Строительство »

Чи дадуть мені материнський капітал і яку суму? дізнайся на Colady.RU

 1. З якого року діє програма надання допомоги сім'ям, які мають дітей?
 2. Кому покладено Материнський (сімейний) капітал? Скільки разів виплачують Материнський капітал однієї...
 3. Хто не зможе отримати Сертифікат і скористатися грошима Материнського (сімейного) капіталу?
 4. Сума, яка складає Материнський (сімейний) капітал

Хто може отримати материнський капітал, сума материнського капіталу

В останні десятиліття, коли народжуваність в Росії стала стрімко падати, і опустилася нижче рівня смертності, на законодавчому рівні була розроблена і втілена в життя програма, покликана стимулювати підвищення народжуваності В останні десятиліття, коли народжуваність в Росії стала стрімко падати, і опустилася нижче рівня смертності, на законодавчому рівні була розроблена і втілена в життя програма, покликана стимулювати підвищення народжуваності.

Читайте також: Які документи потрібні для отримання материнського капіталу, коли можна скористатися грошима Материнського капіталу?

Відтепер батьки сміливіше наважуються заводити другу дитину або всиновлювати другого малюка в сім'ю - фінансова підтримка цього кроку стала значною, відкриває нові можливості для сім'ї, дає шанс на нормальне існування, здійснення квартирної програми або інших грандіозних нагальних планів сім'ї Відтепер батьки сміливіше наважуються заводити другу дитину або всиновлювати другого малюка в сім'ю - фінансова підтримка цього кроку стала значною, відкриває нові можливості для сім'ї, дає шанс на нормальне існування, здійснення квартирної програми або інших грандіозних нагальних планів сім'ї. Коли була розпочата програма, хто отримає - а хто не володіє правом на Материнський капітал, яка сума, його визначає, які документи потрібні одержувачам, на які цілі правомірно витратити гроші посібники - на ці та інші питання, які найбільш часто хвилюють мам і тат, постараємося відповісти в серії статей, присвячених материнському капіталу.

Зміст статті:

З якого року діє програма надання допомоги сім'ям, які мають дітей?

Федеральний закон № 256-ФЗ, прийнятий від 29 грудня 2006 року, що має назву назву «Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей», і покликаний забезпечити фінансову підтримку народжуваності, вступив в повну силу з 2007 року (з першого січня).

Цей закон має силу згідно з усіма пунктами, підтримуючи сім'ї з дітьми і в зв'язку з народженням подальшого малюка за означений конкретний період: з 2007 року (першого січня), аж до тридцять першого грудня 2016 роки (стаття 13 Закону).

Контроль і процедуру здійснення дій згідно з цим законом покладено на установи та відділи Пенсійного фонду Російської Федерації. Вони не мають правом вносити корективи і поправки в існуючий закон, доповнювати його на свій розсуд, вносити зміни до прийнятих нормативних актів.

Особам, які мають передбачене законом право на отримання коштів, видається підтверджуючий це право документ єдиного зразка - Сертифікат на отримання грошової допомоги «Материнський (сімейний) капітал». Особам, які мають передбачене законом право на отримання коштів, видається підтверджуючий це право документ єдиного зразка - Сертифікат на отримання грошової допомоги «Материнський (сімейний) капітал»

Дане грошове одноразова допомога, яка визначає Сертифікат, видається не на конкретну дитину, а для підвищення добробуту і поліпшення життя всієї родини, на всіх дітей в сім'ї і батьків, як підтримка.

Кому покладено Материнський (сімейний) капітал? Скільки разів виплачують Материнський капітал однієї сім'ї на народження дітей?

«Материнський капітал» оформляється на другу дитину, який був народжений (в інших випадках - усиновлена) в період, наступний за вступом в повну силу Федерального Закону. Але незалежно від того, скільки дітей з'являється в сім'ї, необхідно знати, що материнський капітал видається сім'ї тільки один раз, так як є одноразової матеріальної підтримкою.

Отже, хто має повне право на отримання цього грошової допомоги:

 1. Жінка, яка народила, або ж яка усиновила другого малюка.
 2. Сім'ї, в яких за рахунком другий малюк був усиновлений в позначеному Законом періоді (до цієї категорії не належать падчерки і пасинки в сім'ї).
 3. Сім'ї, в яких є вже один (або вже кілька) дітей, народжених до вступу існуючого Закону про допомогу в силу, а черговий дитина (третій, четвертий - це не має значення) з'явився на світ в певний період.
 4. Батько малюка, якщо його дружина померла після народження їй другу дитину.
 5. Чоловік, який поодинці усиновив другу дитину, якщо він раніше не скористався цією державної матеріальною підтримкою, і рішення суду про прийняте усиновленні їм дитини (дітей) вступило в силу за означений Законом період.
 6. Сам дитина - якщо обоє батьків були раніше позбавлені їх батьківських прав (гроші від суми, що становить «Материнський капітал», після позбавлення обох батьків батьківських прав можуть отримати всі неповнолітні діти в цій сім'ї, в абсолютно рівних долях).
 7. Дитина, другий в сім'ї, (двоє або більше дітей), має повне право на отримання всіх грошових коштів, певних «Материнським капіталом» в разі втрати (смерті) обох батьків - і тата, і мами.
 8. У випадках втрати (смерті) обох батьків, або ж в разі позбавлення мами і тата батьківських прав, допомогу мають право отримати повнолітні діти, якщо вони навчаються в навчальному закладі на очному відділенні, і їм ще не виповнилося 23 року.

Безумовне правило для отримання грошей «Материнського капіталу» - батьки, які претендують на цю допомогу, а також народжені або усиновлені ними діти, повинні мати неодмінно громадянство Російської Федерації.

Хто не зможе отримати Сертифікат і скористатися грошима Материнського (сімейного) капіталу?

 1. Особи, які подали документи на виплату їм «Материнського капіталу» з помилками, або з неправдивими відомостями.
 2. Батьки, які раніше були позбавлені їх батьківських прав на своїх попередніх дітей.
 3. Батьки, які вже отримували грошову допомогу «Материнський капітал» раніше.
 4. Батьки дитини, яка не має громадянства Російської Федерації.

Коли можна отримати даний Сертифікат? Коли можна в повній мірі скористатися тими коштами, які визначені Материнським (сімейним) капіталом?

За отриманням Сертифікату претендентам можна звертатися відразу ж, як буде отримано свідоцтво про народження малюка, що з'явився на світ в певний термін. У разі, якщо сім'єю друга дитина усиновлена, то за отриманням даного сертифіката необхідно звертатися також після вступу в повну силу рішення суду.

Однак, витрачати кошти, які визначають цю допомогу, можна не раніше дати, коли другого малюкові (дитині, на якого виходив сертифікат) буде повних три роки. У діючий закон з 2011 року привнесені деякі поправки, згідно з якими сім'я відтепер може скористатися коштами, певними «капіталом», і при цьому не чекати досягнення малюком трирічного віку, якщо ці кошти будуть спрямовані на придбання житла, будівництво житла, погашення житлового кредиту , іпотеки.

Термін обігу за справжнім сертифікатом тимчасовими рамками не обмежений. Але витратити ці кошти батьки можуть тільки після закінчення терміну трьох років з дати народження другої дитини. У разі необхідності планового погашення кредиту на будівництво, придбання житла з 2011 року заяву батькам можна вже подавати, не чекаючи досягнення їх другим малюком віку трьох років.

Сума, яка складає Материнський (сімейний) капітал

З 2007 року визначає грошова сума на Сертифікат у виплатах спочатку становила 250 тисяч рублів. Але в наступні роки ця сума збільшувалася, з урахуванням існуючої інфляції:

 • У 2008 році сума грошей «Материнського (сімейного) капіталу» вже становила 276 250,0 рублів;
 • У 2009 році сума склала - 312 162,5 рублів;
 • У 2010 році сума склала - 343 378,8 рублів;
 • У 2011 році сума склала - 365 698,4 рублів;
 • У 2012 році сума склала - 387 640,3 рублів;
 • У 2013 році сума грошей, яка визначає «Материнський (сімейний) капітал», відтепер становить 408 960,5 рублів.

За прогнозами аналітиків, в 2014 році сума грошей, яка визначає «Материнський (сімейний) капітал» збільшиться на 14% від існуючого значення в 2013 році, складаючи 440 000,0 рублів.

Читайте також: Новини про материнський капітал 2014 року - яка сума становить Материнський капітал 2014?

 • Існуючий Закон в 2009 році був змінений. У документ було внесено нова поправка, яка відтепер надає право особам, які отримують Сертифікат, отримувати певну суму готівкою. З 2009 року ця сума становила 12 тисяч рублів (відніманням із загальної суми). Цілком можливо, в недалекому майбутньому дана сума буде збільшена.
 • Для батьків (інших осіб, визначених цим Законом), які скористалися цим правом, і використовували частину «Материнського (сімейного) капіталу», видану їм готівковими коштами, решта «Материнського капіталу» буде збільшена (проіндексована) до її використання, з урахуванням існуючої інфляції.
 • Грошові кошти, які входять в справжній «Материнський (сімейний) капітал», звільняються від існуючих податків на всі доходи фізичних осіб.
 • Згідно з новими поправками до Закону, з грудня 2011 року грошові кошти, які складають «Материнський капітал», можна направляти на оплату відвідування дитиною державного, муніципального дошкільного закладу або школи.
 • Сума існуючого грошового наповнення «Материнського (сімейного) капіталу» буде надалі індексуватися пропорційно інфляції - це здійснюється для того, щоб вона не «згоріла», не зменшилася з часом. Сума грошей, яка визначає «Материнський капітал», буде змінюватися виключно в бік збільшення, але при тому ніколи - в сторону зменшення.
 • За існуючим Закону, батьки або особи (певні Законом), які мають повне право на отримання даного Сертифіката та визначеного ним грошової допомоги, званого «Материнським капіталом», самостійно можуть обирати, куди будуть витрачені ці кошти. Законом заборонено повне переведення в готівку «Материнського капіталу», також його продаж, дарування і будь-які операції, що передають права на отримання даних грошових коштів іншим особам. Читайте також: На що можна витратити кошти Материнського капіталу - чи можна його продати або перевести в готівку?

Опубліковано в рубриці: Психологія ;

З якого року діє програма надання допомоги сім'ям, які мають дітей?
Кому покладено Материнський (сімейний) капітал?
Хто не зможе отримати Сертифікат і скористатися грошима Материнського (сімейного) капіталу?
Кому покладено Материнський (сімейний) капітал?
Скільки разів виплачують Материнський капітал однієї сім'ї на народження дітей?
Хто не зможе отримати Сертифікат і скористатися грошима Материнського (сімейного) капіталу?
Коли можна отримати даний Сертифікат?
Коли можна в повній мірі скористатися тими коштами, які визначені Материнським (сімейним) капіталом?