Строительство »

Позовна заява про компенсацію моральної шкоди 2019

 1. За що можна отримати компенсацію
 2. Як отримати компенсацію: ключові правила
 3. Складаємо заяву в суд про моральну шкоду: зразок 2019 р
 4. Визначаємо вартість позову

Позовна заява про компенсацію моральної шкоди - це документ, що подається в суд загальної юрисдикції громадянином, який вважає, що йому доставили моральні страждання, і хоче отримати за них компенсацію. У статті визначимо основні правила і порядок звернення до судових інстанцій для отримання цієї грошової компенсації.

Практично кожен росіянин знає, що таке майнову шкоду, як його змінити і оформити компенсаційні виплати. У такій ситуації розрахувати відшкодування не складно - сума компенсації дорівнює вартості втраченого (пошкодженого) майна.

Але не кожен громадянин обізнаний про те, що за завдану моральну шкоду можна домогтися грошової виплати.

За що можна отримати компенсацію

Законне право на збереження нематеріальних прав і благ громадянина закріплені в Конституції РФ , цивільному кодексі , А також регламентовані в Постанові Пленуму ЗС РФ від 20.12.1994 № 10 (ред. Від 06.02.2007).

Компенсація моральної шкоди в цивільному праві - це матеріальне відшкодування збитку за заподіяння громадянину моральних, душевних, психічних або фізичних страждань, а також дій, які порушують (обмежують) його немайнові права і (або) нематеріальні блага. Такі поняття закріплені в 151 статті ГК РФ .

Що відноситься до нематеріальних благ людини:

 • життя і здоров'я;
 • ділова репутація, честь і гідність;
 • самостійне визначення місця проживання;
 • безперешкодне пересування;
 • право на приватне життя;
 • збереження сімейної, лікарської таємниці;
 • збереження авторського права.

Щоб отримати грошову компенсацію, буде потрібно не тільки скласти позовну про компенсацію моральної шкоди, а й підтвердити заподіяння шкоди і порушення немайнових прав. Як докази можуть бути використані фото-, аудіо- та відеозаписи, листи, офіційні публікації, показання свідків та інше.

Як отримати компенсацію: ключові правила

Отримати матеріальне відшкодування перенесених страждань можна тільки за рішенням суду. Винятком є ​​досудове врегулювання за угодою сторін, коли винна сторона погоджується сплатити завдані страждання без судових розглядів.

Якщо винна сторона відмовляється від мирової угоди, постраждалій особі слід скласти позовну заяву про компенсацію моральної шкоди. Письмове звернення направляється в судову інстанцію за місцем проживання (перебування) відповідача. Однак законодавці визначили можливість звернення до суду за місцем проживання позивача, а також за місцем заподіяння шкоди (ч. 5-6.1, 6.3, 7, 9 ст. 29 ЦПК РФ ).

Якщо звернення містить вимогу про відшкодування майнової шкоди на суму до 50 000 рублів і до даного збитку є похідне вимога про матеріальне відшкодування моральної шкоди, то таку заяву слід подати мировому судді. В інших випадках позовну заяву про відшкодування моральної шкоди від злочину (в який подається, до якої суми в 2019 г.) або інших незаконних діянь подається в районний суд.

ВАЖЛИВО! При зверненні до суду доведеться заплатити державне мито. Розмір обов'язкового збору дорівнює 300 рублів. Однак чиновники передбачили звільнення від сплати держмита. Наприклад, при зверненні про порушення споживчих прав, про трудові взаємовідносини, про злочини і кримінальних переслідуваннях, а також про нанесення каліцтв платити держмито не потрібно.

Складаємо заяву в суд про моральну шкоду: зразок 2019 р

Ключові правила складання позову про стягнення моральної шкоди в Росії 2019. Отже, вказуємо наступну інформацію:

 1. Повне найменування судової інстанції, в яку направляється позовну заяву.
 2. П.І.Б. позивача (потерпілої особи) з актуальних адресою проживання.
 3. П.І.Б. обвинуваченої особи та його адреса. Якщо відповідачем є юридична особа, то слід вказати повне найменування та реквізити організації.
 4. Перелік вимог, які потерпіла особа пред'являє відповідачу. Вимоги необхідно підтвердити посиланнями на чинні законодавчі акти.
 5. Підстави для відкриття судового діловодства. Необхідно детально розкрити обставини і докази заподіяної шкоди.
 6. Інші вимоги. Наприклад, претензії з відшкодування майнової шкоди та іншого збитку, який не відноситься до немайновим правам.
 7. Письмові докази, документальні підтвердження обставин, а також перелік доданих документів.

Письмові докази, документальні підтвердження обставин, а також перелік доданих документів

Скачайте зразок типового позовної заяви про відшкодування моральної шкоди під цією статтею.

Визначаємо вартість позову

При складанні позовної заяви до суду важливо правильно визначити розмір завданих страждань, тобто підрахувати вартість позовної заяви про компенсацію моральної шкоди. Розмір грошової виплати розраховується індивідуально для кожної людини.

Однак слід враховувати, що при невірних підрахунках або «нереальною» вартості може бути прийнято негативне рішення суду про стягнення моральної шкоди за 2019 рік. Або суддя визначить розмір компенсації самостійно. Також необхідно відзначити, що всі вимоги повинні бути обгрунтованими, і по можливості підтверджені документально. Наприклад, чеками, кошторисами, квитанціями, договорами та іншої документацією.

Так як загального алгоритму підрахунку не існує, розглянемо, як розрахувати вартість на конкретному прикладі.

Комашка Олександр Борисович подав до суду позовну про компенсацію моральної шкоди в зв'язку з проживанням в аварійному будинку. У зверненні була заявлена ​​сума відшкодування моральних страждань в розмірі 250 000 рублів. До позову був доданий розрахунок, а також копії документів, що підтверджують:

 • оплату медичних послуг, а також висновок лікарської комісії про придбання захворювання в зв'язку з проживанням в неналежних умовах. Копія договору на проведення дорогої операції на суму 135 000 рублів;
 • придбання медичних препаратів (чеки на суму 55 000 руб.), рецепти на купівлю необхідних медикаментів встановленої форми;
 • оплату санаторно-курортного лікування. Договір на суму 42 000 руб .;
 • витрати на покупку квитків, оплата проживання та харчування в лікувальному санаторії (18 000 рублів).

Незважаючи на те, що ціна позову визначається в індивідуальному порядку, суму доведеться обґрунтувати в будь-якому випадку.

Розмір держмита в таких позовах визначено підпунктом 3 пункту 1 статті 333.19 Податкового кодексу і становить 300 рублів.

comments powered by HyperComments