Строительство »

Чи можна купити частку в квартирі за маткапітал?

JenkoAtaman / Fotolia   Можливість покупки частки в квартирі за допомогою маткапіталу залежить від того, виділена вона в натурі чи ні JenkoAtaman / Fotolia

Можливість покупки частки в квартирі за допомогою маткапіталу залежить від того, виділена вона в натурі чи ні. Іншими словами, якщо мова йде, наприклад, про матір з двома дітьми, яка хоче придбати кімнату в багатокімнатної квартирі (тобто виділену в натурі частку), то в цьому випадку Пенсійний фонд, швидше за все, прийме позитивне рішення про видачу маткапіталу на придбання житла.

Якщо ж ця сім'я хоче купити частку в студії або однокімнатній квартирі, тобто не виділену в натурі частку (оскільки не можна купити єдину кімнату і залишити інших власників з кухнею, коридором і ванною), то навряд чи Пенсійний фонд дасть добро на таку угоду. Однак навіть у разі відмови клієнт може звернутися до суду і оскаржити рішення ПФР.

Частку в квартирі, в якій Ви прожива е ті, на материнський капітал купити можна. Головне, щоб житлові умови сім'ї реально поліпшувалися, тобто з продаваної частки повинні виписатися інші особи, інакше така операція може здатися Пенсійному фонду РФ уявної, яку здійснюють з метою перетворення безготівкових грошових коштів.

Сім'я повинна оформити дану частку у спільну сумісну власність. Якщо мова йде про покупку частки у родичів, то закон забороняє купувати нерухомість у чоловіка або дружини, так як материнський кап італ видається на сім'ю в цілому.

Головне про материнський капітал для покупки житла

Як використовувати маткапітал, якщо ми будуємо будинок самі?

На кошти материнського капіталу а частку в квартирі у родичів можна викупити в двох випадках: якщо кошти йдуть на покупку ізольованої кімнати (крім однокімнатної квартири) або якщо ваша сім'я купує в квартирі все частки повністю. Наприклад, сім'я живе в «однушки», якій в рівній мірі володіють чоловік і його сестра. Родичка не збирається жит ь більш в приміщенні і згодна продати свою частку, після чого житлоплоща перейде у власність подружжя та їх дітей. Якщо ж приміщення в квартирі не ізольовано, на материнський капітал можливо буде купити непрохідну кімнату в «двійці» або «трійці» тільки за рішенням суду.

У разі, коли квартира знаходиться у спільній власності, то спочатку потрібно домовитися про виділення частки в квадратних метрах кожному, хто проживає на цій житлоплощі. Це рішення слід зареєструвати, після чого Вам буде видано свідоцтво про власність на певну частку в квартирі.

При продажу частки родичам продавець повинен сповістити всіх учасників спільної власності, причому в письмовому вигляді (потрібно вказати вартість частки і умови продажу). Після офіційного повідомлення про продаж всіх учасників угоди дається місяць на роздуми. По закінченні цього терміну можна буде здійснити операцію, в тому числі викуп на кошти материнського капіталу, двома законними способами - викупити безпосередньо у власника частки або купити в кредит.

Для покупки у власника необхідно оформити угоду купівлі-продажу, а потім звернутися до ПФ Р з проханням про перерахування коштів на рахунок продавця. Але отримати дозвіл можна тільки при досягненні дитиною трирічного віку. До речі, для здійснення будь-яких угод, де фігурує дитина, потрібно отримати дозвіл опікунської ради. Е слі викуп частки буде схвалений, то угода пройде реєстрацію.

Ще можна купити частку в квартирі в кредит. Банк видасть потрібну суму, а для погашення використовують ся гроші маткапіталу, причому не слід чекати покладеного терміну для виконання угоди. Однак не кожна організація видає кошти на придбання частки, та й процентні ставки теж грають не останню роль.

Хто і як може отримати іпотеку для молодих?

Дитина - власник квартири: плюси і мінуси

З особистого досвіду. У 2014 році я викупила частку в квартирі з використанням материнського капіталу. Щоб це зробити, треба було оформити всю квартиру у власність родини.
Квартира була приватизована на 4 власника: дві частки належали батькам чоловіка, одна частка чоловікові, одна частка старшої дочки. Спочатку ми викупили частку у одного з батьків за договором купівлі-продажу за гроші. Потім викупили останню частку за договором купівлі-продажу з використанням маткапіталу. Засоби по маткапіталу надійшли на розрахунковий рахунок свекра.

Вся процедура у нас зайняла більше року. В основному проблема була в тому, що різні органи називали різні переліки необхідних документів, втрачали деякі надані копії і замість запиту відсутніх документів просто відмовляли в прийнятті заяви в ПФР.

До речі, в результаті нам не треба було дозволу я органу дитячої опіки, хоча нас туди відправляли. ПФР вважав, що продаж частки в приватизованій квартирі, де власником є ​​дитина, порушує його права. Опіка в цій схемі не виявила ніяких посягань на розмір частки дитини, оскільки його частка не брала участі в угоді і залишалася незайманою.

В результаті нам вдалося викупити частку з використанням маткапіталу, і друга дитина також став власником квартири.

Текст підготувала Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Як продати частку в гуртожитку, оформлену на дитину?

Чи можу я вимагати, щоб мій під'їзд обладнали пандусом?

Прогнози щодо цін на нерухомість в 2017 році

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Хто і як може отримати іпотеку для молодих?
Чи можу я вимагати, щоб мій під'їзд обладнали пандусом?