Строительство »

Чи існують податкові пільги для пенсіонерів при покупці квартири?

  1. Поділ пенсіонерів на категорії при оформленні пільг
  2. Порядок отримання пільги при покупці квартири пенсіонером
  3. Нюанси надання податкових пільг для пенсіонерів при покупці житла

Хтось із вас, напевно, чув, що законодавством забезпечуються пільги для пенсіонерів, коли вони купують квартиру - чи правда це?

Давайте з'ясуємо, за яких обставин такі пільги пенсіонерам можна оформити і що під цим поняттям мається на увазі.

Поділ пенсіонерів на категорії при оформленні пільг

Спеціальні податкові пільги, покладені при покупці квартири, призначаються двом видам пенсіонерів - працюючим і немає.

Для працюючих пенсіонерів все виглядає досить стандартно: особа виплачує ПДФО з одержуваного доходу за звичайною ставкою в 13%. Тому для працюючих пенсіонерів передбачається і общеустановленная виплата майнового відрахування - в сумі до 260 тисяч рублів.

Якщо ж пенсіонер не працює в даний період, отримуючи встановлену державою пенсію, яка не обкладається податком (пункт 2 стаття 217 НК РФ), то прав на майнове відрахування таким пенсіонерам які раніше не надавалося. Після останніх поправок, внесених до Податкового Кодексу (Федеральний закон від 21.11.2011 N 330-ФЗ), пенсіонери, які не мають офіційного заробітку, отримали право на оформлення податкових пільг в процесі придбання об'єкта нерухомості, однак в зворотному порядку від стандартної процедури повернення ПДФО.

З моменту придбання об'єкта нерухомості скористатися пільгами безробітні пенсіонери можуть протягом трирічного періоду. Але в той же час пільги можна буде отримати тільки за умови, що в зазначений відрізок часу особа отримувала певний офіційний дохід. Наприклад, якщо громадянин пішов на пенсію в грудні 2017 року, а квартира була куплена ним у 2018, застосовується відрахування за попередні три роки, тобто за 2017 + 2016 + 2015. Якщо на пенсію людина вийшла на рік раніше, наприклад, в грудні 2016- го, то період розрахунку податкової пільги буде тільки два роки, в даному випадку 2016 і 2015 роки. Такий порядок формування податкового вирахування при купівлі житла іменується перенесенням залишку невикористаної пільги на інші періоди.

А якщо людина вийшла на пенсію, наприклад в березні 2017, а покупка квартири проведена в квітні 2017го року, то саме цей поточний 2017й рік і буде першим роком відліку для визначення податкової пільги.

Порядок отримання пільги при покупці квартири пенсіонером

Дії для оформлення пільг під час придбання квартири пенсіонерами виконуються ті ж самі, що і в стандартній процедурі. У відповідні органи податкової служби необхідно буде подати декларацію доходів за формою 3-ПДФО, вказавши всі види одержуваних доходів, вартість житлового об'єкта та суму податку. Крім заяви встановленого зразка, також необхідно надати:

  • Копію паспорта;
  • Довідки за формою 2НДФЛ із зазначенням доходів за час користування пільгою;
  • Пакет документації, що підтверджує права власності на житловий об'єкт.

У тримісячний період податковими органами проводиться перевірка наданої платником податків документації, а також його право на отримання цієї пільги. При виявленні будь-якого роду неточностей або нестачі певних документів, представники інспекції можуть зробити запит про надання необхідної інформації.

Коли з даного питання приймається позитивне рішення, з держбюджету перераховується певна сума (за даними декларації) на рахунок платника податків. Для цього необхідно мати рахунок в одному з банків, вказуючи при заповненні даних його реквізити. Готівкою кошти не видаються.

Нюанси надання податкових пільг для пенсіонерів при покупці житла

Перед оформленням документів необхідно врахувати ряд нюансів, супутніх виділенню пільг для пенсіонерів. Відповідно до законів, такими нюансами можна вважати:

  • надання пільг для непрацюючих пенсіонерів можливо тільки за останній трирічний період,
  • при купівлі об'єкта нерухомості в часткову власність, платник податків має право на отримання пільги, виходячи із суми понесених конкретно їм витрат при покупці,
  • можливість отримання пільг за допомогою податкових органів або ж безпосередньо роботодавця - для працюючих пенсіонерів.

За умови поєднання фіз. особою кількох місць роботи, йому може бути надана можливість отримання податкових пільг у одного або декількох роботодавців. Подібні дії виробляються при повній відповідності з податковим органом.