Строительство »

Глобус з трави: список країн з легальної марихуаною

  1. Де за марихуану не саджають до в'язниці
  2. Де дозволена медична марихуана

Де в світі легалізували марихуану

США

8 листопада в Каліфорнії, Массачусетсі, Мені та Неваді пройшли референдуми, на яких жителі підтримали пропозицію дозволити вживати марихуану в рекреаційних цілях людям старше 21 років. У консервативному штаті Арізона, що на кордоні з Мексикою, жителі виступили проти легалізації після того, як місцеві бізнесмени вклали мільйони доларів в боротьбу з «травичкою».

Легалізація марихуани в Каліфорнії - це серйозна перемога тих, хто виступає за лібералізацію законів про наркотики. За вживання конопель заради її дурманного ефекту в штаті проголосували 56 відсотків виборців. Дорослим людям старше 21 років дозволили курити і володіти до однієї унції «травички» (28,35 грама, приблизно одна склянка).

Каліфорнія - найбільш густонаселений регіон США. Тут живе 39 мільйонів людей, які, по оцінці Los Angeles Times, за рік викурять «травички» на 6 мільярдів доларів.

Каліфорнія в 1996 році стала першим штатом, в якому дозволили легально вирощувати і вживати марихуану в медичних цілях. Крім хворих на рак або розсіяний склероз «травку» стали виписувати тим, хто скаржився на поганий сон. У 2012 році на пляжах Каліфорнії з'явилися перші вендингові автомати з продажу конопель.

8 листопада в ще чотирьох штатах США - Флориді, Північній Дакоті, Арканзасі і Монтані - жителі проголосували за те, щоб дозволити використовувати марихуану з дозволу лікаря.

Після минулого голосування число американських штатів, в яких марихуана дозволена для рекреаційних або медичних цілей, зросла з 25 до 28. Ще кілька штатів дозволяють вживати коноплю за медичними показаннями в обмеженій кількості, наприклад, в їх число до нинішнього референдуму входила Монтана.

Вперше вживати марихуану в рекреаційних цілях, тобто для відпочинку та розваги, дозволили в штатах Колорадо і Вашингтон в 2012 році. Через два роки референдуми пройшли в Орегоні, на Алясці і в федеральному окрузі Колумбія, тобто, по суті, в місті Вашингтоні, столиці США. У деяких регіонах діють різні обмеження, наприклад, в Орегоні не можна вирощувати більше чотирьох кущів конопель, у Вашингтоні «травку» можна курити або обмінювати, але не можна продавати.

Сполучені Штати були однією з перших країн, де заборонили вживати марихуану. У 1937 році при адміністрації Франкліна Рузвельта прийняли закон, який заборонив напряму здійснювати, купувати і зберігати коноплю (але її дозволили використовувати для наукових або медичних цілей).

Однак в останні десятиліття ставлення влади США до каннабісу сильно змінилося. Починаючи з 1996 року, у багатьох штатах дозволили використовувати марихуану в медичних цілях, в деяких її декриміналізувати , Тобто скасували кримінальну відповідальність для тих, кого спіймали з невеликою кількістю марихуани «для особистого користування».

Адміністрація президента США Барака Обами нічого не робила проти легалізації наркотиків в окремих штатах. Сам Обама, який входив в «банду любителів косячков» в старших класах, вважає марихуану «пороком» і «шкідливою звичкою» , Яка, втім, не сильно відрізняється від цигарок чи алкоголю.

Але за федеральними законами США марихуана як і раніше залишається поза законом.

«Гровер (виробники марихуани. - Прим. Ред.), Продавці і навіть покупці піддадуться ризику, якщо наступна адміністрація президента і Конгрес вирішать, що федеральне законодавство повинно застосовуватися неухильно, - пише The Los Angeles Times в статті про референдум в Каліфорнії. - Навіть якщо цього не станеться, федеральний заборона створює проблеми. Федеральні закони про банківську справу ефективно не допускають магазини з продажу марихуани до банківських рахунків, забороняють їм приймати кредитні картки і платити податки в електронному вигляді, тому мільярди доларів потечуть по галузі у вигляді готівки (з усіма ризиками, які це може спричинити) ».

Обраний президент США Дональд Трамп говорив під час передвиборчої кампанії, що підтримує легалізацію медичної марихуани. «Відносно марихуани і легалізації, я вважаю, що це повинно бути питанням штатів, має поступово вирішуватися від штату до штату. Марихуана - це така велика штука. Я думаю, медичну потрібно дозволити, чи не так? Ви не згодні? Я так думаю. І тому я вважаю, що ми повинні залишити це на розсуд штатів », - сказав він в інтерв'ю The Washington Post у жовтні 2015 року.

Штати США, де можна легально курити марихуану

Штати США, де можна легально курити марихуану

Темно-зеленим кольором відзначені штати США, в яких марихуана дозволена в рекреаційних і медичних цілях, світло-зеленим - тільки в медичних цілях.

Уругвай

Уругвай став першою країною світу, в якій дозволено купувати, продавати, виробляти і курити «травку». Влада невеликій латиноамериканській країни оголосили про плани легалізувати марихуану в червні 2012 року, а в грудні 2013 роки сенат затвердив закон про державне регулювання ринку конопель . Колишній президент країни Хосе Мухіка, який підтримав легалізацію, говорив , Що закон позбавить наркоторговців доходів і дозволить людям рідше вдаватися до важких наркотиків.

За задумом влади, кожен житель Уругваю старше 18 років (але не іноземець!) може зареєструватися в національній базі даних і після спокійно купувати до 40 грамів «травички» на місяць. Виробляти коноплю стануть зареєстровані компанії, а продавати - аптеки, які отримали необхідну ліцензію. У кожній аптеці вирішено встановити сканери відбитків пальців, щоб ідентифікувати зареєстрованих покупців.

Заради ефективної боротьби з нелегальним наркобізнесом, коноплю в Уругваї вирішили продавати дешевше, ніж у дилерів, - по одному долару за грам. Для порівняння: в Росії і багатьох країнах Європи вартість одного грама на нелегальному ринку починається від 10-15 доларів.

Також жителям Уругваю дозволили вирощувати вдома до шести кущів конопель, однак в рік з них можна збирати не більш 480 грамів «трави». До серпня 2015 року в місцевому Інституті регулювання і контролю марихуани зареєструвалися 5,2 тисячі індивідуальних гроверів. Вирощування конопель без реєстрації незаконно.

Крім того, уругвайці можуть об'єднуватися в клуби по 15-45 чоловік, щоб разом вирощувати в рік до 99 рослин. Перші клуби почали отримувати державну реєстрацію в жовтні 2014 року, і через два роки в країні зареєстрували близько 20 таких садівничих товариств. Членство в клубі може коштувати від 20 до 1800 доларів на місяць.

В Уругваї створили дві ліцензовані компанії, які почали професійно культивувати і виробляти марихуану для місцевих аптек. У рік вони можуть виростити до чотирьох тонн марихуани. Всього уряд отримав 22 заявки на створення таких компаній, проте відхилило більшість з них.

Марихуану хотіли почати продавати в 2014 році, але запуск відклали. У травні 2016 року уряд Уругваю оголосило , Що в липні компанії відвантажать в аптеки першу коноплю трьох різних сортів . Однак про початок продажів поки не повідомлялося.

За офіційною інформацією, не менше 50 аптек подали заявки, щоб легально продавати марихуану. Однак, як стверджують місцеві торгові асоціації, в дійсності тільки 10 аптек готові цим займатися. В уряді ж розраховують, що «траву» почнуть продавати 100 аптек з 19 провінцій і міст країни.

В адміністрації президента Уругваю пояснили затримки з початком продажів тим, що влада розробляє стратегію, яка дозволить захистити рядових громадян країни від марихуани. Згідно із законом 2013 року, в Уругваї заборонено рекламувати як продаж, так і куріння конопель.

Де хочуть легалізувати марихуану

Канада

Канада може стати другою країною світу (після Уругваю), де повністю легалізована марихуана. У 2017 році уряд винесе на розгляд парламенту законопроект про вільний продаж марихуани, повідомила 20 квітня 2016 року міністр охорони здоров'я Канади Джейн Філпотт. Деталі законопроекту поки невідомі, але, за словами міністра, марихуана «не потрапить в руки дітей і не стане приносити прибуток злочинцям». Заява Філпотт прозвучало в день, коли прихильники легалізації конопель по всьому світу відзначали своє неофіційне свято .

Легалізація марихуани в Канаді - це одне з головних передвиборних обіцянок прем'єр-міністра країни Джастіна Трюдо. Він очолює Ліберальну партію, яка після виборів в жовтні 2015 року змістила правившую Консервативну партію. Після обіцянки Філпотт легалізувати канабіс представники консерваторів заявили, що уряд збирається «відчинити перед молоддю двері до марихуани».

Якщо парламент підтримає закон про марихуану, то Канада стане найбільшою із західних країн, де вона легалізована.

Поки що в Канаді можна легально володіти, споживати і вирощувати марихуану лише в лікувальних цілях. Спочатку пацієнти могли вживати тільки висушені квіти канабісу, однак зараз їм дозволено використовувати конопляну олію і продукти на його основі, наприклад, печиво або кекси.

У канадському Ванкувері, який знаходиться на кордоні з США, як і в Каліфорнії свого часу, медичну марихуану виписують людям, які скаржаться на поганий сон. У середини 2015 року в місті працювало близько 80 магазинів, в яких продавали коноплю.

Де за марихуану не саджають до в'язниці

Іспанія

У лютому 1992 року в Іспанії прийняли закон, який відніс вживання марихуани до адміністративних правопорушеннях. За зберігання «травички» або куріння на вулиці світить штраф 300 євро. Кримінальне переслідування загрожує тільки в разі, якщо у людини знайшли більше 40 грамів канабісу. За вирощування марихуани на продаж і її поширення загрожує від одного до трьох років в'язниці.

Курити коноплю в громадських місцях не можна , Тому її вживають будинку або в спеціалізованих клубах любителів марихуани, яких в Іспанії близько 500.

Португалія

З 1 липня 2001 року в Португалії скасували кримінальне покарання за зберігання будь-яких наркотиків від «травички» до героїну, у випадках, коли їх використовують для особистих цілей. Наркотики як і раніше заборонені, проте їх зберігання (при певних обмеженнях) не призведе до судового розгляду. Продаж вважається кримінальним злочином.

У Португалії дозволено зберігати при собі по одному граму героїну, МДМА або амфетаміну, два грами кокаїну або до 25 грамів конопель. Поліцейські не затримують людей з такою кількістю наркотиків, а виносять їм попередження або направляють в так звані «роз'яснювальні комісії», до складу яких входять правові та соціальні експерти, а також психологи. Якщо людина кілька разів постане перед такою комісією, то його можуть відправити на лікування.

Після декриміналізації зберігання наркотиків в Португалії різко сповільнилося розповсюдження ВІЛ-інфекції, стало менше смертей від передозувань і людей з героїнової залежністю. Якщо в кінці 1990-х героїн вживали 100 тисяч жителів, то зараз - 50 тисяч, причому багато з них перебувають на замісній терапії.

Нідерланди

Нідерланди - це одна з небагатьох країн, де з 1972 року офіційно поділяють наркотики на важкі і легкі. До останніх, зокрема, відносять марихуану і галюциногенні гриби. Незважаючи на широко поширену думку, що в Нідерландах легалізована марихуана, на ділі зберігання, виробництво і продаж будь-яких наркотиків незаконні. Однак за зберігання до 30 грамів конопель загрожує тільки адміністративне покарання, тобто штраф. Про повну легалізацію мови не йде, хоча цю тему в Голландії обговорюють з кінця 1970-х.

В Амстердамі, Роттердамі, Гаазі, Утрехті і ще приблизно 100 містах Голландії працюють кофешопи, у яких є офіційні дозволи на продаж марихуани та інших легких наркотиків. Кофешопи покликані захистити тих, хто курить «травку» або їсть гриби, від людей, що вживають героїн та інші важкі наркотики. Люди старше 18 років можуть щодня купувати в кофешопах до п'яти грамів конопель. Купівля наркотиків на вулиці незаконна.

У 2012 році суд дозволив не пускати туристів в кофешопи, однак ця вимога не відноситься до Амстердаму і деяким іншим великим містам.

Бельгія

У 1998 році в Бельгії прийняли закон, який відніс марихуану до слабких наркотиків, а в 2003 році парламент прийняв закон, яким дозволив вживати такі наркотики. Хоча марихуана залишилася в списку заборонених препаратів, місцевим жителям дозволили мати при собі до трьох грамів конопель і вирощувати одну рослину. Марихуану можна курити в громадських місцях, але можна, можливо під час їзди за кермом автомобіля.

Великобританія

У 2002 році влада Великобританії перевели марихуану з класу B до класу С, до якого, зокрема, також відносяться стероїди. Це означає, що зберігання невеликої ваги конопель і її похідних не рахується злочином, а оборот марихуани знаходиться під контролем держави. При цьому поліція залишила за собою право затримувати любителів «косяків» в «важких» випадках, наприклад, коли марихуану курили в присутності дітей.

Німеччина

За законами країни, поліція Німеччини не переслідує громадян за зберігання «незначної кількості» наркотиків, куплених для особистого споживання. Однак поліція може затримати за куріння марихуани в громадських місцях, наприклад, в школі, або в присутності дітей. Однак положення закону настільки розпливчасті, що в різних федеральних землях поліція вважає «незначним» різну кількість наркотиків. У більшості випадків зберігання менше 5 грамів твердження не мають .

У травні 2016 року уряд ФРН підтримало законопроект про легалізацію медичної марихуани. Міністр охорони здоров'я Німеччини Герман Грое говорив, що коноплю зможуть отримати важкохворі пацієнти, яким не допомогли інші методи лікування. Вирощувати коноплю стануть в Федеральному інституті ліків і медичних виробів, продавати - в аптеках за рецептом лікаря в рамках медичного страхування. Законопроект внесли на розгляд парламенту, проте Бундестаг поки не прийняв його, очікується, що закон вступить в силу до весни 2017 року.

До цього моменту жителі Німеччини можуть отримувати медичну марихуану тільки в разі, якщо у них є спеціальний дозвіл. Станом на квітень 2016 року, коноплю отримували 647 осіб.

Чехія

1 січня 2010 року в Чехії вступило в силу розпорядження уряду, яке регулює зберігання «невеликої кількості наркотиків». З цього часу в країні можна мати при собі до 15 грамів марихуани, п'ять грамів гашишу, півтора грама героїну, один грам кокаїну, два грами первитина (вуличне назва метамфетаміну). Також уряд відносить до провини, а не кримінальним злочинам вирощування п'яти кущів конопель. З 1 квітня 2013 року в Чехії дозволено продавати марихуану в аптеках за рецептом лікаря.

З 1 квітня 2013 року в Чехії дозволено продавати марихуану в аптеках за рецептом лікаря

Мальта

У 2015 році влада Мальти виключили зі списку кримінальних злочинів зберігання невеликої кількості марихуани і ряду інших наркотиків. Поліція не стане залучати до кримінальної відповідальності тих, кого спіймали на 3,5 грама коноплі, двома грамами інших наркотиків або двома таблетками екстазі. Порушникам буде загрожувати штраф від 65 до 125 євро або від 50 до 100 євро у випадку з каннабісом.

Люксембург

У Люксембурзі зберігання і вживання марихуани на відміну від інших нелегальних наркотиків не є кримінальним злочином. За це правопорушення передбачений штраф в розмірі від 250 до 2500 євро. В останні роки в країні обговорюють повну декриміналізацію вживання марихуани.

Еквадор

В Конституції Еквадору від 2008 року сказано, що вживання наркотиків - це не злочин, а медична проблема. В країні дозволено зберігати для особистого споживання 10 грамів конопель або гашишу, до чотирьох грамів опію, 100 міліграмів героїну, п'ять грамів кокаїну, 80 міліграмів метамфетамінів або МДМА, а також 0,020 міліграма ЛСД.

Мексика

У 2009 році президент Мексики Феліпе Кальдерон підписав закон, яким дозволив зберігати і перевозити невелику кількість наркотиків: два грами опію, 50 міліграм героїну, п'ять грамів марихуани, 500 міліграм кокаїну, 40 міліграмів метамфітаміна і 0,015 міліграма ЛСД.

Колумбія

У серпні 2015 року президент Колумбії Хуан Мануель Сантос дозволив зберігати до 20 грамів конопель і вирощувати 20 рослин в особистих цілях. У грудні того ж року він дозволив вирощувати і вживати марихуану в медичних і наукових цілях. При цьому мови про повну легалізацію не йде.

Парагвай

У 1988 році влада Парагваю дозволили зберігати для особистого використання до двох грамів кокаїну або героїну і до 10 грамів конопель.

Аргентина

У 2009 році Верховний суд Аргентини виключив зі списку кримінальних статтю про зберігання конопель, тим самим дозволивши палити марихуану «в невеликих розмірах» в приватних місцях.

Бразилія

У Бразилии марихуана находится под заборонено, однак за ее зберігання (як и за зберігання будь-якіх наркотіків), що не грозит тюремне ув'язнення. У 2006 году в стране прийнять закон, Який ввів для наркоманів Альтернативні види наказание. У тому ж році влада ухвалила нові поправки, які розділили наркоторговців і тих, хто вживає наркотики.

Венесуела

У 1993 році Венесуела замінила тюремне ув'язнення на «заходи соціального впливу» тим, кого затримали з двома грамами кокаїну або 20 грамами конопель. Людей, заарештованих за зберігання наркотиків для особистого використання, відправляють на лікування.

Камбоджа

У Камбоджі марихуана незаконна, однак кхмерские влади роблять виняток для тих, хто використовує «травку» в медичних цілях або в кулінарії. Саме тому в місцевих ресторанах відкрито продають Happy Pizza з коноплею, а на ринках - «веселі» кондитерські вироби.

Чилі

У лютому 2005 року влада Чилі прийнять закон, який декриміналізувати вживання будь-яких наркотиків, в тому числі марихуани, в особистих цілях в приватній обстановці. У кожному конкретному випадку питання про те, чи йде і мова про особистому володінні або ж про продаж наркотиків, залишили на розсуд суддів. Тих, кого спіймали на «травичкою», можуть оштрафувати, відправити на громадські роботи або реабілітацію.

Ямайка

Довгий час марихуана на Ямайці перебувала поза законом, хоча вона тісно пов'язана з культурою острова. У лютому 2015 року в країні набув чинності закон, який дозволяє мати при собі до двох унцій канабісу (56 грамів) і вирощувати не більше п'яти кущів.

Австралія

У лютому 2016 року парламент Австралії ухвалив поправки до закону про наркотики, яким Дозволи використовувати марихуану в медичних цілях на федеральному рівні. Хоча рекреаційне використання каннабіса як і раніше залишається незаконним, в країні не проводять каральну антинаркотичну політику (хоча за контрабанду 100 кілограмів конопель загрожує довічне ув'язнення).

В окремих регіонах Австралії за зберігання і вирощування марихуани грозит штраф, а не в'язниця. У Австралійської столичної території за зберігання до 25 грамів конопель світить штраф в 100 австралійських доларів (75 доларів США). У Західній Австралії людей, спійманих на 10 грамами конопель, відправляють на консультації до психологів. При цьому в Новому Південному Уельсі, Квінсленді, Вікторії і Тасманії зберігання і вживання коноплі вважається кримінальним злочином, але зазвичай винних відправляють не в тюрму, а на навчання або лікування.

Північна Корея

Правовий статус конопель в КНДР до кінця невідомий. як стверджують Huffington Post и Vice , В Північній Кореї дозволено вільно курити марихуану, яка росте в країні як бур'ян. Британська газета The Guardian назіває легалізацію каннабіса в КНДР міфом. За злочини в сфері наркотиків в країні загрожує смертна кара або ув'язнення в трудовому таборі, проте до кінця не зрозуміло, відправляють чи в тюрму за зберігання невеликої кількості «трави».

Де дозволена медична марихуана

Ізраїль

Починаючи з 1994 року, в Ізраїлі дозволено вживати марихуану з дозволу лікаря людям, які страждають від онкологічних захворювань, хвороби Паркінсона, розсіяного склерозу, хвороби Крона, хронічних болів або посттравматичного стресового розладу. Виробництво медичної «трави» знаходиться під строгим контролем держави. При цьому рекреаційне використання марихуани незаконно.

Данія

У 2011 році Датське медичне агентство схвалив три сорти медичної конопель, яку дозволяють застосовувати хворим на рак або розсіяний склероз. Поки що гашиш і інші форми марихуани знаходяться під забороною, але з 2018 року в якості експерименту їх призначатимуть деяким хворим з раком, склерозом, травмами спини або хронічними болями.

Австрія

Австрійський закон «Про наркотичні речовини», прийнятий в 1998 році, розділяє виробників наркотиків і тих, хто вживає їх через проблеми зі здоров'ям. Покарання залежить від того, до якої групи належить порушник. У списку кримінальних злочинів в Австрії немає вживання наркотиків, однак за зберігання в особистих цілях загрожує арешт на шість місяців або штраф.

В Австрії дозволено використовувати марихуану в медичних або наукових цілях.

Також медична марихуана дозволена в Македонії, Хорватії, Румунії, Нової Зеландії, Пуерто-Ріко, Туреччини та ряді інших країн.

Що загрожує за марихуану в Росії

У Росії марихуану входить в I список заборонених речовин, які повністю вилучені з цивільного обороту. За вживання наркотиків без призначення лікаря в Росії грозит штраф від 4 до 5 тисяч рублів або арешт на строк до 15 діб. аналогічне покарання предусмотрена за придбання, зберігання, перевезення, виготовлення і переробку наркотиків без мети збуту.

Однак за зберігання марихуани в Росії можуть притягнути до кримінальної відповідальності, якщо мова йде про «значному розмірі». Максимальне покарання за 228-ю статтею КК Росії ставити три роки позбавлення волі. До «значного розміру» відносять шість грамів конопель або два грами гашишу.

За культивування конопель, маку та інших нарковмісних рослин передбача адміністративна або кримінальна відповідальність. За вирощування до 20 рослин конопель грозит штраф у розмірі від однієї до п'яти тисяч рублів або арешт на 15 діб. Якщо кущів більше, то гровера можуть оштрафувати на 300 тисяч рублів або посадити на два роки.

Під «культивуванням» російську владу розуміють «Створення спеціальних умов для посіву», сам посів, вирощування, «вдосконалення технології вирощування, виведення нових сортів, підвищення врожайності і стійкості до несприятливих метеорологічних умов».

Я думаю, медичну потрібно дозволити, чи не так?
Ви не згодні?