Строительство »

Сировина, валюта, ПІФи, вклади, нерухомість - куди вигідно вкласти гроші?

Що робити з вільними грошима, і як заробити, а не втратити все? Що робити з вільними грошима, і як заробити, а не втратити все

Що робити з вільними грошима, і як заробити, а не втратити все? фінанси

Депозит

Найдоступніший і безпечний варіант зберегти і примножити гроші - банківський депозит. Щоб керувати внеском, не потрібні особливі знання фінансового світу, а як використовуються ваші гроші - прозоро і зрозуміло. Ви вкладаєте кошти в банк на рік під 8% річних. Фінансисти користуються ними для інших операцій - наприклад, віддають кредит комусь під більш високий відсоток, отримуючи прибуток.

Заробіток на банківських вкладах у депозити мінімальний (якщо тільки у вас не лежить кілька десятків мільйонів), але з точки зору повернення коштів депозити досить надійні і в більшості банків гарантуються державними програмами страхування вкладів. Страхуються вклади сумою до 1 мільйона 400 тисяч рублів. Якщо ваша сума більше, має сенс подумати про надійність банку або розділити внесок.

Пайові інвестиційні фонди

ПІФ - один з видів колективних інвестицій. Ви і ще кілька інвесторів купуєте паї і, тим самим, інвестуєте. Гроші об'єднуються в один фонд, який перетворюється в інвестиційну базу. Спеціальні менеджери інвестують їх в акції, інші цінні папери, нерухомість, щоб отримати прибуток. Зміна вартості цих активів впливає на вартість паю, а різниця ціни купівлі і ціни продажу становить дохід або збиток інвестора.

Ризики при вкладенні в ПІФи трохи вище, ніж при вкладенні в депозит. Гарантій, що вкладення принесе прибуток - немає, так що ретельно вибирайте керуючого ПІФом.

Що добре: не доведеться стежити за тим, що відбувається на фондовому ринку. Ви довіряєте свої гроші третій особі і просто отримуєте дохід. Крім того, вартість мінімального паю досить низька і може починатися з 2 тисяч рублів.

Акції

Такі вкладення популярні серед більш кваліфікованих інвесторів через можливість отримати високий прибуток. Однак в цьому способі вкладень ризиків ще більше - ви можете втратити частину коштів. При раціональному підході до підбору брокера шанси втратити гроші зменшуються.

Є два способи інвестувати: ви можете, при наявності умінь, вкладати в акції самі, або довіритися брокеру. Перегляньте рейтинги, які роблять ЗМІ, зверніть увагу обсяг коштів в управлінні. Також варто врахувати вартість послуг компанії, наскільки просто і швидко вона готова оформити ваші відносини, обсяг інформації (інструменти для відстеження онлайн і оффлайн), який вона може вам надати. При бажанні ви можете вчитися, спостерігаючи, які кроки робить брокер.

Нерухомість

Способів вкладення в нерухомість багато. Це може бути покупка квартири з метою її перепродажу або здачі в оренду (за приблизними оцінками експертів, в Москві таке вкладення можна відбити за 5-10 років), покупка землі під нерухомість, покупка квартири за кордоном (дуже дорогий спосіб і складна процедура покупки) . Є ще пайове будівництво і житлові сертифікати. Сертифікат - це документ, який закріплює ваші права на власність в будинку, що будується. Пізніше у вас є право обміняти його на гроші або квартиру з доплатою. Останній спосіб, судячи з практики останніх років в Росії, може виявитися ризикованим.

Нерухомість завжди в ціні - попит на житло за статистикою тільки збільшується. Не варто переживати і в разі кризи - якщо у вас ліквідний актив, він завжди буде затребуваний орендарями. Люди завжди будуть дорослішати, з'їжджати від батьків, переїжджати на роботу і навчання в інші міста.

Дорогоцінні метали

Дорогоцінні метали - не дуже «розтиражований» спосіб розпорядитися вільними грошима. Росіяни частіше за все вкладають кошти в золото, срібло, платину і паладій. Однак передбачити, який з металів принесе дохід, а який впаде в ціні, новачкові практично неможливо. На ринок впливає маса чинників: наприклад, срібло більше інших дорогоцінних використовується у виробництві і зміни в цьому секторі впливають на його ціну.

Є безліч видів вкладень в метали. Ви можете купити злитки або монети, вкластися в ОМС (знеособлені металеві рахунки). ОМС не входять до системи страхування вкладів.

сировина

Вкладення в сировині не мають на увазі покупку "бареля нафти" в прямому сенсі цього слова. Це можуть бути покупки ф'ючерсів і опціонів на фондовому ринку. А ще можна придбати акції компанії, яка займається видобутком.

Що робити з вільними грошима, і як заробити, а не втратити все?
Що робити з вільними грошима, і як заробити, а не втратити все?