Строительство »

Новини дня: Пенсійний вік: До Росії підбирається смажений півень. Пенсійна реформа. Пенсія. Новини про пенсії. Пенсійний фонд

Отже, вирішено: підвищення пенсійного віку - бути. Причому в самому жорсткому варіанті з усіх можливих: ніяких компромісів, підвищення пенсійного віку для чоловіків на 5 років до 65 років, а жінкам - на 8 років до 63 років. Цю схему, запропоновану Мінфіном, затвердив уряд. Правда, в суботу в ЗМІ просочилася інформація, що в Кремлі через побоювання соціального вибуху можуть дещо пом'якшити параметри реформи, але принципово це нічого не змінює.

16 червня в Росії почалися акції протесту , Незадоволені новими ініціативами уряду Медведєва люди вийшли, зокрема, на вулиці Новосибірська. Мітинги проти пенсійної реформи готуються і в інших містах - Омську, Сиктивкарі, Саратові.

Проте, уряд наполегливо гне свою лінію , Пояснюючи, які плюси несе реформа. Залишився лише одне питання: коли? Кабмін визначився, тепер справа за Держдумою, яка повинна розглянути законопроект. Судячи з усього, тягнути з цим наші законотворці не збираються. За словами спікера В'ячеслава Володіна , Законопроект про підвищення пенсійного віку може бути розглянуто в першому читанні вже на початку липня. Але до чого такий поспіх? І які наслідки можуть бути у передчасного рішення підвищити пенсійний вік?

Може бути, чиновники поспішають протягнути цей законопроект заради відповідності європейській моді підвищувати пенсійний вік (в Нідерландах на пенсію все виходять в 68 років, а в Німеччині зараз йде перехід з 65 до 67 років)? Так, якщо слідувати загальносвітовим трендам, то наш пенсійний вік явно відстав від світових: в Росії зберігся встановлений ще в 1932 році пенсійний вік в 60 років для чоловіків і 55 років для жінок. Ось чиновники постійно кивають в сторону прогресивної Європи: мовляв, тривалість життя росте і у них, і у нас, там підвищують пенсійний вік, а ми чим гірші?

Читайте також

Отже, вирішено: підвищення пенсійного віку - бути Пенсійний питання треба виносити на референдум

Сергій Удальцов: Реформа торкнеться кожного, тому вирішувати повинні не 450 депутатів, а всі громадяни країни

Але прагнення в усьому наслідувати західним сусідам як аргумент не витримує ніякої критики. Якщо вже наслідувати, то наслідувати у всьому. З цим проблема. У Росії середній вік дожиття (кількість років, протягом яких людина отримує пенсію, не плутати з середньою тривалістю життя, цей показник обчислюється по іншому) нарешті піднявся до 20 років. Це дуже непоганий світовий рівень. Однак у нас дуже велика різниця у віці між чоловіками і жінками. У чоловіків вік дожиття ледь перевищує 16 років, а у жінок підбирається до 26 років.

Після підвищення пенсійного віку (а з нинішньою медициною та екологією об'єктивно немає особливих надій на те, що люди будуть жити набагато довше) вік дожиття у чоловіків скоротиться до 11 років з копійками, а у жінок до 18 років.

Подивимося на Європу. У Німеччині чоловіки отримують пенсію 19,4 року, а жінки 22,8 року, в Бельгії 21,1 і 25,8 років відповідно, у Франції 23 і 27,2 року відповідно. Якось Росія на цьому тлі буде виглядати зовсім блідо. Соціально орієнтована держава, говорите?

Є ще й об'єктивні економічні показники. На останньому засіданні уряду було оголошено, що без підвищення пенсійного віку держава не зможе виконувати свої соціальні зобов'язання в повному обсязі: пенсіонерів стає все більше, а людей в працездатному віці, які здатні платити належні страхові відрахування - все менше.

За даними Росстату, в 2011 році на 1000 осіб населення припадало в середньому 292,7 пенсіонера, а в 2018 році вже 313,7 пенсіонера. З кожним роком все більше грошей перераховується з федерального бюджету до Пенсійного фонду. Тільки бажання постійно збільшувати витрати на пенсії у чиновників немає: адже ще потрібно шукати гроші на реалізацію травневих указів. Ось і збирають скрізь, де можуть: підвищують податки, відмовляють нафтовикам в субсидіях (а ті у відповідь підвищують ціни на бензин), підвищують пенсійний вік. Тобто чиновники дотримуються самого простого правила: щоб в майбутньому дати людям кошти, зараз їх потрібно забрати.

А заберуть чимало: тільки в перший рік реалізації реформи люди, що потрапили під відстрочку, недоотримають 82,2 тис. Рублів, і ця сума буде рости з кожним роком. Разом чоловіки через 10 років (стільки потрібно, щоб підвищити пенсійний вік на 5 років) будуть недоотримувати понад 820 тис. Рублів, а жінки через 16 років (це період для підвищення на 8 років) - більше 13 млн. Рублів. І це ще оцінка без урахування щорічної індексації пенсій, насправді суми будуть більше. Зате держава отримає свої 40 з гаком мільярдів рублів на рік.

Це все гроші, які люди могли отримати, витратити на покупку продуктів, різних товарів, тим самим простимулювавши розвиток виробництва. Економіці потрібен стартер у вигляді вільних грошей у людей. А розвиток промисловості і зростання прибутку компаній привів би до зростання зарплат і створення нових робочих місць, що допомогло б виконати нові травневі укази президента щодо підвищення добробуту населення і скорочення бідності. Але це занадто складна багатоходова комбінація для уряду. Тому грошей не буде, принаймні, у людей, що потрапили під колеса реформи. А ось застій в економіці та зростання бідності - запросто. У цьому травні середній чек в магазинах і так вже скоротився майже на 2% - люди вважають за краще економити.

Ось якби у нас був стабільний ріст економіки, що не залежить від цін на нафту, як в Німеччині, передова медицина, як у Франції, а доходи людей дозволяли б користуватися добровільним пенсійним страхуванням, тоді можна було б говорити про можливість підвищення пенсійного віку, але з умовою, що вік дожиття не опускатиметься нижче 19 років.

Але уряд рішення прийняло, а Держдума в особі «Єдиної Росії», за традицією, проти не буде, і прийме закон в самому якнайшвидшому часі. Зараз дуже зручний час для проведення непопулярних реформ: люди роз'їжджаються по курортам і дачах, і їх в першу чергу турбує город, а не якісь законопроекти ...

Читайте також

«Голосував за Путіна «Голосував за Путіна. Я один відчуваю себе обдуреним? »

Михайло Делягін: Держава як було, так і залишилося машиною по розграбуванню країни в приватних інтересах

Діють чиновники, звичайно, непослідовно: ввели додаткове обтяження до того, як підготували грунт. А може, просто створили отакого «клює півня» собі для мотивації і стимулів до роботи? Адже тепер ще гостріше постає питання розвитку економіки швидкої темпами.

У США, скільки б над ними у нас не сміялися, не побоялися піти на радикальне зниження податків і це дало помітні результати: вже в I кварталі 2018 року прибуток компаній зросла на 14%, інвестиції в обладнання зросли більш ніж на 5%, в нематеріальні активи - більш ніж на 10%, безробіття знижується і в наступному році повинна скласти 3,5%. Такого гарного показника безробіття не було з 1969 року. У Росії ж поле для застосування подібних заходів - найширше, а результат може бути ще більш вражаючим: після довгого застою завжди слід стрімке зростання. Варто лише дати поштовх (ну, або «клюнути») в потрібному напрямку ...

Новини політики: Влада Росії обговорюють пом'якшення пенсійної реформи

Пенсійна система: Письменник Арбатова про підвищення пенсійного віку: це призведе до зубожіння населення

Залишився лише одне питання: коли?
Але до чого такий поспіх?
І які наслідки можуть бути у передчасного рішення підвищити пенсійний вік?
Ось чиновники постійно кивають в сторону прогресивної Європи: мовляв, тривалість життя росте і у них, і у нас, там підвищують пенсійний вік, а ми чим гірші?
Соціально орієнтована держава, говорите?
Я один відчуваю себе обдуреним?
А може, просто створили отакого «клює півня» собі для мотивації і стимулів до роботи?