Строительство »

У Росії хочуть підвищити призовний вік

  1. Верхній поріг призовного віку пора змінити
  2. Поки все залишиться як є

Фото: Прес-служба Міністерства оборони / Вадим Грішанкін

Престиж військової служби в Росії в останні роки значно виріс. При цьому скорочення числа військовослужбовців за призовом не дозволяє багатьом молодим людям цю школу пройти. Виходом може стати збільшення верхньої планки призовного віку. До такого висновку прийшли учасники минулого 22 лютого «круглого столу» в «Парламентській газеті», який був присвячений підвищенню привабливості військової служби.

Верхній поріг призовного віку пора змінити

З ініціативою підвищити верхню поріг призовного віку законодавці різного рівня виступали не раз. «Такі пропозиції звучать, і вони мають право на життя», - вважає заступник голови Комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Олексій Кондратьєв .

Сенатор розповів про вже ведеться в цьому напрямку роботи. Так, прийняті поправки до Закону «Про військовий обов'язок і військову службу», згідно з якими громадянин має право на повторне медичне переогляд та подальшу службу, навіть якщо первинна медична комісія по приписці до військкомату визнала його непридатним.

«Разом з начальником Головного організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу Збройних сил Росії Василем Тонкошкуровим ми продовжимо цю роботу. Військові повинні прорахувати потребу такого кроку. Але запит такий є », - підкреслив сенатор.

На його думку, збільшення призовного віку дало б можливість підготувати якісний мобілізаційний резерв. «При певному зниженні кількості призовників це дасть можливість закликати більше число громадян», - сказав Кондратьєв. Парламентарій нагадав, що 16 лютого вступили в силу поправки до статті 55 Федерального закону «Про військовий обов'язок і військову службу», згідно з якими громадяни, які перебувають у запасі і звільнені від військових зборів, отримали право добровільно вступити в мобілізаційний людський резерв, не чекаючи закінчення двох років з дня звільнення з військової служби.

«У нашій країні все циклічно, - нагадав заступник голови Комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Віктор Водолацкий . - У деяких регіонах дійсно стоїть черга до військового комісаріату, громадяни дуже хочуть, але не можуть покликані. Збільшився конкурс не тільки до військових училищ, а й в кадетські корпуси ».

Ідея змінити верхню межу призовного віку не нова. В кінці березня 2017 року депутати з Комітету Держдуми з оборони, в тому числі і голова комітету Володимир Шаманов , Висунули ідею підвищити в Росії призовний вік до 35 років. Парламентарії виправдовували підвищення верхньої межі призовного віку на сім років тим, що це допоможе боротися з ухильниками, оскільки більшості буде простіше відслужити, ніж нескінченно довго ховатися від військкоматів.

Тоді в Раді Федерації ідею не підтримали. Зокрема, сенатор Франц Клінцевич зазначив, що сьогодні воюють не числом, і Російська армія має все необхідне, щоб відбити будь-яку загрозу.

Поки все залишиться як є

Між часом 21 лютого Міноборони Росії уточнило, що призовний вік в Росії залишається на колишньому рівні, і нагадало, що сьогодні в армію призиваються люди у віці 18-27 років, яких сповіщають порядком військового комісаріату під розпис. Також в Департаменті інформації та масових комунікацій російського оборонного відомства повідомили, що публікації, які раніше з'явилися в ЗМІ щодо збільшення термінів призовного віку, які не відповідають дійсності і ніяких ініціатив на законодавчому рівні, що змінюють строки призову в армію, не вносилося.

Нагадаємо, за останні п'ять років кількість військовослужбовців за призовом зменшилася на 50 тисяч, з 290 до 240 тисяч чоловік, а чисельність військовослужбовців, що проходять військову службу за контрактом, збільшена з 162 тисяч чоловік в 2012 році до 384 тисяч у даний час. Підвищилася і якість їх відбору. 70 відсотків контрактників мають вищу або середню професійну освіту.

За даними опитування ВЦИОМ, армія сьогодні сприймається як соціальний інститут, який надає можливості росту. Так вважають 73 відсотки росіян. Серед служили цей показник становить 77 відсотків. Про негативний вплив армії на життя людини сказали шість відсотків респондентів, а 12 відсотків вважають, що вона не грає істотної ролі в долях людей.

Бачити свого близького родича (чоловіка) в рядах військовослужбовців хотів би 71 відсоток росіян - і це історичний максимум. Зворотної думки дотримується 21 відсоток наших співгромадян.