Строительство »

Як візуально збільшити висоту стелі


Багато мешканців квартир, затіваючи ремонт, часто замислюються про те, як візуально збільшити висоту стелі. Особливо часто це бажання виникає у власників квартир з низькими стелями.

В залежності від планування і років забудови, рівень стелі може коливатися від 2,5 до 3,2 м (відповідно до Держстандарту і нормам Сніпа, висота стелі в житлових будинках повинна бути не менше 2,5 м).

Мінімальна висота стелі, при якій у вас немає відчуття, що стеля вже впав вам на голову, 2,4-2,5 м. Зазвичай такий буває висота стель в хрущовках, в брежневках, будинках старої забудови. А в нинішніх новобудовах стандартна висота стелі становить від 2,6 до 2,8 м.

Наприклад, в серії типових панельних будинків П-44Т, які почали будувати з 1997 року, висота стель досягає 2,7 м. Або в житлових будинках серії КОПЕ, з висотою стель в 2,64 м. Це вже досить комфортна висота і, в принципі, може вважатися оптимальною.

Якщо вам крупно повезло, і в вашому володінні виявилася квартира старого спадщини типу «сталінки», або у вас просто вистачило грошей на житло елітного класу, то максимальна висота стелі буде досягати 3,2, а то і 3,5 м (такий варіант частіше зустрічається в сталінках).

Зрозуміло, що для останніх ефекти збільшення візуальної висоти стелі не дуже-то важливі. Однак, якщо вам дісталася типова квартира з невисокими стелями, цей матеріал явно вам стане в нагоді. Хоча, якщо ви любите простір і чотири стіни в будь-якому випадку тиснуть на вас, то і стандарт висоти в 2,8 м може виявитися невеликим.

Приступимо ж до вивчення методів, які допоможуть вашій квартирі позбутися недоліків в зростанні.

Фото 1 - Збільшення висоти за допомогою світла

Перший метод найпростіший. Пам'ятайте, як ваша знайома намагалася виглядати стрункіше і вище, надівши плаття з вертикальними смугами? Ось і тут той же принцип - вертикальні смуги на шпалерах зробить вашу кімнату трішки вище. Правда, не перестарайтеся з яскравими квітами, інакше доб'єтеся прямо протилежного ефекту. Якщо хочеться чогось яскравого, намагайтеся включити їх в дизайн вкрапленнями і акцентами в доречних місцях.

До речі, допоможе впоратися з проблемою і поклейка шпалер або фарбування стіни впритул до стелі. Та й плінтуса або не використовуйте зовсім, або беріть тонший і фарбуйте в колір стін. Широкі бордюри вкрадуть у вашої стелі кілька дорогоцінних сантиметрів.

Що стосується колірної гамми, то краще вибирати прохолодні і світлі відтінки. Теплі мають здатність зменшувати простір і робити його затишніше, зате холодні це простір навпаки розширюють. Як один з варіантів, можна пофарбувати стелю в колір стін (або вибрати колір на пару тонів світліше).

Фото 2 - Дзеркальна стеля

Варіант для авантюрних і сміливих натур - дзеркальна стеля. Або хоча б дзеркальні вставки на ньому, або дзеркальний плінтус. Такий прийом додасть приміщенню необхідного обсягу, і в той же час дзеркала не буду особливо милити очей, оскільки все одно вони розташовані на стелі.

Ще один хитрий хід - невисокі меблі. Намагайтеся підбирати меблі невеликої висоти, тоді і стеля буде здаватися вище.

Крім вертикальних смуг на шпалерах, хорошим способом візуально витягнути вгору кімнату стануть вузькі високі стелажі, вертикальні картини, високі квіти в горщиках і інші елементи.

Легкі довгі штори в підлогу, декоративні балки на стелі, високі двері (майже до самої стелі) з довгими вертикальними ручками ... все це теж додасть висоти приміщення. Повертаючись до теми шпалер, відзначимо, сто врятує положення не тільки смугастий візерунок, а й малюнок в перспективі.

Фото 3 - Можна збільшити висоту за допомогою малюнка на шпалерах

Також можна перенести акцент на підлогу, в кінці кінців. Використовуйте в якості підлогового покриття незвичайні матеріали, покрийте глянців. До речі, це прийом підходить і для того, щоб візуально підняти стелю мансарди.

Додайте висоти стін, загнавши їх трохи на стелю. Або пофарбуйте в тон стелю під самісінькою стіною, або клейте шпалери, починаючи зі стелі. Але смуга стелі, яку ви віддасте шпалер, не повинна перевищувати 30 см. Все залежить від розмірів самого приміщення. Чим воно менше, тим менше буде і ширина окупованій смуги. Правда, дизайнери не радять використовувати цей прийом у дуже маленьких кімнатах.

Незважаючи ні на що, допоможуть додати висоту і підвісні дворівневі або натяжні стелі. З одного боку, вони, звичайно, вкрадуть у приміщення кілька сантиметрів. Але це правильно підібраний дизайн відверне увагу від висоти приміщення. Занизивши трохи стелю по периметру і додавши глянцю основної частини. Ми доб'ємося необхідного нам ефекту.

Фото 4 - Можна загнати стіни на стелю

Ще один спосіб створення ілюзії висоти - декоративний розпис стелі і стін технікою з хитрою назвою «обманка». Пам'ятайте, популярні в мережі малюнки 3D? Ось приблизно такий же варіант. За допомогою минає в перспективу пейзажу або грамотно підібраного малюнка, ваш стеля буде здаватися набагато вище.

Коротка довідка від Сніпа:

  • Висота приміщення в громадських будівлях (в кафе, в офісах) повинна бути не менше 3 м
  • У школі - не менше 3,6 м
  • У магазинах торговельною площею до 250 допускається висота поверху житлового будинку, куди вони вбудовуються.
  • У побутових приміщеннях (в котельні) - не менше 2,2 м.
  • У гаражі - не менше 2 м.
  • У лазні (в сауні) висота основних приміщень не повинна бути менше 3,3 м. Хоча, в самій парній (в парильні) висоту варто робити менше, інакше енерговитрати на її обігрів зростуть.
  • У басейні висота стелі буде залежати від призначення - погодьтеся, вона повинна бути різною в басейні для дітей і в басейні з трампліном для стрибків.
  • У житловому будинку (в тому числі, в котеджі або на дачі) - висота стелі не повинна бути менше 2,5 м.

Не варто забувати і про можливості освітлення. За допомогою освітлювальних приладів можна домогтися потрібного нам результату. По-перше, дайте якомога більше світла - чим освітлення буде кімната, тим просторішою вона буде здаватися. Не забувайте, що напівтемрява стискає простір, а ось яскраве освітлення (як і біле плаття) візуально збільшує обсяги.

Фото 5 - Перспективний рисунок створить відчуття нескінченності

Спробуйте використовувати світильники, які направляють світло не за звичним вниз, а, навпаки, вгору.

Хороший хід - велика кількість різноманітних місцевих світильників. Вони створюють затишну і приємну обстановку, а заодно відвернуть небажану увагу від нашого багатостраждального стелі. Та й яскраве світло навколо візуально розширить неосвітлену частина приміщення.

Підсвічування підвісної стелі (наприклад, ефект «ширяючого стелі»), плоскі люстри, підсвічування на рівні підлоги - все це також допоможе вам приховати недолік простору.

Найголовніше, не забудьте відмовитися від масивних люстр, шпалер в великий малюнок і занадто широких плінтусів під стелею.

Пам'ятайте, як ваша знайома намагалася виглядати стрункіше і вище, надівши плаття з вертикальними смугами?
Пам'ятайте, популярні в мережі малюнки 3D?