Строительство »

Висота стель в квартирах: обережно, плутанина! Забудовник може сильно розчарувати

Вибираючи квартиру, ми завжди цікавимося її метражем - від цього залежить, чи вистачить нам місця для життя

Вибираючи квартиру, ми завжди цікавимося її метражем - від цього залежить, чи вистачить нам місця для життя. Висотою стель цікавимося рідше - цей параметр здається куди менш значущим, та й повної ясності в цьому питанні немає: як його вимірювати? Що називають висотою стелі будівельники? І скільки простору над головою людині потрібно для щастя?

Чи не заплутатися в термінах

Здавалося б, висота стель - дуже простий параметр і визначити його теж легко: достатньо взяти рулетку і виміряти відстань по перпендикуляру (найзручніше - по стіні) від підлоги до стелі. Якщо вимірювання проводяться в приміщенні, де зроблений повний ремонт, треба враховувати, що частина висоти «з'їдають» підлогове і стельове покриття. Однак тут-то і криється каверза: в будівельній лексиці можна зустріти кілька схожих виразів про висоту квартири, через що часом відбувається справжнісінька плутанина.

Зокрема, будівельники й архітектори частіше говорять про висоті не стелі, а поверху. Цим терміном зазвичай називають відстань від підлоги одного поверху до підлоги наступного, тобто висота від підлоги до стелі плюс товщина перекриття. Таким чином, якщо ви читаєте в описі житлового комплексу, що висота типового поверху в ньому становить 3,3 м, задумайтеся, чи немає на увазі, що з цієї цифри потрібно відняти 15-25 см перекриттів.

Також під виразом «висота стелі» можуть мати на увазі відстань між плитами перекриттів, вже за вирахуванням їх товщини, а й без урахування обробки підлоги і стелі. Тобто, якщо висота стель в зацікавила вас новобудові заявлена ​​як 2,8 м, не поспішайте радіти - частина цієї величини піде на цементну стяжку підлоги, покриття для підлоги (ламінат, паркет, лінолеум) і дизайн-рішення стелі (штукатурка, підвісні або натяжні конструкції). На виході може вийти досить скромна цифра - наприклад, всього близько 2,5 м.

Іноді така плутанина в термінах може привести до великого розчарування при покупці квартири в новобудові на стадії котловану. Але для початку розберемося, що говорить про висоту стель в житлових приміщеннях російський закон.

З кліматом не посперечаєшся

У вітчизняному будівельному законодавстві не існує жорстко визначеною, єдино правильної висоти стель для житлового приміщення. Пов'язано це з тим, що кліматичні умови районів нашої країни пред'являють до житла абсолютно різні вимоги. Погодьтеся, не можна будувати однакові будинки в Якутії, де середня температура січня становить -40 ... -50 градусів і в Краснодарському краї, де взимку стовпчик термометра рідко опускається нижче нуля. Висота стель має саме безпосереднє відношення до того, якою буде температура всередині приміщення: чим більше висота стелі, тим вище всю будівлю, отже, тим більше площа його поверхні, підвладна сонячного прогріву. Тому, згідно з СНиП 2.07.01-89, в кліматичних районах IA, IБ, ІГ, ІД і IVА висота житлових приміщень і кухонь повинна бути не менше 2,7 м.

Зазначені райони - місцевості дуже холодні, а деякі до того ж дуже вітряні і вологі. IA - це територія Крайньої Півночі, а також невеликі ділянки в Іркутській і Амурської областях, IБ доводиться на півострів Таймир, ІГ відповідає кліматичним умовам Ненецького автономного округу і узбережжя Охотського і Берингової морів. ІД - це широкий пояс, що простягнувся з північного заходу на південний схід через республіку Комі, Ханти-Мансійський округ, північну частину Прибайкалля. IVА займає території поза межами РФ, поруч з Аральським морем, в Кизилординської області Казахстану (тут розташовується знаменитий космодром Байконур) і Каракалпакії (Узбекистан).

У всіх інших районах Росії, в тому числі і в столичному регіоні, будівельні норми визначають нижню межу висоти стель в житлових кімнатах як 2,5 м. При цьому в коридорах, холах і прихожих висотаможет бути менше - 2,1 м. Обумовлено і то , якою має бути висота стель в мансардах: тут вона може бути менше норми, але тільки на площі, що не перевищує 50% приміщення.

погляд ріелторів

Не оминули своєю увагою висоту стель і професіонали ринку нерухомості. У січні 2013 року Російська Гільдія Ріелторів і Федеральний фонд сприяння розвитку житлового будівництва опублікували «Єдину класифікацію багатоквартирних житлових новобудов» . Документ носить рекомендаційний характер, тобто його положення не є обов'язковими для забудовників, але він вміщує в себе багаторічний досвід практикуючих ріелторів, які давно встигли розібратися, що можна називати економ-класом, що «комфортом» і «бізнесом», а що відносити до елітного житла.

Повторимо, документ не є офіційним, і якщо в новобудові, яку ви вибрали, стелі всього 2,64 м або навіть 2,55 м, а забудовник позиціонує свій проект як комфорт-клас, це не означає, що вас обманюють. Варто звернути увагу і на інші характеристики будинку - можливо, вони з лихвою заповнюють недолік декількох сантиметрів висоти стелі.

Що цікаво, на вартість квадратного метра висота стелі практично не впливає, якщо мова йде про об'єкти одного класу. Куди більш важливими факторами є місце розташування, транспортна доступність, тип будинку, поверх / поверховість, метраж та якості самої квартири.

Новобудова може піднести сюрприз

Як вже було сказано на початку статті, в розмові про висоту стель легко може виникнути плутанина, і особливо небезпечна вона при покупці квартири в споруджуваному будинку. Вкладаючись в квартиру «на котловані», коли з усієї інформації про житловому проекті є тільки рекламні опису та проектна декларація, покупець сильно ризикує отримати на виході не зовсім те, на що розраховував. І що найгірше, захиститися від цього дуже важко.

Справа в тому, що висота стель, на відміну від метражу квартири, не прописується в договорі пайової участі (ДДУ) або іншому документі, покликаному регулювати відносини забудовника і пайовика. Це цілком логічно: вартість квартири визначається виходячи з її метражу, а не кубатури, тому про висоту стель в офіційних паперах зазвичай не згадують. З приводу метражу в договорі також завжди вказують, що він не є остаточним і буде уточнюватися після здачі будинку на підставі обмірів БТІ. Таким чином, якщо після здачі з'ясується, що площа квартири вийшла менше сплаченої за ДДУ - забудовник поверне покупцеві переплачені гроші. Якщо більше - дольщику доведеться доплатити за зайві метри (до слова, іноді їх кількість може виходити за розумні рамки, але це вже зовсім інша історія).

З висотою стель схема доплати-повернення не спрацює, тому встановлювати ясність в цьому питанні потрібно на самому ранньому етапі співпраці із забудовником. Не варто сліпо вірити солодким обіцянкам в рекламних проспектах - краще з'ясувати у девелопера особисто, що саме він має на увазі, кажучи про триметрових стелях. Але і це ще нічого не гарантує: якщо висота стель не буде вписана в будь-який офіційний документ - договір, доп. Угода і т.д. - довести що-небудь в подальшому буде неможливо.

Буває, що висоту стель не вказують і в проектних деклараціях, або ж спочатку вказують, а потім прибирають або переписують, що не сповіщаючи покупців про зміни, що відбулися в документі. З цим теж боротися важко, так як законодавство дозволяє будівельникам змінювати проектну декларацію в односторонньому порядку. Втіха залишається тільки одне: навряд чи девелопер зробить стелі нижче встановлених СНіПамі 2,5 м - це суперечить будівельним нормам і правилам.

Скільки ж потрібно для щастя

Останнім часом встановилася думка, що високі стелі - це один з невід'ємних атрибутів дорогого і якісного житла. З цим важко сперечатися: в елітних будинках і квартирах бізнес-класу стелі рідко бувають нижче 3 м, це дійсно завидний параметр. Однак потрібно розуміти: висота стелі повинна бути пропорційна розміру приміщення - в маленьких кімнатах високі стелі тільки візуально зіпсують інтер'єр. Тому для стандартних московських квартир в типових будинках вистачить і звичайних 2,5 м. Цією висоти цілком достатньо, щоб відчувати себе добре навіть не скривдженому зростанням людині. Можна сказати, що невисокі стелі - це цілком затишно, по-домашньому, адже саме цим житлова квартира відрізняється від громадських приміщень, яким по СНіПам належить бути не нижче 3 м. З іншого боку, висока стеля відкриває простір для сучасних дизайн-рішень - багаторівневих фігурних конструкцій, дзеркальних і вітражних стель, великих люстр. Іншими словами, цей параметр залишається на вибір покупця. Але якщо вже ви вибрали квартиру в новобудові з високими - згідно обіцянкам забудовника - стелями, будьте готові ставити питання і з'ясовувати це питання до повної ясності.

Висотою стель цікавимося рідше - цей параметр здається куди менш значущим, та й повної ясності в цьому питанні немає: як його вимірювати?
Що називають висотою стелі будівельники?
І скільки простору над головою людині потрібно для щастя?