Строительство »

Чи може офіційно не працюючий чоловік взяти іпотеку?

jackfrog / Fotolia   Таке можливо, і існує три варіанти отримання іпотеки в залежності від вихідних умов jackfrog / Fotolia

Таке можливо, і існує три варіанти отримання іпотеки в залежності від вихідних умов.

А. Людина не працює офіційно, але все ж працевлаштований і отримує зарплату «в чорну». В цьому випадку найпростіший спосіб отримати іпотеку буде таким: в банк надається копія трудового договору і довідка про заробітну плату за формою банку.

Як взяти іпотеку: інструкція для новачків

Іпотека без первісного внеску: де, як, скільки?

Б. Людина не працює взагалі, або немає можливості надати трудовий договір. Отримати іпотеку при таких даних можливо в двох випадках.

  1. Позичальник надає два документа (наприклад, паспорт і водійське посвідчення) і має в своєму розпорядженні початковим внеском за придбаний об'єкт нерухомості в розмірі не менше 50% від його вартості.
  2. Відбувається кредитування під заставу наявного майна. В цьому випадку акредитовані в банку оцінювачі повинні визначити вартість цього майна. Розмір іпотечного кредиту в більшості випадків не буде перевищувати 50% вартості заставної нерухомості, з цього приводу в різних банках різні умови.

Слід враховувати, що банк має право відмовити в наданні кредиту в будь-якому з наведених випадків, не пояснюючи причин. Тому в таких складних ситуаціях рекомендую звертатися до іпотечного брокера, що працює у великому агентстві нерухомості. Також іпотечний брокер в ряді випадків допомагає отримати більш вигідні умови, більш лояльне ставлення з боку банку і роз'яснення про причини відмови і варіанти вирішення проблеми.

Якщо людина працевлаштований офіційно, але не може показати документ про офіційне доході, то іпотеку він отримати може. Можуть бути ситуації, коли людина працевлаштований формально і зарплату за місцем «працевлаштування» не отримує (наприклад, у відпустці за свій рахунок або в декретній відпустці), але доходи має - таких громадян цілком можна кредитувати. Більш того, людина взагалі може офіційно ніде не працювати, але отримувати доходи від здачі квартир, від депозитів. Якщо ці активи документально пред'явити банку, банк може схвалити іпотеку.

Банк бере до уваги соціальний статус клієнта і наявність в його власності нерухомості (житлової і комерційної), автотранспорту (в тому числі комерційного). Ці активи досить точно свідчать про рівень реальних доходів і можуть самі бути джерелом доходу при здачі в оренду. Пред'явіть банку ваші депозитні договори за кілька років, виписки по вашим депозитних рахунках - цим ви покажете банку, що у вас є кошти на початковий внесок і, можливо, навіть на оплату частини щомісячного платежу по іпотечному кредиту.

Який спосіб накопичити на квартиру найвигідніший і надійний?

Чи можуть громадяни Білорусії взяти іпотеку в Росії?

Ще один важливий індикатор особистого добробуту клієнта - частка початкового внеску при покупці нерухомості з іпотечним кредитом і джерело цього внеску. Якщо це особисті накопичення (а не продаж, наприклад, що дісталася в спадщину квартири), то питання з «відсутністю формальної зайнятості» може бути знятий. В цілому ж, банк аналізує соціальний портрет клієнта: взаємне відповідність освіти, якості активів, історії зайнятості, розміру доходів та інше. І відсутність поточної формальної зайнятості не завжди буде причиною відмови в іпотеці.

Може, але тільки в якості созаемщика свого працюючого чоловіка.

Якщо потенційний позичальник не може документально підтвердити свій дохід, ризик можливих фінансових втрат для кредитної організації при укладенні договору з ним зростає, а тому банки вкрай неохоче кредитують таких громадян. Іпотека - це, як правило, довгострокове кредитне зобов'язання зі значним навантаженням на сімейний бюджет клієнтів, і вимоги фінансистів до підтвердження доходу звернулися за іпотекою громадян суворіші, ніж при споживчому кредитуванні.

Так, обов'язковою умовою при оформленні іпотечного кредиту в нашому банку є офіційне працевлаштування позичальника. Крім довідки про доходи за основним місцем роботи, також приймається до розгляду документ про доходи, що отримуються на роботі за сумісництвом. Але в будь-якому випадку у позичальника обов'язково повинно бути основне місце офіційного працевлаштування.

В іпотечній угоді допускається наявність непрацюючого або влаштованого неофіційно співпозичальника, якщо він є офіційним чоловіком основного позичальника. Однак його дохід і працевлаштування враховуватися не будуть: у разі якщо созаемщик не може підтвердити документально свій дохід, в оцінці платоспроможності враховується тільки дохід основного позичальника, працевлаштованого офіційно.

Що краще - збирати або брати іпотеку?

Як вибрати банк і іпотечну програму?

Офіційно не працевлаштований людина оформити іпотеку навряд чи зможе. Але існує ряд хитрощів і тонкощів, які можуть допомогти обійти це утруднення.

Як правило, з цією проблемою стикаються фрілансери, які мають доходи, але, на жаль, банки не вважають це надійними доходами. Для цього фрілансер може тимчасово вийти на роботу, щоб взяти іпотеку, а потім звільнитися, і знову зайнятися фрілансом. Інший варіант, якщо людина принципово не хоче нікуди влаштовуватися: він може вийти з неофіційного правового статусу і організувати власне ІП або навіть розширити свою справу і створити ТОВ для того, щоб показати реальні доходи і що він платоспроможний. У цьому випадку людина стає офіційно працевлаштованим.

Інший, більш складний варіант - це знайти хороших поручителів, а краще кількох. Але складність тут якраз в тому, що мало хто, крім найближчих родичів, буде щасливий отримати таку «навантаження».

Більш тривалим варіантом буде накопичити значну суму для початкового капіталу, а також обзавестися гарною кредитною історією. Умовно можна брати дрібні і середні кредити не заради товарів або послуг, а заради самих кредитів. Багато беруть умовно спочатку чайник, потім телевізор, потім пральну машину, автомобіль і т. Д., Стабільно виплачують, щоб в Бюро кредитних історій була позитивна запис про людину як про позичальника, а потім вже намагаються взяти іпотечний кредит. Банк, як правило, відзначає минулу кредитну історію, і це буде істотним плюсом для позичальника.

Найпростішим варіантом буде взяти кредит на іншу людину, наприклад на працюючого чоловіка або дружину, щоб він взяв, а ви виплачували. Але, на жаль, такий родич є не у всіх, а дохід чоловіка або дружини може бути не настільки істотний, щоб банк схвалив кредит.

Часто говорять, що потрібно звернутися за допомогою до ріелторів, але малоймовірно, що це приведе до успіху, і швидше за все з'являться тільки додаткові витрати без будь-якого результату.

Фото: kasto / Fotolia

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Чи можна взяти іпотеку в Росії, маючи тільки вид на проживання?

20 статей про те, як купити квартиру в іпотеку

Хто має право на іпотечну квартиру після розлучення?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Який спосіб накопичити на квартиру найвигідніший і надійний?
Чи можуть громадяни Білорусії взяти іпотеку в Росії?
Що краще - збирати або брати іпотеку?
Як вибрати банк і іпотечну програму?