Строительство »

Доступне житло-2: без початкового внеску і під 3% річних

02.11.2012 9:31

Держава готова запропонувати українцям ще одну програму доступного житла.

Держава готова запропонувати українцям ще одну програму доступного житла

// segodnya.ua
Дешеве житло в Україні дадуть в оренду під 3%

Як пояснив глава Державної іпотечної установи (ДІУ) Валентин Рибачук мова йде про передачу мають потребу в житлі українцям квартир в оренду, з правом подальшого викупу під 3% річних протягом 15 років, пише Сьогодні.

«Найголовніше - для участі в цій програмі не потрібен початковий внесок. ДІУ буде викуповувати квартири і здавати їх в оренду. Банки в цьому процесі участі не братимуть. Покупатися квартири будуть за рахунок коштів, отриманих від випуску облігацій та зі статутного капіталу ДІУ », - пояснив Рибачук. У ДІУ сподіваються, що програму буде затверджено ще в цьому році, після того як буде прийнятий держбюджет. За словами Володимира Рибачука, вона вже пройшла узгодження по всім профільним міністерствам і відомствам, і тепер в його відомстві чекають, коли її винесуть на обговорення Кабміну. Якщо програму приймуть ще в цьому році, українці зможуть скористатися нею вже в 2013 році.

Кому і за скільки

За словами Рибачука, в оренду (а по суті - в лізинг) будуть здаватися квартири, повністю підготовлені для проживання. Пріоритет для участі в програмі буде віддаватися бюджетникам - лікарям, вчителям, пожежникам, міліціонерам і т.д. Для цього потрібно встати на квартирний облік - прийти в квартирний відділ місцевої адміністрації і записатися в квартирну чергу. Саме місцеві органи влади будуть відбирати майбутніх учасників житлової програми. Є маленький, але важливий нюанс: записатися в чергу можна лише за місцем реєстрації. Тобто, щоб претендувати на квартиру в Києві, потрібна столична реєстрація.

Щомісячний внесок, обіцяють в ДІУ, буде порівняно підйомної сумою. «Наприклад, якщо взяти квартиру в 50 кв. м, ціна для Києва - 7.5 тис. грн за кв. м. Вартість житла - 375 тис. грн. Оренда надається на 15 років. Виходить щомісячний платіж під 3% - 2146 грн. Для міст-мільйонників, де ціна за кв. м 5300 грн, щомісячний платіж становитиме 1516 грн », - каже Рибачук.

Як кажуть учасники українського ринку нерухомості, найважливіше для успішного просування цієї програми - довіру громадян. «На жаль, українці навчені гірким досвідом не грати в азартні ігри з державою. У 2005-2007 роках була програма молодіжного житлового кредитування. Багато молоді сім'ї брали ці кредити, а потім раптом держава перестала платити банку свою частку відсоткової ставки. А банку адже все одно, хто йому винен, і квартира у нього в заставі. Так що дуже важливо, як на практиці це питання буде врегульовано, особливо на законодавчому рівні. Наприклад, що буде з квартирою в разі, якщо, не дай Бог, щось трапиться з людиною, що взяли її в оренду », - говорить юрист Володимир Сталітній.