Строительство »

Чи вигідно здавати квартиру після зміни податку на нерухомість?

До 2020 року покупка квартири з метою здачі в оренду може стати невигідною, а власники будуть сильно недолічувалася грошей До 2020 року покупка квартири з метою здачі в оренду може стати невигідною, а власники будуть сильно недолічувалася грошей. Деякі експерти не поспішають з подібними оцінками, вони очікують зростання цін і припливу інвестицій цієї осені. Крім того, до 2020 року інвестори можуть придумати спосіб піти від податку.

У 2016 році податок на майно фізичних осіб починає розраховуватися за новими правилами, відповідно до глави 32 Податкового кодексу РФ, - по кадастрової ціни об'єктів (будинків, квартир, дач, гаражів). Кожен регіон буде сам визначати ставку, вона буде залежати від вартості нерухомості. Ставка в 0,1 відсоток буде діяти для житлової нерухомості, а місцева влада може збільшувати їх до 0,3% або знижувати до нуля.

До нової системи виплати податку будуть підходити плавно. Цього року платники податків заплатять 20% від збору. До 2020 року власники нерухомості будуть платити вже повний податок. Припустимо, є двокімнатна квартира площею 42 кв. м у метро «Сокіл», її ринкова вартість на даний момент - 8 млн рублів. У 2016 році податок на неї складе 4 тисячі рублів, а ось до 2020 року доведеться платити вже 20 тисяч.

Раніше на інвестиційні квартири могло припадати до 80% попиту

Існує стійка думка, що покупка нерухомості - хороша інвестиція. Воно поширене не тільки у нас, але і в інших країнах. Згадаймо, що під час активного росту цін, так званого «надуває мильні бульбашки», велика кількість квартир купувалося в інвестиційних цілях, але потім власники навіть не встигали здавати їх в оренду, вартість піднімалася настільки стрімко, що багато продавали їх вже через півроку і отримували значний прибуток. Раніше в Москві на інвестиційне житло доводилося 60-80% всього попиту.

Сьогодні ситуація на російському ринку змінилася. Багато експертів вважають, що прибутковість від інвестицій в нерухомість не настільки велика, так як в розрахунку прибутковості деякі власники не враховують інфляцію, а також вартість утримання житла. На світовому ринку також відомі приклади, коли за відносно невеликий проміжок часу ціни і росли, і стрімко падали.

Власники можуть понести втрати в сотні тисяч рублів

Відомо, що навіть після припинення бурхливого зростання цін на нерухомість в столиці благополучно існувала прошарок людей, яких цілком можна називати «рантьє». Маючи у власності кілька квартир (в деяких випадках, до сотні), вони отримують дохід від оренди, крім того, збільшується і вартість самої нерухомості. Приблизно розрахувати дохід від здачі квартири в оренду можна тут .

Очевидно, що після зміни оподаткування нерухомості частка інвестиційних покупців знизиться. З огляду на, що квартири не завжди вдається здавати, річна вартість утримання десяти наведених вище «двійок» буде дорівнювати 200 тисячам рублів в рік.

Подібну точку зору поділяє фахівець з продажу нерухомості Ірина Щербініна: Подібну точку зору поділяє фахівець з продажу нерухомості Ірина Щербініна:

- Дана тема дуже часто висвітлюється в ЗМІ. Згодна з точкою зору, що через що збільшився податку, найімовірніше, інвестиційних покупок буде мало.

Інвестори можуть повернутися на ринок до кінця року

Однак не всі експерти поділяють подібну точку зору. Основним фактором, що впливає на кількість інвесторів на ринку нерухомості, є зростання цін. До останнього часу він не спостерігався, але справа йде до того, що восени зростання знову відновиться, і інвестори знову прийдуть на ринок. Крім того, московський регіон акумулює інвестиції в житло з усієї країни.

Рустам Арсланов, директор департаменту продажів ГК «Гранель»: Рустам Арсланов, директор департаменту продажів ГК «Гранель»:

- Інтерес приватних інвесторів до нерухомості визначає сукупність факторів - ринкове зростання цін, коливання курсу валют, співвідношення попиту і пропозиції на ринку первинної нерухомості. До недавнього часу, в відсутності суттєвого зростання цін на первинному ринку житла, кількість інвестиційних угод зменшилася. Сьогодні ситуація почала потихеньку вирівнюватися. Є всі передумови до більш помітного зростання цін до кінця цього року. Беручи до уваги зниження ставок по банківських депозитах, думаю, зовсім скоро інвестори повернуться на ринок. Окремо варто сказати і про привабливість ринку нерухомості Московського регіону, який розрахований не тільки на місцеве населення, а й на приїжджих з інших регіонів. Більш високий рівень життя і заробітку, поряд з безмежними можливостями для освіти і кар'єрного зростання, забезпечують стабільний попит на житло в Москві і ближньому Підмосков'ї незалежно від кризових явищ.

Інвестори знайдуть спосіб обійти податок, а вся його тяжкість ляже на пенсіонерів

Влада націлені на збільшення доходів бюджету за рахунок податків. Уже при створенні єдиного кадастру нерухомості планувалося створити систему для поліпшення їх збирання. Однак на даний момент вже зросла кількість звернень громадян до судів: власники житла намагаються довести, що кадастрова вартість визначена помилково.

Рантьє, який здає квартири, напевно знайде спосіб обійти податок. Напевно будуть придумані схеми, що змінюють вартість квартир. Навіть якщо інвестор буде платити податок, яку частину від прибутку він може скласти? Якщо розділити наведені для «двушки» 20 тисяч на 12 місяців, вийде 1670 рублів. Оренда подібної квартири зараз коштує близько 45 тисяч ...

Найбільше від нової схеми постраждають пенсіонери та інші малозабезпечені громадяни, яким все ще вдається бути власниками житла з великою площею. Маючи одну квартиру і податок в 20 тисяч в рік, при невеликій пенсії, такі власники будуть змушені змінювати квартири з великою площею на менші; не виключений також і переїзд в інший регіон, де податок на нерухомість буде істотно менше московського.

Навіть якщо інвестор буде платити податок, яку частину від прибутку він може скласти?