Строительство »

Де і як отримати декретні виплати в 2019 році?

 1. На які виплати після народження дитини можуть розраховувати батьки?
 2. Виплата при ранній постановки на облік у зв'язку з вагітністю
 3. Одноразова виплата у зв'язку з народженням дитини
 4. Щомісячна допомога по догляду за дитиною в 2019 році
 5. Виплати декретних матері дитини військовослужбовця строкової служби
 6. Розмір допомоги по вагітності та пологах в 2019 році

Сім'ї, які очікують народження першої дитини часто цікавляться, де і як виплачуються декретні, в які терміни і куди необхідно звернутися за призначенням допомоги. Щоб уникнути проблем з виплатами декретних і отримати їх в повному об'ємі і точно в строк ми і підготували для вас цю публікацію. В рамках соціальної допомоги декретні виплати в 2019 році здійснюються на підставі Федерального закону N 81-ФЗ «Про державну допомогу громадянам, які мають дітей» від 19 травня 1995 року. Якщо жінка одночасно отримує право на допомогу по догляду за дитиною і допомога по вагітності та пологах, то вона може вибрати лише одне з цих посібників, одночасне отримання двох таких виплат недоступне!

Право на допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами мають жінки, що підлягають обов'язковому соціальному страхуванню на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством; жінки, звільнені у зв'язку з ліквідацією організацій, припиненням фізичними особами діяльності в якості індивідуальних підприємців, припиненням повноважень нотаріусами, які займаються приватною практикою, і припиненням статусу адвоката, а також у зв'язку з припиненням діяльності іншими фізичними особами, чия професійна діяльність відповідно до федеральних законів підлягає державній реєстрації і (або) ліцензуванню, протягом дванадцяти місяців, що передували дню визнання їх у встановленому поряд ке безробітними; жінки, які навчаються за очною формою навчання в професійних освітніх організаціях, освітніх організаціях вищої освіти, освітніх організаціях додаткової професійної освіти і наукових організаціях; жінки, які проходять військову службу за контрактом, службу в якості осіб рядового і начальницького складу в органах внутрішніх справ, у військах національної гвардії, в Державній протипожежній службі, в установах і органах кримінально-виконавчої системи, в митних органах; жінки при усиновлення ними дитини (дітей).

На які виплати після народження дитини можуть розраховувати батьки?

Коли батьки готуються до народження довгоочікуваного малюка, їм доведеться зіткнутися не тільки з приємними клопотами, а й значними грошовими витратами. Невелика матеріальна підтримка надається на державному рівні, і батьки отримують різні посібники, пов'язані з появою на світ дитини.

Відповідно до ФЗ «Про державну допомогу громадянам, які мають дітей» від 19.05.1995 року №81-ФЗ , До числа подібних посібників відносяться:

 1. Оплата лікарняного листа в зв'язку з вагітністю та пологами.
 2. Одноразова фінансова допомога, яка пов'язана з народженням дитини.
 3. Посібник за ранню постановку в медичний заклад на облік у зв'язку з вагітністю.
 4. Матеріальна допомога, що виплачується раз на місяць, яка пов'язана із здійсненням догляду за дитиною.
 5. Допомога матеріального плану дружині і дитині військовослужбовця, що проходить строкову службу.

Крім згаданих вище фінансових виплат, велика частина регіонів виплачує допомогу на місцевому рівні в зв'язку з народженням малюка. Суму допомоги регіони встановлюють самостійно, і вона безпосередньо пов'язана з добробутом регіону.

Сума може мати істотні відмінності, якщо проводити порівняльний аналіз по регіонах.

Виплата при ранній постановки на облік у зв'язку з вагітністю

Тільки ті жінки, які офіційно працевлаштовані, право претендувати на допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами. Це відбувається тому, що у цій підставі виплата декретних є фактичною оплату за лікарняним листком за той часовий проміжок, що жінка буде відсутній на робочому місці в останні місяці перед народженням малюка і в перші місяці після пологів.

До того ж, лише для працевлаштованих жінок держава передбачила грошову виплату за своєчасний облік по вагітності (до 12 тижнів). Дана допомога виплачується в якості доповнення до допомоги по вагітності та пологах, якщо у жінки є відповідний документ з медичного закладу.

Терміни виплат декретних у зв'язку з вагітністю та пологами безпосередньо пов'язані з терміном вагітності. У медзакладі, де спостерігається майбутня мати, після настання 30 тижнів вагітності, їй видається довідку про ранній обліку по вагітності і лікарняний лист - дані папери слід віднести на роботу.

Якщо звернутися до ст. 12 закону «Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством» від 29.12.2006 року №255-ФЗ , То там прописано, що жінці необхідно надати на роботу лікарняний не пізніше 6 місяців з дати, до якої він був виданий.

У разі якщо термін обігу за виплатою був пропущений, то рішення про оплату лікарняного буде приймати орган соціального страхування. Саме він визначатиме, наскільки причина пропуску строку звернення за допомогою була поважною.

Часто жінки ставлять питання, в які терміни роботодавець зобов'язаний перерахувати гроші за лікарняним листком, так як нерідко відбуваються ситуації, коли керівництво знаходять безліч застережень, щоб не здійснювати виплату.

У статті 15 закону №255-ФЗ чітко обумовлено, протягом якого терміну повинні виплатити декретні в 2019 році у зв'язку з вагітністю та пологами - з моменту, коли жінка здасть лікарняний лист, протягом 10 днів посібник має бути нараховано, тобто повинна бути встановлена ​​підлягає виплаті сума.

Терміни декретних виплат в 2019 році, залежать від дати, яка встановлена ​​в організації (де працювала жінка, що пішла в декрет) для видачі авансу, заробітної плати та інших виплат. У найближчий після призначення допомоги встановлений день, виплата повинна бути проведена.

Потрібно враховувати, що якщо виплата намічається на кінець року або на початок наступного, можуть трапитися затримки в зв'язку з формуванням і здачею звітів. Робіть знижку на це. Але якщо покладена виплата не приходить протягом 60 днів, то тут вже потрібно вживати жорстких заходів і скаржитися на роботодавця.

Одноразова виплата у зв'язку з народженням дитини

Кожен громадянин, на якого поширюється закон №81-ФЗ, ставши батьком, має право отримати один раз виплату, пов'язану з народженням малюка. Можна говорити про те, що ця виплата здійснюється на дитину і її отримати може один з батьків. Якщо поповнення в родині ознаменувався народженням кількох дітей, то виплата буде проведена на кожну дитину.

Якщо мова йде конкретно про цю виплату, то тут має принципове значення офіційне працевлаштування батьків малюка:

 1. Якщо обоє батьків офіційно влаштовані, то будь-який з них може отримати цю виплату за вибором. Але другого з батьків знадобиться взяти з роботи довідку про те, що в його організації дана грошова виплата не призначалася і не виплачувалася.
 2. У разі якщо батьки дитини не мають офіційного місця роботи, то одному з них знадобиться відвідати органи соціального захисту населення за місцем реєстрації.
 3. Якщо один з батьків працює на офіційній основі, а другий ні, то грошову виплату у цій підставі буде отримувати працевлаштований офіційно батько за місцем своєї роботи.

За коштами в зв'язку з появою дитини потрібно звернутися протягом півроку після того, як малюк з'явився на світ. Якщо батьки не встигли в даний термін звернутися до відповідних інстанцій, то грошові кошти виплачені не будуть.

Якщо звернутися до наказу Міністерства охорони здоров'я РФ від 23.12.2009 р №1012н , То там сказано, що допомога повинна бути призначена не пізніше 10 днів з моменту звернення одним з батьків. Йдеться про термін розгляду документів і прийняття рішення про право батьків отримати грошові кошти.

Громадянину, який працює, зобов'язані виплатити допомогу протягом 10 днів безпосередньо в касі організації готівкою або перевести на ощадну книжку або картку. Якщо громадянин не працює, то він повинен отримати виплати на дітей не пізніше 26 числа наступного місяця. Непрацюючі громадяни отримують допомогу перекладом черга пошту, на ощадкнижку або безготівковим переказом на карту банку.

Щомісячна допомога по догляду за дитиною в 2019 році

Величезне значення для отримання щомісячних грошових коштів, з цільовим призначенням для догляду за дитиною має офіційне працевлаштування батьків. Але, на відміну від виплати при народженні малюка, допомога буде надана особі, яка фактично доглядає за дитиною. Це може бути як батько папа або мама, так і інший родич.

Робимо висновки: якщо громадянин офіційно працював до того, як вийти у відпустку по догляду за дитиною , То йому слід звернутися за призначенням даного виду допомоги в свою організацію. Якщо громадянин до моменту здійснення догляду за дитиною не працює, то йому для отримання допомоги знадобиться звернутися до органів соціального захисту за місцем проживання.

Даний вид декретних виплат сплачується щомісячно, за загальними правилами - з дня народження дитини і до півтора років або з дня закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами і до півтора років. Це в тому випадку, якщо жінка офіційно працює, і брала лікарняний по вагітності та пологах.

Після звернення протягом 10 днів посадові особи зобов'язані прийняти відповідне рішення про виплату матеріальної допомоги.

За отриманням грошових коштів по догляду за дитиною потрібно звернутися не пізніше 6 місяців після того, як дитині виповнилося 1,5 року. В іншому випадку позитивне або негативне рішення про виплату допомоги приймають співробітники соцстраху.

Буде проаналізовано, які причини сприяли тому, що документи на допомога не були подані у визначений термін - поважні або неповажні.

Виплати декретних матері дитини військовослужбовця строкової служби

За грошовими виплатами, які передбачені для подружжя та дитини військовослужбовця-строковика необхідно відвідати органи соціального захисту за місцем проживання - це правило поширюється як для працюючих, так і непрацюючих осіб.

Грошова допомога дружині військовослужбовця-строковика буде виплачено один раз однією сумою. За даним видом матеріальної допомоги чоловіка строковика має право в тому випадку, якщо термін її вагітності перетнув позначку в 180 днів, але не пізніше ніж півроку після того, як її чоловік відслужив. Якщо громадяни не скористалися своїм правом і не звернулися за посібником у визначений термін, грошові кошти виплачуватися не будуть.

Декретні виплати по догляду за дитиною військовослужбовця-строковика, здійснюються щомісяця. Отримувати їх може як мати дитини, так і будь-який з родичів, який взяв декретну відпустку, наприклад бабуся чи дідусь дитини. Матері будуть платити від дня народження малюка, але не раніше початку служби батьком дитини, і до досягнення дитиною трирічного віку, але не пізніше закінчення служби батька дитини.

У десятиденний термін звернення за даними виплатами має бути розглянуто. Наказ Міністерства охорони здоров'я РФ №1012н визначає, в який термін повинні виплатити декретні даного виду. Одноразова виплата дружині проходить строкову службу військового, буде виплачена не пізніше 26 числа місяця, наступного за зверненням. Допомогу на дитину строковика має виплачуватися не пізніше 26 числа кожного місяця.

Розмір допомоги по вагітності та пологах в 2019 році

Розмір декретних виплат в 2019 році залежить від статусу одержувачки (або одержувача, якщо в декретну відпустку йдуть батько дитини або інший родич):

 • Працюючі жінки отримують допомогу в розмірі 100% середнього заробітку
 • Звільнені в зв'язку з ліквідацією організації - в розмірі 300 рублів
 • Студентки - в розмірі стипендії
 • Військовослужбовці-контрактниці - в розмірі грошового забезпечення

Якщо стаж застрахованої жінки становить менше шести місяців, вона має право розраховувати на допомогу по догляду за дитиною в розмірі не вище МРОТ (Мінімального розмір оплати праці, який з 1 січня 2019 року становить 11 280 рублів на місяць).

Допомога по вагітності та пологах розраховується виходячи із середньої заробітної плати і не залежить від трудового стажу співробітниці. Для зручності розрахунок декретних можна представити у вигляді такої схеми: Допомога по вагітності та пологах в 2019 році = доходи за 2 календарні роки (що передують року настання декрету) / кількість днів в цьому періоді * кількість днів декрету.

На які виплати після народження дитини можуть розраховувати батьки?
На які виплати після народження дитини можуть розраховувати батьки?