Строительство »

Як платити єдиний податок підприємцям із 2011 року?

Податковий кодекс тимчасово зберіг спрощену систему оподаткування. Однак з 2011 року змінюється структура платежів для підприємців-спрощенців, що викликає питання з приводу суми, термінів і порядку оплати.

З 1 січня в Україні вводиться єдиний соціальний внесок, який повинні платити і підприємці-спрощенці.

В результаті з 2011 року зросте навантаження на платників єдиного податку . Вже з січня мінімальні відрахування для єдинників складуть більше 400 грн., А максимальні досягнуть 14,1 тис. Грн.

Скільки платити єдиннику?

терміни сплати єдиного податку в 2011 році залишилися колишніми: платежі вносяться авансом до 20 числа місяця перед звітним. Іншими словами, єдиний податок за лютий треба платити до 20 січня. Сума - 43% від ставки податку, або 86 грн., Якщо єдинник платив 200 грн. у місяць.

Ті, хто розраховував працювати на єдиному податку в 2011 році, вже сплатили в грудні 100% старої ставки єдиного податку.

За ідеєю, держава зобов'язана повернути переплачену суму, але як це буде відбуватися, податківці поки не знають - відповідне роз'яснення поки не оприлюднено.

Сплатити єдиний соціальний внесок потрібно не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним. Тобто за січень слід сплатити до 20 лютого.

Сума до оплати - від 34,7% мінімальної зарплати, але не більше 15 прожиткових мінімумів, тобто 14,1 тис. Грн. Оскільки сума соцвнеску залежить від мінімальної зарплати, вона буде змінюватися.

Отже, за січень-березень треба буде заплатити по 326,53 грн. за кожен місяць, за квітень-вересень - по 333,12 грн., за жовтень-листопад - по 341,80 грн. і за грудень - 348,39 грн.

Обов'язково уточніть нові реквізити для сплати соціального внеску в Пенсійному фонді, вони можуть змінитися.

Як подавати звіти?

Подача квартального звіту в Податкову адміністрацію залишається обов'язковою з 1 по 5 число місяця, наступного за звітним кварталом. До 1 квітня 2011 року необхідно подати карту персоніфікації в територіальне управління Пенсійного фонду (форма « ІНДАНІ СПД »і Додаток 26 ), Що містить дані про платника, а також про суми, сплачених протягом року.

З введенням єдиного соціального внеску набір документів, які потрібно подавати до Пенсійного фонду, може змінитися. Відповідне роз'яснення повинен дати Пенсійний фонд, але поки цей документ не оприлюднений.

Порушення термінів подання звітності , А також сплати єдиного податку, тягнуть за собою санкції. За несвоєчасну подачу звітності та несплату податку будуть штрафувати в розмірі від 10% суми.

"Передбачено штраф за несплату фізичною особою єдиного податку, який дорівнює 50% від ставки", - попереджає керуючий партнер юридичної компанії "Ольга Демченко і партнери" Ростислав Кравець.

Якщо прострочити сплату єдиного внеску, накладається штраф у розмірі 10% суми боргу. За донарахування органами ПФ або платником передбачено штраф у розмірі 5% зазначеної суми. За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності - штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 170 грн.

заспокоює лише обіцянку Миколи Азарова , Що в 2011 році для адаптації до нового Податкового кодексу платників податків, в тому числі і підприємців, штрафувати не будуть.

Що змінилося у сплаті податків?

Основні зміни торкнулися структури розподілу єдиного податку , А платежі зростають за рахунок введення єдиного соцвнеску. Раніше, коли підприємець сплачував суму податку, будь-то 100 грн. або 200 грн., Держказначейство переводило 43% суми в місцевий бюджет, в ПФ - 42% суми і 15% - до Фонду обов'язкового державного соціального страхування.

Як змінилися платежі для СПД?

при ставці 20 грн .:
- 8,6 грн. в бюджет;
- 8,4 грн. до Пенсійного фонду;
- 3 грн. в "соцстрах" при ставці 20 грн .:
- 8,6 грн. в бюджет;
- 3 грн в "соцстрах";
- 294-306 грн. в ПФ; при ставці 20 грн .:
- 8,6 грн. в бюджет;
- від 327 грн. до Пенсійного фонду та "соцстрах" (але не більше 14 тис. грн.)
при ставці 200 грн .:
- 86 грн. в бюджет;
- 84 грн. до Пенсійного фонду;
- 30 грн. в "соцстрах"
при ставці 200 грн .:
- 86 грн. в бюджет;
- 30 грн. в "соцстрах";
- 294-306 грн. в ПФ;
при ставці 200 грн .:
- 86 грн. - до бюджету;
- від 327 грн. до Пенсійного фонду та "соцстрах" (але не більше 14 тис. грн.) Разом: від 20 до 200 грн. в місяць Разом: від 306 до 422 грн. в місяць Разом: від 334-413 грн. і до 14,1 тис. грн. у місяць

[Page]

З 2011 року ця схема змінюється. Частина платежу, який відраховується з ставки податку до бюджету, залишається на рівні 43%. Але платежі до Пенсійного та інших фондів замінить єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який і складе левову частку витрат підприємця.

Початок єдиного соцвнеску поклали доплати до Пенсійного фонду, знайомі підприємцям ще з липня 2010 року. Через ці платежів спрощенці вже більше півроку, крім єдиного податку, доплачують щомісяця понад 200 грн. до Пенсійного фонду: 33,2% від суми мінімальної зарплати і мінус той платіж в ПФ, який закладений в ставці податку.

З введенням єдиного соцвнеску додаткові відрахування до Пенсійного фонду, введені в липні 2010 року, більше не сплачуються.

думка експерта

З 1 січня 2011 року платники єдиного податку зобов'язані окремо сплачувати єдиний внесок на державне соціальне страхування в розмірі 34,7%, відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

При цьому положеннями закону визначено, що базою нарахування єдиного внеску для таких підприємців є "суми, які самостійно визначаються такими платниками, але не більше максимальної величини нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску". Як це розуміти? У підсумку, повинен буде роз'яснити ПФ, оскільки він буде вести реєстр платників єдиного внеску та здійснювати його адміністрування.

Але аналогічні положення містяться в чинному законі про державне пенсійне страхування з липня поточного року, і вони теж зобов'язують єдинників доплачувати в Пенсійний фонд. Якщо позиція ПФ не зміниться, то і в 2011 році єдинники сплачуватимуть мінімальні внески на страхування, тобто 34,7% від мінімальної зарплати за кожен місяць. Але аналогічні положення містяться в чинному законі про державне пенсійне страхування з липня поточного року, і вони теж зобов'язують єдинників доплачувати в Пенсійний фонд

Володимир Ващенко, партнер юридичної компанії "Ващенко, Бугай та Партнери"

Більше прав для податківців

завдяки податкового Майдану підприємці змогли відвоювати спрощену систему оподаткування, але лише тимчасово. У той же час Податковий кодекс суттєво розширив права податківців, посилив санкції за порушення і позбавив спрощенців можливості співпрацювати з великими компаніями.

Добре, хоч єдинників вберегли від застосування касових апаратів. Однак норми про збереження спрощеної системи оподаткування і незастосування касових апаратів податківці можуть трактувати по-різному.

Кодекс наділив податкову інспекцію великими повноваженнями. Наприклад, введені фактичні перевірки. Для їх проведення досить лише інформації або підозр про те, що підприємець, можливо, порушує закон. Не допустити інспектора до ревізії тепер можна тільки в разі відсутності оформленого належним чином направлення на перевірку.

"Із закону виключено норму, згідно з якою право проведення позапланової перевірки податківці отримували тільки на підставі рішення суду. Тепер досить напрямки з підписом керівника відповідного податкового органу або його заступника", - зазначає Ростислав Кравець.

Податкова отримала можливість вимагати в суді стягнення сум дебіторської заборгованості з боржників-платників податків. Також податківці зможуть накладати арешт на майно боржника в двократному розмірі від суми податкового боргу.

Обмеження для спрощенців

Одне з головних обмежень, які ввів Податковий кодекс для спрощенців, - фактична заборона на роботу з великими компаніями. Відповідно до Податкового кодексу, з 1 квітня платникам податку на прибуток забороняється відносити до витрат витрати на придбання послуг фізосіб-спрощенців, крім послуг інформатизації.

"Підприємцям доведеться реєструвати юридичну особу на єдиному податку, що тягне за собою сплату єдиного податку в розмірі 6% або 10% від суми виручки. Це додаткові витрати, але оптимальний вихід із замкнутого кола", - вважає Валентин Гвоздій, адвокат, керуючий партнер юридичної фірми "Гвоздій та Оберкович".

Для збереження партнерства з контрагентами підприємці можуть перейти на загальну систему оподаткування. А створивши при цьому юрособа, можна розраховувати на "нульову" ставку податку на прибуток до 1 січня 2016 року, якщо річний оборот не перевищить 3 млн.грн., А щомісячний заробіток найманих співробітників буде не нижче 2-х мінімальних зарплат.

У сухому залишку виходить, що підприємці частково відстояли права, але живуть під загрозою зміни спрощеної системи оподаткування. Крім того, ряд норм Податкового кодексу істотно обмежує свободу малого бізнесу і змушує піти "в тінь" .

Читайте також про те, як звітувати в податковій фізособі-підприємцю на загальній системі оподаткування, як працювати упрощенцу з юрособами після 1 квітня .

А також коротка пам'ятка з податкової звітності фізичній особі - підприємцю.

Як подавати звіти?
Що змінилося у сплаті податків?
Як змінилися платежі для СПД?
Як це розуміти?