Строительство »

Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна сім'я, документи для усиновлення, як розповісти дитині, що її прийняли | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

 1. Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна...
 2. Куди звертатися і які документи надавати?
 3. Де знайти свою дитину?
 4. заключна процедура
 5. Таємниця усиновлення та людські страхи
 6. Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна...
 7. Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?
 8. Куди звертатися і які документи надавати?
 9. Де знайти свою дитину?
 10. заключна процедура
 11. Таємниця усиновлення та людські страхи
 12. Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна...
 13. Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?
 14. Куди звертатися і які документи надавати?
 15. Де знайти свою дитину?
 16. заключна процедура
 17. Таємниця усиновлення та людські страхи
 18. Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна...
 19. Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?
 20. Куди звертатися і які документи надавати?
 21. Де знайти свою дитину?
 22. заключна процедура
 23. Таємниця усиновлення та людські страхи
 24. Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна...
 25. Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?
 26. Куди звертатися і які документи надавати?
 27. Де знайти свою дитину?
 28. заключна процедура
 29. Таємниця усиновлення та людські страхи

Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна сім'я, документи для усиновлення, як розповісти дитині, що її прийняли

Чужих дітей не буває - твердить нам соціальна реклама, але чи так це насправді? У тому, як зробити чужу дитину своїм, що для цього потрібно і чого пора перестати боятися, розбирався кореспондент interfax.by .

Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?

У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях.

«Усиновлення буває національним і так званим цивільним. Національне усиновлення - це коли бездітна сімейна пара хоче стати прийомними батьками та усиновляє абсолютно чужого їм дитини. Цивільним усиновлення називається в тому випадку, якщо людина хоче стати законним батьком або матір'ю дитини від першого шлюбу свого нинішнього чоловіка. Таких усиновлень більшість », - пояснила ситуацію кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Стати законними батьками кинутому дитині в нашій країні можуть подружні пари, а також самотні чоловіки і жінки, крім:

 • осіб, хворих на хронічний алкоголізм, наркоманію, токсикоманію;
 • осіб, позбавлених батьківських прав, а також порушили коли-небудь обов'язки усиновителів, опікунів, піклувальників;
 • осіб, які мають судимість.

Певні обмеження також бувають і в деяких окремих випадках, наприклад, за станом здоров'я.

Усиновити можна будь-яку дитину-сироту, а також залишився без піклування батьків.

Куди звертатися і які документи надавати?

Перш за все, якщо ви хочете усиновити або удочерити дитину, вам слід звернутися до місцевого виконком, до відділу освіти, в сектор охорони дитинства, де вас попросять надати наступні документи:

 • Заява;
 • паспорт;
 • висновок про проходження медичного обстеження;
 • довідку про займану посаду та заробітну плату за попередній усиновлення рік;
 • копії особових рахунків ЖЕУ або копію документа, що підтверджує право користування житловим приміщенням або право власності на житлове приміщення;
 • нотаріально завірену копію свідоцтва про шлюб, якщо кандидати в усиновлювачі є подружжям;
 • заяву про видачу акту обстеження умов життя.

«Після того, як кандидати в усиновлювачі до нас звернулися, ми починаємо проводити своє дослідження. Вивчаємо особистісні особливості, уклад життя кандидатів, відносини в родині і багато іншого. Запитуємо дані про людину: наявність судимостей, факт позбавлення батьківських прав - в загальному, перевіряємо майбутнього батька уздовж і поперек », - розповіла кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Для кожного, хто хоче стати батьком, обов'язково проходження спеціального психологічного обстеження, а також відвідування навчальних занять в Національному центрі усиновлення. Підготовчі бесіди для майбутніх усиновителів безкоштовні. Вони являють собою вісім занять по три години, під час яких досвідчені психологи пояснюють, що усиновлення - це дуже специфічний шлях зі своїми особливими радощами і труднощами.

Після всіх поневірянь по кабінетах у пошуках і очікуваннях потрібних довідок вам видадуть остаточний висновок - акт обстеження, після отримання якого ви починаєте шукати свою дитину.

Де знайти свою дитину?

У місцевому секторі охорони дитинства або в Національному центрі усиновлення бажаючим стати прийомними батьками надають інформацію про відібрані, згідно заявленим критеріям, дітей з республіканського банку даних. Якщо якась дитина зацікавить людей - видається спеціальний напрям для знайомства з ним.

Важливо, що особисте знайомство усиновителів з кандидатом в прийомні діти не зобов'язує пару або самотньої людини обов'язково забирати цю дитину. Направлення на знайомство і вибір дитини може бути видано кілька разів.

«Ніякої черги на усиновлення насправді немає. Є просто люди, які відразу не знаходять свою дитину і чекають його. Але чергою це назвати не можна, скоріше, перелік людей, які очікують саме своєї дитини », - розповіли кореспонденту interfax.by в Національному центрі усиновлення.

Думка дитини щодо її усиновлення теж грає не останню роль. У дітей старше 10 років обов'язково запитують згоду на перехід в сім'ю можливих усиновителів, а прихильність дітей молодшого віку визначають психологи: як діти реагують на майбутніх батьків, чи раді зустрічам з ними, нудьгують чи без них і т.д.

заключна процедура

Коли, нарешті, знайдеться дитина, якого ви захочете зробити юридично своїм рідним, вам нададуть про нього всі відомості: про стан здоров'я, можливе прогнозі розвитку, а також інформацію про біологічних батьків, наявності братів, сестер, родичів у дитини, їх стан здоров'я, особливі потреби дитини, наявності підстав для отримання пенсій, допомог і т.д.

Далі піде ваше звернення до суду за місцем проживання із заявою про усиновлення / удочеріння. Крім стандартної інформації (П.І.Б. і т.д.), довідок і документів, зібраних за період підготовки до усиновлення, до заяви можна буде докласти власні прохання і побажання. Серед можливих: зміна прізвища, імені та по батькові усиновлюваної дитини, зміна дати його народження в межах одного року, місця народження усиновлюваної дитини в межах Республіки Білорусь, а також прохання про записи вас до акта про народження дитини в якості батьків.

«Заява про усиновлення розглядається судом протягом п'ятнадцяти днів з дня подачі. Як тільки суд винесе рішення і воно вступить в силу, ви зможете забрати тепер уже свою дитину до себе додому », - пояснив кореспонденту interfax.by представник сектора охорони дитинства Заводського району.

Таємниця усиновлення та людські страхи

У Білорусі близько 7 тисяч усиновлених дітей. Більшість бажає взяти в сім'ю дітей 3-4 років, а також новонароджених. Деякі намагаються з самого дитинства пояснювати дитині, що її прийняли, інші, навпаки, щосили приховують таємницю усиновлення.

«Як би не було важко і складно, але все ж приховувати факт усиновлення не варто. З найменших років пояснюйте дитині, що він раніше жив в іншому будинку, з безліччю дітей, потім ви його знайшли і забрали до себе, тому що вам без нього було погано, ви його дуже любите і т.д. Нехай ці розмови носять якийсь ігровий характер. Це набагато краще, ніж жити в постійному страху, що хтось щось колись шепне на вухо вашому синові або доньці - а «добрих» людей у ​​нас, як відомо, вистачає. Хоча в будь-якому випадку, які б рекомендації не давалися, кожен усиновитель вирішує сам, що розповідати своїй дитині, а що ні », - прокоментувала ситуацію кореспонденту interfax.by дитячий психолог Анастасія Білківська.

За законодавством, ніхто з обізнаних про усиновлення не має права повідомляти будь-кому було відомості про усиновлення. Однак будь-яка людина, яка досягла 18-річного віку, має повне право звернутися до відділу освіти за місцем проживання. Якщо там вдасться встановити, в якому суді оформлялося її усиновлення, він зможе отримати в судовому архіві всю наявну про нього інформацію, і про справжніх батьків в тому числі.

«Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів «Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів. Люди найчастіше бояться того, що дитина скаже: «Ти мені не рідна мама», що в житті їх нової сім'ї з'явиться біологічна мати усиновленої, а більшість боїться косих поглядів, засудження з боку оточуючих, адже бути особливим у нас, на жаль, погано . Треба сказати, що останній страх - часто самий виправдовує », - пояснила кореспонденту interfax.by сімейний психолог Ольга Шарандікова.

А хто з вас стикався з проблемами усиновлення, розкриття таємниці усиновлення або якими-небудь іншими? Обговорюємо в коментарях і задаємо питання.

Наталія Назаренко

Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна сім'я, документи для усиновлення, як розповісти дитині, що її прийняли

Чужих дітей не буває - твердить нам соціальна реклама, але чи так це насправді? У тому, як зробити чужу дитину своїм, що для цього потрібно і чого пора перестати боятися, розбирався кореспондент interfax.by .

Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?

У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях.

«Усиновлення буває національним і так званим цивільним. Національне усиновлення - це коли бездітна сімейна пара хоче стати прийомними батьками та усиновляє абсолютно чужого їм дитини. Цивільним усиновлення називається в тому випадку, якщо людина хоче стати законним батьком або матір'ю дитини від першого шлюбу свого нинішнього чоловіка. Таких усиновлень більшість », - пояснила ситуацію кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Стати законними батьками кинутому дитині в нашій країні можуть подружні пари, а також самотні чоловіки і жінки, крім:

 • осіб, хворих на хронічний алкоголізм, наркоманію, токсикоманію;
 • осіб, позбавлених батьківських прав, а також порушили коли-небудь обов'язки усиновителів, опікунів, піклувальників;
 • осіб, які мають судимість.

Певні обмеження також бувають і в деяких окремих випадках, наприклад, за станом здоров'я.

Усиновити можна будь-яку дитину-сироту, а також залишився без піклування батьків.

Куди звертатися і які документи надавати?

Перш за все, якщо ви хочете усиновити або удочерити дитину, вам слід звернутися до місцевого виконком, до відділу освіти, в сектор охорони дитинства, де вас попросять надати наступні документи:

 • Заява;
 • паспорт;
 • висновок про проходження медичного обстеження;
 • довідку про займану посаду та заробітну плату за попередній усиновлення рік;
 • копії особових рахунків ЖЕУ або копію документа, що підтверджує право користування житловим приміщенням або право власності на житлове приміщення;
 • нотаріально завірену копію свідоцтва про шлюб, якщо кандидати в усиновлювачі є подружжям;
 • заяву про видачу акту обстеження умов життя.

«Після того, як кандидати в усиновлювачі до нас звернулися, ми починаємо проводити своє дослідження. Вивчаємо особистісні особливості, уклад життя кандидатів, відносини в родині і багато іншого. Запитуємо дані про людину: наявність судимостей, факт позбавлення батьківських прав - в загальному, перевіряємо майбутнього батька уздовж і поперек », - розповіла кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Для кожного, хто хоче стати батьком, обов'язково проходження спеціального психологічного обстеження, а також відвідування навчальних занять в Національному центрі усиновлення. Підготовчі бесіди для майбутніх усиновителів безкоштовні. Вони являють собою вісім занять по три години, під час яких досвідчені психологи пояснюють, що усиновлення - це дуже специфічний шлях зі своїми особливими радощами і труднощами.

Після всіх поневірянь по кабінетах у пошуках і очікуваннях потрібних довідок вам видадуть остаточний висновок - акт обстеження, після отримання якого ви починаєте шукати свою дитину.

Де знайти свою дитину?

У місцевому секторі охорони дитинства або в Національному центрі усиновлення бажаючим стати прийомними батьками надають інформацію про відібрані, згідно заявленим критеріям, дітей з республіканського банку даних. Якщо якась дитина зацікавить людей - видається спеціальний напрям для знайомства з ним.

Важливо, що особисте знайомство усиновителів з кандидатом в прийомні діти не зобов'язує пару або самотньої людини обов'язково забирати цю дитину. Направлення на знайомство і вибір дитини може бути видано кілька разів.

«Ніякої черги на усиновлення насправді немає. Є просто люди, які відразу не знаходять свою дитину і чекають його. Але чергою це назвати не можна, скоріше, перелік людей, які очікують саме своєї дитини », - розповіли кореспонденту interfax.by в Національному центрі усиновлення.

Думка дитини щодо її усиновлення теж грає не останню роль. У дітей старше 10 років обов'язково запитують згоду на перехід в сім'ю можливих усиновителів, а прихильність дітей молодшого віку визначають психологи: як діти реагують на майбутніх батьків, чи раді зустрічам з ними, нудьгують чи без них і т.д.

заключна процедура

Коли, нарешті, знайдеться дитина, якого ви захочете зробити юридично своїм рідним, вам нададуть про нього всі відомості: про стан здоров'я, можливе прогнозі розвитку, а також інформацію про біологічних батьків, наявності братів, сестер, родичів у дитини, їх стан здоров'я, особливі потреби дитини, наявності підстав для отримання пенсій, допомог і т.д.

Далі піде ваше звернення до суду за місцем проживання із заявою про усиновлення / удочеріння. Крім стандартної інформації (П.І.Б. і т.д.), довідок і документів, зібраних за період підготовки до усиновлення, до заяви можна буде докласти власні прохання і побажання. Серед можливих: зміна прізвища, імені та по батькові усиновлюваної дитини, зміна дати його народження в межах одного року, місця народження усиновлюваної дитини в межах Республіки Білорусь, а також прохання про записи вас до акта про народження дитини в якості батьків.

«Заява про усиновлення розглядається судом протягом п'ятнадцяти днів з дня подачі. Як тільки суд винесе рішення і воно вступить в силу, ви зможете забрати тепер уже свою дитину до себе додому », - пояснив кореспонденту interfax.by представник сектора охорони дитинства Заводського району.

Таємниця усиновлення та людські страхи

У Білорусі близько 7 тисяч усиновлених дітей. Більшість бажає взяти в сім'ю дітей 3-4 років, а також новонароджених. Деякі намагаються з самого дитинства пояснювати дитині, що її прийняли, інші, навпаки, щосили приховують таємницю усиновлення.

«Як би не було важко і складно, але все ж приховувати факт усиновлення не варто. З найменших років пояснюйте дитині, що він раніше жив в іншому будинку, з безліччю дітей, потім ви його знайшли і забрали до себе, тому що вам без нього було погано, ви його дуже любите і т.д. Нехай ці розмови носять якийсь ігровий характер. Це набагато краще, ніж жити в постійному страху, що хтось щось колись шепне на вухо вашому синові або доньці - а «добрих» людей у ​​нас, як відомо, вистачає. Хоча в будь-якому випадку, які б рекомендації не давалися, кожен усиновитель вирішує сам, що розповідати своїй дитині, а що ні », - прокоментувала ситуацію кореспонденту interfax.by дитячий психолог Анастасія Білківська.

За законодавством, ніхто з обізнаних про усиновлення не має права повідомляти будь-кому було відомості про усиновлення. Однак будь-яка людина, яка досягла 18-річного віку, має повне право звернутися до відділу освіти за місцем проживання. Якщо там вдасться встановити, в якому суді оформлялося її усиновлення, він зможе отримати в судовому архіві всю наявну про нього інформацію, і про справжніх батьків в тому числі.

«Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів «Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів. Люди найчастіше бояться того, що дитина скаже: «Ти мені не рідна мама», що в житті їх нової сім'ї з'явиться біологічна мати усиновленої, а більшість боїться косих поглядів, засудження з боку оточуючих, адже бути особливим у нас, на жаль, погано . Треба сказати, що останній страх - часто самий виправдовує », - пояснила кореспонденту interfax.by сімейний психолог Ольга Шарандікова.

А хто з вас стикався з проблемами усиновлення, розкриття таємниці усиновлення або якими-небудь іншими? Обговорюємо в коментарях і задаємо питання.

Наталія Назаренко

Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна сім'я, документи для усиновлення, як розповісти дитині, що її прийняли

Чужих дітей не буває - твердить нам соціальна реклама, але чи так це насправді? У тому, як зробити чужу дитину своїм, що для цього потрібно і чого пора перестати боятися, розбирався кореспондент interfax.by .

Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?

У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях.

«Усиновлення буває національним і так званим цивільним. Національне усиновлення - це коли бездітна сімейна пара хоче стати прийомними батьками та усиновляє абсолютно чужого їм дитини. Цивільним усиновлення називається в тому випадку, якщо людина хоче стати законним батьком або матір'ю дитини від першого шлюбу свого нинішнього чоловіка. Таких усиновлень більшість », - пояснила ситуацію кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Стати законними батьками кинутому дитині в нашій країні можуть подружні пари, а також самотні чоловіки і жінки, крім:

 • осіб, хворих на хронічний алкоголізм, наркоманію, токсикоманію;
 • осіб, позбавлених батьківських прав, а також порушили коли-небудь обов'язки усиновителів, опікунів, піклувальників;
 • осіб, які мають судимість.

Певні обмеження також бувають і в деяких окремих випадках, наприклад, за станом здоров'я.

Усиновити можна будь-яку дитину-сироту, а також залишився без піклування батьків.

Куди звертатися і які документи надавати?

Перш за все, якщо ви хочете усиновити або удочерити дитину, вам слід звернутися до місцевого виконком, до відділу освіти, в сектор охорони дитинства, де вас попросять надати наступні документи:

 • Заява;
 • паспорт;
 • висновок про проходження медичного обстеження;
 • довідку про займану посаду та заробітну плату за попередній усиновлення рік;
 • копії особових рахунків ЖЕУ або копію документа, що підтверджує право користування житловим приміщенням або право власності на житлове приміщення;
 • нотаріально завірену копію свідоцтва про шлюб, якщо кандидати в усиновлювачі є подружжям;
 • заяву про видачу акту обстеження умов життя.

«Після того, як кандидати в усиновлювачі до нас звернулися, ми починаємо проводити своє дослідження. Вивчаємо особистісні особливості, уклад життя кандидатів, відносини в родині і багато іншого. Запитуємо дані про людину: наявність судимостей, факт позбавлення батьківських прав - в загальному, перевіряємо майбутнього батька уздовж і поперек », - розповіла кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Для кожного, хто хоче стати батьком, обов'язково проходження спеціального психологічного обстеження, а також відвідування навчальних занять в Національному центрі усиновлення. Підготовчі бесіди для майбутніх усиновителів безкоштовні. Вони являють собою вісім занять по три години, під час яких досвідчені психологи пояснюють, що усиновлення - це дуже специфічний шлях зі своїми особливими радощами і труднощами.

Після всіх поневірянь по кабінетах у пошуках і очікуваннях потрібних довідок вам видадуть остаточний висновок - акт обстеження, після отримання якого ви починаєте шукати свою дитину.

Де знайти свою дитину?

У місцевому секторі охорони дитинства або в Національному центрі усиновлення бажаючим стати прийомними батьками надають інформацію про відібрані, згідно заявленим критеріям, дітей з республіканського банку даних. Якщо якась дитина зацікавить людей - видається спеціальний напрям для знайомства з ним.

Важливо, що особисте знайомство усиновителів з кандидатом в прийомні діти не зобов'язує пару або самотньої людини обов'язково забирати цю дитину. Направлення на знайомство і вибір дитини може бути видано кілька разів.

«Ніякої черги на усиновлення насправді немає. Є просто люди, які відразу не знаходять свою дитину і чекають його. Але чергою це назвати не можна, скоріше, перелік людей, які очікують саме своєї дитини », - розповіли кореспонденту interfax.by в Національному центрі усиновлення.

Думка дитини щодо її усиновлення теж грає не останню роль. У дітей старше 10 років обов'язково запитують згоду на перехід в сім'ю можливих усиновителів, а прихильність дітей молодшого віку визначають психологи: як діти реагують на майбутніх батьків, чи раді зустрічам з ними, нудьгують чи без них і т.д.

заключна процедура

Коли, нарешті, знайдеться дитина, якого ви захочете зробити юридично своїм рідним, вам нададуть про нього всі відомості: про стан здоров'я, можливе прогнозі розвитку, а також інформацію про біологічних батьків, наявності братів, сестер, родичів у дитини, їх стан здоров'я, особливі потреби дитини, наявності підстав для отримання пенсій, допомог і т.д.

Далі піде ваше звернення до суду за місцем проживання із заявою про усиновлення / удочеріння. Крім стандартної інформації (П.І.Б. і т.д.), довідок і документів, зібраних за період підготовки до усиновлення, до заяви можна буде докласти власні прохання і побажання. Серед можливих: зміна прізвища, імені та по батькові усиновлюваної дитини, зміна дати його народження в межах одного року, місця народження усиновлюваної дитини в межах Республіки Білорусь, а також прохання про записи вас до акта про народження дитини в якості батьків.

«Заява про усиновлення розглядається судом протягом п'ятнадцяти днів з дня подачі. Як тільки суд винесе рішення і воно вступить в силу, ви зможете забрати тепер уже свою дитину до себе додому », - пояснив кореспонденту interfax.by представник сектора охорони дитинства Заводського району.

Таємниця усиновлення та людські страхи

У Білорусі близько 7 тисяч усиновлених дітей. Більшість бажає взяти в сім'ю дітей 3-4 років, а також новонароджених. Деякі намагаються з самого дитинства пояснювати дитині, що її прийняли, інші, навпаки, щосили приховують таємницю усиновлення.

«Як би не було важко і складно, але все ж приховувати факт усиновлення не варто. З найменших років пояснюйте дитині, що він раніше жив в іншому будинку, з безліччю дітей, потім ви його знайшли і забрали до себе, тому що вам без нього було погано, ви його дуже любите і т.д. Нехай ці розмови носять якийсь ігровий характер. Це набагато краще, ніж жити в постійному страху, що хтось щось колись шепне на вухо вашому синові або доньці - а «добрих» людей у ​​нас, як відомо, вистачає. Хоча в будь-якому випадку, які б рекомендації не давалися, кожен усиновитель вирішує сам, що розповідати своїй дитині, а що ні », - прокоментувала ситуацію кореспонденту interfax.by дитячий психолог Анастасія Білківська.

За законодавством, ніхто з обізнаних про усиновлення не має права повідомляти будь-кому було відомості про усиновлення. Однак будь-яка людина, яка досягла 18-річного віку, має повне право звернутися до відділу освіти за місцем проживання. Якщо там вдасться встановити, в якому суді оформлялося її усиновлення, він зможе отримати в судовому архіві всю наявну про нього інформацію, і про справжніх батьків в тому числі.

«Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів «Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів. Люди найчастіше бояться того, що дитина скаже: «Ти мені не рідна мама», що в житті їх нової сім'ї з'явиться біологічна мати усиновленої, а більшість боїться косих поглядів, засудження з боку оточуючих, адже бути особливим у нас, на жаль, погано . Треба сказати, що останній страх - часто самий виправдовує », - пояснила кореспонденту interfax.by сімейний психолог Ольга Шарандікова.

А хто з вас стикався з проблемами усиновлення, розкриття таємниці усиновлення або якими-небудь іншими? Обговорюємо в коментарях і задаємо питання.

Наталія Назаренко

Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна сім'я, документи для усиновлення, як розповісти дитині, що її прийняли

Чужих дітей не буває - твердить нам соціальна реклама, але чи так це насправді? У тому, як зробити чужу дитину своїм, що для цього потрібно і чого пора перестати боятися, розбирався кореспондент interfax.by .

Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?

У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях.

«Усиновлення буває національним і так званим цивільним. Національне усиновлення - це коли бездітна сімейна пара хоче стати прийомними батьками та усиновляє абсолютно чужого їм дитини. Цивільним усиновлення називається в тому випадку, якщо людина хоче стати законним батьком або матір'ю дитини від першого шлюбу свого нинішнього чоловіка. Таких усиновлень більшість », - пояснила ситуацію кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Стати законними батьками кинутому дитині в нашій країні можуть подружні пари, а також самотні чоловіки і жінки, крім:

 • осіб, хворих на хронічний алкоголізм, наркоманію, токсикоманію;
 • осіб, позбавлених батьківських прав, а також порушили коли-небудь обов'язки усиновителів, опікунів, піклувальників;
 • осіб, які мають судимість.

Певні обмеження також бувають і в деяких окремих випадках, наприклад, за станом здоров'я.

Усиновити можна будь-яку дитину-сироту, а також залишився без піклування батьків.

Куди звертатися і які документи надавати?

Перш за все, якщо ви хочете усиновити або удочерити дитину, вам слід звернутися до місцевого виконком, до відділу освіти, в сектор охорони дитинства, де вас попросять надати наступні документи:

 • Заява;
 • паспорт;
 • висновок про проходження медичного обстеження;
 • довідку про займану посаду та заробітну плату за попередній усиновлення рік;
 • копії особових рахунків ЖЕУ або копію документа, що підтверджує право користування житловим приміщенням або право власності на житлове приміщення;
 • нотаріально завірену копію свідоцтва про шлюб, якщо кандидати в усиновлювачі є подружжям;
 • заяву про видачу акту обстеження умов життя.

«Після того, як кандидати в усиновлювачі до нас звернулися, ми починаємо проводити своє дослідження. Вивчаємо особистісні особливості, уклад життя кандидатів, відносини в родині і багато іншого. Запитуємо дані про людину: наявність судимостей, факт позбавлення батьківських прав - в загальному, перевіряємо майбутнього батька уздовж і поперек », - розповіла кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Для кожного, хто хоче стати батьком, обов'язково проходження спеціального психологічного обстеження, а також відвідування навчальних занять в Національному центрі усиновлення. Підготовчі бесіди для майбутніх усиновителів безкоштовні. Вони являють собою вісім занять по три години, під час яких досвідчені психологи пояснюють, що усиновлення - це дуже специфічний шлях зі своїми особливими радощами і труднощами.

Після всіх поневірянь по кабінетах у пошуках і очікуваннях потрібних довідок вам видадуть остаточний висновок - акт обстеження, після отримання якого ви починаєте шукати свою дитину.

Де знайти свою дитину?

У місцевому секторі охорони дитинства або в Національному центрі усиновлення бажаючим стати прийомними батьками надають інформацію про відібрані, згідно заявленим критеріям, дітей з республіканського банку даних. Якщо якась дитина зацікавить людей - видається спеціальний напрям для знайомства з ним.

Важливо, що особисте знайомство усиновителів з кандидатом в прийомні діти не зобов'язує пару або самотньої людини обов'язково забирати цю дитину. Направлення на знайомство і вибір дитини може бути видано кілька разів.

«Ніякої черги на усиновлення насправді немає. Є просто люди, які відразу не знаходять свою дитину і чекають його. Але чергою це назвати не можна, скоріше, перелік людей, які очікують саме своєї дитини », - розповіли кореспонденту interfax.by в Національному центрі усиновлення.

Думка дитини щодо її усиновлення теж грає не останню роль. У дітей старше 10 років обов'язково запитують згоду на перехід в сім'ю можливих усиновителів, а прихильність дітей молодшого віку визначають психологи: як діти реагують на майбутніх батьків, чи раді зустрічам з ними, нудьгують чи без них і т.д.

заключна процедура

Коли, нарешті, знайдеться дитина, якого ви захочете зробити юридично своїм рідним, вам нададуть про нього всі відомості: про стан здоров'я, можливе прогнозі розвитку, а також інформацію про біологічних батьків, наявності братів, сестер, родичів у дитини, їх стан здоров'я, особливі потреби дитини, наявності підстав для отримання пенсій, допомог і т.д.

Далі піде ваше звернення до суду за місцем проживання із заявою про усиновлення / удочеріння. Крім стандартної інформації (П.І.Б. і т.д.), довідок і документів, зібраних за період підготовки до усиновлення, до заяви можна буде докласти власні прохання і побажання. Серед можливих: зміна прізвища, імені та по батькові усиновлюваної дитини, зміна дати його народження в межах одного року, місця народження усиновлюваної дитини в межах Республіки Білорусь, а також прохання про записи вас до акта про народження дитини в якості батьків.

«Заява про усиновлення розглядається судом протягом п'ятнадцяти днів з дня подачі. Як тільки суд винесе рішення і воно вступить в силу, ви зможете забрати тепер уже свою дитину до себе додому », - пояснив кореспонденту interfax.by представник сектора охорони дитинства Заводського району.

Таємниця усиновлення та людські страхи

У Білорусі близько 7 тисяч усиновлених дітей. Більшість бажає взяти в сім'ю дітей 3-4 років, а також новонароджених. Деякі намагаються з самого дитинства пояснювати дитині, що її прийняли, інші, навпаки, щосили приховують таємницю усиновлення.

«Як би не було важко і складно, але все ж приховувати факт усиновлення не варто. З найменших років пояснюйте дитині, що він раніше жив в іншому будинку, з безліччю дітей, потім ви його знайшли і забрали до себе, тому що вам без нього було погано, ви його дуже любите і т.д. Нехай ці розмови носять якийсь ігровий характер. Це набагато краще, ніж жити в постійному страху, що хтось щось колись шепне на вухо вашому синові або доньці - а «добрих» людей у ​​нас, як відомо, вистачає. Хоча в будь-якому випадку, які б рекомендації не давалися, кожен усиновитель вирішує сам, що розповідати своїй дитині, а що ні », - прокоментувала ситуацію кореспонденту interfax.by дитячий психолог Анастасія Білківська.

За законодавством, ніхто з обізнаних про усиновлення не має права повідомляти будь-кому було відомості про усиновлення. Однак будь-яка людина, яка досягла 18-річного віку, має повне право звернутися до відділу освіти за місцем проживання. Якщо там вдасться встановити, в якому суді оформлялося її усиновлення, він зможе отримати в судовому архіві всю наявну про нього інформацію, і про справжніх батьків в тому числі.

«Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів «Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів. Люди найчастіше бояться того, що дитина скаже: «Ти мені не рідна мама», що в житті їх нової сім'ї з'явиться біологічна мати усиновленої, а більшість боїться косих поглядів, засудження з боку оточуючих, адже бути особливим у нас, на жаль, погано . Треба сказати, що останній страх - часто самий виправдовує », - пояснила кореспонденту interfax.by сімейний психолог Ольга Шарандікова.

А хто з вас стикався з проблемами усиновлення, розкриття таємниці усиновлення або якими-небудь іншими? Обговорюємо в коментарях і задаємо питання.

Наталія Назаренко

Як усиновити дитину в РБ, вимоги до усиновителів, хто займається усиновленням / удочерінням, прийомна сім'я, документи для усиновлення, як розповісти дитині, що її прийняли

Чужих дітей не буває - твердить нам соціальна реклама, але чи так це насправді? У тому, як зробити чужу дитину своїм, що для цього потрібно і чого пора перестати боятися, розбирався кореспондент interfax.by .

Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?

У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях У Білорусі усиновити або удочерити дитину - значить взяти його в свою сім'ю, під своє прізвище, з урахуванням того, що всі права і обов'язки обох сторін будуть абсолютно аналогічними, як і при кровній спорідненості у всіх звичайних сім'ях.

«Усиновлення буває національним і так званим цивільним. Національне усиновлення - це коли бездітна сімейна пара хоче стати прийомними батьками та усиновляє абсолютно чужого їм дитини. Цивільним усиновлення називається в тому випадку, якщо людина хоче стати законним батьком або матір'ю дитини від першого шлюбу свого нинішнього чоловіка. Таких усиновлень більшість », - пояснила ситуацію кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Стати законними батьками кинутому дитині в нашій країні можуть подружні пари, а також самотні чоловіки і жінки, крім:

 • осіб, хворих на хронічний алкоголізм, наркоманію, токсикоманію;
 • осіб, позбавлених батьківських прав, а також порушили коли-небудь обов'язки усиновителів, опікунів, піклувальників;
 • осіб, які мають судимість.

Певні обмеження також бувають і в деяких окремих випадках, наприклад, за станом здоров'я.

Усиновити можна будь-яку дитину-сироту, а також залишився без піклування батьків.

Куди звертатися і які документи надавати?

Перш за все, якщо ви хочете усиновити або удочерити дитину, вам слід звернутися до місцевого виконком, до відділу освіти, в сектор охорони дитинства, де вас попросять надати наступні документи:

 • Заява;
 • паспорт;
 • висновок про проходження медичного обстеження;
 • довідку про займану посаду та заробітну плату за попередній усиновлення рік;
 • копії особових рахунків ЖЕУ або копію документа, що підтверджує право користування житловим приміщенням або право власності на житлове приміщення;
 • нотаріально завірену копію свідоцтва про шлюб, якщо кандидати в усиновлювачі є подружжям;
 • заяву про видачу акту обстеження умов життя.

«Після того, як кандидати в усиновлювачі до нас звернулися, ми починаємо проводити своє дослідження. Вивчаємо особистісні особливості, уклад життя кандидатів, відносини в родині і багато іншого. Запитуємо дані про людину: наявність судимостей, факт позбавлення батьківських прав - в загальному, перевіряємо майбутнього батька уздовж і поперек », - розповіла кореспонденту interfax.by Олена Ростиславівна Міхалькевіч, головний спеціаліст сектора охорони дитинства Заводського району.

Для кожного, хто хоче стати батьком, обов'язково проходження спеціального психологічного обстеження, а також відвідування навчальних занять в Національному центрі усиновлення. Підготовчі бесіди для майбутніх усиновителів безкоштовні. Вони являють собою вісім занять по три години, під час яких досвідчені психологи пояснюють, що усиновлення - це дуже специфічний шлях зі своїми особливими радощами і труднощами.

Після всіх поневірянь по кабінетах у пошуках і очікуваннях потрібних довідок вам видадуть остаточний висновок - акт обстеження, після отримання якого ви починаєте шукати свою дитину.

Де знайти свою дитину?

У місцевому секторі охорони дитинства або в Національному центрі усиновлення бажаючим стати прийомними батьками надають інформацію про відібрані, згідно заявленим критеріям, дітей з республіканського банку даних. Якщо якась дитина зацікавить людей - видається спеціальний напрям для знайомства з ним.

Важливо, що особисте знайомство усиновителів з кандидатом в прийомні діти не зобов'язує пару або самотньої людини обов'язково забирати цю дитину. Направлення на знайомство і вибір дитини може бути видано кілька разів.

«Ніякої черги на усиновлення насправді немає. Є просто люди, які відразу не знаходять свою дитину і чекають його. Але чергою це назвати не можна, скоріше, перелік людей, які очікують саме своєї дитини », - розповіли кореспонденту interfax.by в Національному центрі усиновлення.

Думка дитини щодо її усиновлення теж грає не останню роль. У дітей старше 10 років обов'язково запитують згоду на перехід в сім'ю можливих усиновителів, а прихильність дітей молодшого віку визначають психологи: як діти реагують на майбутніх батьків, чи раді зустрічам з ними, нудьгують чи без них і т.д.

заключна процедура

Коли, нарешті, знайдеться дитина, якого ви захочете зробити юридично своїм рідним, вам нададуть про нього всі відомості: про стан здоров'я, можливе прогнозі розвитку, а також інформацію про біологічних батьків, наявності братів, сестер, родичів у дитини, їх стан здоров'я, особливі потреби дитини, наявності підстав для отримання пенсій, допомог і т.д.

Далі піде ваше звернення до суду за місцем проживання із заявою про усиновлення / удочеріння. Крім стандартної інформації (П.І.Б. і т.д.), довідок і документів, зібраних за період підготовки до усиновлення, до заяви можна буде докласти власні прохання і побажання. Серед можливих: зміна прізвища, імені та по батькові усиновлюваної дитини, зміна дати його народження в межах одного року, місця народження усиновлюваної дитини в межах Республіки Білорусь, а також прохання про записи вас до акта про народження дитини в якості батьків.

«Заява про усиновлення розглядається судом протягом п'ятнадцяти днів з дня подачі. Як тільки суд винесе рішення і воно вступить в силу, ви зможете забрати тепер уже свою дитину до себе додому », - пояснив кореспонденту interfax.by представник сектора охорони дитинства Заводського району.

Таємниця усиновлення та людські страхи

У Білорусі близько 7 тисяч усиновлених дітей. Більшість бажає взяти в сім'ю дітей 3-4 років, а також новонароджених. Деякі намагаються з самого дитинства пояснювати дитині, що її прийняли, інші, навпаки, щосили приховують таємницю усиновлення.

«Як би не було важко і складно, але все ж приховувати факт усиновлення не варто. З найменших років пояснюйте дитині, що він раніше жив в іншому будинку, з безліччю дітей, потім ви його знайшли і забрали до себе, тому що вам без нього було погано, ви його дуже любите і т.д. Нехай ці розмови носять якийсь ігровий характер. Це набагато краще, ніж жити в постійному страху, що хтось щось колись шепне на вухо вашому синові або доньці - а «добрих» людей у ​​нас, як відомо, вистачає. Хоча в будь-якому випадку, які б рекомендації не давалися, кожен усиновитель вирішує сам, що розповідати своїй дитині, а що ні », - прокоментувала ситуацію кореспонденту interfax.by дитячий психолог Анастасія Білківська.

За законодавством, ніхто з обізнаних про усиновлення не має права повідомляти будь-кому було відомості про усиновлення. Однак будь-яка людина, яка досягла 18-річного віку, має повне право звернутися до відділу освіти за місцем проживання. Якщо там вдасться встановити, в якому суді оформлялося її усиновлення, він зможе отримати в судовому архіві всю наявну про нього інформацію, і про справжніх батьків в тому числі.

«Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів «Якщо не розкриття таємниці усиновлення, то майже у всіх батьків прийомну дитину все одно є мільйон страхів. Люди найчастіше бояться того, що дитина скаже: «Ти мені не рідна мама», що в житті їх нової сім'ї з'явиться біологічна мати усиновленої, а більшість боїться косих поглядів, засудження з боку оточуючих, адже бути особливим у нас, на жаль, погано . Треба сказати, що останній страх - часто самий виправдовує », - пояснила кореспонденту interfax.by сімейний психолог Ольга Шарандікова.

А хто з вас стикався з проблемами усиновлення, розкриття таємниці усиновлення або якими-небудь іншими? Обговорюємо в коментарях і задаємо питання.

Наталія Назаренко

Куди звертатися і які документи надавати?
Де знайти свою дитину?
Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?
Куди звертатися і які документи надавати?
Де знайти свою дитину?
Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?
Куди звертатися і які документи надавати?
Де знайти свою дитину?
Хто може стати прийомним батьком і прийомним дитиною?
Куди звертатися і які документи надавати?