Строительство »

Податкові відрахування Созаємщиков по іпотеці

 1. В яких випадках созаемщик може одержати відрахування?
 2. Як оформити відрахування?
 3. З покупки квартири
 4. З відсотків по іпотеці
 5. Що потрібно?
 6. Необхідні документи
 7. покрокові дії

Созаемщик за іпотечним договором має ті ж правами і обов'язками, що і основний позичальник Созаемщик за іпотечним договором має ті ж правами і обов'язками, що і основний позичальник. Також він має право в певних випадках на податкове вирахування з купівлі квартири, з відсотків по іпотеці. Як отримати гроші, які документи потрібно зібрати. Покрокова інструкція оформлення податкового вирахування для співпозичальника.

В яких випадках созаемщик може одержати відрахування?

Законодавчо визначено, що созаемщик матиме право на податкові відрахування, якщо дотримані наступні умови:

 1. Наявність документів, що підтверджують покупку житла созаемщиком. Придбана нерухомість або її частка повинна бути оформлена у власність на созаемщика (правило не поширюється на подружжя, придбана власність стає для них загальною в будь-якому випадку);
 2. Якщо созаемщик раніше не використав право оформити податкове вирахування. Згідно із законом скористатися ним можна тільки один раз .;
 3. Созаемщик повинен бути платником ПДФО;
 4. Наявність документів, що підтверджують факт понесення созаемщиком витрат на обслуговування іпотечного кредиту.

Обов'язковою є виконання всіх вимог в сукупності

Якщо созаемщиком за договором виступає чоловік / га, то він може отримати податкове вирахування в будь-якому співвідношенні з основним боржником. Зазвичай розподіляються частки 50/50, але за згодою сторін може бути обумовлено будь-яке інше співвідношення. Оскільки відрахування розраховується щорічно, величину пропорцій можна змінювати за бажанням подружжя.

При оформленні іпотечного договору необхідно заздалегідь продумати, кому з подружжя вигідніше оформити податкове вирахування, т. К. Бувають ситуації, коли основний позичальник, не маючи постійної роботи, не може розраховувати на виплату, тоді як созаемщик за договором може повернути частину коштів, витрачених за покупку житла.

Одна сторона угоди може зовсім відмовитися від отримання виплат.

Як оформити відрахування?

Оформлення вирахування виробляється аналогічно процедурі отримання повернення грошей основним позичальником.

З покупки квартири

Купуючи квартиру, позичальники за договором можуть повернути 13% з 2 млн. Р. Якщо ціна придбання менш цієї суми, то позичальники можуть скористатися невикористаним вирахуванням при покупці іншої нерухомості.

З відсотків по іпотеці

З відсотків по іпотеці можливе повернення 13% від максимально 3 млн. Р. В цьому випадку виплата проводиться разово, т. Е. Якщо позичальник не отримав максимальну суму, на наступну угоду недовикористаної пільга перенесена не буде.
Якщо подружжя планує придбання ще однієї нерухомості в майбутньому, то для них вигідніше оформити відрахування на одного з подружжя, тоді інший зможе скористатися пільгою по наступним договором.

Що потрібно?

Для отримання вирахування платник іпотеки повинен звернутися до свого відділення ФНС з пакетом документів.

Необхідні документи

Перелік необхідних документів:

 1. Паспорт заявника;
 2. Довідка за ф. 2 ПДФО, що підтверджує фактичну сплату податку за звітний період;
 3. Виписка з реєстру ЕГРН, яка підтверджує придбання заявником нерухомості або її частки, з документами-підставами;
 4. Договір про надання іпотечного кредиту;
 5. Виписка від кредитора про фактично сплачені внески з обслуговування заборгованості, про відсутність прострочених платежів;
 6. Документи, що підтверджують факт оплати кредиту заявником: виписка з карткового рахунку позичальника, чеки про внесення готівки, квитанції за міжбанківськими перекладам і т. Д.
 7. Свідоцтво про шлюб.
 8. Декларація по ф. 3 ПДФО.

покрокові дії

Після збору документів алгоритм дій наступний:

 • Заповнити заяву на повернення податку. Регламентована форма заяви відсутня. Необхідно наявність такої інформації: П.І.Б. заявника, адреса фактичного проживання, ІПН, за який рік оформляється відрахування, адреса іпотечної квартири, сума відрахування, реквізити для перерахування коштів, опис яких докладають документів. Зразок заяви:

Зразок заяви:

 • Заповнити декларацію 3 ПДФО. На сайті www.nalog.ru можна автоматично сформувати документ. В процесі введення даних інформація перевіряється і коригується при необхідності системою.
 • Подається декларація в будь-який час без обмеження термінів.
 • Способи подачі декларації: особистий візит в ФНС, переслати поштою з додатком копій документів, рекомендованим листом з повідомленням. Зареєстровані на сайті Податкової Служби користувачі можуть подати декларацію онлайн.
 • Термін розгляду заяви 3 місяці з моменту отримання документів.

Заявник може отримати податкове вирахування через роботодавця, що має бути зазначено в заяві на його отримання.

У цьому випадку, з нього не буде утримуватися прибутковий податок, поки не буде виплачена вся сума, належна до повернення. Максимальний термін виплат 3 роки.

В яких випадках созаемщик може одержати відрахування?
Як оформити відрахування?
В яких випадках созаемщик може одержати відрахування?
Як оформити відрахування?
Що потрібно?