Строительство »

«Батьківщина-мати кличе!»: Що ви не знали про монумент

«Батьківщина-мати» відливалася шар за шаром з використанням спеціальної опалубки з гіпсолітових матеріалів, блоків попередньо напруженого залізобетону, що складаються З 5500 тонн бетону і 2400 тонн металу

«Батьківщина-мати» відливалася шар за шаром з використанням спеціальної опалубки з гіпсолітових матеріалів, блоків попередньо напруженого залізобетону, що складаються З 5500 тонн бетону і 2400 тонн металу. І це вага без підстави.

Варто монумент на плиті заввишки 2 метри, яка встановлена ​​на головному фундаменті заввишки в 16 метрів, майже повністю прихованому під землею. Для того, щоб фігура виглядала ще монументальні, на верхній точці Мамаєва кургану також була зроблена штучна насип висотою 14 метрів і вагою 150 тисяч тонн.

Весь час, поки зводилася статуя, була необхідність в безперервної постачання бетону, навіть незначна затримка могла порушити міцність багатотонної конструкції.

Вантажівки, що підвозили до місця будівництва бетон, позначалися особливими знаками. Водіям же дозволялося порушувати правила дорожнього руху, вони могли навіть проїжджати «на червоний», не побоюючись того, що їх зупинять співробітники ДАІ.