Строительство »

Як оформити податкове вирахування при обслуговуванні в платній поліклініці

Громадянин РФ має право отримати повернення в розмірі до 13% від вартості лікування. Відповідно до російського законодавства, при оплаті лікування або медикаментів Ви можете розраховувати на податкові відрахування або, кажучи простіше, повернути собі частину витрачених на лікування грошей.
Податкові відрахування - це частина доходу, яка не обкладається податком. Тобто, якщо ви офіційно працюєте і, відповідно, платите прибутковий податок і оплатили своє лікування або лікування своїх родичів, ви можете повернути собі частину грошей. Повернення складе до 13% від вартості лікування. Крім того, ви можете отримати соціальний відрахування в розмірі вартості лікарських препаратів , Які були призначені лікарем і куплені на власні гроші.
Важливо пам'ятати, що повернути можна до 13% від вартості оплаченого лікування / медикаментів, але не більше 15 600 рублів. Це пов'язано з обмеженням на максимальну суму вирахування в 120 000 рублів. (120 000 рублів * 13% = 15 600 рублів). При цьому обмеження в 15 600 рублів відноситься не тільки до відрахування на лікування, а до всіх соціальних обчислюватись.
Однак по дорогим видам лікування в медичних установах, у індивідуальних підприємців, які здійснюють медичну діяльність, сума податкового вирахування приймається в розмірі фактично зроблених витрат. Перелік дорогих видів лікування затверджений постановою Уряду РФ.
Порядок дій досить простий. Необхідно зібрати документи:
-копію договору з медичним закладом (виходить в поліклініці)
-копію свідоцтва про реєстрацію медичного закладу і здійснення медичної діяльності (виходить в поліклініці);
копії платіжних документів, що підтверджують факт оплати медичних послуг (виходить в поліклініці);
- довідку про доходи за формою 2-ПДФО (видається роботодавцем).
Раніше з точки зору податкової служби соціальний відрахування на лікування міг отримати виключно той платник податків, на якого оформлений платіжний документ. Однак нерідкі випадки, коли подружжя оплачують рахунки на лікування, освіту або пенсійне страхування один за одного, тому відомство змінило свою позицію. Згідно з листом ФНС Росії «Про соціальний податкове вирахування» (від 01.10.2015 № БС-4-11 / 17171) право на отримання вирахування може реалізувати будь-який з подружжя незалежно від того, хто фактично зробив витрати.
Крім того, потрібно окремо підготувати:
• довідку за формою 3-ПДФО (заповнюється самостійно на сайті податкової служби);
• заяву (оформляється на місці при подачі документів);
• опис документів (оформляється на місці при подачі документів).
Також необхідно вказати реквізити рахунку для перерахування грошових коштів.
При оформленні податкового вирахування на покупку медикаментів потрібно рецепт за формою N 107-1 / у зі спеціальним штампом "Для податкових органів Російської Федерації, ІПН платника податків". Такий рецепт повинен бути виданий лікарем: або відразу разом з отриманням аналогічного бланка для аптеки, або пізніше на підставі записів в медичній карті. У податковій службі залишається оригінал рецепта. Також необхідно надати платіжні документи, що підтверджують оплату медикаментів (наприклад, касові чеки з прибутково-касовими ордерами). У податкову подаються завірені копії платіжних документів.
Всі документи подаються до податкової за місцем обліку заявника. Грошові кошти, як правило, приходять на рахунок платника податків через 3-4 місяці.

Матеріал підготовлений за підтримки експертів "Гарячої лінії" (8-800-555-85-39, дзвінок безкоштовний).