Строительство »

Вивіз дитини за кордон. Як вивезти дітей без дозволу батька?

  1. Що робити, якщо батько не дає згоди на вивезення дитини за кордон
  2. Чому необхідна професійна юридична допомога

Якщо ви збираєтеся відправитися за кордон разом з неповнолітніми дітьми, їм буде потрібно не тільки закордонний паспорт. Вивіз дитини за кордон часто пов'язаний з рядом додаткових формальностей при оформленні візи.

Існує загальне правило, згідно з яким при виїзді неповнолітнього з Російської Федерації в супроводі одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника) дозвіл другого батька не потрібно. Про це йдеться в ст. 20 Федерального закону від 15 серпня 1996 № 114-ФЗ «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію». Тому з в'їздом в безвізові країнах у прикордонників не виникає питань.

Однак такий документ, оформлений у нотаріуса, потрібно при оформленні візи в ряд держав. Іноді необхідно перевести його на мову країни в'їзду і поставити апостиль. Про те, на яких умовах можливий в'їзд неповнолітнього громадянина Росії на територію тієї чи іншої країни, необхідно заздалегідь дізнаватися в її консульстві або посольстві.

На випадок, коли місцезнаходження другого батька, наприклад батька, невідомо, порядок дій в Росії законодавчо не затверджений. Тому зазвичай дотримуються наступного алгоритму.

  1. Зверніться в консульство або візовий центр за роз'ясненнями, які документи потрібні дитині для в'їзду дитини на територію країни в разі, якщо місцезнаходження другого батька невідомо. Зазвичай потрібні підтверджують цей факт документи, наприклад довідка з поліції або копія рішення суду про те, що батько дитини визнаний передчасно відсутнім.
  2. Оформіть необхідні документи. У відділ поліції можна подати заяву про розшук і отримати відповідну довідку, якщо батька дитини не знайдуть. Також він може бути визнаний безвісно відсутнім по суду, якщо за місцем його проживання не було ніяких відомостей про нього протягом року (ст. 42 ГК РФ). До суду ви можете звернутися за місцем свого проживання або перебування (ст. 276 ЦК України).
  3. Подайте повний пакет документів в консульський або візовий відділ і чекайте рішення про видачу візи.

Що робити, якщо батько не дає згоди на вивезення дитини за кордон

Бувають ситуації, коли другий з батьків висловлює незгоду з виїздом дитини. У цьому випадку він має право оформити свою заборону у нотаріуса і оперувати цим документом в суді. Таке право йому дає Постанова Уряду РФ від 12 травня 2003 № 273 «Про затвердження Правил подачі заяви про незгоду на виїзд з Російської Федерації неповнолітнього громадянина Російської Федерації». Суд, однак, може встановити, що цей батько зловживає своїми правами, ущемляючи інтереси дитини, і видати дозвіл на виїзд. Подібні прецеденти відомі. З судовим вирішенням можна оформляти візу.

Якщо питання про виїзд дитини за кордон вирішується через суд, потрібно зібрати аргументи, що підтверджують необхідність поїздки для дитини. Таким аргументом може бути довідка від лікаря - наприклад, якщо ви везете дитину на курорт або плануєте його лікування за кордоном.

Не потрібно дозвіл другого батька у випадках, якщо є документи, які підтверджують, що ви виховуєте дитину в поодинці: відповідне посвідчення з органів опіки, свідоцтво про смерть другого з батьків або документ, що підтверджує факт позбавлення другого батька батьківських прав.

Чому необхідна професійна юридична допомога

Звичайно, вирішення питання про те, як вивезти дітей за кордон без дозволу батька, - це зайвий головний біль. Ваших знань може не вистачати, а між тим час не чекає, до того ж бюрократична тяганина не додають оптимізму. Ви можете довірити представлення ваших інтересів в суді і роботу зі збору документів адвокатам МКА «Юрсіті» . Ми будемо раді надати вам юридичну допомогу!