Строительство »

Як їздити на нерозмитнених авто

  1. 1. Прикордонний варіант
  2. 2. З рук нерезидента
  3. 3. Представник іноземної фірми
  4. 4. Іноземне інвестування
  5. 5. В якості спадщини
  6. 6. Оформлення на інваліда
  7. 7. Ввезення кузова для переобладнання
  8. Допоможемо перевезти ваш європейський автомобіль на Україну
  9. Опубліковано 15.08.2016
Схожа стаття по темі:

► Закони № 8487 і № 8488 про розмитнення автомобілів в Україні. Ставка акцизу. (актуальні на 2018 рік). Можна дізнатися тут


Надана інформація актуально на 2016 рік

1. Прикордонний варіант

Жителі прикордонних районів вдалися до способу так званих «пересечек». Такий спосіб максимально вписується у вимоги чинного законодавства, проте виправдовує себе виключно в умовах близькості кордону. Як було сказано вище, термін транзиту авто становить 5 днів при перетині однієї і тієї ж митниці і 10 днів при в'їзді та виїзді через різні митні пункти. При перетині митниці за кермом повинен бути той самий громадянин, який в'їжджав на територію України. Таким чином, при наявності техпаспорта водій без труднощів перебуває на території України на автомобілі з іноземною реєстрацією без справляння будь-яких митних або податкових платежів.

В подальшому, автомобіль зобов'язаний виїхати з країни протягом 5 або 10 днів. Таке перетин кордону може відбуватися необмежену кількість разів. Однак, в разі пропуску цього терміну водієві загрожує штраф до 8500 гривень згідно ст. 470 МКУ. Тому, якщо авто зламалося або потрапило в ДТП, або водій захворів, потрібно подати в митницю заяву та відповідні довідки (з ДАІ, СТО, лікарні), які пояснять відстрочку перетину кордону. Митниця перевіряє СТО, які видають довідки про поломку транзитних авто і передає дані силовикам. Плюс зараз митниця вимагає пред'явити сертифікат від СТО на право проведення ремонтних робіт.

2. З рук нерезидента

Умови більш тривалого ввезення автомобіля, зареєстрованого в іншій країні, регулюються положеннями ст. 380 МКУ.

Оскільки ввезення автомобіля резидентом вимагає сплати значних митних платежів, а постановка на консульський облік недоцільна для більшості громадян, з передбачуваних способів для середньостатистичного українця вигідним залишається тільки ввезення автомобіля нерезидентом з подальшою його передачею в управління.

Не дивлячись на формальну заборону передачі транспортних засобів, ввезених нерезидентами, в користування іншим особам (що міститься в частині 4 статті 380 Митного кодексу України), притягнути водія до адміністративної відповідальності не можна, оскільки Конституційний суд України визначив, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, які поміщені в митний режим тимчасового ввезення на митну територію України, не є адміністративним правопорушенням, передбаченим у частині другій статті 469 Митного кодексу у Країни.

Вилучення транспортного засобу так само знаходиться поза повноваженнями митних органів та поліції, за умови, що водій має документ про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт) і водійське посвідчення, що відображено в листі 03.09.2012 N 20 / 2-11 / 09804-ЕП Державної митної служби України.

Однак, необхідно зазначити, що юридична зв'язок між водієм і автомобілем відсутня. Наприклад, довести будь-які права на транспортний засіб у разі викрадення практично неможливо, і його повернення (в разі, якщо автомобіль буде знайдений) залежить виключно від доброї волі чиновників.

До того ж, митні органи продовжують шукати способи боротьби з описаним явищем, внаслідок чого не виключені спроби оштрафувати або конфіскувати автомобіль під іншими приводами.

3. Представник іноземної фірми

Даний спосіб вже зжив себе. Раніше, будучи співробітником іноземної фірми, ви могли їздити на автомобілі даної фірми по території України без обов'язкового перетину кордону протягом року. Тепер же їздити рік на іноземних службових автомобілях можуть тільки власники або співзасновники закордонних фірм (тільки нерезиденти, якщо ви резидент України - згідно статей 95 і 380 Митного кодексу України, тобто на термін 5-10 діб), і тільки в особистих цілях. А на працівників таких фірм це правило вже не поширюється, так само як і на машини, ввезені в країну конкретно для роботи. За порушення нових норм, відповідно до статті 484 Митного кодексу України доведеться платити штраф в розмірі 100% вартості автомобіля. А якщо людина відмовиться платити - авто конфіскують.

Охочі їздити на дешевих іномарках повинні враховувати, що, згідно з постановою Кабінету Міністрів №1388 , Якщо машина ввозиться більш ніж на два місяці, господар-іноземець повинен здати іноземні номери і їздити на українських. Не варто також забувати і про те, що вивезти через рік машину з країни повинен той же, хто її ввозив.

4. Іноземне інвестування

Відповідно до Закону України «Про режим іноземного інвестування» майно, отримане як внесок до статутного фонду від іноземного інвестора, звільняється від оподаткування. Після ввезення транспортного засобу проходить процес звичайної реєстрації, але в технічному паспорті вказується заборона на відчуження протягом трьох років і воно ставиться на баланс підприємства. І ще, підприємству доведеться нарахувати собі ПДВ від вартості автомобіля.

5. В якості спадщини

Згідно з Законодавством, транспортний засіб, що ввозиться на територію України, отримане у спадок (після смерті колишнього власника) громадянином України за кордоном, від оподаткування звільняється.

Тому, дилери знаходять за кордоном одиноких безнадійно хворих або літніх людей, робили їх фіктивними власниками і після їх смерті отримували спадок.

6. Оформлення на інваліда

Приватний дилер знаходить інваліда, який стоїть в черзі на отримання автомобіля у фонді соціального захисту населення за місцем проживання. Домовляються з продавцем, за кордоном, щоб він передав автомобіль як гуманітарну допомогу Головному управлінню фонду соціального захисту в місті, де проживає інвалід, а саме - виписав дарчу на фонд соціального захисту, із зазначенням, якого саме інваліду фонд зобов'язаний видати автомобіль. Після цього інвалід отримує дозвіл на ввезення машини на територію України.

Дарчий оформляється у нотаріуса і завіряється в посольстві України. Далі дилер, уповноважений колишнім власником на перегін авто, після проходження митного огляду, залишає автомобіль на митниці і перед документи до соціального фонду за місцем проживання інваліда.

Потім, в фонді спеціальна комісія приймає рішення про визнання машини гуманітарної допомогою і дилер з цим документом відправляється на митницю, для остаточного оформлення угоди. В Україні Головне управління соціального захисту населення проводить митне оформлення ввезеного автомобіля і видає його вказаною в документах інвалідові.

Щоб отримати право на керування автомобілем потрібно проживати разом з інвалідом, для цього, тимчасово, у нього реєструються і за цей час отримують тимчасовий талон в ДАІ. Залишити за собою автомобіль можна тільки після 10 років використання.

Але не все так гладко, в випадки смерті інваліда фонд забирає автомобіль собі, а відчужувати його не можна.

7. Ввезення кузова для переобладнання

За законодавством податки при розмитненні агрегатів транспортних засобів істотно нижче, ніж цілого автомобіля.

Як діє схема: громадянин купує транспортний засіб "під документи", тобто металобрухт, від якого залишився тільки техпаспорт.

Законодавство дозволяло переобладнати кузов автомобіля більш нової його модифікації. Для цього необхідно імпортувати кузов з-за кордону і поставити його нібито існуючу. Це повинні робити спеціально сертифіковані підприємства.

Після цього необхідно переоформити техпаспорт з новим номером кузова. За законодавством кузов - це автомобіль без мотора, трансмісії, системи глушіння, задньої і передньої підвіски, бензобака, електроприладів, запалювання двигуна.

Допоможемо перевезти ваш європейський автомобіль на Україну

Транспортна компанія «Вітал Спец Сервіс» має великий досвід в сфері міжнародних перевезень автомобілів , А також спецтехніку для цього. Якщо ви зважилися придбати авто за кордоном, ми з радістю допоможемо вам доставити покупку на територію України. Наш менеджер-логіст відповість на всі ваші запитання щодо транспортування автомобіля.

Опубліковано 15.08.2016

Інші статті з теми:

Все про покупку і транзит автомобіля на іноземних номерах на територію України