Строительство »

Розрахунок пенсії по-новому для військових і медиків

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 грудня 2011, 11:08 Переглядів: 21 грудня 2011, 11:08 Переглядів:   Микола Шамбір

Микола Шамбір. Директор департаменту пенсійного забезпечення відповідає на питання, пов'язані з пенсіями.

Газета "Сегодня" вже не раз писала про основні нововведення пенсійної реформи (див. Номери за 28.09.2011 і 1.11.2011). сьогодні директор департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці та соцполітики Микола Шамбір відповів на питання, які виникають у військовослужбовців, держчиновників, медиків та інвалідів. Нагадуємо, що питання про пенсійне забезпечення ви можете надсилати на e-mail: [email protected] .

Читайте також: Все про пенсії після реформи

НАРАХУВАННЯ ПЕНСІЇ

Я 1963 року народження, т. Е. На пенсію вийду в 60 років. У мене 28 років стажу плюс рік на обліку в службі зайнятості. Як буде нарахована пенсія, якщо у мене немає необхідних 30 років і не вдасться знайти роботу?

Пенсію ви отримаєте. Для призначення пенсії за віком необхідно 15 років страхового стажу. При стажі 30 років жінці встановлюється пенсія за віком. Вона не може бути менше, ніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Такий мінімум з 1.12.2011 р складає 800 грн. Якщо у вас 29 років стажу (28 років + 1 рік обліку в службі зайнятості), то ваша пенсія буде зменшена пропорційно вашому стажу.

Травмувався на виробництві в 2006 р в 34 роки. В результаті - інвалід 2-ї гр. Сьогодні мені 39 років, і стажу у мене 22 роки. Отримую мінімальну пенсію. Коли мені нарахують 90% пенсії за віком (як інваліду 2-ї гр.)?

Пенсії по інвалідності в розмірі 90% від пенсії за віком призначаються інвалідам 2 гр. загального захворювання згідно ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Пенсія по інвалідності від нещасного випадку на виробництві призначається відповідно до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та є частиною страхової виплати. Також при призначенні пенсії за віком відповідно до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" період перебування на пенсії по інвалідності від нещасного випадку на виробництві буде зараховано до страхового стажу.

З початку 2009 р я не працював через хворобу, а з 1.05.2010 р до 1.05.2011 р отримував пенсію по інвалідності 2300 грн при стажі 40 років. З березня 2011 р влаштувався на роботу і зараз працюю. Інвалідність з мене зняли, т. К. Я не пройшов через рік медкомісію. Планую вихід на пенсію за віком в 60 років 26.12.2012 р Як буде визначено мій заробіток за останні 3 роки перед виходом на пенсію, якщо загальний трудовий стаж складе 41,5 року?

При визначенні зарплати для розрахунку пенсії враховується зарплата за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Вся зарплата з 1 липня 2000 року врахована в системі персоніфікованого обліку та буде надана відділом персоніфікованого обліку, тобто пенсіонеру не потрібно надавати довідки про зарплату за цей період. До 1 січня 2016 року по бажанням пенсіонера для розрахунку пенсії також може враховуватися ще й зарплата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року (за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами).

ПЕНСІЯ ПО ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА

Мені 59 років, я інвалід 2-ї групи і отримую пенсію держслужбовця по інвалідності (довічно). Загальний стаж роботи 37 років. Крім того, маю надбавку до пенсії як учасник бойових дій. Чи може моя дружина (теж пенсіонерка) претендувати на частину моєї пенсії в разі моєї смерті?

Да може. Дружинам померлих учасників бойових дій, визнаних за життя інвалідами, пенсії підвищуються на 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1.12.2011 - 800 грн). Крім того, Законом "Про державну службу" передбачено право на пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сім'ї померлого, який, зокрема, отримував пенсію за цим Законом. До непрацездатних членів сім'ї належить, зокрема, дружина, яка досягла пенсійного віку. Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який був держслужбовцем, на одного непрацездатного члена сім'ї - 70% суми зарплати померлого годувальника, а на двох і більше членів сім'ї - 90%. Однак слід враховувати, що, згідно зі ст. 10 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", людині, який має право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), буде призначений один з цих видів за його вибором. Як тепер, у зв'язку з пенсійною реформою, буде нараховуватися пенсія по втраті годувальника?

З прийняттям пенсійної реформи розрахунок пенсії у зв'язку з втратою годувальника не змінився. Згідно ст. 37 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вона як і раніше призначається: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50% пенсії за віком померлого годувальника; на двох і більше - 100% пенсії за віком померлого годувальника, які розподіляються між ними рівними частками.

[Money1]

ПЕНСІЯ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ І МІЛІЦІОНЕРІВ

Які зміни відбулися в пенсіях для військових льотчиків і працівників міліції? Чи залишається пільгова вислуга років?

Основна зміна - усунення можливості виходу на пенсію в 30-35 років. Починаючи з 1.10.2011 введено календарне обчислення вислуги років для визначення права на пенсію. 1 рік буде дорівнює 365 календарних днів. При цьому пільговий порядок обчислення вислуги років буде збережений: за 20 років вислуги (з урахуванням всіх пільг) - 50% грошового утримання (55% - для звільнених у відставку) та 3% за кожен рік вислуги понад 20 років, але не більше ніж 80 % грошового забезпечення. Передбачається і поступове збільшення вислуги років, що дає право на пенсію, з 20 календарних років і 6 міс. з 1.10.2011 до 25 календарних років в 2020 р, підвищуючи вислугу років, що дає право на призначення пенсії, щорічно на 6 міс. При цьому механізм виплати пенсії працюючим військовим пенсіонерам зберігається без змін.

ОДНОРАЗОВА ДОПОМОГА

Я медичний працівник, фармацевт. Зараз подаю документи на оформлення пенсії. Скажіть, чи маю я право на отримання одноразової допомоги при виході на пенсію? І якщо маю, яким документом можу керуватися?

Якщо ви мали право на пенсію за вислугою років, але їм не скористалися (і вам не призначали будь-яку іншу пенсію), то при призначенні пенсії за віком ви маєте право на одноразову виплату в розмірі десяти місячних пенсій, нарахованих на день виходу на пенсію. Виплата проводиться за умови, що на день досягнення пенсійного віку ви продовжуєте працювати на відповідній посаді в установах державної або комунальної форми власності, а також маєте необхідний стаж роботи на цих посадах (35 років для чоловіків і 30 років для жінок). Передбачено це пунктом 7 'розділу ХV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення одноразової допомоги, і механізм його виплати затверджений Кабінетом Міністрів України 23.11.2011 р

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Розрахунок пенсії по-новому для військових і медиків". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Матичак Тетяна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як буде нарахована пенсія, якщо у мене немає необхідних 30 років і не вдасться знайти роботу?
Коли мені нарахують 90% пенсії за віком (як інваліду 2-ї гр.)?
Як буде визначено мій заробіток за останні 3 роки перед виходом на пенсію, якщо загальний трудовий стаж складе 41,5 року?
Чи може моя дружина (теж пенсіонерка) претендувати на частину моєї пенсії в разі моєї смерті?
Як тепер, у зв'язку з пенсійною реформою, буде нараховуватися пенсія по втраті годувальника?
Чи залишається пільгова вислуга років?
Скажіть, чи маю я право на отримання одноразової допомоги при виході на пенсію?
І якщо маю, яким документом можу керуватися?