Строительство »

Нові правила вивезення дитини за кордон: дозвіл не потрібен

В Україні вступають в дію нові правила вивезення дитини за кордон, в разі, якщо його батьки розлучені або проживають окремо. Тепер дозвіл від другого батька не буде потрібно.

28 серпня вступлять в силу зміни до закону, які покликані посилити відповідальність батьків, які не проживають з дитиною. Крім того, що не виплачувати аліменти тепер стане дуже незручно, невигідно і просто ризиковано, той з батьків, з яким живе дитина, зможе виїхати з ним за кордон, не принижуючи, випрошуючи у другого з батьків офіційний дозвіл. Причому, якщо у другого з батьків є заборгованість по виплаті аліментів, його навіть не потрібно інформувати про вашу поїздку.

Ось що з цього приводу пишеться в законі:

Той з батьків, з яким за рішенням суду визначено або за висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на термін до одного місяця і більше з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях , наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, художніх, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, в тому числі в сост ве організованої групи.

Якщо відомо місце проживання другого з батьків, який не ухиляється від сплати аліментів і сумлінно виконує батьківські обов'язки, необхідно проінформувати його про вашу поїздку з дитиною за кордон за допомогою рекомендованого листа. У листі необхідно вказати термін і мета поїздки, а так само країну, куди вирушаєте.

Важливо! У вас на руках має бути рішення суду про опіку, в якому зазначено, що дитина проживає з вами. Цей документ у вас зажадають показати на кордоні при виїзді з України

Цей документ у вас зажадають показати на кордоні при виїзді з України

Джерело: GettyImages

На термін більше 1 місяця без дозволу другого батька, який не проживає з дитиною можна виїхати в разі:

  1. наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості по сплаті аліментів;
  2. наявності заборгованості зі сплати аліментів, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на важкі захворювання.

Джерело: ikosresorts.com

При цьому постаралися і не дуже обмежувати права на спілкування з дитиною того з батьків, хто проживає окремо. Але тільки в тому випадку, якщо він (або вона), не має заборгованості по аліментах дитині. Цей батько так само може виїхати з дитиною за кордон, але він уже зобов'язаний отримати нотаріально завірений дозвіл просиджує з дитиною батька.

Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, не ухиляється і належним чином виконує батьківські обов'язки, не має заборгованості зі сплати аліментів, звертається з рекомендованим листом з повідомленням про вручення до того з батьків, з ким проживає дитина, за наданням згоди на виїзд дитини за межі України.

У разі неподання тим з батьків, з ким проживає дитина, нотаріально завіреної згоди на виїзд дитини за кордон із зазначеною метою, в десятиденний термін з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа, той з батьків, хто проживає окремо від дитини і у якого відсутня заборгованість по сплати аліментів, має право звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

Довідка про наявність заборгованості з виплати аліментів видається органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем в порядку, встановленому законом.

Таким чином, починаючи з 29 серпня 2018 року можна їхати з дитиною відпочивати або відправляти його з групою за межі України без нотаріально завіреного дозволу другого батька, якщо дитина живе з вами. Але термін поїздки повинен бути не більше 1 місяця.

джерело

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Редактор: Ірина Сігал

Сподобалася стаття? Оцініть: