Строительство »

словник іпотеки

Акредитований об'єкт - це новобудова, на покупку квартир в якій банк готовий видавати кредити

Акредитований об'єкт - це новобудова, на покупку квартир в якій банк готовий видавати кредити. Як правило, один корпус акредитує відразу кілька банків і покупець може вибрати, куди звернутися. Оформляючи іпотечні кредити, банки ризикують, тому ретельно перевіряють і забудовника, і сам об'єкт. Так що якщо кілька великих банків акредитували новобудову, це хороший знак для покупця.

Андеррайтинг - це перевірка банком платоспроможності клієнта, який планує взяти кредит.

Ануїтетні платежі - це виплата іпотечного кредиту рівними частинами протягом усього терміну кредитування.

Військова іпотека - державна програма, за якою служать за контрактом військові можуть придбати квартиру за рахунок накопичень, що надходять на їх рахунки під час служби. Офіцер може оформити військову іпотеку після трьох років служби. Під час всього терміну служби на рахунок військового надходить певна сума, ці гроші він може використовувати в якості початкового внеску. Погашення боргу за іпотечним кредитом відбувається за рахунок держави.

Диференційовані платежі - це виплата іпотечного кредиту нерівними частинами: чим ближче до кінця терміну кредитування, тим менше сума, яку позичальник повинен віддавати банку щомісяця. При цьому платежі зменшуються за рахунок скорочення виплат за відсотками, а заборгованість по тілу кредиту погашається рівними частками.

Як вибрати банк і іпотечну програму?

Як взяти іпотеку: інструкція для новачків

Іпотека - це форма застави. Нерухоме майно кредитора закладається, але при цьому залишається в його власності. Банк, що видає кредит, має право продати закладену нерухомість, якщо позичальник не виконає зобов'язань. Іпотеку можна оформити як на ту нерухомість, яка вже є у позичальника, так і на ту, що він купує, в тому числі на стадії будівництва.

Іпотечний брокер - це фахівець, за допомогою послуг якого клієнт зможе підібрати, оформити і отримати кредит.

Іпотечне кредитування - видача банком кредиту під заставу нерухомості. Застава гарантує банку то, що він поверне кредит. Якщо клієнт не виконує зобов'язань щодо погашення кредиту, банк має право продати закладену нерухомість і покрити борг за рахунок отриманої суми.

Іпотечне страхування - страхування ризиків банку на випадок, якщо він не зможе повернути кошти, надані позичальнику. При комплексному іпотечному страхуванні страхується також майно, право власності, а також життя і здоров'я забудовника.

Позичальник - клієнт, якому банк видає кредит.

Кредитор - банк, що видав кредит клієнту.

Кредитна заявка - заявка на отримання кредиту, яку клієнт подає в банк. У заявці вказують мету, термін, суму та умови кредиту. Часто до заявки слід прикріпити пакет документів, що підтверджують дохід заявника. На основі цієї заявки банк попередньо оцінює кредитоспроможність клієнта.

Комбінована ставка - ставка по іпотеці, яка фіксується на декілька років, після чого починає діяти плаваюча ставка.

Материнський капітал - кошти, які можна отримати від держави, коли народжується або усиновлюється другий, третій дитина і так далі. Материнський капітал можна використовувати для того, щоб погасити кредит виданого на покупку житла. Материнський капітал можна отримати тільки один раз.

Банки, в яких взяти іпотеку найпростіше

рефінансування іпотеки

Оцінка житла - така оцінка проводиться обов'язково, якщо клієнт збирається купити житло із залученням іпотечного кредиту. Банк орієнтується на цю вартість, щоб визначити можливий розмір кредиту.

Початковий внесок - сума, яка повинна бути у покупця. Кредит видається на іншу частину вартості. Залежно від іпотечної програми і політики банку початковий внесок може коливатися від 0% до 90% від вартості житла. У більшості програм мінімальний початковий внесок - 10 - 20%.

Плаваюча ставка - це не фіксована ставка по іпотеці, прив'язана до ставок міжбанківського кредитування (тобто ставками, за якими міжнародні банки кредитують один одного). Наприклад, ставка в рублях змінюється в залежності від індексу Mosprime, в євро - від Euribor, в доларах - від Libor.

Поручитель - людина, яка бере на себе відповідальність за те, що позичальник буде виконувати зобов'язання перед банком. У разі якщо позичальник, який купив житло, перестає погашати кредит, поручитель повинен виплачувати кредит і відсотки замість нього.

Процентна ставка - ставка по іпотечному кредиту. Її розмір залежить від того, на яку нерухомість оформляється кредит, який початковий внесок і термін кредитування. Знижену ставку банки можуть пропонувати зарплатних клієнтам, позичальникам, які купують квартиру під заставу наявного житла, громадянам, які беруть участь в державних іпотечних програмах.

Созаемщик - це людина, яка отримує кредит разом з позичальником. При розрахунку розміру і умов кредиту враховуються доходи всіх позичальників. Созаемщиком може стати чоловік або дружина, родич або інша особа, але їх не повинно бути більше п'яти осіб.

Сума іпотечного кредиту - сума, яку банк готовий надати позичальнику на умовах кредиту. Зазвичай банк визначає її в залежності від вартості застави. Як правило, сума кредиту дорівнює 70 - 80% від вартості наявного або придбаного житла.

Тіло кредиту - сума взятого у банку позики без урахування відсотків.

Фіксована ставка - ставка по іпотеці, яка не змінюється протягом усього терміну кредитування. Таким чином, позичальник може точно розрахувати, яку суму він повинен виплачувати банку щомісяця.

Ілюстрація: ra2 studio - Fotolia.com

НЕ пропустіть:

Дострокова іпотека: що вигідніше - зменшувати термін або суму?

Експерти - про іпотеку на 75 років для росіян

Не можу вчасно платити по іпотеці - що робити?

словник новобудов

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Як вибрати банк і іпотечну програму?