Строительство »

Яка стандартна висота стель в панельних будинках?

  1. Різні серії будинків
  2. Вплив висоти приміщення

Найпомітнішим і значущим відмінністю панельних будинків є спосіб їх побудови. Вони складаються з окремих блоків, які прийнято назвати панелями. Такі панелі виготовляються на заводах і від того, які розміри будуть мати панелі, залежить і те, яка висота стель буде в панельному будинку.

Такі панелі виготовляються на заводах і від того, які розміри будуть мати панелі, залежить і те, яка висота стель буде в панельному будинку

Різні серії будинків

Розміри квартир і блоків, з яких будувалися або будуються будинки, залежать від серії проекту. Таких серій досить багато і всі вони мають різні вертикальні габарити приміщень. Прийнято розділяти стандартні будинки на кілька основних видів, які розрізняються облаштуванням площі всередині і висотними характеристиками:

  • «Хрущовки». Одні з найбільш поширених ще недавно будинків. Зараз, поступово відбувається знесення подібних будівель в зв'язку з закінченням терміну їх експлуатації. Відстань від підлоги до стелі стелі в таких будинках, одне з найбільш менших і одно 248 сантиметрів.
  • «Улучшенка». Трохи більша площа кімнат і інше розташування їх на сходовому майданчику - ось і все їх відмінності від попередніх. Стіни в квартирах теж невеликі - 255 см.
  • Стандартні «дев'ятиповерхівки». Квартири найбільш поширеного типу. Площа різна, а відстань до перекриття становить 2 метри 64 сантиметри.
  • Будинки 606, а також серії П-44К. Більш комфортні і вертикальні габарити стін тут теж більше - 2 метри 70 сантиметрів. Дуже популярні будинку саме через високі кімнат.
  • Сучасна 137 серія. Найпросторіша, серед людей із типове розташування кімнат. Стандартна висота стель у такому панельному будинку досягає 2,8 метра або 270 - в побудованих досить давно будинках.

Зараз, купуючи або підбираючи варіант для обміну, люди прагнуть вибрати щось покомфортнее і старі будинки увагою обходять. Однак, на вторинному ринку житла можна знайти зразки всіх модифікацій і років будівництва. Так що, при виборі майбутнього житла можна вибрати заодно і то, наскільки просторими будуть кімнати.

Вплив висоти приміщення

Незважаючи на те, що багато хто скаже - було б житло, а решта додасться, цей момент все ж матиме величезне значення. Від того, якою буде висота стель буде в обраних як варіант для проживання панельних будинках, залежить і зорове сприйняття кімнат, і можливість моделювання простору при ремонті.

Ремонт робити все одно рано чи пізно доведеться, а значить - ремонтувати і поверхню перекриття. Якщо вертикальні розміри приміщень в сучасних будинках дозволяють встановлювати різні підвісні конструкції або натяжні покриття, то, наприклад, відстань від підлоги до межетажной плити в панельній хрущовці робить це можливим далеко не завжди.

Якщо вертикальні розміри приміщень в сучасних будинках дозволяють встановлювати різні підвісні конструкції або натяжні покриття, то, наприклад, відстань від підлоги до   межетажной плити   в панельній хрущовці робить це можливим далеко не завжди

Найбільш популярні зараз натяжні покриття можна змонтувати в будь-якому місці, але, в хрущовці вони з'їдять і без того невеликі габарити стін по вертикалі. Про гіпсокартонних варіантах обробки тут і говорити не доводиться - це в переважній більшості випадків неможливо.

Крім того, від цього параметра залежить і комфортність перебування людини в кімнаті. Занадто низько розташоване перекриття буде доставляти незручність - візуально «тиснути» на всіх, хто там знаходиться. Саме тому, безліч дизайнерів працюють над пошуком відповідних варіантів обробки таких приміщень.

На здоров'я цей фактор теж може впливати. Наприклад, в стандартних панельних дев'ятиповерхових будинках, висота стель дозволяє дихати досить чистим повітрям. Про «хрущовки» такого не скажеш - вентиляція і повітрообмін в них дещо гірше, а наявний обсяг повітря швидко насичується вуглекислим газом при диханні.

Останнім моментом, який теж може зробити сильний вплив на власника будинку - престиж. Найбільш престижні варіанти житла мають велику висоту перекриття.