Строительство »

Який пенсійний вік в Україні для чоловіків і жінок в 2017-2018 році: воїнів-афганців, вчителів, шахтарів

 1. У 2016 році
 2. У 2017 році
 3. Пенсійний вік для афганців
 4. Пенсійний вік для вчителів
 5. Пенсійний вік шахтарів

У зв'язку з ситуацією в Україні, в 2016 році Урядом вирішено в найближчі кілька років збільшити пенсійний вік для чоловіків жінок. Нововведення пов'язане з обтяженням країни зобов'язаннями перед Міжнародним валютним фондом, прописаними в меморандумі.

До уваги читачів! Буквально вчора редакція нашого сайту опублікувала найдетальнішу статтю на сьогоднішній день, про всі зміни в законодавстві України, видах пенсій і розмірах пенсійних виплат в 2016-2017 роках, про механізм нарахування і правилах розрахунку. А також порівняли пенсійну систему України з пенсійною системою Росії.
Приблизний час читання: 40 хвилин. Додайте сторінку до себе в закладки, щоб прочитати у вільний час. До статті ви можете ознайомитися по цьому посиланню .

У 2016 році

Стати пенсіонерами в Україні і отримувати відповідні виплати в 2016 році мають можливість:

 • жінки - народжені з 1.10.1958 до 31.03.1959 року (в 57 з половиною років, в період з першого дня квітня по останній день вересня 2016 року);
 • чоловіки - після 60.

Для чоловічої частини населення України вік виходу на належний за законом відпочинок піднято не буде, за винятком певних категорій трудящих - для чиновників (крім народних депутатів) і наукових працівників - для них він зросте на 2 роки.

Для «вікової» пенсії стаж повинен перевищувати 15 років. Якщо він не напрацьовано, людина має право виключно на отримання соціальної пенсії.

Якщо він не напрацьовано, людина має право виключно на отримання соціальної пенсії

Доходи пенсіонерів України в 2015 році.

Чи не торкнеться нововведення жінок, що відносяться до пільгових категорій - вони будуть заслужено відпочивати з 55 років, як і раніше. До них відносяться:

 • карлики;
 • виховали 5 і більше дітей;
 • учасниці бойових дій;
 • ліліпути;
 • виховали дітей з підтвердженою інвалідністю;
 • інвалідів по зору (1 групи).

Для досягли мінімального віку виходу на відпочинок, але продовжують працювати, громадянок України, передбачені додаткові нарахування до виплат в розмірі 2,5% на кожну половину року.

Якщо жінка не відпрацювала достатній термін для отримання пенсії, то з 2016 року вона зможе відпочити після настання 58,5 років. Але, протягом десятиліття він збільшиться - до 63 років.

У 2017 році

Піти на пенсію в 2017 році в Україні зможуть чоловіки, які досягли 60-ти річного віку, і жінки, народжені з 1.04 по 30.09.1959 року (в 58 років, з квітня по кінець вересня 2017 року). При цьому, їх трудовий стаж повинен становити не менше 15 і 20 років, а страховий - 30 (для жінок) і 35 (для чоловіків) років.

З 1 липня почне діяти наступний етап реформи - працівниками будуть сплачуватися страхові внески, в розмірі від 2% (в перший рік) до 5% (в 2020 році).

Крім того, з цієї дати повинна почати працювати накопичувальна система, призначена для особливих категорій громадян молодше 35-ти річного віку, зайнятих на шкідливих і особливо важких виробництвах.

Пенсійний вік для афганців

Громадяни України, які пройшли бойові дії в Афганістані, можуть достроково стати пенсіонерами. Піти на відпочинок вони зможуть не раніше 50 (для жінок) і 55 (для чоловіків) років. Але, їх страховий стаж повинен бути не менше 20 і 25 років відповідно.

Про те, в якому віці афганці мають право вийти на пенсію в Росії і які їм належать пільги, читайте в цій статті .

Щоб пенсія нараховувалася, особи даної категорії, крім стандартного пакета документів, повинні пред'явити довідку, яка засвідчує факт участі, отриману в військовому комісаріаті і посвідчення учасника.

Пенсійний вік для вчителів

Для працівників освіти термін виходу на пенсію зростає і розраховується в залежності, як від віку самого пенсіонера, так і від наявності спеціального стажу.

По досягненню 50 років (з першого дня року по 30 число червня 2016) вийти на пенсію зможуть жінки, народжені в першій половині 1966 року народження, а вже з початку 2026 року претендувати на отримання заслужених виплат зможуть ті представниці прекрасної статі, які старше 55 років.

Таким чином, вік вчителів в Україні, виходять на пенсію, росте поетапно, з кроком в половину року.

По досягненню віку у вчителя повинен накопичитися спеціальний стаж, термін якого також збільшується раз в півріччя:

 • до першого дні квітня 2015 року - від 25 років;
 • з квітня 2024 року і пізніше - 30 років.

Якщо до настання пенсійного віку у працівника освіти не вистачає спеціального стажу, то його доведеться доопрацювати, інакше права на отримання виплат за вислугою років не виникне. У зворотній ситуації - якщо термін стажу відпрацьований раніше настання віку виходу на відпочинок, викладач може вибрати іншу професію і працювати в іншій сфері.

Пенсійний вік шахтарів

Працівники, трудящі повний день під землею і відкритих гірничих роботах, пов'язаних з видобутком корисних копалин, мають можливість стати пенсіонерами незалежно від вікової категорії, але за умови трудозанятого в даній сфері не менше 25 років Працівники, трудящі повний день під землею і відкритих гірничих роботах, пов'язаних з видобутком корисних копалин, мають можливість стати пенсіонерами незалежно від вікової категорії, але за умови трудозанятого в даній сфері не менше 25 років.

Провідні працівники можуть претендувати на відпочинок і нарахування виплат після 20-річної відпрацювання на своїх посадах.

Якщо стаж робіт:

 • менше 7 років і 6 місяців - для жінок;
 • до 10 років - для чоловіків,

то за кожний з років діяльності пенсійний вік для працівника знижується на повний рік.

Стаття 13 трудового кодексу України говорить, що правом на вихід на пільгову пенсію за віком, незалежно від останнього місця праці, мають працівники:

 • чоловіки - після 50 років, при загальному стажі в 20 років, 10 з яких становить трудова шахтарська діяльність;
 • жінки - від 45 років і при стажі від 15 років, 50% з яких - робота шахтарем.

Реформування пенсійної системи в Україні торкнеться практично все населення - вік виходу на заслужений відпочинок поступово зростає і в підсумку, для переважної більшості громадян складе 60 років.