Строительство »

Чи повинен я платити податок на продаж частки ціною менше 1 млн?

alotofpeople / Fotolia   За загальним правилом дохід, отриманий від продажу квартири або її частки, оподатковується за ставкою 13% alotofpeople / Fotolia

За загальним правилом дохід, отриманий від продажу квартири або її частки, оподатковується за ставкою 13%. Практиці відомі випадки, коли учасники угоди навмисне занижена али її вартість, щоб мінімізувати податковий тягар. З метою боротьби з таким видом шахрайства в Податковий кодекс Росії були внесені зміни, згідно з якими, якщо сума за договором нижче кадастрової вартості об'єкту, що продається податок все одно доведеться заплатити.
До законним способам економії на податках ставляться:

  • звільнення від їх сплати;
  • отримання майнового відрахування.

Щоб скористатися першим варіантом, необхідно, щоб продаваний об'єкт, раніше отриманий у спадок, знаходився у власності продавця не менше трьох років.

Якщо термін володіння виявився менше, то можна скористатися другим варіантом. У цьому випадку платник податків зменшить базу оподаткування на суму майнового відрахування.

Якщо квартира принади лежить кільком власникам і всі вони згодні на продаж, то у них є право вибору способу продажу. У разі укладення одного договору всіма уч астнікамі часткової власності податкове вирахування буде наданий на всіх і розділений між ними, в залежності від частки кожного в праві. При цьому власники мають право на укладення окремих договорів (на частку кожного з власників). В такому випадку відрахування буде надано кожному власнику окремо. Таким чином обов'язок по сплаті ПДФО з продажу частки компенсується правом на отримання податкового вирахування на відповідну суму.

Для отримання цієї податкової вигоди власник повинен:

  • бути платником податків (бути працевлаштованим або отримувати інший оподатковуваного доходу);
  • надати до податкового органу декларацію для отримання вирахування і пільги з податку.

Подарували частина будинку. Які податки я буду платити при продажу?

Податок з продажу квартири: правила і приклади

З січня 2016 року законом введено поняття «мінімального граничного термін володіння об'єктом нерухомого майна». Продаж квартири після закінчення цього терміну означає, що податок (ПДФО) на отриманий від продажу дохід не нараховується.

Але «граничний термін володіння» - різний для різних випадків. І залежить він від того, яким способом квартира стала власністю власника. Якщо квартира була куплена, то «граничний термін володіння» дорівнює п'яти рокам (з 2016 року). Якщо квартира була приватизована, подарована близьким родичем або отримана в спадщину, то трьом.

В даному випадку, коли успадкована в частках квартира продається до закінчення трирічного терміну володіння, податок ПДФО виникає для кожного власника частки. При цьому кожен власник частки може скористатися встановленим законом вирахуванням у розмірі 1 млн рублів. А щоб цей податкове вирахування міг застосувати кожен власник часткової власності окремо (а не один відрахування на всіх), вам всім потрібно продати свою квартиру не як єдиний об'єкт нерухомості (за одним договором купівлі-продажу), а за окремими договорами купівлі-продажу для кожної частки.

Таким чином, якщо вартість кожної частки менше 1 млн рублів, то при продажу квартири по частинах кожен власник, застосовуючи вказаний відрахування, звільняється від сплати прибуткового податку.

Які податки діють при продажу квартири з наступною покупкою?

Плачу я податок з продажу частки в квартирі, купленої в шлюбі?

При продажу нерухомого майна, одержаного у спадщину менше трьох років тому, всі громадяни зобов'язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) в розмірі 13% від отриманої суми. При цьому не забувайте, що право власності на нерухомість, отриману в порядку спадкування, виникає не з моменту державної реєстрації такого права (як у всіх інших випадках), а з моменту відкриття спадщини, тобто з моменту смерті спадкодавця. І саме з цього моменту і треба відраховувати трирічний термін. Відповідно, якщо спадкодавець помер більше трьох років тому, а право власності на квартиру зареєстровано менше трьох років тому, продавці від сплати ПДФО звільняються. Майновий податкове вирахування, передбачений ст. 220 Податкового кодексу РФ і застосовується при сплаті ПДФО з сум, отриманих від продажу нерухомості, застосовується в наступному порядку.

Якщо частка придбана як самостійний об'єкт власності (наприклад, якби тільки Ви успадкували тільки цю частку), то податкове вирахування при її продажу складе 1 млн рублів. А оскільки Ви отримали частку в складі квартири по одній підставі і одномоментно з власниками інших часток (іншими спадкоємцями), то податкове вирахування з продажу в розмірі 1 млн рублів надається на весь об'єкт нерухомого майна. І при продажу всієї квартири податкове вирахування з продажу належної Вам частки складе рівно таку ж частку від мільйона, яка Ваша частка в усій квартирі. Відповідно, Вам необхідно декларувати спадкове майно і сплачувати ПДФО, якщо вартість продаваної Вами частки менш не одного мільйона, а його частини, що відповідає розміру Вашої частки в квартирі.

Текст підготувала Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Як проходить передача грошей при покупці квартири?

Чи повинна я платити податок в Казахстані за російську квартиру?

Сестра купила у мене будинок, а їй не повертають податок. Чому?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Які податки я буду платити при продажу?
Які податки діють при продажу квартири з наступною покупкою?
Плачу я податок з продажу частки в квартирі, купленої в шлюбі?
Чи повинна я платити податок в Казахстані за російську квартиру?
Чому?