Строительство »

Максимальний податкове вирахування при купівлі квартири

Багатьом відомо про податкові відрахування, що надаються державою покупцям житла. Але є в законодавстві певні нюанси, що стосуються цього питання, знання яких дозволить зробити покупку нерухомості максимально вигідною.

Але є в законодавстві певні нюанси, що стосуються цього питання, знання яких дозволить зробити покупку нерухомості максимально вигідною

Податкові відрахування при придбанні житла є найбільшим з усіх можливих. Він дозволяє повернути частину витрат на покупку нерухомості і виплату іпотеки. У всіх відрахувань є встановленого законом ліміту, що обмежує суму раніше виплачених державі податків, яку можна повернути. Максимальна сума, на яку можна розраховувати в цьому випадку, становить 260 тис. Руб. при покупці нерухомості і 390 тис. руб. при оформленні іпотеки. Таким чином, оподатковуваний база зменшується на 2 млн руб. в першому випадку і 3 млн руб. у другому. Повернення за іпотечними процентами є доповненням до відрахування з купівлі. Таким чином, загальна сума відрахування може досягати 650 тис. Руб. на людину. Цей ліміт встановлюється на все життя.

З 2014 року вступили в силу нові правила, що встановлюють ще більш привабливі умови отримання такого податкового вирахування. Так, якщо раніше ліміт по поверненню ставився до приобретаемому об'єкту нерухомості, то тепер він прив'язаний до конкретного покупця. Це означає, що сім'я з двох чоловік, яка купує квартиру за 4 млн руб., Може отримати подвійний відрахування: кожен чоловік в праві повернути 260 тис. Руб.

Навіть якщо квартира офіційно оформлена тільки на одного члена сім'ї, власність вважається спільною і на відрахування можуть претендувати обоє. Тому з них, на кого не оформлена житло, досить просто надати до податкової інспекції документи про укладення шлюбу.

У випадку з відсотками по іпотеці нові правила трохи погіршили умови надання вирахування для платників податків, обмеживши його 390 тис. Руб., В той час як раніше таких обмежень по сумі не було.

Таким чином, чоловік і жінка, які оформили іпотеку, можуть розраховувати на отримання в цілому 1,3 млн руб. (За умови, що кожен отримує по 650 тис.).

Але є ще одне обмеження: сума фактично сплачених відсотків. Розглянемо на прикладі. Припустимо, що чоловік і дружина виплатили іпотечних відсотків на загальну суму 1 млн руб. У розрахунок беруться саме відсотки, а не тіло кредиту. В такому випадку вони можуть отримати назад 130 тис. Руб., Тобто 13% від виплаченої суми. Кожен з них отримує по 260 тис. Руб. за видатками на придбання житла і разом вони отримують 130 тис. за відсотками.

Розглянемо іншу ситуацію. Молода сім'я купила в рівних частках нерухомість, вартість якої склала 4 млн руб .; 3 млн з них були взяті в іпотеку на 10 років. Відсоткова ставка банку склала 12%. Тоді щомісяця подружжя повинні виплачувати 43 тис. Руб., Куди входять і відсотки, сума яких за 10 років складе 2,2 млн руб.

До 2014 року обоє отримали б не більше 546 тис. Руб., З яких 260 тис. - повернення з купівлі і 286 тис. - 13% від усієї суми сплачених відсотків. За новими правилами сім'я може розраховувати на податкові відрахування, що становить 806 тис. Руб., Так як кожен чоловік тепер отримує 260 тис., При тій же загальній сумі повернення відсотків 143 тис. Руб. (13% від 2,2 млн руб. Виплачених відсотків).

Не всі люди, навіть мають фінансову освіту, вникають в тонкощі податкових відрахувань . І далеко не всі покупці нерухомості користуються наданими їм державою можливостями через небажання проходити довгі бюрократичні процедури повернення податкових сум. А процес оформлення стає тим часом все менше важким. Не так давно з'явилася навіть можливість подачі документів через інтернет, без необхідності відвідувати податкову інспекцію.

Отримати відрахування можна двома способами. Якщо ви вирішили звернутися за поверненням коштів, необхідно відразу визначитися, який спосіб підходить саме вам.

Перший варіант - оформити всі необхідні документи для податкової інспекції, передати їх в роботу і чекати перерахування грошей на ваш рахунок. Інший спосіб - здати документи в податкову і отримати у її співробітника повідомлення, де буде вказана сума відрахування і ваше право на її отримання. Віддавши повідомлення про втрату чинності свого роботодавця, ви будете отримувати зарплату без утримання прибуткового податку, поки вся покладена сума не буде вам надана.

Припустимо, ви придбали квартиру в 2015 році, заплативши за неї 2 млн руб. Іпотека при цьому не оформлялася. У 2016 році ви звертаєтеся до інспекції за вирахуванням. Припустимо, ваш оклад становить 100 тис. Руб., З яких на руки вам видають 87 тис., А 13 тис. Руб. - сума прибуткового податку, утриманого роботодавцем. Закон встановлює термін 4 місяці на перевірку документів інспекцією та повернення грошей. Після закінчення цього терміну ви отримаєте на свій рахунок 156 тис. Руб. (13 тис., Помножені на 12 місяців). Решта 104 тис. Руб. будуть виплачені в подальшому. Це перший спосіб отримання податкового вирахування.

Якщо ви вибрали останній спосіб, ви отримуєте в інспекції повідомлення в січні 2016 року і віддаєте його роботодавцю. Тоді ви будете отримувати заробітну плату 100 тис. Руб. без утримання податку протягом 20 місяців. Саме стільки часу потрібно, щоб виплатити суму в 260 тис. Руб. Не забувайте, що через рік потрібно буде отримати нове повідомлення в податковій інспекції.

Якщо ви маєте намір отримати повернення за вже минулий рік, вам підходить тільки перший спосіб. Бажаєте отримувати зарплату без утримання прибуткового податку - використовуйте другий варіант. До речі, є можливість комбінувати ці два способи. Так, при покупці квартири в 2015 році ви можете повернути виплачені за цей рік податки в 2016 році за першим способом, а потім отримувати зарплату без утримання податку, застосовуючи другий метод.

Не варто боятися складнощів, пов'язаних з податковим вирахуванням. Це абсолютно звичайна, законна процедура. Працівники податкової інспекції давно звикли до оформлення такого роду справ і не задають багато зайвих питань. Щорічно оформляється більш 5 млн різних податкових відрахувань для фізичних осіб. З їх допомогою держава регулює економічні процеси в країні. Так, податкове вирахування при покупці будинків і квартир є інструментом для стимулювання вкладень в нерухомість.