Строительство »

NEWSru.com :: На Сонці стався найсильніша за всю історію спостережень спалах

Спалах супроводжувався викидом в космос декількох мільярдів тонн газу, причому частина цієї хмари рухається в бік Землі, проте, за прогнозами вчених, не досягне атмосфери нашої планети
Вчені зафіксували у вівторок найпотужнішу за всю історію спостережень спалах на Сонці. Вона була такою сильною, що зашкалили прилади, що використовуються для спостереження за сонячною активністю
Підвищену сонячну активність прилади фіксують уже на протязі двох тижнів. За цей час на Сонці сталося 10 великих спалахів категорії "Х" - "extreme".

Вчені зафіксували у вівторок найпотужнішу за всю історію спостережень спалах на Сонці. Вона була такою сильною, що зашкалили прилади, що використовуються для спостереження за сонячною активністю.

Підвищену сонячну активність прилади фіксують уже на протязі двох тижнів. За цей час на Сонці сталося 10 великих спалахів категорії Х (extreme): чим більше число після "Х", тим сильніше спалах.

Минулого тижня були зафіксовані спалахи потужністю Х7 і Х10. Минулої неділі потужність двох спалахів склала Х8 і Х3. У понеділок потужність найсильнішою спалаху склала Х3.

Потужність останньої - від Х17 і вище, повідомив астроном Пааль Брекке сайту Space.com . Спалах супроводжувався викидом в космос декількох мільярдів тонн газу, причому частина цієї хмари рухається в бік Землі, проте, за прогнозами вчених, не досягне атмосфери нашої планети.

Для жителів Землі сонячні бурі обертаються магнітними . Крім того, жителі помірних широт можуть спостерігати при певній частці везіння полярне сяйво. У США, наприклад, повідомлення про північне сяйво надходили навіть з Техасу.

Точну потужність зафіксованої у вівторок спалаху визначити не вдалося, оскільки вона перевищила рекордний максимум Х20, що відзначався 16 серпня 1989 року і 2 квітня 2001 року.

Росгідромет повідомив, що потужний спалах на Сонці, що сталася у вівторок близько 22:30 за московським часом, "не призведе до значних змін геомагнітного поля Землі".

Російські вчені ніякої спалаху не бачили

Російські вчені спростували інформацію своїх зарубіжних колег про те, ніби напередодні на Сонці стався новий спалах - найсильніша за всю історію спостережень. "Після гігантських сонячних спалахів 28 і 29 жовтня до Землеустремілісь викиди сонячної речовини, найшвидші в історії спостережень. Результатом стали дві виключно великі магнітні бурі - найбільші за останні 14 років", - повідомили "Інтерфаксу" в середу в Центрі прогнозів Інституту земного магнетизму , іоносфери і поширення радіохвиль Російської Академії наук.

У наступні кілька днів, за словами вчених, активна область Сонця "відпочивала", а потім, з 2 по 4 листопада, знову стала джерелом великих спалахів. "Однак за потужністю вони вже були в десять разів слабкіше і відбулися на краю сонячного диска, тому не могли" вдарити "прямо по Землі, а лише злегка її зачепили", - сказав співробітник Центру прогнозів.

Спалах 2 листопада у вівторок обернулася магнітною бурею силою в п'ять-шість балів за дев'ятибальною шкалою, і відразу після цього активність знизилася до 2 балів.

Представник Академії наук назвав неадекватною поведінку ряду вчених, які "в останні дні раз у раз лякають громадськість небувалими спалахами на Сонці, причому не тоді, коли ці спалахи дійсно відбуваються".