Строительство »

Коли краще і вигідніше купувати квартиру?

rodimovpavel / Fotolia   Два сезони на ринку нерухомості оптимальні для вирішення житлового питання rodimovpavel / Fotolia

Два сезони на ринку нерухомості оптимальні для вирішення житлового питання. Це середина осені і середина весни. Саме в цей час відбувається помітне пожвавлення: компанії розробляють цікаві пропозиції, а покупці активно ними цікавляться.
Чому саме середина осені і весни? Січень, лютий - місяці «Постноворічний акліматизації», коли ми формуємо плани і бюджети. У травні ми думаємо про шашликах і маївки, а також про сезон відпусток. Літо - час загального затишшя, коли планово знижується активність у всіх секторах, крім індустрії відпочинку і розваг. Вересень схожий на січень: ми повертаємося в робочий ритм і акумулюємо доходи і заощадження. Грудня минає під гаслом «До нового року залишилося ...».

Залишаються періоди «міжсезоння»: березень, квітень, жовтень і листопад - час, коли можна ефективно сконцентруватися на вирішенні важливих питань.

За 2015 рік вартість нерухомості в Росії впала на 10-20% в рублях. У валюті зниження було ще більш істотним. Помітно скоротився попит. Продати квартиру стало складніше, продавці змушені йти на знижки. Виходячи з ситуації в економіці, можливого підвищення податку на нерухомість і падіння доходів населення, дно кризи ще не досягнуто, і нерухомість продовжить дешевшати. Цілком можливо зниження вартість квадратного метра ще на 5-10%, не виключені і більш драматичні сценарії.

Тому, якщо у вас є потреба в житлі і необхідна для цього сума, то відкладати покупку не варто. Зараз ринок нерухомості - ринок покупців. Є можливість вибрати найбільш підходящий варіант і виторговувати у продавців знижку 5-10%.

Але для інвестицій в нерухомість (покупки другої, третьої і т. Д. Квартири) зараз не найкращий час: квартири дешевшають, знижується і ціна оренди. Прибутковість інвестицій в нерухомість зараз знаходиться на дуже низькому рівні - близько 5% річних (річна орендна плата за квартиру в Москві вартістю 6 млн рублів складає приблизно 300 тисяч рублів без урахування комунальних витрат, вартості ремонту і т. Д.). Це набагато нижче поточних ринкових доходностей по облігаціях (11-14%), і навіть доходностей по банківських депозитах (7-10%).

Резюмуючи, покупцям першого житла відкладати покупку не варто, а «інвесторам в квартири» можна придивитися до альтернативних варіантів вкладень з більш високою прибутковістю і меншими ризиками.

Які вторинні квартири не варто купувати? якісні характеристики

Які вторинні квартири не варто купувати? Юридичні аспекти

Поточний період ідеально підходить для придбання вторинної нерухомості. Через падіння ринку власники житла в Москві йдуть на значні дисконти. Продаж більше 80% об'єктів здійснюється із знижкою, і реальні ціни помітно відрізняються від рекламних. Розмір дисконту залежить від ліквідності і характеристик об'єкту, що продається і може досягати 10-15%. Найближчим часом, судячи з ситуації, що склалася в економіці, дана тенденція збережеться.

Припинення програми державного субсидування іпотеки може побічно вплинути на вторинний ринок. Справа в тому, що раніше ми фіксували зміщення попиту в сегмент новобудов, що пояснюється різницею в ставках по іпотеці і вторинного житла, і в разі припинення програми вартість кредитів буде практично порівнянною. Втім, різниця була найбільш очевидною в першій половині 2015 року, а в подальшому, на тлі зниження ключової ставки, банки змогли запропонувати більш оптимальні умови для покупців житла в кредит.

Зараз саме вигідне становище у тих, хто збирав на поліпшення житлових умов в доларах або євро: більшість забудовників перевели ціни в рублі ще на початку 2015 року, курс піднявся за цей час майже в два рази, тому валютні заощадження дозволять вибрати велику площу, кращу локацію . Але і ті, хто мають заощадження в рублях, купуючи квартиру, знайдуть вигоду в нинішній економічній ситуації. Попит зараз нижче, ніж в докризовий період, тому забудовники роблять знижки, продають метри в розстрочку на хороших умовах. У той же час прогнозується подальше зростання валютних курсів, і може бути, краще купити квартиру зараз, поки ціни не піднялися ще вище.

Якщо говорити про ринок поза кризою, то зниження купівельної активності традиційно спостерігається в період літніх відпусток і на початку року: люди в цей час дійсно більше відпочивають і менше вирішують поставлені завдання. Потенційні покупці рідко ділять рік на хороший і поганий сезони з точки зору вигоди угод. Квартиру треба купувати тоді, коли така можливість є, а очікування спеціальних пропозицій і святкових акцій від забудовників далеко не завжди і не в кожному ціновому сегменті приносить результати.

Який спосіб накопичити на квартиру найвигідніший і надійний?

Яку квартиру краще купити - новобудову або вторинне житло?

Все залежить від потреб покупця. Коли перед покупцем стоїть гостра необхідність в придбанні житла, спроби вгадати кон'юнктуру ринку, зловити «вигідний сезон» та інше рідко є визначальними факторами. Тут важливу роль відіграє вдалий вибір об'єкта, найчастіше це готове житло з обробкою, так як у покупця є можливість майже відразу в'їхати в свою нову квартиру.

Якщо покупець не прив'язаний до термінового заселення в нову квартиру або купує нерухомість в інвестиційних цілях, то, безумовно, можна спробувати поспостерігати за ситуацією на ринку нерухомості, поведінкою курсу валюти і розвитком економічної ситуації.

Якщо говорити про нинішню ситуацію на ринку нерухомості і відповідати на питання, чи вигідно купувати нерухомість саме зараз, то відповідь буде позитивний. Так, вигідно.

По-перше, за 2015 рік ціни на новобудови дійсно впали, вартість і раніше приваблива для покупця. По-друге, завдяки чинній програмі державного субсидування іпотечних ставок, іпотечне кредитування стали набагато вигідніше. Однак термін дії програми закінчується вже в березні.

У минулому році на ринку нерухомості посилилася боротьба за покупця. Можна з упевненістю сказати, що в цьому році ця тенденція збережеться. Таким чином, настав час споживача. Якщо є потреба поліпшити свої житлові умови і всі можливості для цього - потрібно діяти. Причому покупцям квартир в новобудовах, які планують оформити іпотеку, варто поквапитися: влада не стане продовжувати програму субсидування іпотечних ставок.

На вторинному ринку житла також в даний час можна знайти нерухомість за дуже вигідними цінами. Власники, особливо ті, хто зацікавлений у швидкій угоді, надають істотний дисконт, аж до 15-20% від вартості квартири.

Варто зауважити, що раніше для ринку нерухомості була характерна сезонність. У «тихий» сезон, наприклад, влітку, забудовники активно проводили різні акції, надавали знижки. В даний час конкуренція посилюється, в другій половині минулого року ринок поповнився новими масштабними проектами, тому девелопери і ріелтори стали надавати знижки цілий рік.

Забудовники вже створили покупцям хороші умови для угоди. Тому вичікувати, що ціни просядуть ще сильніше, не варто. Забудовники, щоб зберегти ціну, скоріше, будуть скорочувати площу лота.

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

З чого почати покупку квартири в новобудові?

Купівля квартири з обтяженням

Купівля квартири на аукціоні: вигода чи проблема?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Чому саме середина осені і весни?
Які вторинні квартири не варто купувати?
Який спосіб накопичити на квартиру найвигідніший і надійний?
Яку квартиру краще купити - новобудову або вторинне житло?