Строительство »

Сертифікати відповідності в системі сертифікації ГОСТ Р.

 1. Система сертифікації ГОСТ Р (згідно з Постановою Уряду РФ №982)
 2. Перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації
 3. Отримання / видача сертифікатів відповідності
 4. Терміни оформлення і дії сертифіката
 5. Бланк сертифіката відповідності
 6. Чи потрібен сертифікат відповідності на ...?
 7. Сертифікат ГОСТ Р на контракт, партію і серійний випуск продукції

Сертифікат відповідності ГОСТ Р - документ, який підтверджує, що об'єкт сертифікований і відповідає вимогам, що пред'являються діючими нормативами: державними стандартами, правилами

Сертифікат відповідності ГОСТ Р - документ, який підтверджує, що об'єкт сертифікований і відповідає вимогам, що пред'являються діючими нормативами: державними стандартами, правилами Сертифікат відповідності ГОСТ Р - документ, який підтверджує, що об'єкт сертифікований і відповідає вимогам, що пред'являються діючими нормативами: державними стандартами, правилами. Здійснюється сертифікація продукції акредитованою організацією.

Система сертифікації ГОСТ Р (згідно з Постановою Уряду РФ №982)

Це російська система сертифікації, що засвідчує відповідність тієї чи іншої продукції вимогам стандартів (російських і міжнародних). Національним органом по стандартизації є Росстандарт, який відповідає за розробку, ухвалення та дотримання національних стандартів і технічних регламентів, а так багато інших видів робіт. У 2011 році створено окреме відомство, до якого віднесені роботи з акредитації органів з сертифікації та дослідницьких центрів - Росаккредітація.

В системі ГОСТ Р розрізняють сертифікацію обов'язкову (передбачену законодавством) і добровільну (Здійснювану з ініціативи замовника). Ще одним документом, що підтверджує відповідність товару в цій системі сертифікації, є декларація відповідності ГОСТ Р.

Перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації

У повному обсязі він міститься в, прийнятому 1 грудня 2009 року. Даний перелік постійно оновлюється, причиною чого є вступ в силу технічних регламентів. Оскільки продукція, на яку поширюється дія прийнятих технічних регламентів, автоматично виключається з переліку.

Отримання / видача сертифікатів відповідності

Регламентується "Про технічне регулювання" від 27 грудня 2002 року. Узагальнена схема включає в себе подачу спеціальної заявки і розгляд доданого до неї пакету документів, відбір зразків продукції та проведення відповідних випробувань або досліджень, оформлення на їх основі протоколу і власне видачу сертифіката.

Терміни оформлення і дії сертифіката

Терміни оформлення залежать від обраної схеми сертифікації , Яка, в свою чергу, визначається ступенем небезпеки продукції, необхідністю перевірки стану виробництва, об'ємом сертифікуються товарів та іншими чинниками. Діє сертифікат відповідності ГОСТ від одного до трьох років.

Бланк сертифіката відповідності

Це спеціальний лист з численними ступенями захисту: індивідуальний номер, водяний знак, мікромалюнок. Також на ньому міститься знак відповідності, код органу з сертифікації, що видав документ, і напис, що свідчить про обов'язкове або добровільне проведенні сертифікації.

Чи потрібен сертифікат відповідності на ...?

Фахівці нашого сертифікаційного центру підкажуть, чи обов'язкове оформлення сертифіката ГОСТ Р, виходячи з Постанови № 982 та конкретних параметрів вашого товару. Адже досить часто обов'язковість проведення сертифікації визначається призначенням продукції, її кодом ОКП і т.п.

Якщо код ОКП вашої продукції і її призначення однозначні, ви можете вивчити зазначену постанову, а також «при приміщенні під митні режими, що передбачають можливість відчуження або використання відповідно до її призначення на митній території Російської Федерації, з зазначенням кодів ТН ЗЕД ТЗ», і зробити висновок про необхідність сертифікації самостійно. У разі, якщо у вас виникли сумніви або однозначно визначити, код товару складно, наші фахівці проконсультують вас і допоможуть підібрати найбільш підходящу схему сертифікації.

Сертифікат ГОСТ Р на контракт, партію і серійний випуск продукції

Що стосується сертифіката на контракт, то оформляється він в тому випадку, якщо поставляти продукцію планується більше одного разу. Для отримання його обов'язкові випробування, інформація про яких відображається в сертифікаті. Діє він протягом одного року.

Сертифікат на партію видається з відкритою датою. Дійсний він тільки щодо обмеженої партії продукції.

Для сертифіката на серійний випуск, що діє від 1 до 3 років, проведення випробувань - необхідна умова. Одержувачем його можуть стати як вітчизняні, так і зарубіжні виробники.

Загальний список документів, необхідних для оформлення даних сертифікатів, включає в себе:

 • опис продукції;
 • заявку;
 • інформацію про виробника, постачальника, отримувача;
 • технічну документацію.