Строительство »

Іпотека без первісного внеску: міф чи реальність?

 1. Основні умови надання іпотеки
 2. Як взяти іпотеку без першого внеску?
 3. Під материнський капітал
 4. Субсидія від держави
 5. З держпідтримкою
 6. висновок

Іпотечне кредитування на сьогоднішній день є найпопулярнішим способом фінансування покупки нерухомості. Всі іпотечні кредитні продукти мають на увазі внесення першого внеску. Навіть за умови участі в спеціальних програмах його розмір становить не менше 10%. Для багатьох сімей зібрати таку суму - непосильне завдання, тому вони шукають можливість взяти іпотеку без початкового внеску.

Основні умови надання іпотеки

Внесення початкового внеску є важливим, але далеко не єдиною вимогою при наданні іпотеки. Людина, яка хоче поліпшити свої житлові умови, повинен відповідати певним вимоги і критеріям. Так, наприклад, Сбербанк висуває ряд вимог до позичальника:

 • Вік - старше 21 років і молодше 75 років на момент повернення іпотечного кредиту;
 • Наявність постійної або тимчасової реєстрації;
 • Стаж роботи - понад 6 місяців на останньому місці і 1 рік за останні 5 років;
 • Громадянство РФ;
 • Підтвердження доходів за допомогою 2-ПДФО.

Отримана позичальником сума повинна бути достатньою для погашення кредиту. Щомісячний платіж по кредиту повинен складати не більше 1/3 доходу. Також серед вимог банку - оплата початкового внеску, це не менше 15% від вартості квартири. Чим більше буде сума початкового внеску, тим більше шансів отримати іпотечний кредит. Квитанцію про оплату першого внеску клієнт банку прикладає до загального пакету документів.

Кредитна комісія оцінює і інші важливі моменти, до них відноситься хороша кредитна історія. Перевага банки віддають зарплатних клієнтам і тим позичальникам, у яких відкритий депозит в банку.

Як взяти іпотеку без першого внеску?

Як взяти іпотеку без першого внеску

Початковий внесок - це свідчення того, що позичальник може нести певні фінансові зобов'язання і страховка для банку в тому випадку, якщо у клієнта виникнуть проблеми. Система початкового внеску з певної точки зору вигідна і позичальникові, так як вона дозволяє зменшити обсяг кредиту і переплати.

Без першого внеску взяти іпотеку в банку неможливо, і для багатьох позичальників ця умова стає серйозною перешкодою для отримання іпотечного кредиту.

Проте, існують способи обійти цю вимогу. До них відносяться:

 • Використання материнського капіталу . При використанні таких програм банком встановлюються стандартні відсоткові ставки;
 • оформлення військової іпотеки ;
 • Субсидія від держави. Цей варіант можливий в обмежених випадках і за умови, що позичальник відноситься до пільгової категорії громадян. Подібні програми стосуються соціально незахищених верств населення;
 • Кредитування початкового внеску. Чимало сімей беруть кредит, за допомогою якого погашають початковий внесок. Але фінансове навантаження на бюджет сім'ї в даному випадку буде дуже високою;
 • Надання додаткової застави, вартість якого покриває перший внесок. Банки приймають в якості застави будинок з ділянкою або квартиру. Але такі питання вирішуються з клієнтами індивідуально.

Варто підкреслити, що банки дуже охоче працюють з різними державними програмами і в більшості випадків самі вирішують питання з отриманням грошей від держави.

Під материнський капітал

Під материнський капітал

Материнський капітал являє собою допомогу від держави сім'ям, в яких з'явився на світ друга дитина і наступні діти. На сьогоднішній день сума виплат становить 453 026 рублів, і її цілком вистачить, щоб погасити весь перший внесок або частина внеску по іпотеці. Таким чином, ви зможете взяти іпотеку, не маючи початкового внеску.

Скористатися засобами для погашення першого внеску по іпотеці можна вже через 2 місяці після народження дитини.

Цього часу вистачить на те, щоб отримати дозвіл з Пенсійного фонду, а також знайти забудовника, банк і програму.

На сьогоднішній день Ощадбанк пропонує програму «Іпотека плюс материнський капітал», умови такі:

 • Процентна ставка по кредиту - від 10,2%;
 • Мінімальна сума - від 300000 рублів;
 • Початковий внесок - 15%;
 • Кредит видається на термін до 30 років.

До пакету документів необхідно додати сертифікат на материнський капітал і довідку про залишок капіталу з Пенсійного фонду. Після оформлення документів на іпотеку протягом декількох місяців ПФ перераховує суму материнського капіталу.

Субсидія від держави

Субсидія від держави

Певні категорії громадян можуть взяти іпотеку без першого внеску, скориставшись субсидією від держави. У Москві і Московській області держава допомагає вчителям, лікарям і вченим взяти іпотеку без першого внеску, який погашається за рахунок бюджетних коштів.

Ряд пільг діє для молодих сімей та малозабезпечених громадян. Для участі в таких програмах необхідно звернутися в органи влади, надати документи, що підтверджують, що ви є малозабезпеченим і потребуєте поліпшення житлових умов.

Статус незаможної сім'ї можна отримати в тому випадку, якщо дохід на особу не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для регіону.

При визначенні статусу державні органи влади керуються поняттями:

 • Склад сім'ї;
 • Прожитковий мінімум на громадянина;
 • Середній дохід на 1 чоловік у сім'ї.

Сім'єю вважається група осіб, які проживають разом і ведуть спільне господарство, а також ділять доходи і витрати. При підрахунку доходів враховуються:

 • Заробітня плата;
 • Пенсії та допомоги;
 • стипендії;
 • Підтримка у вигляді бюджетних преференцій.

Для встановлення статусу зверніться до органів соціального забезпечення за місцем проживання. Військові, які беруть участь в накопичувальній системі і служать більше 3 років, можуть розраховувати на військову іпотеку і погашення першого внеску за рахунок державних коштів.

З держпідтримкою

З держпідтримкою

Держпідтримку отримують молоді сім'ї, у яких народилася друга або третя дитина. У такому випадку держава не видає гроші на погашення першого внеску, але дозволяє отримати іпотеку за вигідною процентною ставкою, компенсуючи банку різницю в процентній ставці.

При цьому взяти іпотеку з держпідтримкою можна, погасивши перший внесок коштами материнського капіталу.

Таке рішення буде набагато більш вигідним, ніж просто взяти іпотеку під материнський капітал.

Придбати за програмою з держпідтримкою можна тільки нове житло в споруджуваному або готовому будинку. Ощадбанк пропонує наступні умови:

 • Процентна ставка - від 6%. Така ставка діє 3 роки для тих сімей, в яких на світло з'явилася друга дитина, а також 5 років після народження третьої дитини;
 • Термін - 30 років;
 • Після закінчення пільгового періоду ставка складе 9,75%;
 • Початковий внесок - 20% від суми.

Якщо сім'я взяла іпотеку з держпідтримкою з нагоди народження першої дитини, але протягом 3 років на світ з'явився третя дитина, пільгова ставка продовжується.

висновок

висновок

Іпотечне кредитування - це досить складний процес, який вимагає підготовки. Перш ніж взяти іпотеку, необхідно розглянути всі можливі варіанти, проаналізувати програми і знайти найзручніший варіант, який дозволить обійтися без початкового внеску.

Якщо ви підходите під одну з категорій, якої покладена допомога від держави при придбанні житла, неодмінно дізнайтеся про всі умови. Якщо субсидії, материнський капітал і держпідтримка вам недоступні, доцільно накопичити кошти і тільки потім брати іпотеку. Ви можете взяти кредит на перший внесок, але в найближчі роки погашати доведеться і кредит, і іпотеку, що лягає серйозним тягарем на бюджет сім'ї.

Швидка форма заявки

Заповни заявку зараз і отримай гроші через 30 хвилин

Як взяти іпотеку без першого внеску?