Строительство »

Виплати на дитину 2017 Україна: що потрібно знати, Оглядач

Незважаючи на приказку "Дав Бог дитину, дасть і на дитину", багато жінок розраховують на допомогу від держави.

Як держава допомагала сім'ям з дітьми у 2017 році, розберемося в цій статті. Йтиметься про стандартні випадки вагітності і пологів.

Я стала мамою в червні 2015 року та, як з'ясувалося, за цей час сума виплат на дитину не змінилася. Багато мам вважають, що допомога занадто мала і незначна, інші раді і крихтах, а треті взагалі згадують про те, що такі виплати в багатьох країнах - атавізм. У країнах Європи, наприклад, декрет набагато менше українського, а кожній породіллі дарують "ящик з доданим" для малюка на перших порах, а не гроші протягом тривалого періоду.

Правда, варто відзначити, що завдяки тому, що всі зарплати "білі", за декрет жінки розвинених країн отримують набагато більше грошей, ніж наші. У багатьох фірмах прийнято робити вагітної співробітниці подарунок у вигляді конверта і, що цікаво, більшу частину грошей збирають не співробітники, а дарує від фірми і від себе начальник або директор.

Але це традиції Європи, а нам, мабуть, варто згадати про українську реальність.

Українська жінка в очікуванні дива може розраховувати на два види виплат:

Допомога при вагітності та пологах

Незважаючи на приказку Дав Бог дитину, дасть і на дитину, багато жінок розраховують на допомогу від держави

Особисте страхування

Отже, в 30 тижнів, зазвичай на 7 місяці вагітності, за законодавством України жінка йде в оплачувану декретну відпустку. Він триває 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після. А якщо мама народила двох або більше дітей, а також при ускладнених пологах (кесарів розтин) відпустка збільшується до 70 днів.

Саме за таку кількість днів майбутня мама отримає "декретні". Їх відразу перераховують на картку ще до пологів. У разі ускладнених пологів або багатоплідної вагітності гроші доплатять вже після народження дитини \ дітей.

Зазначу, що декретні - це гроші, які безпосередньо виплачує держава. Тобто ваш роботодавець не має абсолютно ніякого відношення до цих грошей. Якщо у вас офіційна зарплата 3200, а на ділі 2500, то саме стільки грошей, помножених на кількість місяців, ви і отримаєте. Йдеться про середньої річної зарплати.

Я знаю, що бували такі випадки, коли нормальний роботодавець вручав співробітниці конверт з кількома неофіційними зарплатами, так би мовити в знак поваги. Але такі випадки - рідкість в Україні.

Як отримати "декретні"

економічні вісті

Майбутня мама отримує в жіночій консультації лікарняний лист - документ, який дає їй право на одержання допомоги, належне всім жінкам (в тому числі і неповнолітнім), незалежно від того, застраховані або не застраховані вони в системі загальнообов'язкового державного соцстрахування.

Це допомога нараховується в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу і виплачується за місцем роботи, причому виплата робиться відразу за весь період відпустки.

Якщо жінка безробітна, документи на виплату оформляються в соцзабезі за місцем реєстрації.

Зазначу, що Кабмін збільшив розмір допомоги по вагітності та пологах незастрахованим особам в грудні 2017 року до 1 850 грн. З грудня 2016 року ця сума була на 200 грн нижче, тобто 1 650 грн.

Одноразова допомога при народженні дитини

В останні роки допомога при народженні виплачується в сумі 41 280 грн. Сума виплати не залежить від того, який за рахунком дитина в сім'ї - перший, другий чи третій, як це було раніше.

Допомога виплачується одноразово в сумі 10: 320 грн., Решта суми розподіляється в наступні 36 місяців рівними частинами по 860 грн. у місяць.

Виняток лише для тих матерів, які народили дитину до 30 червня 2014 року Такі мами отримують встановлену на дату народження малюка суму: на першу дитину - 30 960 грн, на другу - 61 920 грн., На третю і наступну дитину - 123 840,00 грн.

Як виглядає отримання одноразової допомоги

Насправді система досить зручна. Після народження дитини треба принести свідоцтво про народження дитини та паспорт мами чи тата в соцзабез. Отримають виплати може хтось один з батьків. У вас запитають номер карти, на яку ви бажаєте отримувати виплати. Потім треба звернутися до свого відділення банку і все, через деякий час ви отримаєте 10 тисяч з копійками, а потім по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Після того, як ви отримаєте одноразову допомогу, до вас в гості можуть прийти соцпрацівники, щоб перевірити, в яких умовах утримується дитина, чи є він взагалі в природі і як виглядає ваш будинок.

До мене, наприклад, ніхто не приходив, а ось до подруги прийшли чисто формально. З порога жінка дізналася у подруги не наркоманка чи вона, коли та відповіла щось в дусі "Начебто немає", попрощалася і пішла. Виходить, що в таких випадках держава може виплачувати гроші не за "адресою" і пропускати дуже важливі випадки з сім'ями алкоголіків і наркоманів. Тобто недосконалість в цій системі виплат є, але закривати очі на подібні випадки нам не вперше.

Особистий досвід

Багато українців критикують систему виплат на дитину, мовляв, працюємо, податки платимо, а у відповідь мізерні гроші. Я давно вважаю, що податкова система в Україні є недосконалою і на пенсію та інші виплати розраховувати немає сенсу.

Знаючи, що моя офіційна зарплата далека від досконалості і абсолютно мізерна, я прийняла рішення працювати до останнього. На 7 місяці я пішла в декрет і продовжила працювати без всяких пільг на увазі мого стану. Мене, звичайно відпускали, раз на кілька тижнів в жіночу консультацію, але не більше. 1 червня я пішла у відпустку, а 13 червня вже стала мамою.

Через чотири місяці я повернулася на роботу, правда, завдяки лояльності роботодавця змогла працювати з дому.

"Декретні" гроші практично відразу на 7 місяці я отримала у вигляді однієї суми на карту, на яку мені нараховували зарплату. Після народження дитини я віднесла документи в соцзабез, це зайняло не більше 7 хвилин, потім кілька хвилин в банку і все, буквально через місяць-півтора мені нарахували на ту ж карту 10 тисяч з копійками.

Тепер кожен місяць до 10 числа я отримую 860 грн.

Зазначу, що на 10 тисяч ми відразу ж купили малюкові запас памперсів і всякі штуки, без яких ростити дитину було б не так комфортно. Це було приємним підмогою, без якого ми б тепер впоралися.

Єдине розчарування, що 860 грн - це навіть не два великих боксу з памперсами, а один. 860 грн - це 8 пачок хорошою каші для малюка або кілька іграшок.

Тепер, коли памперси і дитяча каша нам не потрібні, я намагаюся витрачати ці гроші на книги для малюка або іграшки.

З іншого боку, знаючи багато випадків, де в сім'ях з дітьми кожна копійка на рахунку, навіть 860 грн можуть зробити погоду, не кажучи вже про 10 тисяч гривень. Тому, отримуючи гроші я завжди намагаюся витратити їх на щось корисне для дитини.

У свою чергу хочу обнадіяти тих жінок, які вважають, що народжувати дитину дорого і їм не по кишені. Повірте, в вашому оточенні обов'язково знайдеться пару подруг або знайомих, які з радістю подарують вам речі, іграшки своїх дітей. Памперси - дорога стаття витрат, але завдяки прогресу на прилавках магазинів можна знайти як дешеві, так і дорогі підгузники.

З власного досвіду скажу, що завдяки відомому сайту оголошень ви зможете дозволити собі майже все. Багато речей віддають даром, деякі за копійки. І навіть за 860 грн від держави щомісяця можна купити потрібні і важливі речі для вашої дитини. Головне потім не забути ці речі комусь дарувати або просто жертвувати на благодійність.

замість постскриптума

Якщо на початку мізерна виплата в 34 долара (еквівалент 860 грн) мене дратувала, то з часом я стала навіть трохи вдячна державі за це. Але, з огляду на тенденції розвитку економіки та оподаткування в Україні закрадається така думка, що, мабуть, моє покоління буде останнім з могікан, хто отримував допомогу на дитину, не кажучи вже про пенсії ...

Ми в Telegram ! Підписуйся! Читай тільки краще!