Строительство »

Українські банки майже не видають кредити

  1. Орфографічна помилка в тексті:

13 березня 2014 року, 09:55 Переглядiв: 13 березня 2014 року, 09:55 Переглядiв:   Банки в Україні заморожують кредитування

Банки в Україні заморожують кредитування. Фото: & nbsp; moneyball.info.

У лютому багато банки заявили про повне припинення кредитування в Україні. Одним з перших, ще до початку подій в Криму, це зробив Сбербанк Росії. Офіційно про припинення кредитування повідомили також ВТБ Банк і Промінвестбанк. Багато інші фінустанови також перестали видавати позики клієнтам, правда, не афішуючи своє рішення, пише " Інвестгазета ".

"Я вам чесно скажу: у нас зараз все кредитування повністю заморожено. Якщо хтось із банкірів каже, що вони кредитують, ділите це на десять", - сказав на умовах анонімності один з керівників великого банку.

Навіть в разі, коли банки приймають заявки на розгляд, видавати позики вони не поспішають. Деякі фінустанови відлякують потенційних позичальників підвищенням кредитних ставок до неприйнятних рівнів в 30-35% річних.

Банки почали обмежувати кредитування в першу чергу через гостру нестачу ліквідності.

"Банки змушені зменшити або припинити видачу кредитів для того, щоб розрахуватися з вкладниками", - констатує аналітик банківського сектора групи "Інвестиційний капітал Україна "(ICU) Михайло Демків.

Крім того, обмежуючи кредитування, банки намагаються знизити ризики неповернень і стримати зростання прострочень.

"Через девальвацію націвалюти ціни зросли на більшість товарів, що імпортуються, в той час як доходи споживачів не ростуть. Це, в свою чергу, викликало падіння обсягу продажів", - відзначає начальник департаменту роздрібних продажів УкрСиббанку BNP Paribas Group Андрій Кашперук.

Як наслідок - деякі компанії не можуть вчасно погашати свої зобов'язання, в тому числі і кредитні.

Банкіри запевняють, що введення обмеження на видачу позик у лютому - тимчасовий захід, яка буде діяти до стабілізації ситуації в країні. На думку заступника голови Банку Національний Кредит Людмили Міщук, справа не дійде до масового довгострокового заморожування кредитування.

За прогнозами учасників ринку, в першу чергу банки розморозять кредитування населення. Як мінімум, овердрафти та інші споживчі кредити незабаром повернуться до нормального функціонування.

Прогнози експертів вже почали здійснюватися. На минулому тижні Сбербанк Росії (Україна) заявив про відновлення кредитування громадян. А ось юросіб в найближчі кілька місяців фінустанови будуть кредитувати вибірково. За словами члена правління Банку Кредит Дніпро Олександра Альохіна, банки будуть віддавати перевагу постійним клієнтам, які вже довели свою платоспроможність.

Читайте також: Кубів задумав провести в Україні банківську реформу

Правда, размораживая кредитування, фінустанови паралельно посилять умови надання позик.

"Можливий тимчасовий ріст ставок по кредитах, викликаний різким подорожчанням ресурсів для банків в останні два-три тижні. Однак це тимчасове, ситуативне подорожчання", - говорить Альохін.

На думку експертів, банки будуть ретельніше підходити до оцінки платоспроможності позичальників: знизять кредитні ліміти та впровадять нові суворі вимоги до застав.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Українські банки майже не видають кредити". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ