Строительство »

Nexans виграв контракт вартістю 87 млн. Євро на прокладку високовольтного підводного кабелю постійного струму між Данією і Норвегією

Париж, 7 січня 2011 року - Nexans, світовий лідер кабельної промисловості, уклав контракт на 87 мільйонів євро з компаніями Energinet і Statnett, державними операторами енергетичних транспортних систем в Данії і Норвегії, на поставку підводного силового кабелю для проекту Скагеррак 4 (SK 4) , четвертої високовольтної лінії передачі постійного струму між цими двома країнами. Проект SK 4 повинен бути завершений до кінця 2014 року.

Нова кабельна лінія SK 4 на 700 МВт дозволить підвищити безпеку електропостачання Данії і Норвегії, одночасно сприяючи зростанню обміну екологічно безпечної енергією з іншими країнами скандинавської енергетичної системи Нова кабельна лінія SK 4 на 700 МВт дозволить підвищити безпеку електропостачання Данії і Норвегії, одночасно сприяючи зростанню обміну екологічно безпечної енергією з іншими країнами скандинавської енергетичної системи. У комбінації з проектами Скагеррак 1-3, реалізованих також компанією Nexans, нова кабельна лінія збільшить загальну пропускну спроможність ліній під протокою Скагеррак до 1700 МВт, забезпечить можливість експорту відновлюваної енергії (особливо виробленої на ГЕC), з території Норвегії, одночасно стимулюючи зростання виробництва вітряної енергії на території Данії.

Підводні енергетичні і оптоволоконні кабелі

Для проекту Скагеррак 4 компанія Nexans розробить, виготовить і прокладе новий 140-кілометровий підводний кабель, який пройде по дну протоки від півострова Ютландія в Данії до території Норвегії. Високовольтний (500 кВ) кабель постійного струму буде виготовлений на заводі компанії Nexans в Хальдене (Норвегія). Кабель відноситься до типу MIND (недреніруемие з в'язкою просоченням) і буде прокладений по морському дну на глибинах до 530 метрів за допомогою належить компанії Nexans судна-кабелеукладача Skagerrak . Одночасно на дні буде покладений окремий оптоволоконний підводний кабель, проізвоеденний на заводі компанії в місті Рогнан, Норвегія.

захист кабелю

Згідно з проектом SK 4, для захисту кабелі будуть закопані в грунт на глибину в один метр з використанням спеціального обладнання для прокладки траншей на морському дні Згідно з проектом SK 4, для захисту кабелі будуть закопані в грунт на глибину в один метр з використанням спеціального обладнання для прокладки траншей на морському дні.

підземні кабелі

Як і існуючі кабельні лінії Скагеррак 1-3, лінія Скагеррак 4 буде підключена до місцевими наземними мережами електропередачі через високовольтні перетворювачі постійного струму в Тьеле, Данія і Крістіансанді, Норвегія. На норвезькому березі компанією Nexans буде прокладений 12-кілометровий підземний кабель, який з'єднає підводний кабель з перетворювальної станцією в Крістіансанді.

Існуючі високовольтні кабельні лінії постійного струму в протоці Скагеррак: 30 років успішної роботи

Перші дві високовольтні лінії постійного струму Скагеррак-1 і Скагеррак-2 були прокладені компанією Nexans в 1976-77, і стали новаторським проектом: в той час це були найдовші кабельні лінії постійного струму. Розраховані на напругу в 250 кВ, вони забезпечують надійну і ефективну зв'язок Данії з Норвегією потужністю в 500 МВт протягом більше 30 років. У 1993 році з'єднання було модернізовано шляхом прокладки третьої кабельної лінії (SK 3) на напругу 350 кВ, що забезпечив додаткові 500 МВт пропускної спроможності.


«Перемога в тендері на виконання цього дуже важливого проекту дозволило компанії Nexans зробити багатообіцяюче початок 2011 року і ми раді працювати з компаніями Energinet і Statnett над модернізацією цієї стратегічно важливої лінії», - заявив Івон Раак, Старший корпоративний віце-президент Nexans. - «Важливим елементом в нашу користь стало те, що три раніше прокладених наших кабелю показали свою високу якість і надійність в досить складних умовах експлуатації».