Строительство »

Чи можлива оренда з правом викупу іпотечної квартири?

Africa Studio / Fotolia   У даній ситуації за умовами кредитного договору на позичальника покладено певні зобов'язання, зокрема - заборона на передачу в оренду без попереднього повідомлення банку Africa Studio / Fotolia

У даній ситуації за умовами кредитного договору на позичальника покладено певні зобов'язання, зокрема - заборона на передачу в оренду без попереднього повідомлення банку. Алгоритм дій тут буде наступний: звернутися в банк із заявою про те, що Ви плануєте укласти договір оренди з правом викупу. Після це Вам буде потрібно дочекатися його згоди.

Оренда житла з наступним викупом

Які права у орендаря при оренді з подальшим викупом?

По-перше, необхідно, щоб в кредитному договорі з банком був дозвіл на здачу в оренду обтяженої квартири, по-друге - щоб в договорі страхування теж була вказівка ​​про здачу квартири в оренду. По-третє, зареєструвати довгостроковий договір оренди з правом викупу у Вас не вийде, так як квартира обтяжена банком.

Найправильніший спосіб - це укласти тристоронній договір оренди за участю банку, але банк, швидше за все, на це не піде: йому це не треба. Я б порадив не обтяжувати себе зобов'язаннями: просто знімайте, поки не будете готові викупити, а потім оформляйте іпотеку і придбайте або цю квартиру, або будь-яку іншу.

Так, ви можете укласти договір оренди, який передбачає право викупу квартири, обтяженої іпотекою. Існують два види таких договорів.

Перший - так званий змішаний договір. Він включає елементи договору оренди і подальше зобов'язання орендодавця-продавця продати Вам цю квартиру після оплати ним заборгованості за іпотечним кредитом в повному обсязі. Великим плюсом є те, що Ви можете як погоджувати, так і не погоджувати дану угоду з банком-власником. Мінусом же є серйозні ризики орендаря-покупця, пов'язані з можливим невиконанням договору з боку орендодавця-продавця.

Другий вид - тристоронній договір між Вами (орендарем-покупцем), орендодавцем-продавцем і банком (держателем іпотеки), в якому всі виникаючі в ході виконання угоди питання будуть врегульовані.

Оскільки і в першому, і в другому випадку правовідносини носять що триває характер (більше 1 року), дані договори, як і будь-які угоди з нерухомістю, підлягають державній реєстрації і вважаються укладеними з дати її здійснення.

Чим загрожує оренда оформленої на фірму квартири з подальшим викупом?

Який спосіб накопичити на квартиру найвигідніший і надійний?

Викуп квартири в іпотеці можливий тільки за згодою кредитора, при цьому наші клієнти не зверталися з подібними запитами.

Варто зазначити, що можливість оренди квартири з правом викупу надає АІЖК. Основною умовою є те, що квартира протягом всього часу виплат повинна знаходитися у власності АІЖК, і тільки після виконання всіх фінансових зобов'язань квартира передається у власність покупця.

АІЖК на сьогоднішній день надає квартиру в оренду з правом викупу до 15 років. Початковий внесок не потрібно, але потрібно пам'ятати, що щомісяця доведеться виплачувати і орендний платіж, і суму в погашення квартири. Крім того, орендна щомісячна плата не фіксується на весь термін і може змінюватися протягом усього періоду виплат.

Підраховано, що при іпотечному кредитуванні покупець переплачує приблизно в два рази, в той час як при оренді квартири з правом викупу - в три рази. Ця схема скоріше підходить для людей з сірими або тіньовими доходами, які не можуть підтвердити свій дохід. Адже для оформлення потрібно тільки паспорт і СНІЛС. Кредитна історія за цією програмою теж не враховується.

Текст підготувала Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Як продати частку іпотечної квартири?

5 варіантів, як продати іпотечну квартиру

Відповіді на 5 найчастіших питань про оренду житла

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Чим загрожує оренда оформленої на фірму квартири з подальшим викупом?
Який спосіб накопичити на квартиру найвигідніший і надійний?