Строительство »

Розмір і способи оформлення податкового вирахування при купівлі земельної ділянки

 1. умови отримання
 2. Розмір відрахування
 3. Способи отримання вирахування
 4. Через податкову службу
 5. через роботодавця
 6. підсумки

Податкові відрахування при купівлі земельної ділянки - це та сума доходу, яка не обкладається за ставкою 13%.

Для отримання вирахування необхідно бути платником податків Російської Федерації.

Оформити його можна в будь-який рік, наступний після придбання землі, але в цей рік повинен бути отриманий дохід, оподатковуваний податком.

При купівлі ділянки з житловим будинком можна одержати відрахування і на нього.

умови отримання

Умови отримання вирахування описані в статті 220 Податкового кодексу, а також у Федеральному законі №202-ФЗ від 19 липня 2009 року, який вніс певні корективи до зазначеної статті.

Головні умови:

 • ділянка повинна бути придбаний після 1 січня 2010 року, якщо він куплений раніше, то оформити відрахування не вийде;
 • ділянка повинна бути призначений для будівництва житлового будинку, тобто одержати відрахування за садові або дачні ділянки не вийде, або потрібно буде довести, що садовий будиночок відповідає нормам житлового приміщення, закріпленого в статті 15 Житлового кодексу;
 • на ділянці повинен бути зведений житловий будинок, який відповідає всім містобудівним нормам, також на нього повинно бути оформлено право власності.

Є певні вимоги і до одержувача вирахування:

 • він повинен бути податковим резидентом РФ;
 • Податкові відрахування при купівлі земельної ділянки - це та сума доходу, яка не обкладається за ставкою 13% в звітний період, за який запитується відрахування, їм повинні були бути сплачені податки в бюджет країни (тобто безробітні, пенсіонери, утриманці і інші громадяни, які не мають оподатковуваного доходу, відрахування оформити не зможуть);
 • угода купівлі-продажу не повинна відбуватися між взаємозалежними особами, до яких за статтею 105 Податкового кодексу ставляться близькі родичі, а також неповнорідні бабусі і дідусі (тобто бабусі і дідусі дружина);
 • майно повинно бути оплачено за рахунок власних коштів покупця, а не за рахунок роботодавця чи держави (тобто за ту частину майна, яка була оплачена за допомогою материнського капіталу, військового сертифікату чи іншої житлової субсидії, податкові відрахування не надається).

Крім вирахування власне за ділянку, можна оформити відрахування на відсотки, сплачені по кредиту або іпотеки.

Однак слід врахувати, що в реальності це не завжди можливо, так як зазвичай громадяни подають на повернення податків за минулий період в їх повному обсязі, і для отримання інших відрахувань просто не залишається «резервів».

Наприклад, в 2014 році громадянин сплатив податків на 14 000 рублів.

Якщо він поверне всю цю суму, використовуючи своє право на отримання вирахування за придбання земельної ділянки, то оформлення відрахувань по іпотеці він не зможе оформити через те, що всі утримані податки вже будуть йому повернуті.

Розмір відрахування

Будь-який громадянин має право повернути 13% від своїх витрат на покупку майна, але відрахування надається з суми, що не перевищує 2 000 000 рублів.

Таким чином, максимальний розмір відрахування становить 260 000 рублей.

Це правило закріплено в статті 220 Податкового кодексу, в пункті 3, підпункті 1.

Це правило закріплено в статті 220 Податкового кодексу, в пункті 3, підпункті 1

На практиці це означає, що якщо вартість придбаної нерухомості перевищує 2 мільйони рублів, то відрахування можна оформити тільки на частину її вартості.

Слід врахувати, що майнове податкове вирахування можна оформити на себе тільки єдиний раз в житті, так що слід ретельно продумати, на який саме об'єкт його оформляти.

Однак якщо вартість ділянки становила менше 2 мільйонів рублів, залишок суми можна отримати, якщо буде придбана інша нерухомість.

Наприклад, ділянка коштувала 1 мільйон рублів. Власник оформив відрахування і отримав протягом трьох років 130 000 рублей.

Згодом він придбав квартиру за 3 мільйони рублів.

Залишок податкового вирахування (1 мільйон рублів) «переноситься» на неї.

Тобто він може оформити повернення ще 130 000 рублей, тільки вже за квартиру.

Способи отримання вирахування

Існує два способи отримання вирахування, і вони підійдуть різним категоріям громадян в залежності від термінів придбання нерухомості, а також особистих вподобань.

Через податкову службу

Оформлення вирахування за допомогою звернення до податкової служби має особливий сенс, якщо громадянин придбав ділянку кілька років тому.

Згідно із законом, відрахування можна отримати за три останні роки.

Якщо, наприклад, якийсь власник купив земельну ділянку з будинком в 2011 році, то відрахування у 2015 році він зможе оформити тільки за 2014 року, 2013 і 2012 рік, і то за умови, що він мав на цей період оподатковуваним дохід.

Для отримання вирахування в податковій необхідно завантажити з офіційного сайту служби програму «Декларація» за відповідний рік і самостійно заповнити її.

У разі необхідності можна звернутися з юристу.

Раніше декларацію можна було заповнити за допомогою податкового інспектора прямо в будівлі ФНС, зараз не у всіх відділення надають подібні послуги.

Після заповнення декларації той чи інший спосіб потрібно підготувати наступні документи і віднести їх до податкової служби разом з копіями:

 • заяву на повернення податку (можна завантажити на сайті ФНС);
 • паспорт або інший документ, що дозволяє ідентифікувати власника;
 • ІПН;
 • довідка, що підтверджує доходи (за формою 2-ПДФО), якщо в звітний період подавець працював в кількох організаціях, довідки потрібні з усіх місць роботи;
 • свідоцтво про право власності на ділянку;
 • свідоцтво про право власності на житловий будинок, розташований на ділянці;
 • правовстановлюючий документ - в даному випадку договір купівлі-продажу, а також акт прийому-передачі;
 • документи, що підтверджують витрата коштів: квитанції, чеки, розписки;
 • номер розрахункового рахунку в банку або ощадна книжка - для перерахування коштів.

Копії документів досить запевнити самостійно: при податкового інспектора написати на папері «Копія вірна» та поставити підпис.

Крім того, якщо є необхідність, то документи можна завірити у нотаріуса.

Якщо податкове вирахування необхідно оформити за кілька років, то за кожен рік необхідно підготувати свій пакет документів.

При цьому в кожному випадку потрібно буде заповнити окрему податкову декларацію, написати різні заяви і надати довідки з місця роботи за кожен рік.

Відрахування надходить на вказаний розрахунковий рахунок протягом 2-3 місяців після здачі повного пакета документів.

У деяких випадках декларацію можуть повернути для уточнення даних.

У такому випадку потрібно внести коригування та здати нову декларацію з позначкою: «Вторинна здача».

Так як оформлення податкового вирахування - не обов'язок, а право, то покупцеві подати декларацію можна в будь-який час протягом наступного року (продавець повинен відзвітувати про доходи до 30 квітня).

Доцільно здавати документи в лютому-березні, тоді податкова служба не так сильно завантажена, і відрахування можна встигнути отримати до літа.

Вам напевно буде цікаво подивитися ментальну карту "Як заповнити декларацію за формою 3-ПДФО" , Де докладно пояснюється процедура складання та подання документів

або ТУТ ви дізнаєтеся як отримати податкове вирахування при купівлі квартири

Як відбувається реєстрація квартири у власність:

https://legalmap.ru/articles/gp/estate/registr-kvartiry/

через роботодавця

Другий спосіб оформлення вирахування - звернутися в бухгалтерію підприємства, де працює власник нової земельної ділянки.

В цьому випадку можна отримати податкове вирахування вже за поточний рік.

Наприклад, громадянин купив в січні ділянку, а в липні подав заяву на отримання вирахування.

Наприклад, громадянин купив в січні ділянку, а в липні подав заяву на отримання вирахування

Він отримає на руки всі податкові відрахування, починаючи з січня, а згодом з його зарплати не буде відніматися прибутковий податок до тих пір, поки не буде вичерпано ліміт на 260 000 рублей.

Залишок від невиплаченої суми перенесеться на наступний рік.

Для отримання податкового вирахування у роботодавця необхідно отримати в податковій інспекції повідомлення за формою, затвердженою наказом податкової служби від 7 грудня 2004 року.

Новий власник ділянки повинен здати інспектору ті ж документи, що для отримання податкового вирахування, тільки по-іншому сформулювати заяву.

Після закінчення 30 днів, поки триває перевірка документів, яка звернулася видадуть повідомлення.

Його разом із заявою потрібно здати в бухгалтерію підприємства.

Більше ніяких документів надавати не потрібно.

На підставі 24 статті Податкового кодексу, роботодавець не має права відмовити в наданні вирахування, так як це його обов'язок.

Звернутися за вирахуванням можна з будь-якого місця роботу - основного або додаткового.

підсумки

Таким чином, в 2015 році податок на придбання земельної ділянки для житлового будівництва можна оформити двома способами.

Таким чином, в 2015 році податок на придбання земельної ділянки для житлового будівництва можна оформити двома способами

Якщо потрібно одержати відрахування за минулі роки, то потрібно звернутися до податкової інспекції, здати декларацію та всі необхідні документи.

Протягом двох місяців здійснюється перевірка, потім протягом місяця гроші надійдуть на зазначені в заяві реквізити.

Крім того, можна отримати податкове вирахування за поточний рік - для цього потрібно звернутися до податкової служби за повідомленням з таким же пакетом документів.

Потім його разом із заявою потрібно здати в бухгалтерію підприємства, де працює заявник.

Йому компенсують з наступною зарплатою все утримані податки, а надалі не будуть віднімати прибутковий податок.