, а збирати гроші на перший внесок довго, то чому б і ні?

Розглянемо наочно, як будуть виглядати зобов'язання, якщо у вас буде борг і по іпотеці і по кредиту:

Іпотека: Вартість квартири - 2 млн.р. Початковий внесок 200 т.р. (10%). Сума іпотечного кредиту - 1 800 000р. Термін кредиту - 15 років. Відсоткова ставка - 11%. Щомісячний внесок - 20 459 р. Переплата по позиці посилання - 1 882 574 р.

Споживчий кредит: Ви брали на погашення першого внеску суму 200 тис.р. Щомісячний платіж за цим кредитом 7 280 р. Термін погашення - 3 роки. Процентна ставка - 18,5%. Переплата по кредиту складе 62 107 р.

Протягом трьох років, ви будете платити 27 739 р., А потім 12 років по 20 459 рублів. Переплата за відсотками за обидва кредити буде на 62 107 рублів більше і складе 1 944 681 рублів.

Якщо ви вирішили скористатися цим способом, тоді вам варто знати послідовність дій при оформленні кредиту та іпотеки.

Коли брати споживчий кредит: до чи після?

При розгляді заявки на іпотеку, кредитор буде враховувати всі борги які є у позичальника. У нашому випадку, брати споживчий кредит до оформлення іпотеки буде нерозумно:

 • По-перше: Навіщо брати кредит на погашення першого внеску, якщо іпотека ще не схвалена? Адже її можуть і не схвалити.
 • По-друге: При розгляді заявки на іпотеку, банк буде перевіряти всі ваші боргові зобов'язання. І цей споживчий кредит може стати приводом для відмови.

Отже споживчий кредит потрібно оформляти вже після схвалення заявки по іпотеці.

алгоритм дій

 • Крок перший: Спочатку подаємо документи на іпотеку в банк. В анкеті вказуємо, що гроші на початковий внесок будуть взяті з особистих заощаджень. Коли заявку схвалять, у нас є ще місяць, щоб оформити іпотечний договір. За цей час потрібно встигнути оформити споживчий кредит;
 • Крок другий: Ви оформляєте споживчий кредит в іншому банку на суму рівну початкового внеску і перераховуєте гроші на банківський рахунок;
 • Крок третій: Укладаєте іпотечний договір.

Важливо: Банк може відмовити в уже схваленої іпотеці, якщо дізнається про цей кредит.

Іпотека від забудовника

Іпотека без первісного внеску від забудовника приваблива своєю доступністю і простотою в оформленні, підходить широкому колу покупців. Однак мінуси такого варіанту не менш вагомі - високі процентні ставки і великий ризик попастися в руки шахраїв або нарватися на довгобуд.

Забудовники пропонують два види іпотеки без початкового внеску:

 • Оформлення через банк банку. Плюси такої іпотеки - знижена ставка і швидке прийняття рішення по кредиту.
 • Забудовник надає свій кредит під заставу купленої квартири.

У другому випадку механізм отримання іпотеки буде іншим. Щоб отримати позику від забудовника, потрібен мінімум документів - частіше паспорт і довідка про доходи.

Забудовник не вимагає застави - квартири і так належать йому. Покупці з поганою кредитною історією отримують кредит на загальних підставах. Будівельні компанії не вимагають оформляти договір страхування.

Плюси є, але є і мінуси:

 • Процентна ставка по іпотеці забудовника вище на 3-7%.
 • Іпотека забудовника короткострокова. Не більше 24-36 місяців в залежності від компанії. Вимагає відповідного рівня доходів сім'ї.
 • Є ризик передати гроші шахраям. Для угоди краще найняти юриста зі спеціалізацією в житловому кодексі і не полінуйтеся знайти відгуки про забудовника.

Іпотека під заставу нерухомості

Якщо у власності одного з подружжя є квартира, то іпотека під заставу нерухомості може розглядатися як варіант отримання позики без початкового внеску.

Розглянемо цей момент на прикладі:

Олексій Сироткін хоче оформити на себе іпотеку під заставу нерухомості. Але заставна квартира оформлена не на нього, а на його дружину. Так як дружина Олексія в будь-якому випадку буде виступати в якості созаемщика при оформленні іпотечного договору, то такий варіант теж можливий.

Головна перевага іпотеки під заставу нерухомості - низькі процентні ставки. Недолік - в якості першого внеску виступає заставна вартість квартири. Якщо в заставній квартирі є частки неповнолітніх дітей, то банк відповість відмовою.

документи

Крім стандартних документів для отримання кредиту, будуть потрібні довідки по власності:

 • Згода про передачу майна в заставу. Форма надається кредитною організацією;
 • Договір купівлі-продажу або приватизації;
 • Свідоцтво про реєстрацію прав власності на майно;
 • Виписку з ЕГРН;
 • Виписку з будинкової книги, щоб було видно кількість прописаних людей;
 • Якщо є чоловік - згоду на передачу майна в заставу від нього;

Форма надається кредитною організацією;  Договір купівлі-продажу або приватизації;  Свідоцтво про реєстрацію прав власності на майно;  Виписку з ЕГРН;  Виписку з будинкової книги, щоб було видно кількість прописаних людей;  Якщо є чоловік - згоду на передачу майна в заставу від нього;

 • Оцінку незалежного експерта. Замовляють в агентстві нерухомості або юридичних конторах.

Коли документи зібрані і заявка схвалена - гроші перераховують на рахунок продавця квартири. А ви стаєте боржником банку.

пропозиції банків

Найменування організації Процентна ставка Умови Сбербанк 12 Видається споживчий кредит. Першого внеску немає. ВТБ 24 11,7 Документи по покупному житла. Россельхозбанк 12 Документи по покупному житла.

Найбільш лояльні умови по такій іпотеці надає АІЖК . Відсоткова ставка становитиме від 9,25 - 9,50% в залежності від вартості заставної квартири.

Програма "молода сім'я"

Розмір допомоги від держави за програмою "Молода сім'я" становить 35% - 40% від вартості купленого житла. У кожному регіоні сума підтримки може бути різною.

 • Плюси - ви можете отримати від держави безоплатно велику суму грошей (до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) на житло.
 • Мінуси - діє обмеження за віком (можете не дочекатися своєї черги), обмеження по нормам площі на людину і т.д., докладніше нижче.

Умови для участі в програмі

Для участі в програмі, необхідно відповідати таким умовам:

 • Брати участь можуть сім'ї з дітьми, так і без них. При цьому бездітна сім'я може розраховувати тільки на 30 - 35% від вартості купленого житла. А сім'я з одним і більше дітей від 35 - 40%. Цифра буде залежати від регіону. Наприклад в Москві дається 30% на бездітну пару і 35% на сім'ї з дітьми.

У Санкт-Петербурзі дають 30% на бездітну родину, а для сімей з дітьми нараховують 5% на кожну дитину.

 • Подружжя не повинні перевищувати віковий поріг 34 роки. Наведемо 2 приклади:

1 На момент подачі заяви для участі в програмі Сергію було 34 роки, а його дружині - 25 років. Коли підійшла черга на отримання допомоги, Сергію вже виповнилося 35 років. У цьому випадку, на жаль, сім'я буде виключена зі списку учасників. Якби Сергій заздалегідь поцікавився в місцевій адміністрації про плановану дату видачі субсидії, то йому б не довелося витрачати час на збір документів і помилкові надії.

2 Сергію та Марині 33 роки. На момент видачі допомоги їм виповнилося 34 роки. Сергію та Марині пощастило, вони отримають субсидію від держави.

 • Подружжя, включаючи дітей повинні бути громадянами Росії;
 • Місцеві органи влади повинні визнати, що ви потребуєте поліпшення житлових умов. Залежно від регіону існує норма площі на одну людину, наприклад в Москві вона становить 12 кв.м., а в Челябінську - 10 кв.м. Цю інформацію можна дізнатися в соц.защіте.

Розглянемо приклад:

Мені потрібні дані по Челябінську, я зайшла на районний сайт Курчатовского управління соціального захисту і вибрала розділ "контакти"

Мені потрібні дані по Челябінську, я зайшла на районний сайт Курчатовского управління соціального захисту і вибрала розділ контакти

На сторінці відобразилися контактні дані фахівців. Червоним виділені ті відділи та номери телефонів, за якими ми можемо дізнатися інформацію по нормативам житла.

Червоним виділені ті відділи та номери телефонів, за якими ми можемо дізнатися інформацію по нормативам житла

Якщо на мешканця припадає квадратних метрів менше норми - заявник має право брати участь в програмі. Якщо члени сім'ї прописані за різними адресами, метраж вважають по місцях прописки.

 • Подружжя повинні довести, що мають можливість оплачувати щомісячні внески по іпотеці - для цього надається довідка 2-ПДФО за останні 6 місяців.
 • Також повинні бути особисті кошти на оплату залишку початкового внеску, якщо субсидія не покриє його повністю. Наприклад: Квартира коштує 10 000 000 рублів. Початковий внесок по іпотеці 10%, тобто 1 млн. Руб. Держава може виділити 600 000 рублей. Тобто у вас повинно бути як мінімум 400 000 рублей щоб вистачило на перший внесок. Для цього вам знадобиться надати в банк виписку з рахунку, де зберігаються ці гроші.
 • Важливою умовою є площа покупного житла, вона повинна бути не менше встановлених нормативів площі на кожного члена сім'ї.

Розглянемо ситуацію на прикладі:

Сім'я Новосельцевих складається з трьох осіб, норма по метражу для них становить 30 кв.метрів. Новосельцева знайшли квартиру за доступною ціною, але загальний метраж житла склав 28 кв.метрів. На жаль на покупку такої квартири держава не може виділити субсидію. Але якщо Новосельцева знайдуть житло від 30 кв.метрів, то вони зможуть претендувати на державну допомогу.

Крок 1: Документи

Перший етап - це подача документів, щоб стати на облік в рамках програми. Документи можна принести особисто, або відправити поштою на адресу місцевої адміністрації.

 1. Заява ( скачати форму заяви ) На участь в двох примірниках.
 2. Копія документів, що підтверджують особу всіх членів сім'ї: паспорт РФ і свідоцтво про народження, якщо дитина не досягла 18 років;
 3. Копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу або розлучення;
 4. У місцевій адміністрації береться виписка з будинкової книги;
 5. Документи на власність або довідка про її відсутності;
 6. Довідка 2-ПДФО за останні 6 місяців;

Після подачі документів адміністрація реєструє заяву, перевіряє на достовірність протягом 30 робочих днів. Потім поштою приходить відповідь про включення в програму або відмову. Інформацію про процес розгляду заявки можна дізнатися також звернувшись до адміністрації з паспортом.

Спочатку тільки ставлять на чергу. Швидкість просування в черзі залежить від кількості заявників та грошей в бюджеті адміністрації. Іншими словами, можна прочекати 3 роки, а можна 25 років. А можна взагалі не дочекатися, тому що на той час програму можуть згорнути або змінити її умови.

Стан черзі можна перевіряти звернувшись особисто до адміністрації або відправивши документи рекомендованим листом через пошту або по Email:

 1. Копія паспорта;
 2. Заявою на отримання послуги ( скачати форму заяви );
 3. Згода на обробку персональних даних ( скачати форму згоди ).

Термін отримання відповіді при особистому зверненні 15 хвилин. Через інші способи - до 30 днів.

Коли черга підійде, адміністрація видає свідоцтво про право отримання соціальної виплати на покупку або будівництво житла. Воно діє 7 місяців з моменту видачі.

Крок 2: Отримання допомоги в рамках програми

Далі йде наступний алгоритм дій:

 1. Зі свідоцтвом звертаєтеся в банк, де полягає іпотечний договір. У договорі будуть зазначений номер рахунку для платежів;
 2. В адміністрацію відносите ксерокопію договору;
 3. Через 6 робочих днів адміністрація перераховує субсидію на зазначені реквізити.

пропозиції банків

Деякі кредитні організації створюють особливі умови для людей, що беруть іпотеку за програмою «Молода сім'я»:

Материнська капітал

В якості початкового внеску, при оформленні іпотеки, можна використовувати материнський капітал.

Зверніть увагу, за материнському капіталу не можна перевести в готівку гроші. Процес оплати відбувається тільки через Пенсійний фонд (ПФР) і відділення банку. Позику можна оплачувати за допомогою сертифіката навіть якщо дитині не виповнилося трьох років.

Крок 1: Документи на іпотеку

Крім основних документів по іпотеці, в банк надаються:

 1. Сертифікат на материнський капітал;
 2. Виписка про залишок коштів на материнському рахунку береться при особистому зверненні до Пенсійного фонду або на сайті ПФР :
 • У особістом кабінеті;
 • Через розділ "Електронні послуги без реєстрації":

Переходимо в розділ "Замовлення довідок та документів"

Заповнюємо форму і натискаємо кнопку "продовжити".

Внизу з'явиться вибір довідок. Вибираємо "Довідка про суму материнського капіталу" і натискаємо кнопку "продовжити".

На сторінці з'явився календар, де можна вибрати число візиту. Натискаємо "замовити".

З'явилося повідомлення, де написано число, час прийому, адреса ПФР і номер телефону. Також зверніть увагу, що внизу написана рекомендація роздрукувати талон, він може знадобитися при реєстрації звернення.

Виписка з ПФР про залишок коштів на рахунку маткапіталу дійсна 30 діб.

В кожному окремому випадку банк має право запросити додаткові документи, тому про це слід поцікавитися заздалегідь. Якщо заявка схвалена, то переходимо до наступного етапу.

Крок 2: Документи ПФР

Для оплати початкового внеску за допомогою материнського сертифіката потрібно надати до Пенсійного фонду такі документи:

 1. Заява про розпорядження коштами материнського капіталу ( скачати форму заяви )
 2. паспорт, СНІЛС та оригінал сертифіката;
 3. Копія іпотечного договору;
 4. Якщо іпотека оформлена під заставу нерухомості, то необхідна копія
  зареєстрованого в Росреестра кредитного договору;
 5. Завірене нотаріусом зобов'язання, оформити іпотечне житло в
  спільну власність всіх членів сім'ї;
 6. В адміністрації береться довідка про те, що площа житла відповідає необхідним нормам;
 7. Довідка з БТІ про відповідність житла технічним нормам проживання (наявність газу, світла, опалення).

Після передачі документів в ПФР кошти материнського капіталу будуть перераховані на рахунок банку протягом 6 днів.

пропозиції банків

Військова іпотека

Для військовослужбовців Російської федерації розроблена спеціальна програма, в якій Міністерство оборони бере на себе зобов'язання з погашення всієї іпотеки, тому військовослужбовцю не доведеться нічого платити взагалі.

Отримати таку допомогу можуть не всі військовослужбовці, до того ж сам процес оформлення включає в себе кілька етапів які вимагають досить багато часу на виконання.

Державну підтримку отримують:

В обов'язковому порядку - офіцери і прапорщики, які вперше пішли служити за контрактом після 1 січня 2005 року.

На добровільних засадах:

 1. Офіцери запасу, які проходили службу з початку 2005 р
 2. Прапорщики і мічмани, які відслужили більше трьох років.
 3. Матроси, солдати, сержанти, які підписали другий контракт після 1 січня 2005 р
 4. Випускники військових ВНЗ з терміном служби більше трьох років.
 5. Службовці ФСБ, ФСО і МВС.
 6. Працівники воєнізованих частин МНС.

Підстави для виключення з програми підтримки - звільнення зі служби, остаточна виплата внесків або смерть військовослужбовця.

Крок 1: отримання Свідоцтва учасника програми

Гроші, отримані на житлове кредитування, зберігаються на іменних накопичувальних рахунках військовослужбовців. Кількість грошей на рахунку видно в особистому кабінеті на офіційному сайті «Росвоеніпотекі».

Щоб отримати доступ до кабінету і включити себе до реєстру учасників накопичувально-іпотечної системи (НІС), необхідно написати про це рапорт командиру частини. Купувати житло можна через 3 роки після реєстрації в НІС.

Бланк рапорту про включення в НІС

До рапорту додають копію паспорта та військового контракту. Після цього формують особову картку учасника програми підтримки військовослужбовців.

Потім відбувається відкриття особистого рахунку та отримання доступу до кабінету учасника системи. На цьому етапі потрібно написати ще один рапорт командиру: на отримання свідоцтва учасника програми:

На цьому етапі потрібно написати ще один рапорт командиру: на отримання свідоцтва учасника програми:

Рапорт на отримання свідоцтва учасника програми

Зверніть увагу, термін дії свідоцтва - 6 місяців.

Крок 2: Звернення до банку і укладення договору купівлі-продажу

Потім службовець звертається в будь-який банк, який надає військову іпотеку. На цьому етапі військовий надає наступні документи:

 1. Свідоцтво учасника програми;
 2. Ксерокопія паспорта;
 3. Ксерокопія військового квитка;
 4. Анкета позичальника. Бланк можна отримати на сайті банку, або в офісі.

Потім укладають попередній договір купівлі житла ( скачати форму договору ).

Крок 3: Кредитний договір

Наступний етап - укладають кредитний договір. Після чого, військовослужбовець надає в ФГКУ "Росвоеніпотека" документи, завірені банком:

 1. Копія кредитного договору;
 2. Договір про відкриття рахунку в банку, картку зі зразком підпису.
 3. Ринкову оцінку вартості квартири, яку видає менеджер банку або незалежний оцінювач.
 4. Копії всіх сторінок паспорта.
 5. Заява про цільове призначення коштів НІС ( завантажити зразок ).

«Росвоеніпотека» приймає рішення про надання позики протягом 10 днів. Після того, як "Росвоеніпотека" підпише договір, відносимо його знову до кредитної установи.

Крок 4: Перехід квартири у власність

Наступний крок - перехід квартири у власність військовослужбовця. У банках персональні менеджери дадуть список необхідних документів і допоможуть з їх оформленням. Серед них обов'язково будуть:

 1. Квитанція на оплату державного мита;
 2. Акт прийому-передачі квартири;
 3. Договір купівлі-продажу;
 4. Страховий договір на випадок непередбачених обставин.

Крок 5: Передача документів в «Росвоеніпотеку»

На остаточному етапі позичальник передає в «Росвоеніпотеку» документи:

 1. Копія договору купівлі-продажу;
 2. Копія договору страхування;
 3. Квитанція про оплату страхової премії;
 4. Виписка з ЕГРП. отримують в Росреестра на підставі паспорта, квитанції про оплату гос.пошліни і заяви.

Потім «Росвоеніпотека» переводить гроші на рахунок в банку.

пропозиції банків

Всі банки дають приблизно однакові умови по військовій іпотеці. Заощадити можна десяті відсотка річних:

«Банк Зеніт» розробив лінійку іпотечних кредитів для військовослужбовців. В організації пропонують окремі ставки кредиту на покупку житла на первинному і вторинному ринку, систему бонусів. Розрізняються вони за розмірами максимальних сум іпотеки.

Соціальна іпотека: лікарі, вчителі, вчені

Цей варіант іпотеки без початкового внеску підійде не всім, як і військова іпотека. У загальному випадку - це лікарі, вчителі і вчені у віці до 35 років, зі стажем не менше трьох років.

Категорії людей, які можуть отримати соціальну іпотеку, різняться в залежності від регіону. Одне з важливих умов, на одну особу не повинно припадає понад 18 кв.м. житлової площі.

Якщо порівняти зі звичайними іпотечними програмами, де відсоткова ставка коливається в районі 10-12%, то у соціальній іпотеки відсотки по кредиту становлять 9-10%.

Недолік соціальної іпотеки - термін очікування черги на субсидію може розтягнутися на кілька років.

Крок 1: Документи для участі в програмі

Щоб отримати пільгу, потрібно встати на облік в регіональній адміністрації. Для цього буде потрібно пакет документів:

 1. Заява про участь в програмі ( скачати форму заяви );
 2. В адміністрації міста (не районного і не поселення, а саме міста) взяти архівні довідки з місць реєстрації - як доказ, що протягом усього життя ви проживали в цьому місті.
 3. Копія диплома і трудової книжки;
 4. Характеристика з місця роботи;
 5. Довідка з БТІ про відсутність нерухомості у власності - термін дії 2 місяці;
 6. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу або розлучення;
 7. Свідоцтво про народження дітей якщо вони не досягли віку 14
  років;
 8. Довідка з місця роботи з реквізитами підприємства і назвою
  посади;
 9. Копії паспортів всіх членів сім'ї і дітей які досягли 14
  річного віку;
 10. Згода на обробку персональних даних ( скачати форму згоди ).

Після отримання - видають рішення про включення в чергу. Тут потрібно бути готовим до того, що черга може рухатися дуже повільно і в цілому процес може зайняти кілька років.

Коли черга підходить - адміністрація видасть свідоцтво про участь у пільговій іпотеці і запрошення на консультацію в агентство АІЖК. Там фахівці нададуть список рекомендованих банків-партнерів, які працюють за даною програмою. Ви можете подивитися його тут .

Крок 2: Відкриття рахунку в банку

Далі ви йдете в рекомендований АІЖК банк - укладаєте іпотечний договір і відкриваєте рахунок, на який надходить 30% від вартості будинку.

Весь документообіг ведеться через державне агентство нерухомості (АІЖК). Договір купівлі-продажу також полягає за участю Управліннями Федеральної служби державної реєстрації, кадастру і картографії.

Крок 3: Отримання іпотеки

На підставі заявки за формою банку, копії паспорта, документів від агентства нерухомості і свідоцтва про участь у пільговій іпотеці кредитна установа надає іпотеку.

пропозиції банків

Найменування організації Процентна ставка Сума (руб) ВТБ 24 від 9,5 від 600 000 Сбербанк 9,4 від 45 000

Чи можна оформити іпотеку за програмою "Переїзд"?

Ще одним варіантом оформлення іпотеки без першого внеску раніше була програма "Переїзд". На деяких сайтах в інтернеті зустрічається інформація про цю програму, але хочемо попередити читачів, що ця програма не працює з 2015 року. Можливо коли-небудь вона знову запрацює, тому є сенс написати і про неї.

Іпотека "Переїзд" підходить тим, у кого вже є у власності житло. Суть проста: АІЖК через банків-партнерів видає іпотеку під заставу покупної квартири. Плюс до іпотеки дається кредит на початковий внесок під заставу наявної квартири. Відсоткова ставка єдина для іпотеки та кредиту - 12%. Термін погашення 2 роки на іпотеку і 1 рік на кредит.

 • Плюси: Немає щомісячних платежів. Кредит на первоначалку гаситься в перший рік одноразовим платежем, після чого знімається заставне обтяження з квартири. Протягом наступного року необхідно її продати, щоб погасити саму іпотеку так само одноразовим платежем.
 • Мінус: Все таки потрібно мати стабільний високий дохід, щоб накопичити потрібну суму на кредит. За один рік необхідно погасити 10% від суми іпотеки. Якщо це 200 тисяч - то накопичити не складе труднощів. А ось якщо 600 000 - то це вже складніше.

Важливо: АІЖК видає тільки суму рівну 60% від вартості наявного житла.

Висновок

Отже, ми з вами розглянули 9 способів оформлення іпотеки без початкового внеску. Будьте уважні вивчаючи рекламні оголошення агентств нерухомості і компаній-забудовників. У своїх оголошеннях вони можуть запропонувати вам якийсь ще один новий спосіб оформлення іпотеки без першого внеску або "залізні" гарантії схвалення іпотеки в банку, що найчастіше є маркетинговим прийомом.

Ще раз уважно вивчіть всі перераховані вище способи і коли будете спілкуватися з ріелтором, то зможете відразу розпізнати який варіант він вам пропонує, а який майстерно видає за щось новеньке.

Вибирайте агентство нерухомості або будівельну компанію за рекомендаціями друзів і знайомих, які мають позитивний практичний досвід в цьому питанні.

Відео на десерт: Цей малюк не залишить вас байдужим

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту мишкою і натисніть Ctrl + Enter.

Рейтинг статті:

5 балів (проголосувало 1 відвідувач)

data-full-width-responsive = "false">

Чому їх мало?
Які складнощі в цій схемі?
Тобто, ви оформляєте два кредити, що збільшить ваш щомісячний платіж і підсумкову переплату, але якщо ваш дохід це дозволяє, а збирати гроші на перший внесок довго, то чому б і ні?
Коли брати споживчий кредит: до чи після?