Строительство »

типи будинків

Пропонуємо до Вашої уваги основні поняття і визначення типів будинків

«Старий фонд» - до старого фонду зазвичай відносять будинку дореволюційних років, зазвичай вони старі і потребують капітального ремонту, а саме - в заміні гниючих дерев'яних балок, що виконують роль несучих перекриттів. На початку двадцятого століття в якості перекриттів стали використовувати залізні конструкції, тому будови 1905-1917 років не вимагають негайного капітального ремонту.

«Сталінський» будинок - це типове масивне цегляна будівля з високим бельетажі. Матеріал стін - цегла, міцні керамічні панелі, облицювання гранітними плитами. Цьому типу будинків характерно зручність планування, високі стелі, якість стін і високі тепло- і звукоізоляційні якості. Вони мають високі стелі до 3,5 м, великі зручні кухні до 15 кв.м, загальна площа квартир: від 110 кв.м трикімнатні і до 40 кв.м однокімнатні. Кімнати в цих квартирах ізольовані, санвузли роздільні, великі сходові майданчики. Будинки 3, 5-поверхові, як правило, цегляні.

«Хрущовки» - це житлові 4- або 5-поверхові будинки, побудовані в період хрущовської житлової програми, в яких відсутній ліфт, горище і сміттєпровід. Квартири невеликої площі, досить компактні, як правило, із суміжними кімнатами, невисокими стелями, загальною площею 60 кв.м трикімнатні, 43 кв.м двокімнатні та 30 кв.м однокімнатні квартири, мініатюрні (від 4,5 кв. М), кухні , суміщеними санвузлами і балконами в деяких квартирах. Матеріал стін - панель, цегла. Характерна погана звуко- і теплоізоляція.

«Брежнєвського будинку» або «Типові будинки» - Типова або Стандартне планування квартир - це квартири наступного покоління (що отримали свою назву на ім'я Генерального секретаря ЦК КПРС, при якому вони проектувалися - Л. І. Брежнєва, т. Е. З 1964 р по початок 1980-х рр.): висота стель від 2,6 м до 2,75 м, загальна площа квартир від 63 кв.м трикімнатні до 33 кв.м однокімнатні, кухні 6-7 кв.м, кімнати в двокімнатних ізольовані , в трикімнатних - суміжно-ізольовані, санвузли, як правило, ізольовані, є балкон і лоджії, прохід в кухню через про ую кімнату вже не допускався. Це 5, 9-поверхові будинки з наявністю сміттєпроводу і ліфтами. Основна маса цих будинків побудована із залізобетонних панелей. За споживчими якостями панельні і цегляні «брежневки» недалеко пішли від п'ятиповерхових «хрущовок».

«Покращені» - будинки з квартирами поліпшеного планування, які почали будуватися з 1974 р Як правило, це панельні 9-поверхові будинки зі збільшеною площею квартир: 69 кв.м трикімнатні, 53 кв.м двокімнатні та 39 кв.м однокімнатні, також збільшена площа кухонь до 9 кв.м, всі кімнати ізольовані, санвузли роздільні, є балкон і лоджії. Будинки оснащені ліфтами і сміттєпроводами.

«Малосемейка» - будинки побудовані за типом гуртожитків. Існують 5, 9, 12-поверхові будинки. В таких квартирах є дуже довга лоджія, що тягнеться на кухню і кімнату, більшість квартир на поверсі 1-кімнатні, 2-кімнатних квартир на поверсі всього дві. Під'їзд в будинку тільки один. На поверсі є дуже багато квартир і розташовані вони по типу гуртожитки. 9- і 12-поверхові будинки обладнані ліфтом і сміттєпроводом, 5-поверховий будинок має лише сміттєпровід.

Литовський проект - (скор. «Литовка») будинку, згідно з назвою придумані в Литовської РСР, поширені в основному в Прибалтиці. Існує тільки 5, 9-поверхові будинки, сміттєпровід і ліфт тільки в багатоповерхівках, на поверсі розташовано по 3-4 порівняно великі квартири (при цьому кухня, санвузол і коридор в сумі займають приблизно 14 кв.м), є лоджія, кухня під всіх квартирах однакова - 6,5 кв.м.

«Новий дім», «Новобудова» - будівлі нового типу, що з'явилися після 1990 року, при будівництві яких використовуються сучасні матеріали, методи будівництва. Як правило, для них характерна покращене планування квартир, більш комфортні умови для проживання. Будинки відрізняються підвищеною теплоізоляцією зовнішніх стін, сучасним плануванням квартир з холами і кухнями від 11 кв. м, що мають два ліфта (пасажирський і вантажний). Загальна площа 1-кімнатних квартир в будинках сягає 55 кв. м., 2-кімнатних - 103 кв. м., 3-кімнатних - 152 кв. м.

Таунхаус - це багатоквартирний котедж, багаторівнева квартира (вхід окремий) з невеликою земельною ділянкою (1-4 сотки), автономною системою теплопостачання. Може виступати як комплекс комфортних малоповерхових котеджів, суміщених разом. Може мати власну інфраструктуру, має на увазі просторі апартаменти (150-300 кв.м), місце для парковки автомобіля і особистий гараж.

Фото: pap-build.ru, voxpopuli.kz, zabyg17.livejournal.com, planeta.moy.su, bsn.ru, obmen-nedvizhimosti.ru, elanvist.com, igorlog.wordpress.com, domnew.su

аналітична служба kn.kz