Строительство »

Іпотека без первісного внеску: де, як, скільки?

vadim70 ovthinnikov / Fotolia   Одним з перших іпотеку без базових початкових вкладень запропонував банк «Відродження», але в рамках цієї програми було доступно придбання квартир та апартаментів тільки в компанії «Інтеко» vadim70 ovthinnikov / Fotolia

Одним з перших іпотеку без базових початкових вкладень запропонував банк «Відродження», але в рамках цієї програми було доступно придбання квартир та апартаментів тільки в компанії «Інтеко». Зараз ці умови поширюються на ряд об'єктів і від інших забудовників (серед них, наприклад, «Ingrad Нерухомість» і ПІК).

Поступово подібні програми кредитування запустили і інші банки. Тепер іпотеку без початкового внеску пропонують також, наприклад, в «Металлінвестбанка» (ставка 14% річних, термін кредитування до 25 років). У «Райффайзенбанку» теж є така послуга, але з додатковими умовами: пропозиції в рамках програми «Іпотека з материнським капіталом» є тільки для молодих сімей (ставка 11% річних, термін кредитування до 25 років). Крім них іпотеку без початкового внеску пропонує сьогодні ще і СМП Банк (ставка від 12,5% річних, термін кредитування до 10 років). Важливо, що «Металлінвестбанк» і «Райффайзенбанк» пропонують придбати в рамках своїх іпотечних програм без початкового внеску нерухомість не тільки в новобудовах, а й на вторинному ринку.

АІЖК і банки виступили проти іпотеки без першого внеску

Як взяти іпотеку: інструкція для новачків

Є спеціальні програми, які діють тільки при покупці квартири в певному житловому комплексі.

Вимоги до новобудов, як правило, однакові: це акредитований банком проект, реалізований тільки в рамках 214-ФЗ (по ДДУ), іноді - на певному етапі будівельної готовності (тобто не «котлован»). На вторинному ринку критеріїв Більше: банк може обмежити список населених пунктів, в яких повинен знаходитися предмет застави, описати конкретні вимоги до цього житла - рік будівництва, поверховість та інше.

Що стосується позичальників, то кредити без початкового внеску доступні далеко не всім бажаючим. На користь цього свідчить і статистика видачі: в загальному обсязі всіх іпотечних угод всього 2% позичальників оформили іпотеку без початкового внеску. З них найбільше покупок припало на новобудови бізнес-класу - тобто іпотекою без внеску скористалися покупці з хорошим і стабільним рівнем доходів. Для банку, що пропонує подібний іпотечний продукт, цей критерій дуже важливий, втім, як і наявність позитивної кредитної історії. У більшості програм іпотека без внеску пропонується з більш високою процентною ставкою, ніж по класичних іпотечних продуктів, іноді і на більш короткий термін, що, як правило, означає, що щомісячний платіж буде більше, ніж за стандартною програмою.

Як вибрати банк і іпотечну програму?

Чи може офіційно не працюючий чоловік взяти іпотеку?

Наприклад, купується квартира за 5 млн рублів. Розрахуємо щомісячний платіж за програмою з початковим внеском і без. При відсутності внеску і терміну кредитування 25 років щомісячний платіж складе 56 422 рубля. Якщо ж використовувати 20-процентний початковий внесок, то в кредит вже знадобиться менша сума - 4 млн рублів, при тому ж терміні кредитування (25 років) щомісячний платіж складе 38 916 рублів. (Попередній розрахунок зроблений по поточній програмі Ощадбанку зі ставкою 10,9%.)

Таким чином, іпотека без початкового внеску - продукт зручний, проте при тривалому терміні кредитування переплата по такому кредиту буде значно більше, ніж за класичною іпотеці. Але для позичальників з хорошим рівнем доходу і для тих, кому потрібен відносно невеликий кредит на термін 5-10 років, цей варіант підійде, наприклад, ще й з тієї причини, що «початковий внесок» можна витратити на ремонт.

Текст підготувала Олександра Лаврішева

НЕ пропустіть:

Банки, в яких взяти іпотеку найпростіше

Можна взяти іпотеку в одному регіоні, якщо прописаний в іншому?

Чи можу я повернути переплачені відсотки при достроковому погашенні?

Не можу вчасно платити по іпотеці - що робити?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Як вибрати банк і іпотечну програму?
Чи може офіційно не працюючий чоловік взяти іпотеку?
Чи можу я повернути переплачені відсотки при достроковому погашенні?
Не можу вчасно платити по іпотеці - що робити?