Строительство »

Чи можна отримати податкове вирахування повторно?

Sean K / Fotolia   У питанні не вказано, про яке відрахуванні йдеться Sean K / Fotolia

У питанні не вказано, про яке відрахуванні йдеться. Відрахувань багато, і вони всі різні. Якщо припустити, що Ви говорите про податкове вирахування при купівлі житла, то з 2014 року таке вирахування може застосовуватися покупцем необмежену кількість разів (тобто до декількох покупок житла, в тому числі в іпотеку). Але загальна сума всіх застосованих відрахувань не повинна перевищувати суми, встановленої законом:

  • для власних витрат на покупку сума відрахування становить 2 млн рублів (максимум);
  • для витрат на виплату відсотків за іпотечним кредитом додаткова сума відрахування дорівнює 3 млн рублів (максимум).

Якщо Ви скористалися можливістю отримання майнового податкового вирахування до 1 січня 2014 року, то не зможете отримати його ще раз. Якщо ж це сталося після зазначеної дати, то у Вас залишається можливість додаткового повернення. Однак загальна сума, з якої Ви можете отримати 13% (в сукупності з минулого покупкою), не може перевищувати 2 млн рублів. Іншими словами, загальний розмір Ваших компенсацій за двома квартирах не перевищить 260 тисяч рублів.

Що стосується покупки в іпотеку, то, якщо у Вас збереглося право на відрахування, компенсація буде двох видів. По-перше, Ви зможете отримати звичайний імущес ничих відрахування (не більше 260 тисяч рублів). А, по-друге, відрахування з витрат, що виникають при сплаті відсотків по іпотеці. Він надається в сумі фактично вироблених платником податку витрат зі сплати відсотків у відповід ності з договором позики (кредиту). З десь обмеження становить 390 тисяч рублів.

Чи заважає продаж квартири отримати податкове вирахування?

Сестра купила у мене будинок, а їй не повертають податок. Чому?

Згідно з чинним законодавством, податкові відрахування прив'язаний не до квартирі, а до платника податків. Кожен платник податків має право отримати податкову пільгу в розмірі 13% від вартості придбаної недвижимост і, але сумарно не більше 260 тисяч рублів. Якщо після покупки першої квартири, кімнати або частки в квартирі сума податкової де вого відрахування не досягла 260 тисяч рублів, платник податків при покупці другої або третьої квартири має право звернутися за рештою суми відрахування.

Дане положення має значення для тих об'єктів нерухомості, вартість яких значно нижче двох мільйонів. Скористатися максимальною сумою відрахування в такому випадку не представляється можливим. Крім того, це має значення для покупців частковій або спільній власності, оскільки вартість нерухомості визначається для кожного власника пропорційно частці. Кожен власник має право на отримання своєї частини податкового вирахування в максимальному розмірі.

При покупці квартири по іпотеці можна отримати як податкове вирахування в розмірі 13% від вартості квартири, так і 13% від суми нарахувань по іпотеці, але не більше 3 млн рублів. В даному випадку повернення може бути проведений тільки один раз по одному об'єкту. А ось купити кілька квартир з використанням іпотечних коштів і отримати податкове вирахування в розмірі 3 млн рублів за рахунок сплачених відсотків не можна.

Зауважу, що дані норми закону діють з 1 січня 2014 року і поширюються на операції з вказаної дати. Якщо до цієї дати вже було отримано податкове вирахування, нехай навіть і не в повному обсязі, право на відрахування вважається використаним.

Для оцінки ситуації мають значення наступні умови використання майнового податкового відрахування. Так, якщо відрахування був використаний до 2001 року, то у Вас є можливість повторно отримати майновий податкове вирахування. Якщо відрахування було надано в період з 2001 по 2014 рік, то повторне використання майнового податкового відрахування неможливо. При цьому Мінфін визначив, що використання майнового податкового відрахування в розмірі процентів за іпотечним кредитом можливо, якщо

  • майновий податкові відрахування до 2014 р був використаний без урахування відсотків за іпотечним кредитом;
  • кредитний договір, який є підставою для майнового відрахування в розмірі відсотків, закл ючен з банком після 01.01.14 р

Як вибрати банк і іпотечну програму?

Прогнози щодо цін на нерухомість в 2017 році

Згідно із законодавством, право податкового відрахування при покупці житла надається один раз в житті. Про днако це не суперечить правилу, згідно з яким можна одержати відрахування на погашення відсотків в тому випадку, якщо відбувається угода за участю кредитних коштів. Головна умова тут - неотримання вирахування на відсотки раніше, адже подібне право діє тільки щодо одного об'єкта нерухомості. Така можливість обумовлена ​​тим, що в новій редакції ст. 220 Податкового кодексу РФ відрахування по видатках на придбання житла і відрахування по видатках на погашення відсотків за користування позиковими (кредитними) засобами представлені як самостійні види відрахувань.

Податкові відрахування можна отримати тільки один раз в житті, але є цікавий прийом (лайфхак) для подружжя, які купують нерухомість в спільну власність без виділення часток. Якщо кожен з них отримає відрахування на цей же об'єкт, то вони обидва використовують своє право на отримання вирахування. Але подружжю можна купити в спільну власність і два об'єкти, при цьому один чоловік отримує податкове вирахування по першому об'єкту, а другий - по другому. Для цього потрібно додати до заяви про отримання податкового вирахування ще одну заяву про розподіл вирахування. У цій заяві слід вказати, що для першого об'єкта один чоловік використовує свій відрахування в розмірі 0%, а другий - в розмірі 100%. Для другого об'єкта зробити навпаки: Ви використовуєте свій відрахування в розмірі 100%, а Ваш чоловік або дружина - в розмірі 0%.

Текст підготувала Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Яку квартиру краще купити - новобудову або вторинне житло?

Які податки діють при продажу квартири з наступною покупкою?

Податок з продажу квартири: правила і приклади

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Чи заважає продаж квартири отримати податкове вирахування?
Чому?
Як вибрати банк і іпотечну програму?
Які податки діють при продажу квартири з наступною покупкою?