Строительство »

Стандартна висота стель

 1. Висота стель в панельних будинках
 2. Стандартна висота стелі в квартирі
 3. Висота стелі в приватному будинку
 4. Висота стелі в лазні
 5. Висота стелі в гаражі
 6. Інші норми висоти стелі
 7. Як візуально збільшити висоту стелі?
 8. На скільки зменшують висоту натяжні стелі?
 9. Відео

Від висоти стелі в квартирі залежить комфорт і якість проживання в ній. Більшість людей починають замислюватися про цей показник тільки коли збираються купувати квартиру. Крім комфортного перебування в квартирі, висота стелі впливає також на психологічний стан людини, а також на можливість реалізовувати різні дизайнерські проекти. Наприклад, можливість реалізувати багаторівневий стелю в квартирі з висотою стелі 3 метри вища, ніж з висотою в 2,5 метра. Чи шкідливі натяжні стелі? Читайте на цій сторінці . Від висоти стелі в квартирі залежить комфорт і якість проживання в ній

Висока стеля в кімнаті на знімку

Висота стель в панельних будинках

Середня висота стель в російських квартирах коливається від 2,5 до 3,2 метрів. Варто відзначити, що висота рівна 2,5 метрам є мінімальною, при якій тиск стель не відчувається. Експерти рекомендують, вибираючи квартиру, звертати велику увагу на якість будівництва в цілому і на стелі. Різні нерівності і викривлення віднімуть цю найдорожчу висоту, по-перше, займуть багато часу, зусиль і фінансів для усунення їх, це по-друге. Про ремонт натяжних стель читайте тут: http://etopotolok.com/vidy-potolkov/natyazhnye/rukovodstvo-po-remontu-natyazhnyx-potolkov.html .

Квартири, спроектовані і побудовані в сталінські часи, називають «сталінки». Їх відмітною особливістю є висота стель, а точніше висока висота, не менше 3-х метрів, частіше навіть більше. Квартири «Сталінки» представляють собою досить просторі і великі квартири, наповнені світлом. Крім високих стель вони мають широкі коридори і просторі кухні, великі роз'єми дверей і вікон.

Квартири, які називають «Хрущовками», будувалися з метою економії будматеріалів та опалення. Висота стелі в «хрущовці» після будівництва становить 2,5 метра, за рахунок низької висоти стель і відбувається економія на опаленні. Крім стель, в таких квартирах дуже маленька площа, особливо кухні, маленькі вікна і двері. Сходові прольоти і майданчики в під'їзді також виконані скромних розмірів, знову ж таки з метою економії.

«Бережневкі», які зводяться масово за часів правління Брежнєва, дуже схожі з «Хрущовками», але мають трохи покращену показники. «Бережневкі», як правило, будувалися мінімум в 9 поверхів, мають більш просторі майданчики, на поверсі вже 2-3 квартири, а не 4, висота стель збільшилася до 2,7 метрів. Квартири стали більш комфортними з поліпшеним плануванням, кімнати в «Бережневках» стали робити ізольованими.

Стандартна висота стелі в квартирі

На фото показаний успішний дизайн низької стелі

 1. Нове житло, яке будується в даний час, має висоту стель не нижче 2,5 метрів, в середньому висота становить від 2,6 до 2,8 метрів. При цьому забудовники елітних квартир пропоную квартири з висотою стель не менше 3 метрів.
 2. Висота стель в панельних житлових будинках серії П-44Т повинна складати 2,7 метра відповідно до стандартів.
 3. Максимальна висота стель в житлових будинках 137 серії становить 270 см.
 4. Висота стель в п'ятиповерхівках «Хрущовок» становить 2,5 метра від підлоги після здачі будинку будівельниками.
 5. Висота стель в дев'ятиповерхівці становить 2,7 метрів. Такі будинки вже відносяться до Бережневкам, якщо звичайно не будуються в даний час. Як обштукатурити стеля Ротбанда, читайте тут: http://etopotolok.com/remont-i-obsluzhivanie/otdelka/rukovodstvo-po-naneseniyu-shtukaturki-potolka-rotbandom.html .

Висота стелі в приватному будинку

 1. Однією з найважливіших складових при будівництві приватного будинку є висота приміщення від підлоги до стелі. Дотримання пропорцій тут дуже важливо, так як висота стелі приватного будинку виміряється, виходячи з строгих пропорцій з довжиною і шириною всього приміщення. Згідно з різними розрахунками, оптимальна висота стель для приватного становить 2,7 метрів, що дозволить без праці обслуговувати приміщення і виконувати різні ремонтні роботи та прибирання.
 2. Мінімальна висота стель в приватному будинку допускає 2,5 метрів, інакше буде вже складно виконувати будь-які конструкції стельових систем або вбудовувати різні інтер'єрні рішення.
 3. Згідно Сніпу і пожежної безпеки, в даний час допустима мінімальна висота стелі в житловому приміщенні, в тому числі і в приватному будинку, не повинна бути нижче 2,6 метрів. Практика ж показує, що найоптимальнішою висотою стелі в приватному будинку може бути величина в 3 метри, що дозволить створювати більше простору і затишку, а також організувати будь-який дизайнерський проект.

Стеля в приватному будинку на фото

Висота стелі в лазні

При будівництві лазні на своїй ділянці, багато хто замислюється над питанням оптимальної висоти лазні. Тут слід враховувати також, яку саме баню планується будувати, якщо російську, то це одна величина, їли сауну, то висота буде відрізнятися. Читайте, чи потрібна грунтовка стелі і як правильно її наносити.

Для пристрою лазні не існує якихось певних стандартів. Головне зробити приміщення такого розміру, щоб усім, хто знаходиться там було комфортно. Так як пар накопичується нагорі під стелею, хтось любить посидіти на полиці в жарі, а інші в цей час знаходяться нижче рівнем і теж комфортно себе почувають. Вважається, що висота стелі в 3 метра в парильні лазні цілком буде оптимальною для того, щоб швидко прогріти і надовго зберегти тепло в лазні.

Для сауни величина висоти стелі значно менше, так як тут прийнято грітися сидячи на лавках, а не розмахувати віниками. Виходячи з цього, величина в 200-230 см від підлоги цілком вважається оптимальною для пристрою сауни.

Висота стелі в гаражі

Як правило, при будівництві гаража, висота повинна бути розрахована, виходячи з автомобіля і його розмірів. Для легкового автомобіля цілком достатньо буде висоти в 2 метри. Якщо площа і можливості дозволяють, можна зробити висоту стелі значно вище, та й сам гараж просторіше. Можливо в майбутньому ви придбаєте нову машину, що перевищує розміри існуючої в даний час. Для джипа оптимальна висота стелі гаража становитиме 3 метри.

Встановлюючи в своєму гаражі підйомник, необхідно до висоти автомобіля додати 1,9 метра - це максимальна висота підйомника, і ще 350 мм - відстань підйому рами з автомобілем. Також необхідно залишити запас чистого стельового простору, приблизно 300 мм. Для легкового автомобіля висота стелі в гаражі з підйомником складе 3390 мм, для джипа ця величина збільшиться на півметра.

На фото стелю в гаражі

Інші норми висоти стелі

 1. Існує безліч факторів, що впливають на відстань розташування карниза або гардини від стелі. При середніх показниках висота установки карниза від стелі становить від 5 до 10 см.
 2. Висота стель у ванній кімнаті згідно із затвердженими стандартами має становити не менше 2,5 метрів.
 3. Висота стелі в мансарді, згідно зі стандартами, розраховується виходячи з процентного співвідношення розмірів кімнати з низькими і стандартними величинами стелі. СНиП не нормує стандарт висоти стелі в приміщеннях, де нахил складає 45 градусів.
 4. Стандартні битовки виготовляються висотою 1,95 м, в разі індивідуального замовлення висота може бути відкоригована.
 5. Згідно СНиП норми висоти стель в офісі, розташованому в житловому будинку або в заводському, відповідає висоті стелі, встановленого в тих приміщеннях. В інших випадках висота офісного приміщення повинна бути не менше 3 м від підлоги до потоку.

Пустці стелю на знімку

Як візуально збільшити висоту стелі?

Для візуального збільшення висоти стелі існують різні дизайнерські прийоми:

 1. За допомогою кольору - досить лише видалити лінію з'єднання стелі і стін, тобто пофарбувати в єдиний колір поверхню стелі і стін, або тільки верхню частину стіни зі стелею. Такий прийом дозволяє не тільки візуально підняти стелю, але також і розширити весь простір у кімнаті.
 2. Використання в інтер'єрі вертикальних ліній також дозволяє збільшити висоту стелі. Можна використовувати шпалери з вертикальними лініями, або ж самим намалювати їх на стінах.
 3. Використання в інтер'єрі дзеркал, або відображають поверхонь підлоги або стелі. Такі прийоми візуально як би продовжують простір.
 4. Нововведення серед натяжних стель - ширяють стелі, прекрасно справляються із завданням візуального збільшення висоти стелі.

На фото представлений один їх прийомів візуального збільшення висоти стелі - установка натяжної стелі з поверхнею, що відбиває.

На скільки зменшують висоту натяжні стелі?

Установка натяжних стель в різних випадках по-різному впливають на висоту стелі:

 • в разі установки найпростішої конструкції натяжної стелі з монтажем однієї люстри величина стелі скоротиться на кілька сантиметрів, що не суттєво відбитися на загально висоті приміщення і не буде помітно оточуючим;
 • якщо з натяжною стелею планується встановлювати додаткові освітлювальні прилади, для яких необхідно створити електромонтажну проводку і спеціальні кріплення, то тут висота може скоротитися до 10 см, в залежності від максимальної довжини кріпильних елементів світильників;
 • якщо за конструкцією натяжної стелі буде встановлюватися додатково протипожежні та охоронні системи, то такі комунікації можуть зажадати межпотолочного простору в 15 см.

Відео

Дивіться відео про вплив висоти стель і інших чинників на ваше самопочуття:

Як видно з усього перерахованого вище, різні квартири і приміщення можуть мати абсолютно різну висоту. Купуючи квартиру і плануючи оздоблювальні та ремонтні роботи, необхідно ще на етапі проектування стельових конструкцій враховувати всі нюанси і можливі скорочення висоти стелі, тоді в майбутньому вдасться уникнути розчарувань і переробок. Шпаклівка стелі описана на цій сторінці .

На скільки зменшують висоту натяжні стелі?
Чи шкідливі натяжні стелі?
На скільки зменшують висоту натяжні стелі?