Строительство »

Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня - Фінансові новини - Вчителям і медикам дадуть бонус в 10 пенсій, а вченим краще не працювати. | СЬОГОДНІ

  1. Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня 28 вересня 2011, 7:55 Переглядів: ...
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. Орфографічна помилка в тексті:
  4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  5. Орфографічна помилка в тексті:
  6. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  7. Орфографічна помилка в тексті:

Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня

28 вересня 2011, 7:55 Переглядів:

28 вересня 2011, 7:55 Переглядів:

Наш експерт. Микола Шамбір, директор департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці.

Залишилося буквально кілька днів до вступу в силу однієї з найголовніших реформ країни - пенсійної. Напередодні цієї події ми вирішили нагадати за допомогою директора департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці та соціальної політики Миколи Шамбіра всі основні зміни, які вона принесе в життя українських пенсіонерів.

Читайте також: Кому дають великі пенсії і як заробити на пристойний "оклад" в старості

РОЗМІР НЕ ЗМІНИТЬСЯ. Питання No.1, яке хвилює сьогодні українців, - як зміниться розмір пенсій після вступу в силу реформи. Наша відповідь - ніяк, тому що формула розрахунку залишається незмінною. Як і раніше, з 1 жовтня вона буде вважатися так: коефіцієнт зарплати (ваш середній заробіток / середня зарплата по країні за даними Пенсійного фонду) х стаж х 1,35% (оцінка одного року страхового стажу) х середня зарплата по країні за даними Пенсійного фонду) = пенсія. Правда, якщо зараз береться середня зарплата по країні за рік, що передує виходу на пенсію, то з 1 січня в розрахунку буде фігурувати зарплата за 3 роки, що передують виходу на пенсію. Але на розмір пенсії це жодним чином не вплине. Судіть самі.

Для прикладу візьмемо розрахунок пенсії для жінки, у якої середня зарплата за всі роки роботи вийшла 4000 грн. і яка має стаж 40 років. Вважаємо по-старому: 4000 грн. / 1982,63 грн. (Середня зарплата по країні за 2010 р за даними Пенсійного фонду) х 40 років х 1,35% х 1982,63 грн. = 2160 грн.

Вважаємо по-новому. Замість 1982,63 грн. в розрахунку буде фігурувати 2004,07 грн. Це середня зарплата за 2011 (2379,15 грн), 2010 року (1982,63 грн.) І 2009 (1650,43 грн.) Роки. Середню зарплату за 2011 рік ми визначили, виходячи з припущення, що вона приросте за рік на 20%: саме на стільки зросла зарплата 1 січня 2010 року за порівняно з 1 січня 2009 року, як за даними Пенсійного фонду, так і за даними Держкомстату.

Отже, вважаємо: 4000 грн. / 2004,07 грн. х 40 років х 1,35% х 2004,07 грн. = 2160 грн. Як бачимо, ніяких змін. Правда, трохи зменшиться надбавка за сверхстаж за рахунок того, що тепер трудовий стаж для жінок і чоловіків збільшується на 5 років. Вважаємо: за кожен рік сверхстажа покладена надбавка у вигляді 1% від прожиткового мінімуму (на сьогодні 7,64 грн., З 1 жовтня - 7,84 грн.).

До реформи чоловікові зі стажем в 40 років мали надбавку в 76 грн., З урахуванням 10 років сверхстажа. Після реформи, так як сверхстаж зменшиться до 5 років, надбавка скоротиться до 39 грн. (За 10 років було б 78 грн.).

"СТЕЛЯ". Ще одна важлива новація - тепер жодному пенсіонеру в Україні - ні президенту, ні нардепу, ні пересічному українцеві - не зможуть призначити пенсію, яка б перевищувала 10 прожиткових мінімумів. З 1 жовтня це 7840 грн., А з 1 січня - 8000 грн. Правда, ті, кому вже призначені пенсії, можуть бути спокійні: їх це нововведення не стосується.

НА ЗАПИТАННЯ ЧИТАЧІВ ПРО ПЕНСІЇ ВІДПОВІДАЄ ЕКСПЕРТ МІНПРАЦІ

СПЕЦІАЛЬНІ ПЕНСІЇ *

* Право на спецпенсії, за якими пенсія повинна бути 80% від зарплати, але не може бути більше 10 прожиткових мінімумів, мають: держслужбовці, науковці, депутати, помічники нардепів, судді, прокурори, судові експерти, журналісти, митники, дипломати, співробітники Кабміну , Нацбанку, органів місцевого самоврядування та судові експерти.

"Я працюю за строковим договором на науковій посаді, одночасно отримуючи наукову пенсію. Яку пенсію я буду отримувати після реформи, продовживши працювати: загальну за віком (тобто солідарну) або наукову? Чи зменшиться розмір наукової пенсії до рівня солідарної, якщо пенсіонер продовжує працювати на посаді старшого наукового співробітника? "

- Розмір вашої пенсії не зменшиться: після вступу в силу закону всі вже призначені пенсії, якими б вони не були, будуть виплачуватися в тому ж розмірі. Зміни передбачені тільки для пенсіонерів, які виходять на пенсію після 1 жовтня 2011 року та які отримують спецпенсію. Якщо людина вийде на пенсію з 1 жовтня, але продовжить працювати на тій самій посаді, яка дає йому право на отримання спецпенсії, він буде отримувати звичайну пенсію. На спеціальну пенсію в розмірі 80% від зарплати він зможе розраховувати тепер тільки після звільнення з роботи. Ще раз звертаю увагу, що зміна торкнеться тільки тих, хто виходить на пенсію після 1 жовтня 2011 року, і пенсіонерів, які працевлаштуються після 1 жовтня 2011 року.

[Money1]

СТАЖ

"Мій трудовий стаж - 35 років, з яких 11 років - держслужба. Крім того, я інвалід 3-ї групи. Чи маю я право отримати пенсію держслужбовця в 55 років без вирахування відсотків за бракуючий стаж?"

- Ні, не маєте. Згідно із законом "Про держслужбу" для отримання права на держпенсію чоловік повинен досягти віку 60 років, а з 2013 року - 62 років, мати страховий стаж в 35 років, в тому числі не менше 10 років стажу на держслужбі. У вас є необхідний стаж, але для призначення пенсії держслужбовця вам потрібно доопрацювати до 60 років. Зазначу, що для жінок-держслужбовців загальний пенсійний стаж повинен становити 30 років, в тому числі - 10 років на держслужбі. Крім того, потрібно враховувати плавне збільшення пенсійного віку з 55 до 60 років і для жінок-держслужбовців.

ПІЛЬГОВИКИ, ВІЙСЬКОВІ, ВЕТЕРАНИ ПРАЦІ

"Чи необхідно жінкам, які перебували в Києві під час аварії і проживають в ньому зараз, працювати до 60 років, або у них буде особливий статус? Як нове пенсійне законодавство обумовлює пенсії для людей, у яких є картки "дітей Чорнобиля"? Чи буде для цих людей будь-яка пільга? "

- Якихось пенсійних пільг для "дітей Чорнобиля" або для жінок, які перебували в Києві під час аварії, пенсійне законодавство не передбачає. На них поширюється вимога і по страховому стажу (30 років для жінок, 35 років для чоловіків), і щодо пенсійного віку (60 років для чоловіків і для жінок). Але якщо у вас є статус "потерпілий від Чорнобильської катастрофи", у вас зберігається право на скорочення пенсійного віку. Як постраждала від Чорнобильської катастрофи, ви, в залежності від категорії, можете вийти на пенсію на 2-10 років раніше.

"Матері дітей-інвалідів мали право виходити на пенсію в 50 років. Розкажіть, що зміниться для них? Який мінімальний трудовий стаж потрібен матерям дітей-інвалідів, щоб вони отримували пенсію? І на яку пенсію вони можуть розраховувати? І чи входить в пенсійний стаж неоплачувану відпустку по догляду за дитиною від 3 до 6 років? "

- У матерів дітей-інвалідів зберігається право виходу на пенсію в 50 років (також це право зберігається у жінок, які народили 5 і більше дітей). Для отримання права на таку пенсію необхідний мінімальний страховий стаж - з 1 жовтня він підвищується з 5 до 15 років. Також, якщо жінка не працює і отримує допомогу по догляду за дитиною-інвалідом, до Пенсійного фонду оплачуються внески за рахунок Держбюджету, і цей період нараховується до страхового стажу. Сам порядок нарахування стажу не змінився. Якщо ви доглядали за дитиною віком від 3 до 6 років, то цей період буде включений в ваш стаж, якщо ви в цей час перебували в трудових відносинах і були у відпустці по догляду за дитиною. Однак такий період ви можете включити в стаж, тільки якщо ви були у відпустці по догляду за дитиною до 2004 року. Якщо ви були в цій відпустці після 2004 року, то ці роки в стаж не йдуть.

"Розкажіть, як за новими правилами вважати стаж для присвоєння звання" Ветеран праці "- по календарним записів у трудових книжках або за страховим стажем?"

- Звання "Ветеран праці" визначається за страховим стажем, який після 2004 року визначається за даними персоніфікованого обліку (за даними, які акумулюються в базі Пенсійного фонду). Трудовий стаж до 2004 року визначається за трудовою книжкою. Нагадаю, що згідно із законом "Про соціальний захист ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", ветеранами праці визнаються громадяни, які вийшли на пенсію і мають стаж роботи: 40 років - для чоловіків і 35 років - для жінок.

"Розкажіть, хто після реформи отримає право на дострокову пенсію?"

- Як і раніше, особи, які працюють на підземних роботах, в особливо шкідливих або важких умовах отримують право на дострокову пенсію за вислугу років: в 45-50 років для жінок, і в 50-55 років для чоловіків. Право на пенсію за вислугою років до досягнення пенсійного віку залишається незмінним для працівників сфери освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, артистів, спортсменів, які працюють в установах комунальної або державної форми власності.

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ

"Розкажіть, як буде відбуватися перерахунок пенсій після реформи?"

- Як і до реформи, з 1 жовтня 2011 року працюючий пенсіонер має право проводити перерахунок пенсії кожні два роки. Якщо зарплата пенсіонера після призначення пенсії була вища за ту, з якої призначено пенсію, пенсіонер може її врахувати при перерахунку пенсії. При цьому середня зарплата по Україні буде враховуватися та, яка враховувалася при призначенні пенсії. Якщо ж зарплата пенсіонера після виходу на пенсію була нижчою, ніж та, за якою йому призначали пенсію, він зможе при перерахунку враховувати тільки допстаж.

Наприклад, ви вийшли на пенсію в 2009 році. Сама пенсія в 1355,63 грн. визначалася, виходячи з вашого стажу (40 років і два місяці), і зарплати (2500 грн.), яка розрахована виходячи з середньої зарплати по країні за 2008 рік (1573,99 грн.) і вашого індивідуального коефіцієнта зарплати - 1,588. 1573,99 х 1,588 = 2500 грн. Ваш коефіцієнт стажу становить 0,54. До жовтня 2011 року доплата за ваш сверхстаж в 20 років складе 784 грн. (Прожитковий мінімум) х 20% = 156,8 грн. Розмір пенсії на 1 жовтня ц.р. становить 1512,43 грн. (1355,63 грн. + 156,8 грн.).

Якщо ви продовжували працювати і отримували зарплату, яка зменшила ваш індивідуальний коефіцієнт зарплати, в грудні 2011 року має сенс провести перерахунок, враховуючи тільки 24 місяці страхового стажу після пенсії. Тоді повний стаж становитиме 42 роки 2 місяці, коефіцієнт стажу - 0,57. І після перерахунку ви отримаєте пенсію в 1599,13 грн. (2500 х 0,57 = 1423,13 грн. + 176 грн. (800 грн. За прожитковий мінімум х 22% за сверхстаж).

[Money2]

ОДНОРАЗОВА ДОПОМОГА

"Після вступу в силу реформи будуть держслужбовці, котрі виступають на пенсію, як і раніше отримувати разову допомогу в розмірі 10-кратного окладу?"

-Так, будуть. Будь-яких змін по виплаті грошової допомоги в розмірі 10 місячних окладів при виході на пенсію держслужбовця реформа не передбачає.

"Я все життя працював у школі вчителем, цієї осені виходжу на пенсію. Моя дружина - економіст в науково-дослідному інституті - вийде на пенсію в 2012 році. Ми обидва маємо право на одноразову допомогу в розмірі 10 пенсій? Які умови для її отримання? "

- Так, ви обидва маєте право на цю одноразову допомогу. Нагадаю, що вона буде виплачуватися особам, які в день досягнення пенсійного віку працюють в установах державної або комунальної форми власності, будучи співробітниками сфери освіти, охорони здоров'я, соціального захисту. Також це відноситься до артистів і спортсменів. Згідно з Пенсійною реформою, грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій буде виплачуватися за рахунок Держбюджету після призначення пенсії за віком. У розрахунок береться розмір пенсії на день її призначення. Самі виплати будуть проходити тільки після 1 жовтня 2011 року. Обов'язковою умовою отримання разової виплати в розмірі десяти пенсій є спеціальний стаж в 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, а також той факт, що звернулися за виплатою раніше не отримували ніяких пенсій.

Свої питання про пенсії надсилайте на [email protected]

Микола Заславський

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня

28 вересня 2011, 07:55 Переглядів:

28 вересня 2011, 07:55 Переглядів:

Наш експерт. Микола Шамбір, директор департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці.

Залишилося буквально кілька днів до вступу в силу однієї з найголовніших реформ країни - пенсійної. Напередодні цієї події ми вирішили нагадати за допомогою директора департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці та соціальної політики Миколи Шамбіра всі основні зміни, які вона принесе в життя українських пенсіонерів.

Читайте також: Кому дають великі пенсії і як заробити на пристойний "оклад" в старості

РОЗМІР НЕ ЗМІНИТЬСЯ. Питання No.1, яке хвилює сьогодні українців, - як зміниться розмір пенсій після вступу в силу реформи. Наша відповідь - ніяк, тому що формула розрахунку залишається незмінною. Як і раніше, з 1 жовтня вона буде вважатися так: коефіцієнт зарплати (ваш середній заробіток / середня зарплата по країні за даними Пенсійного фонду) х стаж х 1,35% (оцінка одного року страхового стажу) х середня зарплата по країні за даними Пенсійного фонду) = пенсія. Правда, якщо зараз береться середня зарплата по країні за рік, що передує виходу на пенсію, то з 1 січня в розрахунку буде фігурувати зарплата за 3 роки, що передують виходу на пенсію. Але на розмір пенсії це жодним чином не вплине. Судіть самі.

Для прикладу візьмемо розрахунок пенсії для жінки, у якої середня зарплата за всі роки роботи вийшла 4000 грн. і яка має стаж 40 років. Вважаємо по-старому: 4000 грн. / 1982,63 грн. (Середня зарплата по країні за 2010 р за даними Пенсійного фонду) х 40 років х 1,35% х 1982,63 грн. = 2160 грн.

Вважаємо по-новому. Замість 1982,63 грн. в розрахунку буде фігурувати 2004,07 грн. Це середня зарплата за 2011 (2379,15 грн), 2010 року (1982,63 грн.) І 2009 (1650,43 грн.) Роки. Середню зарплату за 2011 рік ми визначили, виходячи з припущення, що вона приросте за рік на 20%: саме на стільки зросла зарплата 1 січня 2010 року за порівняно з 1 січня 2009 року, як за даними Пенсійного фонду, так і за даними Держкомстату.

Отже, вважаємо: 4000 грн. / 2004,07 грн. х 40 років х 1,35% х 2004,07 грн. = 2160 грн. Як бачимо, ніяких змін. Правда, трохи зменшиться надбавка за сверхстаж за рахунок того, що тепер трудовий стаж для жінок і чоловіків збільшується на 5 років. Вважаємо: за кожен рік сверхстажа покладена надбавка у вигляді 1% від прожиткового мінімуму (на сьогодні 7,64 грн., З 1 жовтня - 7,84 грн.).

До реформи чоловікові зі стажем в 40 років мали надбавку в 76 грн., З урахуванням 10 років сверхстажа. Після реформи, так як сверхстаж зменшиться до 5 років, надбавка скоротиться до 39 грн. (За 10 років було б 78 грн.).

"СТЕЛЯ". Ще одна важлива новація - тепер жодному пенсіонеру в Україні - ні президенту, ні нардепу, ні пересічному українцеві - не зможуть призначити пенсію, яка б перевищувала 10 прожиткових мінімумів. З 1 жовтня це 7840 грн., А з 1 січня - 8000 грн. Правда, ті, кому вже призначені пенсії, можуть бути спокійні: їх це нововведення не стосується.

НА ЗАПИТАННЯ ЧИТАЧІВ ПРО ПЕНСІЇ ВІДПОВІДАЄ ЕКСПЕРТ МІНПРАЦІ

СПЕЦІАЛЬНІ ПЕНСІЇ *

* Право на спецпенсії, за якими пенсія повинна бути 80% від зарплати, але не може бути більше 10 прожиткових мінімумів, мають: держслужбовці, науковці, депутати, помічники нардепів, судді, прокурори, судові експерти, журналісти, митники, дипломати, співробітники Кабміну , Нацбанку, органів місцевого самоврядування та судові експерти.

"Я працюю за строковим договором на науковій посаді, одночасно отримуючи наукову пенсію. Яку пенсію я буду отримувати після реформи, продовживши працювати: загальну за віком (тобто солідарну) або наукову? Чи зменшиться розмір наукової пенсії до рівня солідарної, якщо пенсіонер продовжує працювати на посаді старшого наукового співробітника? "

- Розмір вашої пенсії не зменшиться: після вступу в силу закону всі вже призначені пенсії, якими б вони не були, будуть виплачуватися в тому ж розмірі. Зміни передбачені тільки для пенсіонерів, які виходять на пенсію після 1 жовтня 2011 року та які отримують спецпенсію. Якщо людина вийде на пенсію з 1 жовтня, але продовжить працювати на тій самій посаді, яка дає йому право на отримання спецпенсії, він буде отримувати звичайну пенсію. На спеціальну пенсію в розмірі 80% від зарплати він зможе розраховувати тепер тільки після звільнення з роботи. Ще раз звертаю увагу, що зміна торкнеться тільки тих, хто виходить на пенсію після 1 жовтня 2011 року, і пенсіонерів, які працевлаштуються після 1 жовтня 2011 року.

[Money1]

СТАЖ

"Мій трудовий стаж - 35 років, з яких 11 років - держслужба. Крім того, я інвалід 3-ї групи. Чи маю я право отримати пенсію держслужбовця в 55 років без вирахування відсотків за бракуючий стаж?"

- Ні, не маєте. Згідно із законом "Про держслужбу" для отримання права на держпенсію чоловік повинен досягти віку 60 років, а з 2013 року - 62 років, мати страховий стаж в 35 років, в тому числі не менше 10 років стажу на держслужбі. У вас є необхідний стаж, але для призначення пенсії держслужбовця вам потрібно доопрацювати до 60 років. Зазначу, що для жінок-держслужбовців загальний пенсійний стаж повинен становити 30 років, в тому числі - 10 років на держслужбі. Крім того, потрібно враховувати плавне збільшення пенсійного віку з 55 до 60 років і для жінок-держслужбовців.

ПІЛЬГОВИКИ, ВІЙСЬКОВІ, ВЕТЕРАНИ ПРАЦІ

"Чи необхідно жінкам, які перебували в Києві під час аварії і проживають в ньому зараз, працювати до 60 років, або у них буде особливий статус? Як нове пенсійне законодавство обумовлює пенсії для людей, у яких є картки "дітей Чорнобиля"? Чи буде для цих людей будь-яка пільга? "

- Якихось пенсійних пільг для "дітей Чорнобиля" або для жінок, які перебували в Києві під час аварії, пенсійне законодавство не передбачає. На них поширюється вимога і по страховому стажу (30 років для жінок, 35 років для чоловіків), і щодо пенсійного віку (60 років для чоловіків і для жінок). Але якщо у вас є статус "потерпілий від Чорнобильської катастрофи", у вас зберігається право на скорочення пенсійного віку. Як постраждала від Чорнобильської катастрофи, ви, в залежності від категорії, можете вийти на пенсію на 2-10 років раніше.

"Матері дітей-інвалідів мали право виходити на пенсію в 50 років. Розкажіть, що зміниться для них? Який мінімальний трудовий стаж потрібен матерям дітей-інвалідів, щоб вони отримували пенсію? І на яку пенсію вони можуть розраховувати? І чи входить в пенсійний стаж неоплачувану відпустку по догляду за дитиною від 3 до 6 років? "

- У матерів дітей-інвалідів зберігається право виходу на пенсію в 50 років (також це право зберігається у жінок, які народили 5 і більше дітей). Для отримання права на таку пенсію необхідний мінімальний страховий стаж - з 1 жовтня він підвищується з 5 до 15 років. Також, якщо жінка не працює і отримує допомогу по догляду за дитиною-інвалідом, до Пенсійного фонду оплачуються внески за рахунок Держбюджету, і цей період нараховується до страхового стажу. Сам порядок нарахування стажу не змінився. Якщо ви доглядали за дитиною віком від 3 до 6 років, то цей період буде включений в ваш стаж, якщо ви в цей час перебували в трудових відносинах і були у відпустці по догляду за дитиною. Однак такий період ви можете включити в стаж, тільки якщо ви були у відпустці по догляду за дитиною до 2004 року. Якщо ви були в цій відпустці після 2004 року, то ці роки в стаж не йдуть.

"Розкажіть, як за новими правилами вважати стаж для присвоєння звання" Ветеран праці "- по календарним записів у трудових книжках або за страховим стажем?"

- Звання "Ветеран праці" визначається за страховим стажем, який після 2004 року визначається за даними персоніфікованого обліку (за даними, які акумулюються в базі Пенсійного фонду). Трудовий стаж до 2004 року визначається за трудовою книжкою. Нагадаю, що згідно із законом "Про соціальний захист ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", ветеранами праці визнаються громадяни, які вийшли на пенсію і мають стаж роботи: 40 років - для чоловіків і 35 років - для жінок.

"Розкажіть, хто після реформи отримає право на дострокову пенсію?"

- Як і раніше, особи, які працюють на підземних роботах, в особливо шкідливих або важких умовах отримують право на дострокову пенсію за вислугу років: в 45-50 років для жінок, і в 50-55 років для чоловіків. Право на пенсію за вислугою років до досягнення пенсійного віку залишається незмінним для працівників сфери освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, артистів, спортсменів, які працюють в установах комунальної або державної форми власності.

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ

"Розкажіть, як буде відбуватися перерахунок пенсій після реформи?"

- Як і до реформи, з 1 жовтня 2011 року працюючий пенсіонер має право проводити перерахунок пенсії кожні два роки. Якщо зарплата пенсіонера після призначення пенсії була вища за ту, з якої призначено пенсію, пенсіонер може її врахувати при перерахунку пенсії. При цьому середня зарплата по Україні буде враховуватися та, яка враховувалася при призначенні пенсії. Якщо ж зарплата пенсіонера після виходу на пенсію була нижчою, ніж та, за якою йому призначали пенсію, він зможе при перерахунку враховувати тільки допстаж.

Наприклад, ви вийшли на пенсію в 2009 році. Сама пенсія в 1355,63 грн. визначалася, виходячи з вашого стажу (40 років і два місяці), і зарплати (2500 грн.), яка розрахована виходячи з середньої зарплати по країні за 2008 рік (1573,99 грн.) і вашого індивідуального коефіцієнта зарплати - 1,588. 1573,99 х 1,588 = 2500 грн. Ваш коефіцієнт стажу становить 0,54. До жовтня 2011 року доплата за ваш сверхстаж в 20 років складе 784 грн. (Прожитковий мінімум) х 20% = 156,8 грн. Розмір пенсії на 1 жовтня ц.р. становить 1512,43 грн. (1355,63 грн. + 156,8 грн.).

Якщо ви продовжували працювати і отримували зарплату, яка зменшила ваш індивідуальний коефіцієнт зарплати, в грудні 2011 року має сенс провести перерахунок, враховуючи тільки 24 місяці страхового стажу після пенсії. Тоді повний стаж становитиме 42 роки 2 місяці, коефіцієнт стажу - 0,57. І після перерахунку ви отримаєте пенсію в 1599,13 грн. (2500 х 0,57 = 1423,13 грн. + 176 грн. (800 грн. За прожитковий мінімум х 22% за сверхстаж).

[Money2]

ОДНОРАЗОВА ДОПОМОГА

"Після вступу в силу реформи будуть держслужбовці, котрі виступають на пенсію, як і раніше отримувати разову допомогу в розмірі 10-кратного окладу?"

-Так, будуть. Будь-яких змін по виплаті грошової допомоги в розмірі 10 місячних окладів при виході на пенсію держслужбовця реформа не передбачає.

"Я все життя працював у школі вчителем, цієї осені виходжу на пенсію. Моя дружина - економіст в науково-дослідному інституті - вийде на пенсію в 2012 році. Ми обидва маємо право на одноразову допомогу в розмірі 10 пенсій? Які умови для її отримання? "

- Так, ви обидва маєте право на цю одноразову допомогу. Нагадаю, що вона буде виплачуватися особам, які в день досягнення пенсійного віку працюють в установах державної або комунальної форми власності, будучи співробітниками сфери освіти, охорони здоров'я, соціального захисту. Також це відноситься до артистів і спортсменів. Згідно з Пенсійною реформою, грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій буде виплачуватися за рахунок Держбюджету після призначення пенсії за віком. У розрахунок береться розмір пенсії на день її призначення. Самі виплати будуть проходити тільки після 1 жовтня 2011 року. Обов'язковою умовою отримання разової виплати в розмірі десяти пенсій є спеціальний стаж в 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, а також той факт, що звернулися за виплатою раніше не отримували ніяких пенсій.

Свої питання про пенсії надсилайте на [email protected]

Микола Заславський

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня

28 вересня 2011, 07:55 Переглядів:

28 вересня 2011, 07:55 Переглядів:

Наш експерт. Микола Шамбір, директор департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці.

Залишилося буквально кілька днів до вступу в силу однієї з найголовніших реформ країни - пенсійної. Напередодні цієї події ми вирішили нагадати за допомогою директора департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці та соціальної політики Миколи Шамбіра всі основні зміни, які вона принесе в життя українських пенсіонерів.

Читайте також: Кому дають великі пенсії і як заробити на пристойний "оклад" в старості

РОЗМІР НЕ ЗМІНИТЬСЯ. Питання No.1, яке хвилює сьогодні українців, - як зміниться розмір пенсій після вступу в силу реформи. Наша відповідь - ніяк, тому що формула розрахунку залишається незмінною. Як і раніше, з 1 жовтня вона буде вважатися так: коефіцієнт зарплати (ваш середній заробіток / середня зарплата по країні за даними Пенсійного фонду) х стаж х 1,35% (оцінка одного року страхового стажу) х середня зарплата по країні за даними Пенсійного фонду) = пенсія. Правда, якщо зараз береться середня зарплата по країні за рік, що передує виходу на пенсію, то з 1 січня в розрахунку буде фігурувати зарплата за 3 роки, що передують виходу на пенсію. Але на розмір пенсії це жодним чином не вплине. Судіть самі.

Для прикладу візьмемо розрахунок пенсії для жінки, у якої середня зарплата за всі роки роботи вийшла 4000 грн. і яка має стаж 40 років. Вважаємо по-старому: 4000 грн. / 1982,63 грн. (Середня зарплата по країні за 2010 р за даними Пенсійного фонду) х 40 років х 1,35% х 1982,63 грн. = 2160 грн.

Вважаємо по-новому. Замість 1982,63 грн. в розрахунку буде фігурувати 2004,07 грн. Це середня зарплата за 2011 (2379,15 грн), 2010 року (1982,63 грн.) І 2009 (1650,43 грн.) Роки. Середню зарплату за 2011 рік ми визначили, виходячи з припущення, що вона приросте за рік на 20%: саме на стільки зросла зарплата 1 січня 2010 року за порівняно з 1 січня 2009 року, як за даними Пенсійного фонду, так і за даними Держкомстату.

Отже, вважаємо: 4000 грн. / 2004,07 грн. х 40 років х 1,35% х 2004,07 грн. = 2160 грн. Як бачимо, ніяких змін. Правда, трохи зменшиться надбавка за сверхстаж за рахунок того, що тепер трудовий стаж для жінок і чоловіків збільшується на 5 років. Вважаємо: за кожен рік сверхстажа покладена надбавка у вигляді 1% від прожиткового мінімуму (на сьогодні 7,64 грн., З 1 жовтня - 7,84 грн.).

До реформи чоловікові зі стажем в 40 років мали надбавку в 76 грн., З урахуванням 10 років сверхстажа. Після реформи, так як сверхстаж зменшиться до 5 років, надбавка скоротиться до 39 грн. (За 10 років було б 78 грн.).

"СТЕЛЯ". Ще одна важлива новація - тепер жодному пенсіонеру в Україні - ні президенту, ні нардепу, ні пересічному українцеві - не зможуть призначити пенсію, яка б перевищувала 10 прожиткових мінімумів. З 1 жовтня це 7840 грн., А з 1 січня - 8000 грн. Правда, ті, кому вже призначені пенсії, можуть бути спокійні: їх це нововведення не стосується.

НА ЗАПИТАННЯ ЧИТАЧІВ ПРО ПЕНСІЇ ВІДПОВІДАЄ ЕКСПЕРТ МІНПРАЦІ

СПЕЦІАЛЬНІ ПЕНСІЇ *

* Право на спецпенсії, за якими пенсія повинна бути 80% від зарплати, але не може бути більше 10 прожиткових мінімумів, мають: держслужбовці, науковці, депутати, помічники нардепів, судді, прокурори, судові експерти, журналісти, митники, дипломати, співробітники Кабміну , Нацбанку, органів місцевого самоврядування та судові експерти.

"Я працюю за строковим договором на науковій посаді, одночасно отримуючи наукову пенсію. Яку пенсію я буду отримувати після реформи, продовживши працювати: загальну за віком (тобто солідарну) або наукову? Чи зменшиться розмір наукової пенсії до рівня солідарної, якщо пенсіонер продовжує працювати на посаді старшого наукового співробітника? "

- Розмір вашої пенсії не зменшиться: після вступу в силу закону всі вже призначені пенсії, якими б вони не були, будуть виплачуватися в тому ж розмірі. Зміни передбачені тільки для пенсіонерів, які виходять на пенсію після 1 жовтня 2011 року та які отримують спецпенсію. Якщо людина вийде на пенсію з 1 жовтня, але продовжить працювати на тій самій посаді, яка дає йому право на отримання спецпенсії, він буде отримувати звичайну пенсію. На спеціальну пенсію в розмірі 80% від зарплати він зможе розраховувати тепер тільки після звільнення з роботи. Ще раз звертаю увагу, що зміна торкнеться тільки тих, хто виходить на пенсію після 1 жовтня 2011 року, і пенсіонерів, які працевлаштуються після 1 жовтня 2011 року.

[Money1]

СТАЖ

"Мій трудовий стаж - 35 років, з яких 11 років - держслужба. Крім того, я інвалід 3-ї групи. Чи маю я право отримати пенсію держслужбовця в 55 років без вирахування відсотків за бракуючий стаж?"

- Ні, не маєте. Згідно із законом "Про держслужбу" для отримання права на держпенсію чоловік повинен досягти віку 60 років, а з 2013 року - 62 років, мати страховий стаж в 35 років, в тому числі не менше 10 років стажу на держслужбі. У вас є необхідний стаж, але для призначення пенсії держслужбовця вам потрібно доопрацювати до 60 років. Зазначу, що для жінок-держслужбовців загальний пенсійний стаж повинен становити 30 років, в тому числі - 10 років на держслужбі. Крім того, потрібно враховувати плавне збільшення пенсійного віку з 55 до 60 років і для жінок-держслужбовців.

ПІЛЬГОВИКИ, ВІЙСЬКОВІ, ВЕТЕРАНИ ПРАЦІ

"Чи необхідно жінкам, які перебували в Києві під час аварії і проживають в ньому зараз, працювати до 60 років, або у них буде особливий статус? Як нове пенсійне законодавство обумовлює пенсії для людей, у яких є картки "дітей Чорнобиля"? Чи буде для цих людей будь-яка пільга? "

- Якихось пенсійних пільг для "дітей Чорнобиля" або для жінок, які перебували в Києві під час аварії, пенсійне законодавство не передбачає. На них поширюється вимога і по страховому стажу (30 років для жінок, 35 років для чоловіків), і щодо пенсійного віку (60 років для чоловіків і для жінок). Але якщо у вас є статус "потерпілий від Чорнобильської катастрофи", у вас зберігається право на скорочення пенсійного віку. Як постраждала від Чорнобильської катастрофи, ви, в залежності від категорії, можете вийти на пенсію на 2-10 років раніше.

"Матері дітей-інвалідів мали право виходити на пенсію в 50 років. Розкажіть, що зміниться для них? Який мінімальний трудовий стаж потрібен матерям дітей-інвалідів, щоб вони отримували пенсію? І на яку пенсію вони можуть розраховувати? І чи входить в пенсійний стаж неоплачувану відпустку по догляду за дитиною від 3 до 6 років? "

- У матерів дітей-інвалідів зберігається право виходу на пенсію в 50 років (також це право зберігається у жінок, які народили 5 і більше дітей). Для отримання права на таку пенсію необхідний мінімальний страховий стаж - з 1 жовтня він підвищується з 5 до 15 років. Також, якщо жінка не працює і отримує допомогу по догляду за дитиною-інвалідом, до Пенсійного фонду оплачуються внески за рахунок Держбюджету, і цей період нараховується до страхового стажу. Сам порядок нарахування стажу не змінився. Якщо ви доглядали за дитиною віком від 3 до 6 років, то цей період буде включений в ваш стаж, якщо ви в цей час перебували в трудових відносинах і були у відпустці по догляду за дитиною. Однак такий період ви можете включити в стаж, тільки якщо ви були у відпустці по догляду за дитиною до 2004 року. Якщо ви були в цій відпустці після 2004 року, то ці роки в стаж не йдуть.

"Розкажіть, як за новими правилами вважати стаж для присвоєння звання" Ветеран праці "- по календарним записів у трудових книжках або за страховим стажем?"

- Звання "Ветеран праці" визначається за страховим стажем, який після 2004 року визначається за даними персоніфікованого обліку (за даними, які акумулюються в базі Пенсійного фонду). Трудовий стаж до 2004 року визначається за трудовою книжкою. Нагадаю, що згідно із законом "Про соціальний захист ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", ветеранами праці визнаються громадяни, які вийшли на пенсію і мають стаж роботи: 40 років - для чоловіків і 35 років - для жінок.

"Розкажіть, хто після реформи отримає право на дострокову пенсію?"

- Як і раніше, особи, які працюють на підземних роботах, в особливо шкідливих або важких умовах отримують право на дострокову пенсію за вислугу років: в 45-50 років для жінок, і в 50-55 років для чоловіків. Право на пенсію за вислугою років до досягнення пенсійного віку залишається незмінним для працівників сфери освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, артистів, спортсменів, які працюють в установах комунальної або державної форми власності.

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ

"Розкажіть, як буде відбуватися перерахунок пенсій після реформи?"

- Як і до реформи, з 1 жовтня 2011 року працюючий пенсіонер має право проводити перерахунок пенсії кожні два роки. Якщо зарплата пенсіонера після призначення пенсії була вища за ту, з якої призначено пенсію, пенсіонер може її врахувати при перерахунку пенсії. При цьому середня зарплата по Україні буде враховуватися та, яка враховувалася при призначенні пенсії. Якщо ж зарплата пенсіонера після виходу на пенсію була нижчою, ніж та, за якою йому призначали пенсію, він зможе при перерахунку враховувати тільки допстаж.

Наприклад, ви вийшли на пенсію в 2009 році. Сама пенсія в 1355,63 грн. визначалася, виходячи з вашого стажу (40 років і два місяці), і зарплати (2500 грн.), яка розрахована виходячи з середньої зарплати по країні за 2008 рік (1573,99 грн.) і вашого індивідуального коефіцієнта зарплати - 1,588. 1573,99 х 1,588 = 2500 грн. Ваш коефіцієнт стажу становить 0,54. До жовтня 2011 року доплата за ваш сверхстаж в 20 років складе 784 грн. (Прожитковий мінімум) х 20% = 156,8 грн. Розмір пенсії на 1 жовтня ц.р. становить 1512,43 грн. (1355,63 грн. + 156,8 грн.).

Якщо ви продовжували працювати і отримували зарплату, яка зменшила ваш індивідуальний коефіцієнт зарплати, в грудні 2011 року має сенс провести перерахунок, враховуючи тільки 24 місяці страхового стажу після пенсії. Тоді повний стаж становитиме 42 роки 2 місяці, коефіцієнт стажу - 0,57. І після перерахунку ви отримаєте пенсію в 1599,13 грн. (2500 х 0,57 = 1423,13 грн. + 176 грн. (800 грн. За прожитковий мінімум х 22% за сверхстаж).

[Money2]

ОДНОРАЗОВА ДОПОМОГА

"Після вступу в силу реформи будуть держслужбовці, котрі виступають на пенсію, як і раніше отримувати разову допомогу в розмірі 10-кратного окладу?"

-Так, будуть. Будь-яких змін по виплаті грошової допомоги в розмірі 10 місячних окладів при виході на пенсію держслужбовця реформа не передбачає.

"Я все життя працював у школі вчителем, цієї осені виходжу на пенсію. Моя дружина - економіст в науково-дослідному інституті - вийде на пенсію в 2012 році. Ми обидва маємо право на одноразову допомогу в розмірі 10 пенсій? Які умови для її отримання? "

- Так, ви обидва маєте право на цю одноразову допомогу. Нагадаю, що вона буде виплачуватися особам, які в день досягнення пенсійного віку працюють в установах державної або комунальної форми власності, будучи співробітниками сфери освіти, охорони здоров'я, соціального захисту. Також це відноситься до артистів і спортсменів. Згідно з Пенсійною реформою, грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій буде виплачуватися за рахунок Держбюджету після призначення пенсії за віком. У розрахунок береться розмір пенсії на день її призначення. Самі виплати будуть проходити тільки після 1 жовтня 2011 року. Обов'язковою умовою отримання разової виплати в розмірі десяти пенсій є спеціальний стаж в 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, а також той факт, що звернулися за виплатою раніше не отримували ніяких пенсій.

Свої питання про пенсії надсилайте на [email protected]

Микола Заславський

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня

28 вересня 2011, 07:55 Переглядів:

28 вересня 2011, 07:55 Переглядів:

Наш експерт. Микола Шамбір, директор департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці.

Залишилося буквально кілька днів до вступу в силу однієї з найголовніших реформ країни - пенсійної. Напередодні цієї події ми вирішили нагадати за допомогою директора департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці та соціальної політики Миколи Шамбіра всі основні зміни, які вона принесе в життя українських пенсіонерів.

Читайте також: Кому дають великі пенсії і як заробити на пристойний "оклад" в старості

РОЗМІР НЕ ЗМІНИТЬСЯ. Питання No.1, яке хвилює сьогодні українців, - як зміниться розмір пенсій після вступу в силу реформи. Наша відповідь - ніяк, тому що формула розрахунку залишається незмінною. Як і раніше, з 1 жовтня вона буде вважатися так: коефіцієнт зарплати (ваш середній заробіток / середня зарплата по країні за даними Пенсійного фонду) х стаж х 1,35% (оцінка одного року страхового стажу) х середня зарплата по країні за даними Пенсійного фонду) = пенсія. Правда, якщо зараз береться середня зарплата по країні за рік, що передує виходу на пенсію, то з 1 січня в розрахунку буде фігурувати зарплата за 3 роки, що передують виходу на пенсію. Але на розмір пенсії це жодним чином не вплине. Судіть самі.

Для прикладу візьмемо розрахунок пенсії для жінки, у якої середня зарплата за всі роки роботи вийшла 4000 грн. і яка має стаж 40 років. Вважаємо по-старому: 4000 грн. / 1982,63 грн. (Середня зарплата по країні за 2010 р за даними Пенсійного фонду) х 40 років х 1,35% х 1982,63 грн. = 2160 грн.

Вважаємо по-новому. Замість 1982,63 грн. в розрахунку буде фігурувати 2004,07 грн. Це середня зарплата за 2011 (2379,15 грн), 2010 року (1982,63 грн.) І 2009 (1650,43 грн.) Роки. Середню зарплату за 2011 рік ми визначили, виходячи з припущення, що вона приросте за рік на 20%: саме на стільки зросла зарплата 1 січня 2010 року за порівняно з 1 січня 2009 року, як за даними Пенсійного фонду, так і за даними Держкомстату.

Отже, вважаємо: 4000 грн. / 2004,07 грн. х 40 років х 1,35% х 2004,07 грн. = 2160 грн. Як бачимо, ніяких змін. Правда, трохи зменшиться надбавка за сверхстаж за рахунок того, що тепер трудовий стаж для жінок і чоловіків збільшується на 5 років. Вважаємо: за кожен рік сверхстажа покладена надбавка у вигляді 1% від прожиткового мінімуму (на сьогодні 7,64 грн., З 1 жовтня - 7,84 грн.).

До реформи чоловікові зі стажем в 40 років мали надбавку в 76 грн., З урахуванням 10 років сверхстажа. Після реформи, так як сверхстаж зменшиться до 5 років, надбавка скоротиться до 39 грн. (За 10 років було б 78 грн.).

"СТЕЛЯ". Ще одна важлива новація - тепер жодному пенсіонеру в Україні - ні президенту, ні нардепу, ні пересічному українцеві - не зможуть призначити пенсію, яка б перевищувала 10 прожиткових мінімумів. З 1 жовтня це 7840 грн., А з 1 січня - 8000 грн. Правда, ті, кому вже призначені пенсії, можуть бути спокійні: їх це нововведення не стосується.

НА ЗАПИТАННЯ ЧИТАЧІВ ПРО ПЕНСІЇ ВІДПОВІДАЄ ЕКСПЕРТ МІНПРАЦІ

СПЕЦІАЛЬНІ ПЕНСІЇ *

* Право на спецпенсії, за якими пенсія повинна бути 80% від зарплати, але не може бути більше 10 прожиткових мінімумів, мають: держслужбовці, науковці, депутати, помічники нардепів, судді, прокурори, судові експерти, журналісти, митники, дипломати, співробітники Кабміну , Нацбанку, органів місцевого самоврядування та судові експерти.

"Я працюю за строковим договором на науковій посаді, одночасно отримуючи наукову пенсію. Яку пенсію я буду отримувати після реформи, продовживши працювати: загальну за віком (тобто солідарну) або наукову? Чи зменшиться розмір наукової пенсії до рівня солідарної, якщо пенсіонер продовжує працювати на посаді старшого наукового співробітника? "

- Розмір вашої пенсії не зменшиться: після вступу в силу закону всі вже призначені пенсії, якими б вони не були, будуть виплачуватися в тому ж розмірі. Зміни передбачені тільки для пенсіонерів, які виходять на пенсію після 1 жовтня 2011 року та які отримують спецпенсію. Якщо людина вийде на пенсію з 1 жовтня, але продовжить працювати на тій самій посаді, яка дає йому право на отримання спецпенсії, він буде отримувати звичайну пенсію. На спеціальну пенсію в розмірі 80% від зарплати він зможе розраховувати тепер тільки після звільнення з роботи. Ще раз звертаю увагу, що зміна торкнеться тільки тих, хто виходить на пенсію після 1 жовтня 2011 року, і пенсіонерів, які працевлаштуються після 1 жовтня 2011 року.

[Money1]

СТАЖ

"Мій трудовий стаж - 35 років, з яких 11 років - держслужба. Крім того, я інвалід 3-ї групи. Чи маю я право отримати пенсію держслужбовця в 55 років без вирахування відсотків за бракуючий стаж?"

- Ні, не маєте. Згідно із законом "Про держслужбу" для отримання права на держпенсію чоловік повинен досягти віку 60 років, а з 2013 року - 62 років, мати страховий стаж в 35 років, в тому числі не менше 10 років стажу на держслужбі. У вас є необхідний стаж, але для призначення пенсії держслужбовця вам потрібно доопрацювати до 60 років. Зазначу, що для жінок-держслужбовців загальний пенсійний стаж повинен становити 30 років, в тому числі - 10 років на держслужбі. Крім того, потрібно враховувати плавне збільшення пенсійного віку з 55 до 60 років і для жінок-держслужбовців.

ПІЛЬГОВИКИ, ВІЙСЬКОВІ, ВЕТЕРАНИ ПРАЦІ

"Чи необхідно жінкам, які перебували в Києві під час аварії і проживають в ньому зараз, працювати до 60 років, або у них буде особливий статус? Як нове пенсійне законодавство обумовлює пенсії для людей, у яких є картки "дітей Чорнобиля"? Чи буде для цих людей будь-яка пільга? "

- Якихось пенсійних пільг для "дітей Чорнобиля" або для жінок, які перебували в Києві під час аварії, пенсійне законодавство не передбачає. На них поширюється вимога і по страховому стажу (30 років для жінок, 35 років для чоловіків), і щодо пенсійного віку (60 років для чоловіків і для жінок). Але якщо у вас є статус "потерпілий від Чорнобильської катастрофи", у вас зберігається право на скорочення пенсійного віку. Як постраждала від Чорнобильської катастрофи, ви, в залежності від категорії, можете вийти на пенсію на 2-10 років раніше.

"Матері дітей-інвалідів мали право виходити на пенсію в 50 років. Розкажіть, що зміниться для них? Який мінімальний трудовий стаж потрібен матерям дітей-інвалідів, щоб вони отримували пенсію? І на яку пенсію вони можуть розраховувати? І чи входить в пенсійний стаж неоплачувану відпустку по догляду за дитиною від 3 до 6 років? "

- У матерів дітей-інвалідів зберігається право виходу на пенсію в 50 років (також це право зберігається у жінок, які народили 5 і більше дітей). Для отримання права на таку пенсію необхідний мінімальний страховий стаж - з 1 жовтня він підвищується з 5 до 15 років. Також, якщо жінка не працює і отримує допомогу по догляду за дитиною-інвалідом, до Пенсійного фонду оплачуються внески за рахунок Держбюджету, і цей період нараховується до страхового стажу. Сам порядок нарахування стажу не змінився. Якщо ви доглядали за дитиною віком від 3 до 6 років, то цей період буде включений в ваш стаж, якщо ви в цей час перебували в трудових відносинах і були у відпустці по догляду за дитиною. Однак такий період ви можете включити в стаж, тільки якщо ви були у відпустці по догляду за дитиною до 2004 року. Якщо ви були в цій відпустці після 2004 року, то ці роки в стаж не йдуть.

"Розкажіть, як за новими правилами вважати стаж для присвоєння звання" Ветеран праці "- по календарним записів у трудових книжках або за страховим стажем?"

- Звання "Ветеран праці" визначається за страховим стажем, який після 2004 року визначається за даними персоніфікованого обліку (за даними, які акумулюються в базі Пенсійного фонду). Трудовий стаж до 2004 року визначається за трудовою книжкою. Нагадаю, що згідно із законом "Про соціальний захист ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", ветеранами праці визнаються громадяни, які вийшли на пенсію і мають стаж роботи: 40 років - для чоловіків і 35 років - для жінок.

"Розкажіть, хто після реформи отримає право на дострокову пенсію?"

- Як і раніше, особи, які працюють на підземних роботах, в особливо шкідливих або важких умовах отримують право на дострокову пенсію за вислугу років: в 45-50 років для жінок, і в 50-55 років для чоловіків. Право на пенсію за вислугою років до досягнення пенсійного віку залишається незмінним для працівників сфери освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, артистів, спортсменів, які працюють в установах комунальної або державної форми власності.

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ

"Розкажіть, як буде відбуватися перерахунок пенсій після реформи?"

- Як і до реформи, з 1 жовтня 2011 року працюючий пенсіонер має право проводити перерахунок пенсії кожні два роки. Якщо зарплата пенсіонера після призначення пенсії була вища за ту, з якої призначено пенсію, пенсіонер може її врахувати при перерахунку пенсії. При цьому середня зарплата по Україні буде враховуватися та, яка враховувалася при призначенні пенсії. Якщо ж зарплата пенсіонера після виходу на пенсію була нижчою, ніж та, за якою йому призначали пенсію, він зможе при перерахунку враховувати тільки допстаж.

Наприклад, ви вийшли на пенсію в 2009 році. Сама пенсія в 1355,63 грн. визначалася, виходячи з вашого стажу (40 років і два місяці), і зарплати (2500 грн.), яка розрахована виходячи з середньої зарплати по країні за 2008 рік (1573,99 грн.) і вашого індивідуального коефіцієнта зарплати - 1,588. 1573,99 х 1,588 = 2500 грн. Ваш коефіцієнт стажу становить 0,54. До жовтня 2011 року доплата за ваш сверхстаж в 20 років складе 784 грн. (Прожитковий мінімум) х 20% = 156,8 грн. Розмір пенсії на 1 жовтня ц.р. становить 1512,43 грн. (1355,63 грн. + 156,8 грн.).

Якщо ви продовжували працювати і отримували зарплату, яка зменшила ваш індивідуальний коефіцієнт зарплати, в грудні 2011 року має сенс провести перерахунок, враховуючи тільки 24 місяці страхового стажу після пенсії. Тоді повний стаж становитиме 42 роки 2 місяці, коефіцієнт стажу - 0,57. І після перерахунку ви отримаєте пенсію в 1599,13 грн. (2500 х 0,57 = 1423,13 грн. + 176 грн. (800 грн. За прожитковий мінімум х 22% за сверхстаж).

[Money2]

ОДНОРАЗОВА ДОПОМОГА

"Після вступу в силу реформи будуть держслужбовці, котрі виступають на пенсію, як і раніше отримувати разову допомогу в розмірі 10-кратного окладу?"

-Так, будуть. Будь-яких змін по виплаті грошової допомоги в розмірі 10 місячних окладів при виході на пенсію держслужбовця реформа не передбачає.

"Я все життя працював у школі вчителем, цієї осені виходжу на пенсію. Моя дружина - економіст в науково-дослідному інституті - вийде на пенсію в 2012 році. Ми обидва маємо право на одноразову допомогу в розмірі 10 пенсій? Які умови для її отримання? "

- Так, ви обидва маєте право на цю одноразову допомогу. Нагадаю, що вона буде виплачуватися особам, які в день досягнення пенсійного віку працюють в установах державної або комунальної форми власності, будучи співробітниками сфери освіти, охорони здоров'я, соціального захисту. Також це відноситься до артистів і спортсменів. Згідно з Пенсійною реформою, грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій буде виплачуватися за рахунок Держбюджету після призначення пенсії за віком. У розрахунок береться розмір пенсії на день її призначення. Самі виплати будуть проходити тільки після 1 жовтня 2011 року. Обов'язковою умовою отримання разової виплати в розмірі десяти пенсій є спеціальний стаж в 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, а також той факт, що звернулися за виплатою раніше не отримували ніяких пенсій.

Свої питання про пенсії надсилайте на [email protected]

Микола Заславський

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Все про нові пенсії: хто і скільки буде отримувати з 1 жовтня". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Яку пенсію я буду отримувати після реформи, продовживши працювати: загальну за віком (тобто солідарну) або наукову?
Чи зменшиться розмір наукової пенсії до рівня солідарної, якщо пенсіонер продовжує працювати на посаді старшого наукового співробітника?
Чи маю я право отримати пенсію держслужбовця в 55 років без вирахування відсотків за бракуючий стаж?
Як нове пенсійне законодавство обумовлює пенсії для людей, у яких є картки "дітей Чорнобиля"?
Чи буде для цих людей будь-яка пільга?
Розкажіть, що зміниться для них?
Який мінімальний трудовий стаж потрібен матерям дітей-інвалідів, щоб вони отримували пенсію?
І на яку пенсію вони можуть розраховувати?
І чи входить в пенсійний стаж неоплачувану відпустку по догляду за дитиною від 3 до 6 років?
Розкажіть, як за новими правилами вважати стаж для присвоєння звання" Ветеран праці "- по календарним записів у трудових книжках або за страховим стажем?