Строительство »

Вивіз сміття: як вирішити проблему з переповненими баками біля під'їздів в Києві

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

17 вересня 2018, 16:00 Переглядів: 17 вересня 2018, 16:00 Переглядів:   Фото: Л

Фото: Л. Грубник.

Переповнені сміттєві баки і моторошний запах стали звичним явищем для кожного киянина. Майже у кожного під'їзду утворюються міні-сміттєзвалища, в яких риються щури і голуби, незважаючи на те що, за інформацією Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, КП "Київкомунсервіс" щодня (з одним вихідним) надає городянам послугу з вивезення сміття, а по всьому місту розміщені 12 000 контейнерів для твердих побутових відходів та 3050 баків для сортованого вторинної сировини.

Засновник проекту "Україна без сміття", в рамках якого громадські працівники привчають людей сортувати відходи, Євгенія Аратовская вважає, що проблема сміття в Києві в першу чергу пов'язана з величезною кількістю жителів міста, які ніде не зареєстровані, або зі звичайним небажанням деяких людей платити за цю послугу.

"Норми накопичення сміття раніше вираховувались за квадратними метрами і за кількістю людей, які там зареєстровані. Тобто необхідність вивезення сміття вираховувалася в залежності від кількості зареєстрованих мешканців будинку і виходячи з того, скільки відходів вони можуть генерувати. Але ці розрахунки не відповідають дійсності. Наприклад , в квартирі зареєстрований одна людина і платить він тільки за себе, але в квартирі за фактом проживає ціла сім'я з п'яти чоловік або ж кілька орендарів. Звичайно ж, вони будуть генерувати більше сміття, який співробітники відповідного підприємства не будуть встигати вивозити ", - розповідає в коментарі сайту" Сегодня "Євгенія Аратовская.

За словами фахівця, вже прийняті зміни, які закріплюють оплату і вивезення сміття відповідно до реального кількістю мешканців будинку.

"Була новина, що оплата буде нараховуватися на ту кількість людей, які там реально проживають. Ось тільки я не знаю, як вони (представники підприємства. - Ред.) Будуть ходити і з'ясовувати це. Адже це дуже складно. Особливо в питанні орендарів" , - доповнює Аратовская.

Особливо в питанні орендарів , - доповнює Аратовская

Переповнені баки. Фото: Л. Грубник

Вносить свою лепту і проблема так званого "мігруючого сміття".

"Є люди, які живуть на околицях, в селах, і їм не надається послуга вивезення сміття. Вони не викидають його в ліс, а їздять і підкидають в сміттєві баки. Я вважаю, що всі майданчики повинні бути обладнані і закриті. Повинен бути кодовий замок, щоб тільки власники будинку могли користуватися цим майданчиком ", - вважає фахівець.

На думку представника громадської організації, проблему з переповненими сміттєвими баками можна буде вирішити після того, як вдасться реально вирахувати кількість проживаючих в кожному будинку людей і привчити кожного з них платити за вивезення сміття.

"Треба виховувати практику оплату послуги. Цим питанням займаються підприємці, і вони не повинні працювати безкоштовно. Будь-яка послуга повинна бути оплачена", - коментує Аратовская.

Крім того, фахівець вважає, що звичайне збільшення кількості сміттєвих баків не дасть ніякого ефекту, а ось звичка сортувати сміття вирішила б цю проблему.

"Збільшувати кількість баків можна скільки завгодно, але відходи треба розділяти. Такий поділ дозволить, по-перше, створити ринок заготівлі вторсировини, а по-друге, допоможе зменшити кількість сміття в баках", - підсумовує експерт.

Нагадаємо, "Сегодня" підготував матеріал про чергові нововведення по оплаті комунальних послуг. У серпні городяни отримали платіжки, в яких з'явилася графа "вивезення сміття" . Для багатьох киян зміниться і вартість цієї послуги.

раніше тариф з вивезення відходів був включений в графу утримання будинків і прибудинкової території і становив близько 1 грн за 1 кв. м житлоплощі. Тепер же він буде залежати від кількості зареєстрованих в квартирі жителів і складе від 20 до 25 грн за одного мешканця в місяць.

Крім того, спільно з юристом сайт "Сегодня" підготував матеріал, в якому розповів, як змусити комунальників витравити щурів, які живуть в під'їздах киян .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Економія на вивезенні відходів і" мігруючий сміття ": чому Київ потопає в бруді". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Людмила Грубник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ