Строительство »

Як повернути 260 тисяч податку при купівлі житла в новобудові?

При покупці квартири в новобудові громадяни мають право на податкові відрахування При покупці квартири в новобудові громадяни мають право на податкові відрахування. Кожен працюючий громадянин РФ платить податок на дохід фізичних осіб (ПДФО), що становить 13% від заробітної плати. Покупець квартири віддає за неї частину свого доходу, при цьому все одно платить ПДФО. Держава повертає 13% від суми, але розмір відрахування не повинен перевищувати 260 тисяч рублів.

Хто має право на податкове вирахування?

На податкове вирахування можуть претендувати працюють за трудовим договором або договором підряду громадяни, які мають російську прописку, які придбали нове житло в Росії, підписавши з будівельною компанією акти прийому-передачі. Громадяни, які не платять прибутковий податок 13%, не мають права на відрахування: це індивідуальні підприємці, які працюють за вмененке або спрощенці, пенсіонери, студенти.

Відрахування для всіх квартир вартістю понад 2 млн рублів складає 260 тисяч рублів, на квартири, ціна яких нижча, відрахування розраховується як 13% від їх вартості. Відрахування проводиться по роках і не може перевищувати розмір сплаченого за рік ПДФО. Якщо річна сума податку менше суми відрахування, виплати будуть здійснюватися протягом кількох років, і будуть дорівнюють сумам сплаченого в кожному році податку. Наприклад, покупець в 2015 році сплатив ПДФО в розмірі 80 тисяч. Саме таку суму вирахування за цей рік він зможе отримати, а решту коштів йому повернуть в наступні роки. При покупці житла в іпотеку також можна отримати податкове вирахування за відсотки по кредиту в розмірі 13%, не більше 390 тисяч рублів.

Заява на отримання податкового вирахування потрібно подати протягом наступного року після приймання квартири у будівельної організації. Якщо квартира була куплена давно, податкове вирахування все одно можна отримати. Він буде розраховуватися на основі відрахувань ПДФО, які проводилися за останні три роки. Якщо житло було придбано в 2010 році, повернення податку буде оформлений за 2013, 2014 і 2015 роки.

Де одержати відрахування?

Отримати податкове вирахування можна за місцем роботи або в податковій. У першому випадку виплати буде проводитися щомісяця разом із зарплатою. Роботодавець не буде вираховувати 13% податку, ці кошти будуть додані до зарплати. Щоб оформити отримання вирахування таким способом, необхідно повідомити про це в податкову, а потім в бухгалтерію за місцем роботи. Щороку на роботу потрібно буде приносити довідку з податкової.

У податковій можна одноразово отримати суму за рік. Сплачені в цьому році податки перерахують тільки в наступному році. Щоб одержати відрахування в податковій, потрібно взяти роботі довідку 2-ПДФО, потім заповнити декларацію за формою 3-ПДФО. Ці документи потрібно віднести до податкової за місцем реєстрації. Кошти надійдуть на розрахунковий рахунок.

Перелік документів

Для отримання податкового вирахування при купівлі житла потрібно зібрати документи:

Заява на відрахування. У ньому повинні бути вказані реквізити рахунку для перерахування коштів.

Довідка про доходи за формою 2-ПДФО. Її можна взяти в бухгалтерії за місцем роботи. Якщо ви міняли роботу, необхідно взяти довідки у всіх роботодавців.

Податкова декларація 3-ПДФО. Ви можете завантажити цю форму, роздрукувати та заповнити її від руки, скористатися електронною формою або завантажити на свій комп'ютер спеціальну програму (сумісна з Windows). Заповнену форму потрібно роздрукувати, поставити свій підпис і особисто принести в податкову.

Крім того, необхідні паспорт, акт прийому-передачі квартири, квитанції про оплату або платіжне доручення, виписка з реєстру або свідоцтво про реєстрацію права власності, договір пайової участі, а також завірені копії цих документів. Для запевнення не потрібно йти до нотаріуса. Досить на кожній сторінці написати «копія вірна», поставити підпис з розшифровкою і вказати дату.

При отриманні податкового вирахування за відсотки по іпотеці необхідно буде надати також договір на іпотеку, довідку про нараховані відсотки, графік платежів.

Перевірка документів податкової триває три місяці. Після цього терміну покупець житла отримує підтвердження податкового вирахування або відмову. Відрахування може бути отриманий на кілька квартир, однак його сума і в цьому випадку не може становити більше 260 тисяч рублів.

Хто має право на податкове вирахування?
Де одержати відрахування?