Строительство »

Чи є пільги для одиноких мам з іпотекою?

Saksoni / Depositphotos   У Володимирській області діє кілька житлових програм: федеральна, обласна і муніципальна Saksoni / Depositphotos

У Володимирській області діє кілька житлових програм: федеральна, обласна і муніципальна.

Федеральна програма. Раніше в регіоні діяла федеральна цільова програма «Житло» (зокрема, підпрограма «Забезпечення житлом молодих сімей»). Але з цього року Постановою Уряду РФ від 12.10.2017 N 1243 вона була достроково припинена. Тепер реалізація заходів, які стосуються соціальних виплат молодим сім'ям, здійснюється в рамках держпрограми «Забезпечення доступним і комфортним житлом та комунальними послугами громадян РФ».

Чи є пільги на іпотеку для матерів-одиначок?

Чи є пільги на оренду житла для матері-одиначки?

Учасником програми може бути молода сім'я, в тому числі неповна молода сім'я, що відповідає наступним вимогам:

  • вік одного батька в неповній родині не більше 35 років;
  • молода сім'я визнана потребує в житловому приміщенні (вона повинна стояти на обліку в якості потребує поліпшення житлових умов до 01.03.2005 або визнаватися органами місцевого самоврядування потребує житловому приміщенні після 01.03.2005 незалежно від того, поставлена ​​сім'я на облік в якості потребує житловому приміщенні чи ні);
  • у сім'ї є доходи, що дозволяють отримати кредит, або інші кошти, достатні для оплати середньої вартості житла в частині, що перевищує розмір надаваної соціальної виплати.

Обласна програма. Обласна держпрограма «Забезпечення доступним і комфортним житлом населення Володимирській області» (затверджена Постановою губернатора Володимирській області від 17.12.2013 №1390).

Муніципальна програма. «Забезпечення житлом молодих сімей міста Володимира» (затверджена Постановою адміністрації міста Володимира від 14.10.2014 N 3775).

Обласна і муніципальна житлові програми в основному дублюють положення федеральної програми. Однією з умов участі в них є визнання сім'ї потребує в житловому приміщенні. Згідно ст. 51 Житлового кодексу, які потребують визнаються громадяни, які є наймачами або власниками житлових приміщень, причому площа на одного члена сім'ї повинна бути менше облікової норми. Рішенням Володимирського міської Ради народних депутатів від 19.05.2005 № 164 «Про облікову нормі і нормі надання житлового приміщення за договором соціального найму» встановлено облікову норма площі житлового приміщення в розмірі 12 і менш кв. метрів на кожну людину, яка проживає в цій квартирі.

Таким чином, для того щоб сім'ю з двох осіб визнали потребує житловому приміщенні, площа квартири повинна бути менше 24 кв. метрів. Наявність у власності квартири площею 31 кв. метр не дозволяє віднести Вашу родину до категорії нужденних, і, відповідно, не дозволяє брати участь в програмі.

Але для одиноких матерів передбачені спеціальні пільги:

  • єдиному батькові чи матері надається податкове вирахування в подвійному розмірі (підпункт 4 п. 1 ст. 218 Податкового кодексу РФ);
  • розмір щомісячної допомоги на дитину збільшується на 100% на дітей одиноких матерів (п. 2 ст. 15 Закону Володимирській області від 02.10.2007 N 120-ОЗ «Про соціальну підтримку і соціальному обслуговуванні окремих категорій громадян у Володимирській області», пункти 6 і 7 положення про порядок призначення та виплати щомісячної допомоги громадянам, які мають дітей, затвердженого Постановою губернатора Володимирській області від 14.12.2004 N 683);
  • самотні батьки, які мають дитину у віці до 14 років, мають право на отримання безкоштовної юридичної допомоги в рамках державної системи безкоштовної юридичної допомоги, якщо вони звертаються за її наданням з питань, пов'язаних із забезпеченням та захистом прав і законних інтересів своєї дитини (підпункт 2 п . 1 ст. 1 Закону Володимирській області від 14.11.2014 N 129-ОЗ «Про додаткові гарантії реалізації права громадян на отримання безкоштовної юридичної допомоги»).

Як отримати субсидію на покупку житла?

Хто і як може отримати іпотеку для молодих?

У Санкт-Петербурзі є програма допомоги одиноким матерям: якщо вони потребують житла, то можуть розраховувати на надання від держави кімнати в комунальній квартирі або гуртожитку. У Вашому випадку, швидше за все, навіть якщо аналогічні програми і є, на Вас вони вже не поширюється, так як Ви вже маєте окремим власним житлом і не потребуєте, за нормами, в поліпшенні.

В цьому році Ви зможете отримати допомогу від держави, якщо народите другу дитину. Тоді Ви отримаєте материнський капітал в розмірі 452 тисячі рублів, якими Ви зможете відразу погасити частину іпотеки та знизити або платіж, або термін. Також Ви зможете зробити рефінансування залишків іпотечного кредиту за держпрограмою під 6% річних як мати, яка народила після 1 січня 2018 року. Таке рефінансування може приблизно в два рази зменшити залишився після погашення маткапіталом щомісячний платіж.

Для працюючих матерів-одиначок є пільги, гарантовані на федеральному рівні:

  • додаткові дні відпустки, відгулів, заборона на роботу в позаурочний час або звільнення з волі роботодавця;
  • подвійний податкове вирахування за дитину: стандартний податкові відрахування (на першу дитину він становить 1400 рублів, згідно зі ст. 218 НК РФ). Подвійний податкове вирахування надається єдиному батькові чи матері (прийомному батьку), усиновителю, опікуну, піклувальнику. Надання зазначеного податкового вирахування єдиному батькові припиняється з місяця, наступного за місяцем набрання ним шлюб.

Також є регіональні пільги: безкоштовне харчування в школах, субсидія на комуналку та інші види допомоги. Даний перелік пільг необхідно уточнювати в органах соцзахисту населення міста або конкретного району.

Розглянемо більш докладно подвійний податкове вирахування. Припустимо, що працює мати-одиначка з Володимира отримує середню заробітну плату 25 269 рублів на місяць (за статистичними даними по Володимирській області).

Тоді податкове вирахування складе: 1400 х 2 = 2 800 рублів на місяць. Тоді ПДФО: (25 269 - 2800) х 0,13 = 2 920,97 рубля на місяць. На руки жінка отримає: 25 269 - 2 920,97 = 22 348,03 рубля на місяць.

(Без податкового вирахування жінка отримає на руки 25 269 - 3 284,97 = 21 984,03 рубля на місяць.)

Таким чином, економія складе 364 руб. в місяць, або 4 368 рублів на рік.

Є певні обмеження по сумі заробітної плати: з того місяця, коли сумарний заробіток жінки перевищить 350 000 руб., Право на подвійний податкове вирахування буде втрачено (ст. 218 НК РФ).

Можна отримувати відрахування на дітей до 18 років включно. Термін отримання вирахування може продовжуватися до досягнення дитиною 24 років, якщо він є учнем очної форми навчання, студентом, аспірантом, ординатором або інтерном (ст. 218 НК РФ).

Жінка може одержати відрахування як у роботодавця, так і в податковій інспекції. Якщо жінка працює одночасно у кількох роботодавців, то відрахування може бути наданий тільки у одного роботодавця за вибором.

Як отримати податкове вирахування, купивши квартиру?

Повернення податку при купівлі житла

У російському законодавстві прописані умови, за якими жінки з юридичним статусом одинокій матері мають право на отримання субсидії на придбання житла або на погашення іпотечного кредиту в розмірі 30-40% від вартості нерухомості. Однак є обмеження - вік менше 35 років. Якщо Вам вже виповнилося 35 років, то, на жаль, на цей вид пільги Ви претендувати не можете.

При цьому у Вас, як у будь-якого громадянина РФ, є можливість скористатися правом на надання майнового податкового вирахування в розмірі 2 млн рублів при обліку наявності офіційно сплаченого ПДФО до бюджету, а також податковим вирахуванням на суму відсотків за цільовим позиці в розмірі 3 млн рублів.

Також за умови, що Ви маєте статус одинокою матір'ю, Вам належить подвійний стандартний податкові відрахування на дитину до віку 18 років або 24 років (за умови його навчання на очній формі в державному вузі) в розмірі 2800 рублів. Оформити даний відрахування можна або у роботодавця (в цьому випадку Ви щомісяця будете сплачувати ПДФО на 364 рубля менше (2800 * 0,13), або після закінчення календарного року через податкову інспекцію, подавши відповідну заяву на надання вирахування.

Текст підготувала Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Пільги на оплату ЖКП. Коли, кому, скільки?

Як заощадити, якщо ви взяли іпотеку?

Що таке соціальне житло і для кого воно?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Чи є пільги на іпотеку для матерів-одиначок?
Чи є пільги на оренду житла для матері-одиначки?
Як отримати субсидію на покупку житла?
Хто і як може отримати іпотеку для молодих?
Як отримати податкове вирахування, купивши квартиру?
Коли, кому, скільки?
Як заощадити, якщо ви взяли іпотеку?
Що таке соціальне житло і для кого воно?