Строительство »

Як вирішити проблеми зі спадщиною земельної ділянки

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

12 березня 2012, 13:38 Переглядів: 12 березня 2012, 13:38 Переглядів:   Як отримати свідоцтво про право на успадковану землю

Як отримати свідоцтво про право на успадковану землю. Фото: С. Миколаїв.

"Добрий день," Юрлікбез "! Зараз без довідки про" обмеження-обтяження "неможливо отримати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку, а також поставити на земельній акті відмітку про перехід права власності від спадкодавця. А цю довідку мені не дають, посилаючись на відсутність кадастрового номера. Без неї нотаріус не видає документи. Чи можливо неправильне тлумачення нотаріусом існуючих норм? "- Ю. Шахов.

консультує адвокат юрфірми "Василь Кісіль і Партнери" Ганна Сісецкая:

"У такому випадку нотаріус не може відмовити спадкоємцю у видачі свідоцтва про право на спадщину на ділянку. Чинне законодавство не містить будь-яких вимог про необхідність включення кадастрового номера в спадкові документи, на відміну від, наприклад, укладення цивільно-правових договорів, які передбачають перехід права власності на ділянку (договори купівлі-продажу, дарування, міни і т.д.). Така позиція також поділяється Мін'юстом, що підтверджується його листом №31-32 / 69 від 25 березня 2010 р і Держагентством земельних р есурсов, про що свідчить Лист зазначеного органу №21824 / 17 / Д4829-10 від 23 листопада 2010 р

При цьому потрібно врахувати, що нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину та проставити відмітку на держакті померлого тільки за умови наявності витягу з Поземельної книги. Цього вимагає Порядок здійснення відмітки про право власності на земельну ділянку, затверджений Постановою Кабміну №439 від 06 травня 2009 р Таке витяг видається територіальними органами Держземагентства за місцем знаходження земельної ділянки на підставі складеного нотаріусом письмового запиту. Витяг повинно містити, зокрема, інформацію про обмеження використання земельної ділянки.

[Money1]

Спадкоємцю, який звернувся з нотаріальним запитом про надання витягу, у разі відмови можна порадити в спілкуванні з представниками органів Держземагентства послатися на Порядок ведення Поземельної книги, затверджений Постановою Кабміну №1021 від 09 вересня 2009 р який передбачає виключний перелік підстав для такої відмови. А в разі ескалації конфлікту - вимагати надання письмової відмови з поясненням причини відмови або ж подавати документи поштою з повідомленням про вручення. При цьому слід мати на увазі, що органи Держземагентства мають право відмовити у видачі необхідного витягу з Поземельної книги, якщо відповідні відомості про нього в Поземельної книги відсутні. І в такому випадку спадкоємцю нічого не залишиться, як звернутися в органи Держземагентства із заявою про держреєстрацію ділянки відповідно до Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера ділянки, затвердженого Постановою Кабміну №749 від 18 серпня 2010 р такому випадку, можливо, буде потрібно розробляти техдокументації, якщо в архіві зазначеного органу необхідна землевпорядна документація буде відсутній.

Альтернативним варіантом може бути звернення до суд з позовом про визнання права власності спадкоємця на земельну ділянку померлого на підставі ст. 1225 Цивільного кодексу України. Але при цьому слід враховувати не тільки тимчасові, організаційні, технічні витрати, в тому числі і на юридичну допомогу, а й той факт, що процедуру присвоєння кадастрового номера все-таки необхідно буде пройти в разі прийняття спадкоємцем рішення про подальше відчуження земельної ділянки, його даруванні, передачі його в оренду або в іпотеку ".

Питання надсилайте на адресу: [email protected] .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як вирішити проблеми зі спадщиною земельної ділянки". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Матичак Тетяна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи можливо неправильне тлумачення нотаріусом існуючих норм?